FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Rozmowy z diabłem
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 21-08-2005, 20:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
Tak naprawde to jedyną rzeczą za jaką powinienem pokutowac to to żebyłem dobry dla ludzi którzy "wbili mi nóż w plecy" że wierzyłem w miłość do bliźnich

Robert.M. wrote:
On uczynił ludzi takimi jakimi są a w dodatku sporządził jeszcze zasady dzięki którym człowiek traci nie tylko godność ale tez siebie bo ja swojej godności nie odzyskam ją się traci tylko raz !

Czy nie spotkało Cię zło dlatego że inni ludzie nie zastosowali sie do tych zasad? Mnie się wydaje że to nieprzestrzeganie ich odebrało godność i że to oni sami siebie stwarzają po przez swoje czyny.


Robert.M. wrote:
Ja jestem kowalem swojego losu stoje twardo naziemi ale zawsze zdarzają się niespodziwane złe okoliczności zresztą Cię nie przekonam bo ty i tak twierdzisz że ja pcham paluchy do wrzątku.

Nie ty pchasz ale wszyscy pchamy albo dajemy się wepchnąć ludziom, którzy są zbyt egoistyczni by pomyśleć o nas. Miłość do nich nie wyklucza ostrożności.
Robert.M. wrote:
Gakasho a teologia ma bardzo niewiele wspólnego z rzeczywistością

Nie zgodze się, to że ludzie nie trzymają się prawd wiary to nie znaczy że te prawdy są oderwane od rzeczywistości. Ludziom poprostu jest wygodniej dać na tace niż rzeczywiście zainteresować się tym co istotne w kościele.Winni są księża ale nie tylko, ludzie sami chcą żeby ktoś inny myślał za nich. Ciemnotom łatwiej się kieruje.



Robert obszerniejszą odpowiedź wysłałam Ci na priwa.
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 21-08-2005, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Czy nie spotkało Cię zło dlatego że inni ludzie nie zastosowali sie do tych zasad? Mnie się wydaje że to nieprzestrzeganie ich odebrało godność i że to oni sami siebie stwarzają po przez swoje czyny.


Tak ich czyny świadczą o ich samych ale nie pozowle nigdy więcej by ktoś zabierał mi spokój szczegulnie nie ktoś kogo człowiekiem pewnie niegdy nie nazwe to bydło zasługuje jedynie na to żeby je wyciąć w pień.

Quote:
Ciemnotom łatwiej się kieruje.


No i dobrnęliśmy do sedna dlaczego Lucyfer upodobał sobie kościół katolicki bo ludzie w nim w 99% to właśnie bydło o którym wcześniej pisałem. Winni są księża jak napisałaś więc czemu i właściwie dlaczego to oni mają być pośrednikami?! Czy nie masz ambicji Gakasho by być dla siebie pasterzem ?? by sama nim być ?? Przecież jesteś inteligentna i mądra bym wręcz powiedział więc czemu dajesz się manipulować temu wielkiemu oszustwu? Czemu z taką łatwością akceptujesz to bałwochwalstwo zepsucie w chierarchii kościoła czemu nie chcesz zobaczyć że to od zarania jak pokazuje historia a nie jakieś tam teologiczne wywody wielki biznes wielka firma która żeruje na ludziach. Kim są ci wielcy filozofowie kościoła? to ludzie z tej samej firmy która organizowała stosy która paliła miasta która oraganizowała wyprawy krzyżowe tylko po to by powiększyć swoje wpływy w cesarstwie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 22-08-2005, 09:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
Winni są księża jak napisałaś więc czemu i właściwie dlaczego to oni mają być pośrednikami?!

Już w starym testamencie masz odpowiedź. Winni są nie teologi tylko tego że przeciętny proboszcz przeciętnej parafi nie oświeca swoich ludzi. Większość kazań traktuje o pierdołach zamiest pomagać ludziom zrozumieć.
Robert.M. wrote:
Czemu z taką łatwością akceptujesz to bałwochwalstwo zepsucie w chierarchii kościoła
Nie akceptuje, jak już wspomniełam nie jestem katoliczką:D

Robert.M. wrote:
czemu nie chcesz zobaczyć że to od zarania jak pokazuje historia a nie jakieś tam teologiczne wywody wielki biznes wielka firma która żeruje na ludziach. Kim są ci wielcy filozofowie kościoła?

To nie tylko Tomasz z Akwinu to również Luter. Tak to jest, że wielcy reformatorzy (odszczepieńcy) byli teologami. Teologia nie ma nic wspólnego z biznesem i stosami. Powiem Ci że gdyby ludzsie się jej trzymali (papieże również) nie było by tego wszystkiego w historii ludzkości.

Robert.M. wrote:
Czy nie masz ambicji Gakasho by być dla siebie pasterzem ??

Właśnie problem w tym że mam :) dzięki temu mam sporo wrogów. Nie mozna wyważać otwartych już drzwi tylko dlatego że ja chce sama dla siebie być pasterzem. Nauczyciele są potrzebni (to funkcja kościoła, ilu ludzi słuszało by o Jahwe gdyby nie kościół?) dopiero po zebraniu wielu wadomości można weryfikować. Jeśli ktoś powiedział mądrą rzecz, to nie ważne czy byskup rzymu czy heretyk. Osobiście znam osobę która autentycznie bardzo żałuje że nie ma inkwizycji bo jedynym sposobem cyt" nawrócenia mnie było by zastraszenie, nie pomijając w razie koniecznośc ognia:D"
To nie był cytat żartobliwy ta osoba naprawde, wierzy że palenie czarownic i heretyków było najlepszą rzeczą jaka się kościołowi przytrafiła. Obłęd. Opus Dei to przy niej przedszkole i nie jest to osoba duchowna. Nie chwaląc się jestem jedyną osobą, ktróra potrafi ją załatwić jej własną bronią (nie raz usłyszałam że szatan prze zemnie przemawia). Więc jak widzisz nie trzymam się kościoła i nie wturuje przy każdym posunięciu.
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-08-2005, 10:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

:D no tak dla mnie inkwizycja tez jest na miejscu bo jak sądze wtedy to i mnie by się nic nie stało bo tylko głupcy płonęli na stosach no i ci podkablowani przez sąsiadów :D To właśnie znów Lucyfer mieszał w szeregach głupców i doprowadził do tego że poraz kolejny kościół sam we własnej osobie zamiast pilnować przestrzegania praw bozych w imię boga zabijał ludzi łamięc je wszytkie :D Ja niby pasterzem nie jestem a mam samych wrogów no patrz jak to jest :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Sztuka » Rozmowy z diabłem

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group