FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Chłam....i komercha
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 30-04-2005, 10:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Największym chłamem i komerchą stał sie zespół Sweet Noise po tym jak sie skumali z Peją i resztą komercyjnej bandy

to znaczy ?? rowiń to dalej :P ....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
iszta


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Scorpio
Joined: 14 May 2004
Posts: 35
Location: Gdansk

PostPosted: 30-04-2005, 15:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

domino wrote:
Największym chłamem i komerchą stał sie zespół Sweet Noise po tym jak sie skumali z Peją i resztą komercyjnej bandy



Tak ten zespol to jest starszna porazka...Ale dlaczego uwazasz, ze stal sie taki? Przeciez on NIGDY nie byl czyms wiecej jak sterta gie. Niczym zespol HIM ze swoim mocno niemeskim wokalem i idiotycznymi tekstami.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 02-05-2005, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie komercja ma dwa odcienie: komercyjni artyści, którzy za swoją pracę otrzymują pieniądze, ale całkowicie zasłużenie i tu nie mam nic przeciwko, ale i taka komercja, która opiera się na nieszczerości, na graniu nie zawsze tego, co dany muzyk lubi i co czuje i wtedy granica z określeniem czy cos jest komercją czy chłamem jest cienka, choć zdecydowanie chłamem określiłabym to, co opiera się tylko i wyłącznie na wizerunku a brakuje temu artyzmu i umiejętności muzycznych. Choć w tym temacie można by było polemizować na wiele sposobów;)
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 05-06-2005, 13:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wydzieliłem posty dotyczące hima w oddzielny wątek. Tutaj proszę o dalszą dyskusję już poza tym zespołem ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 09-06-2005, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

To jest bardzo śliski temat, kiedy zaczyna się komercja a kiedy artysta po porstu trafia w gusta szerokiej publiki...

Przykład Type O Negative i "October Rust" - w jednym z wywiadów wyraźnie powiedzieli, ze album jest taki jaki jest bo Peterowi zależało na jak nawię0kszej liczbie kobiet. Czy to jest komercja?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 12-07-2005, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
To jest bardzo śliski temat, kiedy zaczyna się komercja a kiedy artysta po porstu trafia w gusta szerokiej publiki...


patrząc na zespoły można zauważyć ze większość z nich idzie po prostu na łatwiznę.... grają to co jest na topie, to co się sprzedaję (by słuch po nich nie zaginął) .. ale czy to jest dobre rozwiązanie??


Jack the Nipper wrote:
Przykład Type O Negative i "October Rust" - w jednym z wywiadów wyraźnie powiedzieli, ze album jest taki jaki jest bo Peterowi zależało na jak nawię0kszej liczbie kobiet. Czy to jest komercja?


Chyba raczej tak.... a jakie Wy macie zdanie na ten temat??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 12-07-2005, 10:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie do końca się z tym zgodzę, zespoły black-metalowe i tak nie trafią do szerokiej publiczności, mają swoją niszę i już. Żeby wyjśc z tej niszy, muszą zacząć grac cos innego, albo jak CoF skupić sie bardziej na robieniu szoł. Taki zespół zostanie nazwany komercyjnym, bo tymże szoł przyciąga ludzi. Wielu z pośród nich to są widzowie a nie słuchacze.

Powiedziawszy szczerze, nie obchodzi mnie ta "łatka" komercyjny czy nie. Jak mi sie muzyka podoba to słucham, jak nie to nie. Mam albumy Dimmu Borgir którymi "True Fucking Norwegian Fucking Black Fucking Metal Fucking Fan" by sie nie splamił.

Tak sądzę, że jak ktos długo i głeboko siedzi w okreslonej dziedzinie to nie ma sensu nazywac go komercyjnym. Jesli zaś co chwile zmienia te dziedziny to wtedy owszem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 12-07-2005, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jack the Nipper wrote:
Nie do końca się z tym zgodzę, zespoły black-metalowe i tak nie trafią do szerokiej publiczności, mają swoją niszę i już


oczywiście że mają... ale zauważ sobie że ludzie którzy tego nie słuchają zawsze będą się wypowiadać że to jest nijaka muzyka...


Jack the Nipper wrote:
Żeby wyjśc z tej niszy, muszą zacząć grac cos innego, albo jak CoF skupić sie bardziej na robieniu szoł. Taki zespół zostanie nazwany komercyjnym, bo tymże szoł przyciąga ludzi.

Prawda jest taka, że jeśli zespół się wybije to zaraz na niego leci nagonka... i nazywają go mianem komerchy... czy to jest zazdrość ??

Jack the Nipper wrote:
Powiedziawszy szczerze, nie obchodzi mnie ta "łatka" komercyjny czy nie. Jak mi sie muzyka podoba to słucham, jak nie to nie.

To samo ja... jeśłi coś wpadnie mi w ucho to chętnie tego słucham, jeśli nie ... odkładam na półkę.. gusta człowieka się zmieniają ....

Jack the Nipper wrote:
Tak sądzę, że jak ktos długo i głeboko siedzi w okreslonej dziedzinie to nie ma sensu nazywac go komercyjnym. Jesli zaś co chwile zmienia te dziedziny to wtedy owszem.


Zgadzam się w 100 % z tym co tu jest napisane
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 12-07-2005, 12:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

NocturnalGirl wrote:
oczywiście że mają... ale zauważ sobie że ludzie którzy tego nie słuchają zawsze będą się wypowiadać że to jest nijaka muzyka...


Tak jest. Ale śmieszy mnie nazywanie black-metalowców uzywajacych klawiszy komercyjnymi. No faktycznie, tyle te klawisze im przyciagaja fanów, że az głowa boli. Normalnie wielkie otwarcie dla szerokiej publiczności. Czy z klawiszami czy bez to cały czas nisza, w której to niszy black metalowcy uwielbiają sie wyzywać i opluwać.


NocturnalGirl wrote:
Prawda jest taka, że jeśli zespół się wybije to zaraz na niego leci nagonka... i nazywają go mianem komerchy... czy to jest zazdrość ??


Istotnie, jak ktos sprzeda więcej niż 25 kopii swojej płyty (a jeszcze lepiej - kasety) to już jest komercyjny i nieprawdziwy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 13-07-2005, 00:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Komercha - czyli coś co przykuwa twoją uwagę?!
Dla mnie tym czymś są nieźle zagrane partytury symfoniczne wespół z metalowym klimatem gitar, basu i perkusji.
Jak najbardziej pasująca do siebe mieszanaka. Kapel nie będę wymieniał bo każdy zna ich bez liku.
respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 13-07-2005, 09:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Shamoth wrote:
Komercha - czyli coś co przykuwa twoją uwagę?!


oczywiście że nie..... chociaż niektórzy tak do tego właśnie podchodzą


Jack the Nipper wrote:

Istotnie, jak ktos sprzeda więcej niż 25 kopii swojej płyty (a jeszcze lepiej - kasety) to już jest komercyjny i nieprawdziwy.


Jack tak właśnie ludzie podchodzą do komercji, ale pytanie dlaczego??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 13-07-2005, 09:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niektórzy lubią komerchę bo nie drążą głębiej i biorą to co wypływa na wieszk dzięki "fajnym" teledyskom.
respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 13-07-2005, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem sam co myśleć o komercji i co może być komercyjen według was.....Ja nigdy nie patrze na coś a jesli może tylko być komercyjne to od tego uciekam.....Jeśli sądze że wytwór danego autora a tym wypadku zespołu jest prawdziwy i nie jest zrobiony dla kasy to choćby był najwieksza dla was komerchą to i tak sie nim zainteresuje....Weźmy np. Scars od the crucifix . Album bardzo dobry (według mnie i nie chciał bym polemiki tutaj! ) i świerzy co jest wynikiem zmiany wydawnictwa na Earache. Panowie pokazali na nim co potrafią wydając zwyczajnie dobra płytke która troche poszybowała w ankietach do góry.....Czy można zatem nazwać ten album komercyjnym?? Jesli tak to ja taka komercje akceptuje. Co innego faktycznie gdy jakis zespół się sprzedaje zwyczajnie zaczynając grać muzyke dla mas co według mnie zrobiła Mettalica na St. Anger i to jest dla mnie ta nie pozytywna komercha i chłam do spalenia na stosie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 13-07-2005, 09:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli sobie słucham jakiejśc kapelki która mi sie bardzo podba, ale na razie nie ejst znana np. Hellsaw, a za pare lat chłopaki sie wybiją i będą znani i sławni to czy mam ich przestac słuchac tylko dlatego, żeby iść zawsze pod prąd?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 13-07-2005, 09:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlaczego. Każdy słucha tego co lubi i już. Czy komercha, czy też nie. Gustujesz w tym co chcesz aby relaksowało w danej chwili.
respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Forum Index » Rozmowy » Chłam....i komercha

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group