FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Jak podchodzicie do zjawiska mainstreamu ?
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-09-2004, 20:58    Post subject: Jak podchodzicie do zjawiska mainstreamu ? Quote selected Reply with quote

Jak wy odbieracje to pojecie i czy nie przeszkadza wam otaczajace spoleczenstwo i czy sie z nim identyfikujecie... ?

[ Dodano: 06-09-04, 21:58 ]
Do wszystkich : jak nie wiesz co to "ten mainstream" to po prostu nie pisz....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Anima Vilis


Offline 



Joined: 03 Jun 2004
Posts: 22
Location: Łódź

PostPosted: 08-09-2004, 18:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z kultury szerooooko płynącej głównym nurtem wybieram to, co mi najbardziej smakuje, jak ze wszystkiego zresztą :)

Pytanie, czy można jednoznacznie określić mainstream ..... Chyba każdy ma osobistą definicję na własny użytek..... A jeśli to, co każdy z nas chowa pod pojęciem mainstreamu zupełnie nie pokrywa się z określeniami innych to chyba pytanie o główny nurt przestaje być zasadne......Jak się dobrze przypatrzyć, to taki wniosek można sformułować na temat każdego pojęcia...

zamotałam ? ;>
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 08-09-2004, 18:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie zamotalas, prezycuje chodzi mi o nasze spoleczenstwo, w jakim stopniu sie identyfikujecie ze zjawiskami zachodzacymi w naszej kulturze... nie muzycznie ... ale ogolnie czy przeszkadza ci otaczajaca rzeczywistosc ? akceptujesz kierunek w ktorym odaza swiat... czy interesuja cie pisma kobiece ? :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Anima Vilis


Offline 



Joined: 03 Jun 2004
Posts: 22
Location: Łódź

PostPosted: 08-09-2004, 19:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Świat obchodzi mnie, o ile mnie dotyczy.....a lista rzeczy , które mnie dotycza lub nie jest dłuuuuuga .....
na rzeczywistość jestem trochę już znieczulona ale część rzeczy naprawdę mnie wqrwia (wybacz bluzgi :)
z pism kobiecych czytam Fantastykę, SF, czasami angorę i Newsweek'a :)))
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 11-02-2005, 23:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie przesuwac mi tego tematu do inne... bo tu jest jego miejsce...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 12-08-2005, 08:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

teraz MAINSTREAM ;P..... no, tearz to posypią się inteligentne , błyskotliwe wypowiedzi,juz to widzę oczyma duszy..:P forumowicze mogą się nie bać ....Zaczne by było ławiej , choć pewnie powiino być to przeniesione moze do topiku wreszcie...:D

Mieszkając w stolicy co noż nurzam się w mainstreamie ( zarówno w muzyce , jak i innych kulturalno-społecznych wydarzeniach ), chcąc nie chcąc. Muszę to robić by jakoś zafunkcjonować w społeczeństwie , wykarmić się itp......zwyczajnie ,przeżyć. Jedynie mogę dodać ze NIE robię tego nieświadomie i tylko na tyle na ile trzeba.tzn.jesli robię zakupy i leci z radia mandaryna to nie robię pani sklepowej awantury :P, jakoś przetrzymuję....

inne przykłądy mojego odmainstreamowania się:( muzykę ,stroje i otoczkę gotycką pomijam tu)
Nie posiadam komórki z radiem ( wszyscy jakoś się dziwią , a czemu ???) , bo nie słucham zadnego radia,a gadzety w stylu: radio, aparat w komórce są mi zbędne.Jesli wogóle już włączam komórkę i płacę rachunki ( po serii karnych monitów..) to jest to rzadkość i mam ten znakomity komfort że nikt nie wiem co robię i gdzie jestem most of the time.....
W tv ogladam zazwyczaj tv24 , dicovery i fashion, czasem oczywiście mainstreamowe tez ( np Polsat itd),ale rzadko. Nie na zasadzie kontestacji , zwyczajnie , są ciekawsze rzeczy do robienia:D

Z pism kobiecych czytam: Politykę , Forum i Science Fiction
Nie zbieram filmów z gazet :D
Nie bywam na festynach , imprezach typu: Strong Man i innych zbędnych mi rzeczy ,a trudno od tego uciec w stolicy......
Nie uprawiam zadnego sportu ( poza seksem :P :P )
Nie nosze kolorowych ubrań ( typu roż, seledyn, błękit)
Przyznaję się do wieku ( almost 30 years old) a mimo to nie jestem w uświęconym ,tradycyjnym związku , nie posiadam dzieci i nie spłacam kredytu na mieszkanie
Jetsem w trakcie rzucania świetnie płatnej pracy :D

uf, enough. Powyższe rzeczy wg mnie w jakims stopniu odcinają nie od mainstreamu.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 20-08-2005, 10:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja laskę kłade na mainstream. Jesli mam na cos ochote, to to robie, niezaleznie od tego czy jest to trendy czy nie. Poza tym, czy zauwazyliscie, ze zaden "stream" nie jest wcale "main"?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 20-08-2005, 12:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

2Gladwyn:jednak da się wyodrębnić pewne zachowania ,któe robią się 'main' , i nie mówię tu o podstawowym zaspokajaniu potrzeb, bo jeść ,robić zakupy itd musi każdy,poza tym trzeba i nalezy korzystać ze zdobyczy cywilizacji....Więc niemaistreamowe jest kupowanie odzieży ( wiadomo),ale juz maistreamowe jest masowe kupno odziezy w kolorze różu przez co drugą kobietę. Inny przykład: niemaianstreaowe jest uprawianie sportu , zdrowei potzrebne , ale juz mainstreamowe jest masowe uprawianie jogi przez kobiety w stolicy,jakby joga była jedynym dostepnym cwiczeniem...
Gladwyn wrote:
A ja laskę kłade na mainstream. Jesli mam na cos ochote, to to robie, niezaleznie od tego czy jest to trendy czy nie

Coż Gladwyn ,na forach portali takich jak ten prawdopodobieństwo ze robisz to co mówisz jest duze ( choć nie zawsze :) ),ale ja słysze te słowa codziennie od osób mnie otaczających ,które czerpią jedynie ze zjawisk społeczno-kulturalnych mainstreamu...... a są przekonane ze robią coś nadzwyczajnie innego cz y tam oryginalnego...Jako przykłąd mainstreamowy podam serial tv kasiaitomek- moim zdaniem doskonały. Laski u mnie w pracy starają się postepować włąnie jakpara bohaterów,a jednoczesnie twierdzą ,ze są oryginalne.....
Przy tym nie twierdzę ze maistream jest z gruntu zły .

Oświadczam,ze powyższe zdanie opieram na obserwacji oraz życiu w stolicy oraz ze wszytsko jest moim bardzo subiektywnym odczuciem.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 21-08-2005, 11:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

2Aaricia: nie czuję się popowy nawet w 1/5. Nie mówię, że w ogóle. Bo kazdy popu trochę w sobie ma. Trudno nie ulegać badz co badz jakiejstam presji srodowiska, aczkolwiek mozna. Trza sie tylko trochu postarac i juz nie jestes różowa.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 21-08-2005, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn - nie sugerowałam ze mozesz być popowy, pisałam ogólnie.raczej chodziło mi o fakt,ze znaczna część ludzi ( przynajmniej tych z którymi jasię stykam) jest totalnie popowa a wydaje im się zupełnie na odwrót.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 22-08-2005, 07:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ponieważ nie ogladam telewizji i nie bywam na różnych popularnych imprezach to nie wiem czy jestem mainstreamowy, popowy czy alternatywny. Jakikolwiek jestem wynika to z mojej świadomej ignorancji (choć nie wiem czy jest to powód do dumy)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 24-10-2005, 20:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po pierwsze jestem prostym wiejskim chłopem (smark) a to teraz nie modne (nie liczac Leppera). Po drugie nie mam nic do maintreamu niech sobie żyje poza tym jest śmieszny. Mój kumpel świetnie parodiuje modne zachowania :P (kreowane w reality show, Bravo etc). Z czasopism kobiecych czytam: Fantasy, Miłujcie sie (szczególnie listy :P lepsze nawet od Faktu znajdziecie w nim tez artykuły dowodzace, że karate jest satanistyczne:D). Właściwie nie lubie tylko muzyki pop bo ona mnie nie śmieszy :/. Co do Tv to jak jest jakiś fil to obejże.... ale jak nie to tylko ewentualnie wiadomości
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-02-2007, 11:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

szary9 wrote:
karate jest satanistyczne

WTF ??

a co do mainstramu to najbardziej martwi mnie regres jaki nastapil w muzyce, juz nawet nie to ze pop bywa smieszny czasem, wiekszosc nowych hitow to remiksy remiksowanych remiksow... czasem dochodze do wniosku ze w popularnej muzyce nic sie nie dzieje ciekawego.... a juz stworzenie remisku "the wall" bylo profanacja i to wielka.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 06-02-2007, 22:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a juz stworzenie remisku "the wall" bylo profanacja i to wielka.


To nawet nie chodzi o to że to była profanacja. Ale o to że kiepsko przerobili ten utwór - a teledysk to już w ogóle obciachowy.

Ergo wrote:
wiekszosc nowych hitow to remiksy remiksowanych remiksow


Taki urok popu. Zresztą nie tylko popu - tyle że w popie jest to bardziej widoczne bo remiksuje się znane utwory.
Choć czesem zdarza się że "nowy" remix bywa lepszy od orginału. Czasem - czyli bardzo rzadko.

Najbardziej mnie wkurwia termin mainstream w odniesieniu do literatury.
Znczy zupełnie co innego niż w muzyce. W muzyce mainstream to bardziej pop - muzyka popularna (czasem lepsza, częściej gorsza). W literaturze - to literatura poważna - klasyka. Termin mainstream jakoś mało mi tak naprawdę mówi o czymkolwiek - i kompletnie rezygnuję z jego używania.

Dodano po 10 minutach 46 sekundach:

Ergo wrote:
nie zamotalas, prezycuje chodzi mi o nasze spoleczenstwo, w jakim stopniu sie identyfikujecie ze zjawiskami zachodzacymi w naszej kulturze... nie muzycznie ... ale ogolnie czy przeszkadza ci otaczajaca rzeczywistosc ? akceptujesz kierunek w ktorym odaza swiat... czy interesuja cie pisma kobiece ?


A jeśli o to chodzi... choć nie bardzo wiem po co słowo mainstream na to, ale ok:

1) cięzko powiedzieć w jakim kierunku podąża świat. Gdzieś tam na boku interesuje się futurologią, książeczki Fukuyamy wpadają w łapki (jak ktoś go skrytykuje bez przeczytania - to głowy polecą na forum;), cyberpunk jako kierunek w literaturze jest mi znany, sf też. Powiem tyle - widzę więcej szans dla ludzkości niż pułapek - ale może dlatego że jestem optymistą raczej?

2) zmiany w kulturze są lepsze - przynajmniej dla mnie.
- większa swoboda seksualna;) (po pierwsze i najważniejsze;)
- więcej możliwości samorozwoju (choć niekoniecznie więcej wolnego czasu niż kiedyś), edukacja, technika, rozrywki, więcej sportów. I tylko polowań na zwierzynę brak:(
- większy i prawe darmowy dostęp do szerokorozumianej kultury.

itp itd - ale chciałem dodać że to co napisałem to nie "futurystyka" - to się stało na moch oczach, w ciągu kilkunastu lat.

Aha - z pism kobiecych przeglądam "Wysokie Obcasy". Raczej średnie... ale jest dołożone do Gw i chcąc nie chcąc się czyta.

Popowy jestem w 100%. Alternatywny? Po kiego wała? Ja chcę kreować rzeczywistość, a nie alternatywy dla niej wynajdować i się gdzieś tam kitrać za krzakiem przed innymi;) Nietzscheanizm w kulturze to jakoś nie dla mnie. Ja tam jestem humanistą - wszystkiego musze spróbować, wszystko przezyć, posmakować... Generalnie entuzjastycznie jestem nastawiony do wszelkich zmian w kulturze/społeczeństwie i widzę w nich głównie dobre strony.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 07-02-2007, 01:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a juz stworzenie remisku "the wall" bylo profanacja i to wielka.


Hmm, ja słyszalem tylko remiks "Another brick in the wall p.II", nie wiedziałem, że zmiksowano całą płytę...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Jak podchodzicie do zjawiska mainstreamu ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group