FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Uwaga!Teatr ginie!
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 20-04-2004, 19:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szmanka wrote:
Ergo wrote:
Ja sie wcale nie dziwie bo to na co bylem programowo wysylany tez mnie nie interesowalo raczej. Dopeiro jak polonistka zorila nieobowiazkowe wyjscia na dodatkowe sztuki to poznalem dopiero co to znaczy dobrze sie bawic w teatrze.

no...w sumie moze nie wszystkie z wyjsc jakie sa organizowane sa jakies super..ale mi osobiscie wiekszosc bardzo podobala..i bylo tez pare osob ktore myslaly tak samo(zeby nie bylo ze bylam wyjatkiem :P ) chodzi mi glownie w tym wszystkim o to...ze sie poprostu mlodziez zachowac nie umie i jeszcze potrafi przy okazji innym wszystko popsuc!~mogą czegos nie znac..ale bez przesady...chyba nalezy sie choc odrobina kultury i szacunku..chocby dla samych organizatow czy aktorow ktorzy wkladaja duzo pracy zeby potem jakies "bachory" Ich wysmialy bo np nie pojmuja lub nie rozumieja przeslania zawartego w sztuce... :/


A ja jestem po srodku, zalezy od sytuacji i od tolerancji:) Rozumiem, ze gdy cos bylo smieszne to nalezy sie z tego smiac. Przyklad: ogolnokrajowa premiera "Przedwiosnia". Scena z Ceazrym Baryka i tym (juz nie pamietam narodowosci) "wrednym" nauczycielem. Ceazy oddaje mu baty. Dla mnie to jest nieco groteskowa sytuacja (chociarz jak widac w Polsce juz miala miejsce ostatnimi czasy). Cala szkola sie zaczyna "rechotac". Okej dla mnie tez to bylo smieszne. Jednak sa sytuacje gdy, ze tak sie wyraze kultura osobista wrecz nakazuje szacunek czyjejs pracy i wstrzymanie sie od glupich dowcipow...
Back to top
View user's profile Send private message
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 26-04-2004, 17:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

AA!!...no własnie...bym zapomniała...Bardzo polecam sztuki(najlepsze jakie widzialam-a widzialam duzo :P) pt "człowiek", "Sleboda, czyli powaby życia". "kwartet" i "sługa dwóch panów" :) naprawde warto..choc niewiem czy jeszcze gdzies sie je da obejrzec...bo w sumie bylam na nich dosc dawno..ale moze ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Isabelle


Offline 



Joined: 28 Apr 2004
Posts: 3
Location: astral

PostPosted: 29-04-2004, 10:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teatr się sam zapada. Nawet rozwijająca się awangarda nie powstrzyma tego.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Wierzba


Offline 



Joined: 13 Oct 2004
Posts: 9

PostPosted: 13-10-2004, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

nawet film jest pewna siostra teatru.. bez teatru byłoby jeszcze gorzej... szczegonie jesli ktos lubi dramaty jak ja (ibsenowskie np.)... teatr urzeka swoikm urokiem (czym rożni sie od masowego ostatnio kina)... weprowadza nastroj pewnej intymnosci miedzy aktorami a widzami... pewna calościowa wieź ...
niech żyje TEATR
Back to top
View user's profile Send private message
KaTTyna


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 11
Location: Warszawa

PostPosted: 21-11-2004, 23:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

teatr nie umiera, teatr się zmienia-jego formy, estetyka, cele. niektóre sprawy z tym zw. są kontrowersyjne, ale tak było niemal zawsze.
to nie socrealizm w mieście, więc do teatru chodzi i chodzić będzie wybrana grupa,- nigdy wszyscy nie docenią jego magii. pewnie to kwestia miasta w którym się żyje, ale u mnie zawsze trafiam na spektakl /niezal.od typu teatru, spektaklu, pory/ z pełną widownią.
niezależnie od dróg jego rozwoju czcijmy również twórczość inspirowaną minionymi kulturami.- O.P.T Gardzienice:));)
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 30-03-2005, 16:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Staram się jak najczęściej chodzić do teatru. Lubię również operę, a to za sprawą babci, która odkąd skończyłam 11 lat regularnie zabierała mnie do opery. Miałam tam nawet praktyki studenckie. Uprzedzając pytania nie śpiewałam...praktykowałam w dziale literackim ;) U nas w Poznaniu na przedstawienia teatralne chodzi się przede wszystkim podczas festiwalu teatrów Malta, ale ja staram się chodzić tak często jak się da...chyba że naprawdę brakuje mi kasy lub czasu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 02-05-2005, 19:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie dobry teatr to wyższa forma sztuki i jak tylko mam okazję zobaczyć jakiś dobry spektakl to korzystam, choć wiadomo ceny biletów wiele komplikują, choć z drugiej strony premiery w teatrach nie odbywają się znów tak często i co jakiś czas można się szarpnąć:)
Back to top
View user's profile Send private message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 06-06-2005, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

teatr nie ginie... ilekroć się wybieram do łódzkich teatrów, sale zapełnione są po brzegi... po prostu teatr nie jest tak krzykliwy, nie ma wiele o nim w telewizji, spektakle nie mają takiej reklamy jak filmy... ale do teatru chodzi mnóstwo młodych ludzi, wielu również samemu działa w grupach teatralnych, więc nie jest źle :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Sztuka » Uwaga!Teatr ginie!

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group