FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Ulver - Svidd Neger (2003)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 16-04-2004, 17:21    Post subject: Ulver - Svidd Neger (2003) Quote selected Reply with quote

Wszyscy, którym nieobca jest twórczość Ulver, wiedzą, że Norwegowie tworzą zupełnie unikalną, niedajacą się zaszufladkować muzykę, bardzo relaksującą, refleksyjną, stonowaną... Z black metalowych korzeni Ulver (za czasów chociażby "Nattens Madrigal") nie pozostało już nic. Zespół sukcesywnie kroczy po obranej ścieżce. Panowie Garm i Haavard są już znani z tego, iż tworzą wyłącznie konceptualne albumy i to właśnie dodaje tego specyficznego charakteru ich twórczości. Nie jest to metal, ambient, gotyk czy cokolwiek innego, to po prostu Ulver - jedyny i oryginalny, stanowiący klasę jedynie sam dla siebie.

"Svidd Neger" jest drugim po "Lyckantropen Themes" soundtrackiem nagranym przez Ulver. Sam film, który dany mi było obejrzeć, jest dość dziwnym obrazem... Nie będe się tu rozpisywał na jego temat, gdyż od tego są inne serwisy, powiem tylko, że do tej pory nie jestem pewnien czy film mi się podobał, aczkolwiek nie był zły, tylko może zbytnio...zaskakujący... Tak czy inaczej muzyka Ulver doskonale się w niego wpasowywuje. No właśnie, odniosłem wrażenie, że użycie większej ilości fagmentów ze ścieżki pomogłoby filmowi, moim zdaniem jest ich troche za mało. Tak czy inaczej zachęcam do obejrzenia tego filmu jeżeli lubicie niekonwencjonalne obrazy kinowe, osadzone w zwykłych realiach, z zakręconym klimatem, które posiadają między innymi filmy pana Lyncha.

"Svidd Neger" nie wnosi niczego nowego w ostatnie dokonania duetu. Kompletny brak wokaliz, nie licząc świetnych wstawek z filmu, rekompensuje użycie mniej lub bardziej standardowych intrumentów. Poza delikatnymi aranżacjami klawiszowymi można rózwnież usłyszeć bliżej niezidentyfikowane szmery. Całość bardzo stonowana i melodyjna. Czasem jazzowo, czasem symfonicznie, czasem po prostu rockowo. Moje ulubione kompozycje to obie częsci "Rock Massif" - niepokojącej usymfonicznionej, majestatycznej aranżacji oraz "Burn The Bitch" - krótka intesywnie zdigitalizowana wstawka.

Fani zespołu już zapewne zdobyli ten krążek, zresztą Ulver w naszym kraju jest dość dobrze znany. Reszcie polecam nie tylko "Svidd Neger", ale również cała dyskografie tego niebagatelnego zjawiska jakie stanowi dla muzycznej sceny metalowej (i nie tylko) Ulver.

8/10



Ulver - Svidd Neger.jpg
 Description:
 Filesize:  10.4 KB
 Viewed:  12964 Time(s)

Ulver - Svidd Neger.jpg




Last edited by Centurion on 02-09-2004, 21:43; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 16-04-2004, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

po pierwsze kilak refleksji co do samego zespolu i ich nowego kierunku.. kolejny, 2 soundtrack do bardzo dziwnego i chorego filmu(msuowo trza obejrzec) i jao soundtrack sprawuej sie bardzo dobrze, ale ja wole ostatnie epki(vide a quick fix of melancholy) niz soundtracki :P no nie mowiac o tym ze wolalem starsze klimaty, ktore ulver kiedys tworzyl (marriage of heaven and hell, nattens madrigal).
ale wracajac do svidd negger to bardzo mily albumik, troszke krociutki ale przyjemnie sie go slucha, zaluje ze metalu juz w tej muzyce nie ma, praktycznie sama elektronika ale przede wszytskim brak mi wokalu Garma... a teraz sluchajac svidd negger czekajmy na nastepce perdition city :D (maja byc wokale ;]]])
Back to top
View user's profile Send private message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 17-04-2004, 12:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film rzeczywiscie pokrecony, a co do Ulver i stylu w jakim zaczynali do tego co jest obecnie wez pod uwage ze ten brudny bleczor ktorym zaczynali swoja kariere nie byl zbytnio rozbudowany, co było zreszta zamyslem zespolu - starczy posluchac jak slabe brzmienie to ma - calosc byla nagrywana na zywo. Ulver postawil na awangarde, muzyke pojedynczych dzwiekow, kosztem nawet eliminacji wokalu, muzyke refleksyjna, wyciszona. Zreszta chyba nie trzeca Ci o tym mowic akurat. Soundtracki ktore im sie przydarzyly zle nie sa, swoja droga jestem cholernie ciekawy fimlu pt:"Lyckantropen", ale poki co znalezc tego nigdzie nie idzie ;]
Back to top
View user's profile Send private message
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 17-04-2004, 13:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

tjaaa muzyka relaksacyjna :P nie powiem ze mi sie nie podoba nowe brzmienie tego zespolu, ale jak dla mnie np perdition city slucha sie znacznie przyjazniej niz te 2 soundtracki, pozatym jak dla mnie garm jest jednym z najlepszych wokalistow na ziemi, i po tym jakodszedl z arcturus i nie chce spiewac w ulverze to go juz chyba nigdy nie uslyszem :P
Back to top
View user's profile Send private message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 17-04-2004, 16:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

faktycznie, wokal Garma jest wyjatkowo niepowtarzalny ;]
a Arcturus bez niego to juz nie bedzie to co tygrysy lubia najbardziej :/
Back to top
View user's profile Send private message
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 17-04-2004, 18:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

no coz, zawsze ja moge spiewac w arcturusie a ty w ulverze :P
Back to top
View user's profile Send private message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 25-04-2004, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

a Ergo moze conajwyzej w Stratovariusie ;p
Back to top
View user's profile Send private message
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 14-09-2004, 01:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
jao soundtrack sprawuej sie bardzo dobrze, ale ja wole ostatnie epki(vide a quick fix of melancholy)


moze to tylko ja mam takie wrazenie, ale przeciez Svidd Neger ma baaardzo duzo wspolnego z A Quick Fix Of Melancholy (pomijajac brak wokali i troche bardziej ilustracyjny charakter tej muzyki) pod wzgledem klimatu i ogolnego odbioru tej muzyki.

no a w najblizszej przyszlosci dwa kolejne soudtracki Ulvera, tym razem do filmow Uno i Salto, Salmiakk Og Kaffe no i nowa studyjna plyta o wdziecznym tytule Blood Inside. przyszlosc zapowiada sie bardzo Ulverowo ;>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Letun


Offline 



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 1

PostPosted: 01-12-2004, 19:20    Post subject: SVIDD NEGER Quote selected Reply with quote

Jeżeli ktoś wie jak dostać film Svidd Neger(najlepiej na divX) proszę o kontakt!!!
Letun@interia.pl
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Ulver - Svidd Neger (2003)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group