Wydarzenia patronowane
Strony które hostujemy
Atum
Bunkier Prod
Castle Party
Detox
Discordless
Disorder Party
DJ Hypnos
Fabryka
Hoarfrost
Insomnia Festiwal
Lame Immortelle
Lilith
Night Watch
Outofsight
Scheuermann
Silesian Electro
Synergia
Strzyga
Waroffice Prod. sklep
Ostatnio na forum
Forum zdechło?
Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Ambient Collage #8
Ambient Collage #7
Mgla (The Mist)
Achaja
Grey Frequency - Ambient Collage #6
Kochanka Szamoty
Elizabeth Fawn - Ethereal
Abandoned Toys - Neoclassical Darkwave
The Synthetic Dream Foundation
Rasplyn
IPLEX
malutki problem
question about parties, clubs and gigs
Statystyki
Zarejestrowanych osob : 9811
Rozpoczętych wątków : 6159
Odpowiedzi : 24039
Wspieramy

Tomasz :: Wywiad z Przemysławem Rychlikiem - Accomplice Affair

Zapraszamy do wywiadu z Przemysławem Rychlikiem z rodzimego projektu Accomplice Affair. 25 października ukaże się najnowsza Jego płyta zatytułowana „The Zone of Silence”. Z tej okazji postanowiłem zadać Przemkowi kilka pytań. Miłej lektury :)

Image

Cześć Przemek. Jak samopoczucie?

Przemysław Rychlik: Witaj Tomku! Samopoczucie niezbyt dobre. Kolejna śmierć w rodzinie… Ten rok nas nie oszczędza niestety. Szkoda gadać…

Dobra, zaczynamy :). Za kilka tygodni ukaże się Twój nowy krążek „The Zone of Silence”. Opowiedz nam jak wyglądała praca nad nowym wydawnictwem?

Praca nad nowym materiałem trwała praktycznie przez cały ubiegły rok. Wliczam w to również końcową obróbkę – mix i mastering. Materiał na The Zone… nagrałem w całości w studio i jest to pierwszy album, który pod szyldem A.A. został nagrany w taki sposób. Do udziału w projekcie zaprosiłem kilku kaliskich muzyków, a jaki jest efekt tej współpracy możesz dowiedzieć się już z płyty.

Z notki na stronie wydawcy dowiadujemy się, iż jest to koncept album ukazujący świat, widziany oczami skrzywdzonych dzieci. Jestem fanem dark ambientu i bardzo lubię takie tematy :). Skąd czerpiesz pomysły?

Już kiedyś o tym pisałem zapytany skąd czerpię pomysły do A.A. Otóż wszystkie pomysły pojawiające się na wszystkich moich albumach są z życia wzięte. Obserwuję ludzi, obserwuję świat wokół, mam wyrobioną pewną wrażliwość na to co dzieje się w około mnie.

Kolejna informacja to trójka gości, która pojawiła się na płycie. Jak duży mieli oni wpływ na ogólny kształt „Strefy”?

Przede wszystkim mieli oni wpływ na tworzenie materiału. Jak zapewne wiesz jest to pierwszy album, na którym pojawiają się elementy perkusyjne i to właśnie współpraca z perkusistą tchnęła w muzykę A.A. nowego ducha, ruszyła do przodu… bardzo fajną pracę wykonał także Baltazar Kobera tworząc podkłady do kilku utworów oraz Lugshar – muzyk z małopolski, który stworzył bardzo intrygujące tło na keyboardzie do utworu 3.

Poprzednie Twoje płyty ukazały się nakładem własnej oficyny My Hands Music. Nowa płyta zasiliła szeregi prężnej rodzimej wytwórni Zoharum. Tutaj interesują mnie dwie sprawy:, dlaczego Zoharum i czy My Hands Music to już zamknięty temat?

Wytwórnia My Hands Music została założona tylko i wyłącznie na potrzeby A.A. i w przypadku gdy papiery podpisałem z Zoharum My Hands Music automatycznie zawiesza działalność. Nie wiem co będzie w przyszłości, nie wiem kto wyda moje kolejne albumy. Może się również okazać, że moja wytwórnia ponownie wróci do łask. A dlaczego Zoharum? Dostałem propozycje wydania dla nich płyty po tym jak Maciek odsłuchał kilka premierowych utworów, które mu się spodobały, a dalszy przebieg wydarzeń już znasz.

Zoharum udostępniło utwór „Fear” na YouTubie i miło mnie zaskoczyło bardzo fajne, przestrzenne brzmienie. Tego brakowało mi choćby na „Cieniach”. Czym jeszcze nas zaskoczy „The Zone of Silence”?

Z brzmienia jestem bardzo zadowolony. Na tej płaszczyźnie nastąpił duży progres w stosunku do poprzednich albumów. W tym miejscu chciałbym podziękować Darkowi Rybickiemu, który wykonał gigantyczną pracę nad końcową obróbką materiału, gdyby nie on ten album pewnie by tak nie brzmiał. The Zone… zaskoczy także samą konstrukcją utworów i aranżami. Tutaj także nastąpił progres. Na albumie jest wiele ciekawych rozwiązań, i to dzięki muzykom sesyjnym udało mi się wpaść na niektóre z nich.

Jest jakaś szczególna płyta czy też artysta, który inspirował Cię podczas tworzenie nowego materiału?

Raczej nie staram się bazować na inspiracjach z zewnątrz. Owszem są artyści i płyty, które doceniam i uwielbiam, jednak A.A. to A.A. i muzyka tego projektu zawsze będzie wolna on wpływów innych zespołów. Mówię tutaj w swoim odczuciu, chociaż wiem, że wiele osób i tak dopatrzy się wpływów z zewnątrz.

Dzień po premierze „Strefy ciszy” Accomplice Affair wystąpi podczas drugiej edycja Kalisz Ambient Festiwal. Szykujesz coś specjalnego? Lubisz w ogóle występy na żywo?

Dla mnie występy na żywo są ważnym elementem twórczości A.A. Od pewnego czasu staram się eksperymentować ze składem live. Na scenie pomaga mi kilku muzyków, z którymi przearanżowuje utwory studyjne na potrzeby występów na żywo. Tak samo będzie 26.10.13 podczas występu na Kalisz Ambient Festiwal. Mogę zdradzić tylko tyle, że będzie w szczególności grany materiał z The Zone…

Za niecałe dwa lata minie 10 lat istnienia Twojego projektu. Masz już jakiś pomysły jak uwiecznić tą okrągłą rocznice?

Dziękuję, że pamiętasz o tym. Na pewno będę chciał to jakoś uwiecznić. Zobaczymy gdzie będę za 2 lata i w jakiej kondycji będzie A.A.

Wspieramy polską scenę :). Na koniec podaj proszę kilka płyt z rodzimego podwórka, które w ostatnim czasie zrobiły na tobie duże wrażenie.

Oj jest tego dużo. Sam ubolewam nad brakiem czasu bo wiem, że gdybym miał go więcej odkryłbym tym samym więcej ciekawych albumów. A tak po krótce top 3 z ostatnich miesięcy jak dla mnie to: Maciek Szymczuk – Clouds, [haven] – Noir i Bisclaveret - Ephemeros [ante'Te Deum']

Dzięki za poświęcony nam czas. Chcesz coś dodać na koniec?

Dziękuję Tomku przede wszystkim za pamięć i za to, że przez te wszystkie lata wspierasz mnie w tym, co robię. Wyczekujcie mojej nowej płyty The Zone… przeniesie Was ona w zupełnie inny wymiar, zapraszam również na moje koncerty, a przede wszystkim na Ambient Festiwal do Kalisza, gdzie zagramy u boku wielu ciekawych zespołów i projektów z rodzimego podwórka.

Więcej informacji o Accomplice Affair znajdziecie na:
www.accompliceaffair.glt.pl
www.facebook.com/AccompliceAffair?ref=stream&hc_location=stream
www.discogs.com/artist/Accomplice+Affair

www.zoharum.com
www.alchembria.pl

Komentarzy: 0 08.10.13 - 01:50

Nie wolno wykorzystywac jakichkolwiek materiałów tej strony bez zgody autora (i/lub) administratora. Okładki płyt oraz teksty utworów zamieszczone są wylącznie w celach edukacyjnych.
Coldwave | Darkwave | Subkultura Gotycka | Gotyk | Goth | Gothic | Neofolk | Electro | EBM | Postindustrial | Industrial | Gothic Rock | Gothic Subculture