FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Wasza twórczość » [wiersze] takie tam....inni moga zanudzac ;-) to ja tez! :-P
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
letiah


Offline 



Joined: 28 Aug 2004
Posts: 11

PostPosted: 26-09-2004, 23:06    Post subject: [wiersze] takie tam....inni moga zanudzac ;-) to ja tez! :-P Quote selected Reply with quote

***
Pojasnialo na zachodzie
slonce wstaje
drzewa kurcza sie do nasion
Matka Ziemia
wchlania gory spowrotem do swego przepastnego lona
gwiazdy rozblysly
ludzie staja sie
na powrot embrionami pokracznymi
wskakuja na powrot do brzuchow matek
jak matrioszki

znow jestesmy pierwsi
tabula rasa
wszechswiata


***

Mrok rozsmarowany
coraz slabiej
zjadaja go poranne ptaki
zaspane zaby
istoty na wpol nocne
wychylaja sie lekko
zlizujac czern
osdlaniajac kolejne warstwy
pobledlego rozu
mgla rozpuszcza
noc
wpadajac w ciemne kregi wody
ktora obudzic sie nie chce

***

Skondensowany sen
mocniej i mocniej zaciska powieki
spirala wkreca sie w glab
dymiac zdarzeniami

Blysk przecinajacy zrenice
otrzezwienie

spruwaja sie
barwne sploty
misternie plecione
Targane pierwszymi chwilami
poranka


Jak juz siem wynudziliscie i wyziewaliscie to, jesli wam sie chce :-) odpowiedzcie na jedno... jesli ktos z Was cos pisze czy rysuje, czy tez robi muzyczke, czy cokolwiek innego z tzw. tworczosci, to nie czujecie, ze najlepsze rzeczy powstaja taq same z siebie, jakby poniekad poza Wami? To takie glupie pytanie, i juz mi glupio, ale w nocy rozne dziwne mysli czlowieka nachodza...
sori....;-)

alez mi wstyd!!! :-)
Back to top
View user's profile Send private message
Demer
Guest








PostPosted: 26-09-2004, 23:39    Post subject: Odpowiem tak: Quote selected Reply with quote

Jesli o mnie chodzi to.... hmmm... i tak i nie.
chodzi mi o to ze poniekąd jest tak jak piszesz, cos pojawia sie niewiadomo skad, nachodzi tak jak wizja szalonego proroka a potem nie pozostaje nic innego jak (w moim przypadku ) przelac to na papier.
Ale laczy sie to z wieloma innymi aspektami. Wiersz oki zgadzam sie. ale cos innego , np. ksiazka. Tu juz jest gorzej.
Stan o ktorym piszesz nie trwa zbyt dlugo na wiersz, opowiadanie moze starczy ale czegos wiekszego (objetosciowo) nie obejmie.
Jesli o mnie chodzi to obiawienie tyczylo sie tylko formy w jakiej ma zostac wykonane to co pisze reszta zalezala odemnie i dotyczyla rzeczy o ktorych myslalem przez wiele (lat?).
Ale w 100% zgadzam sie z jednym : Bez tego ani rusz! Kiedy tego nie ma wszystkie dzialania wydają sie byc wtórne, i bez tego .... wyrazu, którego tak usilnie poszukujemy, banalne.
Kiedy tak sbie mysle na ten temat to dochodze do wniosku ze potęzne umysly dawnych tworcow pragnace tworzyc a ograniczone smiercia, probuja nas natchnac do dzialania to utrwalania ich mysli. Dziela ktore tworzyli nieprzerwanie przez stulecia bez przerwy w zaswiatach teraz maja zostac ukazane a my jestesmy narzedziami?
Nie wiem.... troche by to smutne bylo......
No a tak na koniec to dziwnym trafem moje rozwarzania zachaczają o powstanie Bibli , ale to juz inna bajka..... :)
Back to top
aneza


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 23

PostPosted: 14-07-2005, 01:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

hej,
po pierwsze nie wynudziłam się i nie wyziewałam :) wiersz uważam za bardzo dobry- podoba mi się pomysł i metafory
co do pytania.. hmm.. czasem odnoszę wrażenie, że jakaś myśl przychodzi tak po prostu, ale nie wydaje mi się, żeby to działo się poza mną, to może być nagłe skojarzenie lub iluminacja, ale coś naszego, własnego, na co wpływ mają wspomnienia, emocje.. ponoć "proces twórczy to dzieło lewej ręki"- coś w tym jest, a o tym, czy ktoś jest potencjalnie twórczy decyduje płynność kategorii, czyli po prostu umiejętność spojrzenia z innej strony na znane już przedmioty, zjawiska..nieoczekiwane skojarzenia- to akurat dostrzegłam w Twoim wierszu :) pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Sztuka » Wasza twórczość » [wiersze] takie tam....inni moga zanudzac ;-) to ja tez! :-P

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group