Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9814
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Different State - Polish Analogue Disaster (wywiad)

Zapraszamy do lektury wywiadu z Markiem Marchoffem, liderem kultowej grupy Different State. Jestem fanem dokonań Marchoffa, właściwie każda z Jego płyt jest dla mnie niepowtarzalna.
21 listopada nakładem Zoharum ukazał się nowy album polskiej legendy sceny industrialnej / illbient pt. „The Frigid Condition.” Z tej okazji postanowiłem zadać Markowi kilka pytań. Zapraszam :)


Cześć Marchoff. Od naszego ostatniego wywiadu minęły trzy lata. Był on ściśle powiązany z premierą płyty „Through the Falling Eyelid”. Album cieszył się sporym uznaniem wśród rodzimych pismaków, jaki i oczywiście fanów. Jak Ty go wspominasz z perspektywy czasu? Udało Ci się pokonać demony, który tak mocno odcisnęły piętno na tym krążku?

OCZYWIŚCIE, ŻE TAK. KAŻDY Z NAS MYŚLĄCYCH LUDZI WIE, ŻE GDZIEŚ MAMY UKRYTEGO PERSONALNEGO DEMONA, ALE TE DWIE STRONY CECHUJĄ NAS TAKIM JAKIM JESTEŚMY I NA DOMIAR TEGO TWORZY SIĘ BALANS, KTÓRY JEST POTRZEBNY.

„Through the Falling Eyelid” jest przesiąknięty trudnymi emocjami. Jakie uczucia kierowały Tobą podczas produkcji nowego wydawnictwa?

SPOKÓJ WEWNĘTRZNY, ALE RÓWNIEŻ PEWIEN NIEPOKÓJ KTÓREGO TRUDNO MI ZROZUMIEĆ. DLATEGO ,,FRIGID ...’ JEST CHŁODNYM ALBUMEM ALE RÓWNIEŻ WYBALASTOWANYM, I TRZYMAJĄCYM NAS W ZWOJACH PRZERÓŻNIEJSZYCH UCZUĆ. GDY PISAŁEM MUZYKĘ SPĘDZIŁEM NAJWIĘCEJ CZASU NA PRZEMYŚLENIU PATENTÓW I OGÓLNIE ODDANIU MOICH UCZUĆ W BRZMIENIU. SAM PROCES NAGRYWANIA BYŁ PROFESJONALNY I DOŚĆ SZYBKI. MUZYKĘ NATOMIAST PISAŁEM PONAD 2 LATA.

Dzisiaj ukazał się kolejny krążek DF zatytułowany „The Frigid Condition”. Z notki na stronie Zoharum przeczytałem, że płyta ukazuje „nowe zaskakujące oblicze projektu”. Co nowego przygotowałeś?

DOBRE TEKSTY I WOKALE PLUS MANIPULACJE GŁOSU VERY. PŁYTA JEST SZCZELNA ZE WZGLĘDU NA BARWĘ I TECHNIKĘ GŁOSU. NAJBARDZIEJ CHYBA WOKALNA PŁYTA D.S. POZA TYM MAMY SPORĄ DAWKĘ ANALOGÓW, ALE INACZEJ PODANYCH NIŻ ZWYKLE TO ROBIŁEM. PRAKTYCZNIE SKĄPE OSCYLUJĄCE BARWY. NATOMIAST NIE ŻAŁOWAŁEM DRUM MACHINE. CO MOGŁEM OSIĄGNĄĆ BY SIĘ ZADOWOLIĆ BRZMIENIEM PERKUSYJNYM AKUSTYCZNO – PREPAROWANYM TO MOGĘ POWIEDZIEĆ, ŻE JESTEM BARDZO PODEKSCYTOWANY KOŃCOWYM FILAREM BRZMIEŃ. OCZYWIŚCIE TEŻ RÓŻNORODNE INSTRUMENTARIUM CZYLI MANDOLINY HAWAJSKIE, GITARY JOHN’A I CYMBAŁY MARCINA POLAKA.

Wspominałeś w mejlu, że nowy album to potężna produkcja. W czym tkwi jego siła?

W ELASTYCZNOŚCI BRZMIENIA, JEGO BOGACTWA I RÓWNIEŻ PRZESTRZENI.

Kolejne info od Zoharum to nowa członkini zespołu - Vera Beren. Jak duży miała ona wpływ na ostateczny kształt „The Frigid Condition”?

POSŁUCHASZ PŁYTY I SAM ODCZUJESZ MOC GŁOSU I JEŻELI ZNASZ ALBUMY D.S. TO AUTOMATYCZNIE ODPOWIESZ SOBIE NA ZADANE PYTANIE.

Przyznam, że współpraca z realizatorem, który współpracował z Frankiem Zappą mocno mnie zaskoczyła. Jak do niej doszło? John znał wcześniej Twoją twórczość?

KONCERTOWAŁEM Z ZESPOŁEM VERY I UMÓWILIŚMY SIĘ WSPÓLNIE NA SESJE U MNIE W STUDIO. VERA STWIERDZIŁA, ŻE CHCE MIEĆ POLE MANEWRU I CHCE PRACOWAĆ W STUDIO GDZIE NAGRYWA JEST SEKRETARKA I KSIĘGOWA. JA OCZYWIŚCIE SPYTAŁEM SIĘ KTO POMOŻE NAM PRZY PRODUKCJI I EWENTUALNEJ POMOCY FINANSOWEJ?!! WTEDY POKIEROWAŁA MNIE DO JOHNA Z KTÓRYM PRACUJE WIELE LAT I POSŁUCHALIŚMY MOJEJ MUZYKI BEZ GŁOSÓW NO I WTEDY NA MIEJSCU ZASTAŁA PODJĘTA DECYZJA, ŻE POLISH ANALOGUE DISASTER BĘDZIE PRACOWAŁ Z NAMI I TU RÓWNIEŻ NAGRYWAŁ SWOJE MUZYCZNE FORMY. TAKŻE JESTEM CHOLERNIE ZADOWOLONY A W SZCZEGÓLNOŚCI Z BRZMIENIA I PRZEBIEGU PRACY.

Twoja współpraca z Zoharum bardzo dobrze się układa. Nowy krążek doczekał się bajeranckiej limitowanej edycji z bonusami. Lubisz tego typu wydania? Jak myślisz ile jeszcze Maciej będzie realizował Twoje zachcianki? :) Macie już coś nowego w planach? Może kolejna wypasiona reedycja? :)

MACIEK TO MÓJ CZŁOWIEK. WYDAJE DIFFERENT STATE GODNIE I OCZYWIŚCIE CZASAMI NA PEWNO MA MNIE DOŚĆ, ALE NIE MA ODWROTU BO WIE, ŻE JEST MANIAKIEM CHORYM TAK JAK JA. TACY LUDZIE UMIERAJĄ Z SATYSFAKCJĄ ZREALIZOWANIA SWOICH PLANÓW. PLANY ZAWSZE SĄ I BĘDĄ. WYDAWANIE PŁYT JEST CUDOWNE JAK ORGAZM. TO JEST NASZA NATURALNA MISJA.
MAMY PLANY A CO CIEKAWE ...MACIEK JESZCZE NIE WIE WSZYSTKIEGO.

Nowa płyta to ciągłe pytania o trasę koncertową. Kiedy wreszcie będę mógł uczestniczyć w swoim pierwszym koncercie Different State w Polsce?

JUŻ NIEBAWEM. TOCZYMY SYTUACJE DO PRZODU. JEŻELI WSZYSTKO PÓJDZIE SKŁADNIE TO LUTY 2013 [PIĘKNA DATA I MOJE 39 URODZINY].


Jakie płyty goszczą najczęściej w Twoim odtwarzaczu? Słuchasz dużo nowej muzyki? Podaj proszę kilka tytułów z 2012 roku, które są Twoim zdaniem warte uwagi.

SŁUCHAM MUZYKI ALE JEŻELI CHCESZ BYM SIĘ WYPOWIEDZIAŁ TO SORRY MY DUDE ALE SŁUCHAM RZECZY STARYCH.
POLECAM RICHARD PINHAS, WCZESNY TENGERINE DREAM ,CONRAD SCHWARTZ ,NURSE WITH WOUND ,TEST DEPT... OSTATNIO SŁUCHALEM PŁYTĘ KTÓRĄ JUŻ DAWNO ZAPOMNIALEM ALE JEST WCIĄŻ PRZEKLĘCIE ŚWIETNA - ECSTASY UNDER DURRES , I WIELE INNEJ RÓŻNEJ MUZYKI. POLECAM BRUCE HAACK POWALAJĄCY ALBUM ,,ELECTRIC LUCIFER’’.

Mam nadzieję ze nie zmęczyłem cię pytaniami :). Dzięki wielkie, za to, że cały czas Twoja muzyka tak celnie rozpierdala moją duszę. Chce coś dodać na koniec?


CZEKAJCIE NA NASTĘPNE PŁYTY. JUŻ NIEBAWEM DWA NASTĘPNE WYDAWNICTWA.
HAIL PAGANS ...

www.facebook.com/DifferentState
www.myspace.com/diferentstate
www.discogs.com/artist/Different+State

www.zoharum.com
www.alchembria.pl
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.youtube.com/user/zoharumlabel?feature=results_main

Komentarzy: 0 25.11.12 - 20:34

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture