FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Co sadzicie o zyciu pozagrobowym i czy takie istnieje
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hunter


Offline 



Joined: 28 Jan 2005
Posts: 25
Location: Gizycko

PostPosted: 30-01-2005, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehe no wiecie w koncu po smierci kazdy gdzies trafi jedni do piekla drudza do nieba a ci niepewni do czysca:P ja
Back to top
View user's profile Send private message
tuchna


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Gemini
Joined: 16 Jun 2004
Posts: 96
Location: Kraków

PostPosted: 30-01-2005, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

napewno jakas niespodzianka na nas czeka. moze pustka, moze nastepne zycie, moze Bog ze swoimi rozwiazaniami,...pytanie o jutro, pytanie o zycie posmiertne jest nieistotne, do niczego nie prowadzi, niczego nie zmieni. trudnym pytaniem jest co jest teraz, na ktore mozemy i tak wzglednie i nieobiektywnie odpowiedziec.

jeśli chodzi o wiare (to dzisiaj) cięzko jest mi powiedziec czy posiadam taką zdolność
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Skype Name
Erven


Offline 



Joined: 17 May 2004
Posts: 21
Location: Zduńska Wola

PostPosted: 30-01-2005, 13:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

blaine wrote:

a pamietasz co robiles jak miales 2 lata? albo rok? nie? czy to znaczy, ze nigdy nie byles w takim wieku? a pamietasz, co ci sie snilo 19 stycznia 2001 roku? nie? a czy to musi znaczyc, ze tego dnia nie miales snow? (swoja droga, to co noc ma sie sny, wiec to takie pytanie retoryczne ;])


Podalas zle przyklady - zdarzenia, sny itp tkwia w mojej swiadomosci i tak czy siak jestem w stanie sie jakos do nich ustosunkowac. To, ze nie pamietam co roblem majac dwa latka o niczym nie swiadczy, poniewaz istnieja namacalne dowody mej obecnosci.

Istnieje jeszcze jeden dosc ciekawy aspekt, gdyby istniala reinkarnacja oznaczaloby to iz, ilosc "istnien" jest wartoscia stala.... gdyby mialo byc inaczej, predzej czy pozniej nastapilaby buum.. no i swiadomosc, ze byc moze spi sie z jakims bylym (sami sobie dopowiedzcie).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 30-01-2005, 13:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Podalas zle przyklady - zdarzenia, sny itp tkwia w mojej swiadomosci


wszystko tkwi w twojej swiadomosci.

Quote:
Jak ktoś na tym opiera swoje twierdzenia to ja dziękuje.


wierzyc nie musisz, ja przeciez do niczego nie zmuszam. ;) ja nie powiedzialem ze na tym opieram swoje wierzenia, tylko, ze tam mozna sie dowiedziec czegos o teoriach Monroe'a i innych.

Quote:
Albo od razu pójdę czakry napełnić, hehe ;)


nom, przydaloby ci sie. ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Erven


Offline 



Joined: 17 May 2004
Posts: 21
Location: Zduńska Wola

PostPosted: 30-01-2005, 16:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko.... he he.. nie jestem swiadomy mej obecnosci na swiecie 200 lat temu, nie znam nikogo kto moglby mi pprzypomniec co robilem w 1418 17 listopada w ogole nikogo nie znam z tamtego okresu itd...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 30-01-2005, 19:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

owszem, nie znasz. ale czy to znaczy, ze nie istniales wtedy? wlasnie dlatego dalem ten moj poprzedni przyklad z dzieckiem i snem. ;)
ja osobiscie jestem dosc sceptycznie nastawiony do reinkarnacji, ale takie argumenty, ze 'nie pamietam, wiec nie moglo sie to stac' sa IMHO troche bez sensu ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 31-01-2005, 12:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli człowiek ma duszę (a ja wierzę, że ma) i nie jest tylko kawałkiem myślącego mięsa ulagającego powolnej biodegradacji, i ta dusza jest nieśmiertelna (w co wierzą katolicy, ale nie tylko) to znaczy, że gdzieś ta dusza musi wędrować po opuszczeniu ciała po śmierci. I jeśli nie ma Boga i Szatana, piekła i nieba, to znaczy, że musi ta dusza dostać się do następnego ciała bo raczej chyba nie może sobie tak latać bez świadomości swojego istnienia. Cholernie to ciężko mi wytłumaczyć. Chodzi mi o to, że jeśli jest dusza w człowieku, to musi ona gdzieś się odnaleźć po śmierci cielesnej powłoki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 31-01-2005, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
to znaczy, że musi ta dusza dostać się do następnego ciała bo raczej chyba nie może sobie tak latać bez świadomości swojego istnienia.


a nie wydaje ci sie, ze moga istniec swiaty inne niz ten nasz swiat fizyczny? i niekoniecznie musza sie one nazywac niebo i pieklo?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aven


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 21
Location: Łódź

PostPosted: 31-01-2005, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Cholernie to ciężko mi wytłumaczyć. Chodzi mi o to, że jeśli jest dusza w człowieku, to musi ona gdzieś się odnaleźć po śmierci cielesnej powłoki.

Według mnie jest coś więcej poza tym co widzimy i czujemy na ziemi. Jest miejsce do którego udają się dusze, nie muszą przeciez chodzic po tej samej ziemi co ludzie (są wyjątki dusz zagubionych, lub tych które nie wiedzą ze odeszły :) ). Jak dla mnie to jest niebo, dla kogo innego może być to inny wymiar.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 31-01-2005, 13:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

blaine wrote:
a nie wydaje ci sie, ze moga istniec swiaty inne niz ten nasz swiat fizyczny? i niekoniecznie musza sie one nazywac niebo i pieklo?

Ja tego nie neguję, ale podałem taką tezę. Myślę, że może byc coś takiego jak inne światy, do których dusze udają się po śmierci powłok cielesnych.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Erven


Offline 



Joined: 17 May 2004
Posts: 21
Location: Zduńska Wola

PostPosted: 31-01-2005, 15:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

taka wizja bardziej mi odpowiada...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shadydowns


Offline 



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 5

PostPosted: 08-02-2005, 20:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak się umiera i co się dzieje z człowiekiem po śmierci to pytania, które ludzkość zadaje sobie od początków jej istnienia. Pamiętam, że jak bylam w miarę młodą osóbką, to wpadła w moje ręce taka fajna książeczka Pana Raymonda Moody'iego pt:. " Życie po życiu ". Była dość popularna, więc pewnie część z Was wie, o czym piszę. Byłam pod dużym wrażeniem jej treści. Osobiście dziś wierzę, że człowiek ma duszę nieśmiertelną, a co za tym idzie, że nasze istnienia nie kończą się wraz ze śmiercią naszych ciał. A co się dzieje potem ?? No cóż, muszę przyznać, że wolę nie wiedzieć, co i jak. Będzie lepsza niespodzianka. :)))
Back to top
View user's profile Send private message
seth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 26 Jun 2004
Posts: 87
Location: Dz-Wo / Warsaw

PostPosted: 08-02-2005, 23:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

dobre! w sumie, podzielam Twoje zdanie .. nie ma to jak niespodzianka .. a narazie mozna miec nadzieje ze nie bedzie jakas bardzo zla .. wiec mozna robic cos, zeby taka nie byla .. chrzescijanie mogą sie wziac za doskonalenie siebie i dobre uczynki .. :P
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Sachmeth


Offline 



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 8
Location: Zielona Góra

PostPosted: 11-02-2005, 13:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

tak...kiedys czytalam tę książkę...i coz....mialam cholerny mlyn w glowie....
Czy wierze w zycie pozagrbowe? tak...na pewno....ale nie rozpatruje tego w kategoriach biale-czarne....pieklo-niebo....(no i gdzies tam pomiedzy czysciec)..nie ...wierze ze potem JESTESMY..a gdzie i jak.....tego sie dowiem za kilka ladnych lat;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 12-02-2005, 13:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

a ja mysle ze po smierci dusza nadal pozostaje na ziemi, tylko ze jej niewidac, ale ona caly czas tam jest (moshe sobie baluje w towarzystwie innych:P).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Co sadzicie o zyciu pozagrobowym i czy takie istnieje

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group