FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » Deine Lakaien
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 10-09-2004, 10:44    Post subject: Deine Lakaien Quote selected Reply with quote

Jak podaje oficjalna biografia, grupa Deine Lakaien powstała w roku 1984 z inicjatywy Ernsta Horna, który - co rzadko spotykane w branży muzyki rozrywkowej - posiadał wyższe wykształcenie muzyczne. Kończąc konserwatorium był więc pianistą, perkusistą i... dyrygentem. Spotkał on wokalistę rosyjskiego pochodzenia zamieszkującego Berlin - Alexandra Veljanowa. I tak zaczęła się historia Deine Lakaien. W ciągu paru tygodni, za własne pieniądze nagrali materiał, który ukazał się na debiutanckiej - jeszcze winylowej - płycie, zatytułowanej po prostu "Deine Lakaien". Mało brakowało aby album ten okazał się pierwszym i ostatnim w historii zespołu. Materiał wzbudził zainteresowanie środowisk niezależnych jednak duetowi zależało na wyjściu z muzycznego podziemia. Demo z roku 1987, którym muzycy starali się zainteresować ważniejsze wytwórnie fonograficzne w Niemczech, nie spotkało się z oczekiwanym przez nich odzewem.

Do roku 1990 kapela praktycznie nie istniała, chociaż obaj muzycy pojawiali się niekiedy na scenach klubowych. Jednak ich debiutancki album trafił przypadkiem do wytwórni Gymnastic classX Records, która postanowiła go ponownie wydać. Tym razem zainteresowanie było większe. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Utwory, które pięć lat wcześniej mało kogo interesowały, tym razem - w roku 1991 - przyjęte
zostały znacznie cieplej. Kilka miesięcy później w sprzedaży pojawił się kolejny krążek zatytułowany "Dark Star" (1991) -. Ten album był zapowiedzią właściwego stylu Deine Lakaien, dzięki któremu sława kapeli wykroczyła poza granice zjednoczonych Niemiec. Płyta ta była promowana na licznych koncertach (których efektem była koncertowa płyta "Darkstar Tour Live"(1992)).

Wiele osób zapewne się zastanawia do jakiego gatunku zaliczyć Deine Lakaien...w jakim stylu grają... Niektórzy krytycy przekonują, że to niemal klasyczny przykład electro-popu, w sumie trudno jest się z nimi sprzeczać. Horn i Veljanowv czerpią inspiracje z różnych gatunków. Sama muzyka potrafi ewoluować od dźwięków nieustającego chaosu, do cicho szemrzącej muzyki duszy i łez. Nieodłączną częścią utworów Deine Lakaien są teksty. Bardzo poetyckie, często powiązane w cykle tematyczne, potrafią prostymi słowami opisać stan ludzkiej duszy. W muzyce Deine Lakaien każdy znajdzie coś dla siebie.. zawarte są w niej elementy rocka gotyckiego, new romanic, czy nawet rockowych ballad w stylu Nicka Cave'a i poezji śpiewanej. Połączenie tych wszystkich elementów wydaje się na pozór niemożliwe, jednak ze jest inaczej udowadnia nam płytka
"Dark Star", zawierająca wspaniałe, przepełnione romantyczną nostalgią piosenki, takie jak "Love Me To The End" czy "Reincarnation". Co ciekawe, są to dwa z trzech starszych utworów, którymi zespół starał się zainteresować wydawców już cztery lata wcześniej. Wkrótce do pełnometrażowej płyty dodano także mini-album "2nd Star", zawierający - poza remiksami utworów z "Dark Star" - kilka kompozycji premierowych, w tym przepiękną balladę "Lonely". Zespół wyruszył w trasę koncertową.

Podczas występów na żywo Horn i Veljanov wspomagani byli przez dwóch dodatkowych muzyków: multiinstrumentalistę Michaela Poppa, specjalistę od instrumentów średniowiecznych i skrzypka - Christiana Komorowskiego. Kilka lat później dwójka ta wspomoże DEINE LAKAIEN przy nagrywaniu najpopularniejszej płyty zespołu - "Kasmodiah".

W roku 1993 popularność duetu została ugruntowana krążkiem "Forest Enter Exit", który zawierał kolejne przeboje: "Mindmachine", "Follow Me" oraz "The Walk To The Moon". Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także koncerty kapeli. Jeden z nich, zagrany w Karlsruhe 10 grudnia 1993 roku, ukazał się dwa lata później na taśmie wideo (Video Forest Enter Exit (1995) ).W tym samym roku co zastało wydane wideo.. grupa zaskoczyła swych fanów kolejnym krążkiem tym razem akustycznym o dość adekwatnym tytule: "Acoustic"(1995). W zasadzie nie zawierał on nowego materiału, ale zostało nagrane piętnaście znanych już utworów w nowych opracowaniach i aranżacjach -na wokal i fortepian.

Wiosną 1996 roku Horn i Veljanov ponownie pojawili się w studio; efektem tej sesji stał się kolejny krążek - "Winter Fish Testosterone". Zawarte na nim utwory nie zmieniły w diametralny sposób wizerunku zespołu; po raz kolejny widać specyficzną dwoistość: z jednej strony nastrojowe, romantyczne ballady (tym razem w stylu "Away", "As It Is" czy "Manastir baroue"), z drugiej natomiast - pełne elektronicznego zgiełku hity o niemal tanecznej proweniencji (np. przebojowy "Fighting The Green"). Po wydaniu tego albumu w jednym z branżowych pism niemieckich "Audio Live" pojawiło się nowe określenie muzyki Deine Lakaien: "mieszanka electro-popu, dzikiego komputerowego punka i ambitnych dźwiękowych obrazów".

W tym samym roku ukazał się jeszcze na video zbiór teledysków i fragmentów koncertów z dotychczasowej dziesięcioletniej działalności grupy (pt. "First Decade"), po czym kapela zamilkła na trzy lata. W tym czasie właśnie Horn i Veljanov postanowili zająć się projektami solowymi. Ernst Horn dopieszczał nagrania zespołu Qntal II, Popp wziął udział w nagraniu kolejnego, piątego już, albumu grupy Estamoie, specjalizującego się w muzyce średniowiecznej, natomiast Komorowski znalazł swój azyl w szeregach Das Holz, z którym zrealizował płytę pt. "Drei" (zresztą z gościnnym udziałem Veljanova). Oczy wszystkich fanów zwrócone jednak były głównie na wokalistę Deine Lakaien, którego pierwszy solowy album "Secrets Of The Silver Tongue" (1998) - poprzedzony singlami "Lay Down" i "The Man With The Silver Gun" - niewiele stylistycznie odbiegał od dokonań macierzystego zespołu. Może tylko tym, że w nagraniach częściej można było usłyszeć gitarę elektryczną.

Jesienią 1999 r czwórka muzyków związana z Deine Lakaien (Ernst Horn, Alexander Veljanov, Michael Popp (multiinstrumentalista) oraz Christian Komorowski (instrumenty smyczkowe)) spotkała się ponownie w studiu, aby nagrać kolejny album "Kosmodiah" - który jak do tej pory okazał się największym dokonaniem grupy.
Utwór "Return", który ukazał się na singlu promującym płytę, przekonywał, że będziemy mieć do czynienia z dziełem wybitnym, jakkolwiek cały materiał przeszedł najśmielsze oczekiwania. Ten krążek po prostu powala! Jego piękno jest tyleż fascynujące, co zaraźliwe - od tych nagrań, nie sposób się uwolnić. To także pierwsza płyta Deine Lakaien, która na dłużej zagościła na listach bestsellerów. A wszystko to dzięki utworom zawartym na krążku, jak: "Return", "The Game", "Into My Arms", "Kasmodiah", "Sometimes" czy "Try".
Kolejnym sukcesem w dorobku zespołu okazała się trasa promująca album "Kosmodiah". Z tej trasy nagrano krążęk "Bizarre Fest 1999", którego jednak nie ma w oficjalnej dyskografii grupy. W 2000 roku Alexander przygotował swój drugi solowy album "The Sweet Life", po wydaniu którego natychmiast zespół przystąpił do realizacji następcy "Kosmodiah"Jednak nie było to proste zadanie...
Płyta jaką jest "White Lies" z roku 2001 jest konytuacją poprzedniej - jednak istotną gdyż dzięki temu krążkowi zespół zaczął podbijać rynek amerykański. Muzycy jednak nie zapominając o niemieckich fanach w następnym roku wypuścili na rynek dwa kolejne single - głównie z remiksami... "Where You Are" (2002), oraz "In The Chains Of"(2002).

Rok 2003 przyniósł nam kolejną płytkę grupy.. tym razem z materiałem archiwalnym. Krążek zatytułowany "1987" przynosi bowiem utwory, które pierwotnie trafić miały na drugi longplay zespołu. Spośród jedenastu znajdujących się na płycie numerów znane są dotychczas jedynie trzy: "Days Gone By", "Reincarnations" oraz "Love Me To The End" , osie pozostałych to zupełna nowość. Oczywiście, można na nie narzekać: że brzmienie nie to, do którego zespół przyzwyczaił fanów, że aranżacje ubogie, a nawet same kompozycje niczym specjalnym nie zaskakują ani tym bardziej nie zachwycają... Ale przecież tego typu wydania z reguły przeznaczone są dla najbardziej zagorzałych i bezkrytycznych wielbicieli

DYSKOGRAFIA DEINE LAKAIEN

LP Deine Lakaien (1986; reedycja CD 1991)
CD Dark Star (1991)
Mini-CD 2nd Star (1991)
CD Dark Star Live (1992) - live
CD Forest Enter Exit (1993)
Mini-CD Mindmachine (1994)
CD Acoustic (1995)
Video Forest Enter Exit (1995)
CD Winter Fish Testosterone (1996)
Video First Decade - Video Collection (1996)
Mini-CD Return (1999)
CD Kasmodiah (1999)
Mini-CD Into My Arms (1999)
CD Bizarre Fest '99 (1999) - live
Mini-CD Generators (2001)
CD White Lies (2001)
Mini-CD Where You Are (2002)
Mini-CD In The Chains Of (2002)
CD 1987 ["Silver Tape"] (2003)

Alexander Veljanov solo:

SP Lay Down (1997)
SP The Man With The Silver Gun (1998)
CD Secrets Of The Silver Tongue (1998)
Mini-CD The Past And Forever (1998)
Mini-CD Fly Away (2001)
CD The Sweet Life (2001)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » Deine Lakaien

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group