FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Nowy Batalion D'amour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-09-2004, 13:16    Post subject: Nowy Batalion D'amour Quote selected Reply with quote

Hm... tutaj sie któryś raz pojawiaja zarzuty wzgledem Batalionow ze nie ma klimatu, ze nie to samo, ze slabo , ze publicznosci nie zabawili. Przyznam ze z mojej strony sluchajac "nieoficjalnego materialu" tez te zarzuty padly. Jednak ostatnio sluchalem kawalka "Ranny Aniol" spiewanego przez nowa wokalistke ( Karoline ) do melodii Kalejdoskopu Wspomnien.... I powiem ze ta wersja mi sie bardziej podoba ma tego pałera :]

Zapraszam was do przesluchania i wyrazania opinii:

Ranny Aniol
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 06-09-2004, 20:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ranny Anioł jest fajny ... nie zle im wyszedł :P nie zle im wyszedł nawet bym powiedziała ze lepiej niz tamta wersja... A co do wokalistki... wolałam... szczerze powiedziawszy starą wokalistkę :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 06-09-2004, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

W tej kwestii jestem konserwatystą, bardziej mi się podoba starsza wersja - zarówno tekst jak i wokal. Jestem przeciwnikiem zmian wokalistów, jeśli zmienia się wokalista to chałą jest grać stare kawałki. Lepiej już zakończy działalnośc zespołu i ew. stworzyć nowy projekt.
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 06-09-2004, 21:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja osobiście nie lubię jak się zmienia wokalistę w zespole.... dlatego mowie ze wolałam tamtą wokalistke... a co do tego :
cyphelf wrote:
jeśli zmienia się wokalista to chałą jest grać stare kawałki. Lepiej już zakończy działalnośc zespołu i ew. stworzyć nowy projekt.

to tu sie zgodze :P to juz inne brzmienie i inny klimat...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-09-2004, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

a ja sie nie zgodze .... i powiem ze bardziej mi sie podoba ranny aniol niz kalejdoskop wspomnien ... nie ma co patrzec na muzyke poprzez przyzmat sentymentow czy przyzwyczajen... dla mnie ta wersja jest lepsza niz kalejdoskop i tyle.

[ Dodano: 06-09-04, 22:26 ]
Quote:
ja osobiście nie lubię jak się zmienia wokalistę w zespole.... dlatego mowie ze wolałam tamtą wokalistke...

heh ale bloombergowa w dance on glass to juz nie to samo wiec to nie tylko od wokalistki zalezalo.... dance on glass juz mnie nie rusza... wiec jak to wytlumaczycie ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 06-09-2004, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
W tej kwestii jestem konserwatystą, bardziej mi się podoba starsza wersja - zarówno tekst jak i wokal. Jestem przeciwnikiem zmian wokalistów, jeśli zmienia się wokalista to chałą jest grać stare kawałki. Lepiej już zakończy działalnośc zespołu i ew. stworzyć nowy projekt.

Pozwól że Cię oświecę w jednej kwestii: RANNY ANIOŁ JEST WERSJĄ ORYGINALNĄ TEGO UTWORU Karolina pracowałą nad płytą "W teatrze snów" ponad rok, tylko po to, żeby dowiedzieć się że z pewnych powodów, niezależnych od zespołu to nie ona będzie na niej śpiewała. Nie będę zdradzał dalszych szczegółów, bo i tak za dużo już powiedziałem. Zespół pracował z Karoliną, a Anka po prostu nagrałą sobie wokale w Anglii i to ta wersja jest na płycie.... Może sie mylę, ale wydaje mi się że oni usłyszeli te wokale pierwszy raz jak już były nagrane... Może to wszystko co mówię to pogłoski, ale nie sądzę.
Cyphelf, jesteś redaktorem muzycznym, powinieneś wiedzieć takie rzeczy, ale ok... tego mogłeś nie wiedzieć. Ale... powinieneświedzieć też że Batalion D'Amour grał kilka lat wcześniej bez Anki, i jakoś wtedy nie zmienili nazwy jak dołączyła do nich... The Gathering grał kiedyś metal, Paradise Lost też, i jakoś nie zmienili nazwy. Zespoły nie po to pracują latami na swoją pozycję, by jak tylko coś się zmieni to od razu zaczynać wszystko od nowa. Poza tym zespoły muszą się zmieniać, bez progresji zanudziły by Was, fanów. Tam, gdzie są zmiany, tam zmienia się publiczność - jedni ludzie odchodzą, inni zaczynają dopiero wtedy cenić zespół. Przyznaję , że należę do tych drugich.
I jeszcze jedno: uważam, że osoby pracujące w serwisach muzycznych powinny posiadać choćby elementarną wiedzę muzyczną - to, że wielokrotnie na tych łamach padło stwierdzenie że wolicie Ankę od Karo to Wasza sprawa - jesteście subiektywni. Ale to, że NIKT tutaj nie zauważył kolosalnej różnicy w technice, warsztaci i talencie.... to już ŻENADA
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-09-2004, 21:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ale to, że NIKT tutaj nie zauważył kolosalnej różnicy w technice, warsztaci i talencie.... to już ŻENADA

bez przesady :] Za bardzo osobiscie do tego podchodzisz :] zreszta ja sie juz wypowiedzialem na ten temat prywatnie :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 06-09-2004, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem o co się rozchodzi, wątek od początku był subiektywny, Ergo spytał komu się podoba a komu nie.

A bardzo przepraszam że nie znam na pamięć biografii i wszystkich składów Batalionu. Obiecuję że jutro się nauczę teog na pamięć, na pewno mi się przyda.

A tak w ogóle to Dave wyrzucił Karolinę bo się z Anią zeswatał?
Back to top
View user's profile Send private message
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 06-09-2004, 22:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dave nigdy nie miał nic do BDA. Ja śmiem utrzymywać że różnica na korzyść Karoliny pod względem techniki i warsztatu nie powinna nawet podlegać dyskusji. Ale Ergo już mnie ochrzanił że skąd niby macie to wiedzieć, skoro znacie 1 kawałek. Moim zdaniem - komuś kto ma pojęcie o wokalu powinien wystarczyć, ale to tylko moje zdanie. Karolina śpiewa od lat, na wszelkich przeglądach zbierała wszystko co było do zebrania: 1997, 1999 r.: I miejsca w IX i XI Przeglądzie Piosenki Różnej w Bielsku-Białej - wykonanie piosenek z repertuaru: E. Górniak When you come back to me; Justyny Steczkowskiej Kici, kici maj, Kajah Supermenka, Kiedy byłam różą; Celine Dion Dreaming of you, I don't know, 1998 r.: udział w Lidze Talentów w Cieszynie w czterech konkurencjach: aktorskiej, śpiewie solowym, śpiewie chóralnym i tańcu klasycznym - nagroda: Tytuł Lidera Roku Ligi Talentów Roku 1998, 2003 listopad: udział w V Ogólnopolskich Warsztatach wokalno – tanecznych w Hałcnowie z kwalifikacją do Koncertu finałowego. Warsztaty prowadzili: Grażyna Łobaszewska – wokalistka, Ewa Kossak – nauczyciel emisji głosu konsultantka Sony Music, Maciej Pawłowski kierownik muzyczny Teatru „Roma” w Warszawie, Artur Grudziński – muzyk, Jolanta Gabor – tancerka, Patrycja Bachora – wokalistka, Łokoko Kaczmarczyk – tancerka - ostatnim przypadku kwalifikacja ta oznaczała śpiewanie na samym końcu koncertu finałowego. Po co to wkleiłem ? Mnie nie znacie, ale te nazwiska coś w tym kraju mówią, a ja nie pozwolę kwestionować tutaj kompetencji jednej z najlepszych wokalistek w Polsce. Reszta jak już mówiłem jest kwestią gustu, i tutaj piszta co chceta ;-)
Bez urazy, tego też pewnie nie wiedzieliście, ale służę informacją. - hehe
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-09-2004, 22:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ja śmiem utrzymywać że różnica na korzyść Karoliny pod względem techniki i warsztatu nie powinna nawet podlegać dyskusji.

Z tym sie zgodze. Bloombergowa na dance on glass juz tak nie blyszczy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 06-09-2004, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękuje że to wkleiłeś, widzę że dziewczyna ma jakąś klasę, ale mi chodziło tylko o to że jedna z piosenek
bardziej mi się podoba niż druga ;) Nie mówiłem nic obiektywnego, wątek wręcz narzucał subiektywizm.

PS. Przesłucham Dance On Glass żeby mieć jakieś rozeznanie.
Back to top
View user's profile Send private message
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 06-09-2004, 23:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

no, dobra, bo mnie zaraz z forum wyrzucicie.... hehe.... Cyphelf, bez urazy, co do Ciebie chodziło mi głównie o zmianę nazwy zespołu... Przyznaję, jestem nakręcony w tym temacie i to nakręcenie przeszło tutaj z wątku DSF... a ja je kontynuuję.

[ Dodano: 07-09-04, 00:12 ]
i jeszcze jedno... gdybym mógł, udostępnił bym Wan jakieś nagrania Karo z mojej prywatnej kolekcji... ale nie mogę. Jak co to piszcie na priva.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 07-09-2004, 01:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uch - a ja powiem Wam tyle, że po prostu stary BDA dobrze mi się kojarzy - a sama technika nie zawsze wystarcza... Jednak dla mnie Anka miała większą charyzmę, i była chemia między nią, a muzykami...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-09-2004, 01:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Jednak dla mnie Anka miała większą charyzmę, i była chemia między nią, a muzykami...

Wiesz batalion to byla jakas calosc... Anka w Dance on glass juz nie ma tej magii ani niczego powalajacego... te plyty sa nudne ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 07-09-2004, 01:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz Muszko.... ty jak widzę jesteś Gotką... oni poszli dalej niż gotyk. I tracą fanów wśród Gotów, wiedzą o tym, ale robią to świadomie. Ale nie stracą wszystkich, bo wielu gotów jest otwartych na muzykę.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Nowy Batalion D'amour

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group