FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Polskie Kino
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 10-05-2005, 22:13    Post subject: Polskie Kino Quote selected Reply with quote

Ciekaw jestem jak oceniacie stan polskiego kina.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 11-05-2005, 00:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest tragicznie moim zdaniem...
Pomysły są, ale brak jest środków na ich urzeczywistnienie. Może i ratują tutaj nieco wizerunek naszego kina filmy takie jak "Pręgi" czy choćby te sensacje a'la Pasikowski, ale to nie wystarczy. Oglądając polskie filmy odnoszę cały czas nieodparte wrażenie, że mam do czynienia ze sklejonymi w jedną całość operami mydlanymi - wszędzie te same dekoracje, ci sami aktorzy, te same kostiumy... żałosne... smutne... Ile można karmić widza awanturami domowymi czy opowieściami o starych ubekach. O polskiej komedii nie wspominam, bo nie ma o czym...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 11-05-2005, 05:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polskie kino leży i krwawi w agonii. Kompletny brak produkcji dla ludu, jesli już są, to kompletnie żenujące. Polskie kino chce iść w kierunku kina artystycznego ale z reguły wychodzą im silące się na psychodelicznosc, psychologiczne dramaty, które nic nie wnoszą a mało mają wspólnego z polską rzeczywistością.

Gdyby to widział Bareja, toby się przeraził. PRL był jaki był, ale filmy to mieliśmy wtedy duuużo lepsze.

Rząd planuje chorą ustawę o kinematografii, która ma niby podnieść polską kinematografię z gruzów. Polegać ona będzie na opodatkowaniu kablówki, co za tym idzie - kablówki podniosą ceny - dalej - ludzie zaczną masowo rezygnować z kablówki zamiast wspierać polskie kino. Co za kraj.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 17-05-2005, 20:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polskie kino komercyjne leży to fakt i zapewne w najbliższych latach jego sytuacja nie ulegnie jakiejś radykalnej poprawie, a to głównie za sprawą finansów i podejścia do sprawy. Polscy twórcy filmowi, którzy czymś się wyróżniają często tworzą na zachodzie a nie w Polsce i wcale się im nie dziwie...
Mamy utalentowanych operatorów filmowych, scenografów oraz innych artystów i techników, którzy robią karierę za granicą, a także współpracują z ekipami zagranicznymi przy koprodukcjach i usługach. A w naszym kraju kino leży i kwiczy:/ Nadzieja jeszcze minimalna to kino niezależne.
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 18-05-2005, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moim skromnym zdaniem kino niezależne w Polsce jest ciężkie jak tona stali. Nic nie pokazuje. Filmy mają anachroniczne fabuły i są klasycznie męczące. Moim zdaniem w polskiej kinematografii to jest zamiast nowej ustawy potrzebny rewolucjonista - taki Bareja, chociaż lepszy napewno nie będzie.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 18-05-2005, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do kina niezależnego to w pełni podzielam pogląd Gladwyna.
A chora ustawa o kinematografii przeszła dzisiaj w sejmie stosunkiem 305 za do 97 przeciw. Przeciw byli tylko platformersi...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 18-05-2005, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

jak ta ustawa przeszła to ekhem brak mi słów nie skomentuje:/
a co do kina niezależnego to w tej chwili owszem nie jest dobrze nawet nie jest minimalnie dobrze ale prędzej może się co zmienić niż z kinem komercyjnym - ale się uperam ....choć i tak wiem że macie racje że jest źle ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 18-05-2005, 23:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ustawa przeszła - świetnie, kolejne złodziejstwo przed nami :/
A kinu nowemu i ambitnemu to nie pomoże nijak :/
Back to top
View user's profile Send private message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 19-05-2005, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co myslicie o nowych "wybitnych" polskich filmach takich jak "Pregi" i "Edi". O ile pregi da sie ogladac do połowy (w drugiej polowie robi sie z tego cukierkowa historyjka romantyczna rodem z telenoweli) to "Edi" jest po prostu zalosne, jak ten film mogl zdobyc tyle nagrod?.
Ostatnimi w miare dobrymi polskimi filmami sa "Dług", "Zmruz oczy" i "Czesc Tereska".


Last edited by PePe on 04-05-2007, 17:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 19-05-2005, 17:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

O przepraszam, Ediego będę bronił! Bardzo lubię ten film i uważam go za bardzo dobry - i autentyczny...
Pręg nie widziałem, to się nie wypowiadam.
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 19-05-2005, 19:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

jesli chodzi o moj polski gust filmowy to w gre wchodzi tylko PRL. Sluchalem dzisiaj w eremefie (w pracy to gra i nawet OK, moze poza In-Grid) felietonu pana Tomasza Olbratowskiego o tejze wlasnie ustawie. Jesli ktos slyszal to niech sie odezwie, bo moim zdaniem ten koles ma zawsze racje i tym razem rowniez mnie nie zawiodl.

2Myst znowu sie zgadzamy hehe. Chyba serio trza jakis browar zaaranzowac.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 20-05-2005, 01:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

2Gladwyn- ja aranżuję jakis koncert Daemonicium w Łodzi w najbliższym czasie, więc obecność obowiązkowa! Wygrałeś u mnie w konkursie wejściówkę (żebym tylko jeszcze wiedział kiedy i gdzie).

A co do tematu - do Ediego się nie wypowiem, bo nie widziałem, natomiast co do "Pręg(ów)"(cholera nie wiem jak odmienić(po koncercie na juwenalia jestem, wybaczcie)) to powiem szczerze, iż myślałem, że będzie to kolejny film o przemocy w rodzinie (jak "Cześć Tereska", tylko w kolorze i w rodzinie) ale się pozytywnie zaskoczyłem. Przede wszystkim jest to dramat o relacji ojciec-syn, tak omijanej przez wszystkich, ze względu na wydumany podtekst. Może i ja ma coś do tego filmu (ojciec mnie zostawił jak miałem 11 lat) ale powiem szczerze, że patrząc najbardziej subiektywnie jak się da z mojej strony, był to jeden z nielicznych w ostatnim czasie filmów polskich, który wywarł na mnie jakiekolwiek wrażeniel.

A poza tym - PRL rulez!!! :D

A ja służbowo... na statek... :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 27-05-2005, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pomijając filmy starsze jak filmy Bareji z polskich produkcji podobał mi się "Dzień Świra", "Ciało" i "Kiler". Czasem lubię obejrzeć którąś z tych komedyjek, w których gra Maciej Stuhr, ale generalnie z polską kinematografią jest bardziej niż kiepsko. Brakuje filmów, które by się wybijały. Wybitnych twórców też zaczyna brakować, ot taki Wajda na przykład. Nie kręci już filmów w stylu "Człowieka z żelaza", tylko zabrał się za filmowanie lektur szkolnych :/ Jednym z niewielu wybitnych reżyserów polskich jest moim zdaniem Roman Polański tylko, że on już dawno nie babrał się w typowo polskim kinie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 30-05-2005, 01:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
ot taki Wajda na przykład. Nie kręci już filmów w stylu "Człowieka z żelaza", tylko zabrał się za filmowanie lektur szkolnych :/


To proste jak konstrukcja wideł! Dzieje się tak, ponieważ na to zawsze wybiorą się wycieczki szkolne i będzie kasa z takiego filmu. Na ambitne kino młodzież nie ma czasu, a na fajerwerki producenci nie mają pieniędzy. Ot i cała tajemnica :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 30-05-2005, 09:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja o tym doskonale wiem tylko wkurza mnie takie sprzedawanie się za kasę :/ Człowiek, który naprawdę miał coś do powiedzenia w polskiej kinematografii i kręcił naprawdę dobre filmy teraz zajmuje się produkcjami dla szkolnych wycieczek :/ Po prostu żenada w najczystszej postaci.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Polskie Kino

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group