FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Wasza twórczość » [wiersz] Ślepcy
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-06-2005, 01:05    Post subject: [wiersz] Ślepcy Quote selected Reply with quote

No to odrobinka moich wypocin. Bardzo dawno nie pisałem wierszy od tak, ale naszło mnie strasznie i spłodziłem to to, za co z góry przepraszam :)

Ślepcy

Gdy oko Boga opuści powiekę
W szalonym tańcu zawyją upiory
Echo dawnych wieków ozwie się dzwonem
I w żywe ciało przyobleką się zmory

Z koszmarów człowieka,
Zza odmętów czasu
Wypłyną w morze na czarnym okręcie
Nie bacząc na burzę, co jak mór straszliwy
Przychodzi nagle topiąc świat w zamęcie

Rwąc się rozdyma fal czarnych bałwany
Co jak morze głów pieniąc się
Ślepo w pustkę zmierza
Wabione mglistą wizją zbawienia
Zdążają za głosem chorego pasterza

I ucztują na ciałach zabitych w szale
Ludzkiej słabości niedosytu Boga wierząc,
Że w szaleństwie jest do Niego droga…
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 01-06-2005, 10:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

ciekawy wiersz, szczególnie dwie pierwsze strofy fajnie Ci wyszły:)
mam nadzieje że będziesz jeszcze coś swojego tu zamieszczał:>
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-06-2005, 12:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coś pewnie zamieszczę jeszcze. Tylko mam same starocie bo od wielu lat pisze tylko teksty dla mojego zespołu i cała wena w to własnie idzie. No ale jak coś jeszcze skrobnę to nieomieszkam tutaj się pochwalić ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Vavrzyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 34
Zodiac: Cancer
Joined: 16 Aug 2005
Posts: 42

PostPosted: 21-08-2005, 21:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

niezłe...ja tez cos swojego zapodałem:) moze to ktos oceni hę:>:>??
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 21-08-2005, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Póki cię chwalą, myśl zawsze, iż jeszcze nie jesteś na własnej drodze, lecz na drodze innych. " F.N

Po co Ci więc pochwały a tym bardziej po co Ci słowa krytyki przecież chyba jako człowiek o ile nim jesteś wiesz że jesteś na własnej drodze
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 21-08-2005, 22:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Naprawdę niezłe..:) jeden z niewielu wierszy jakie ostatnio spotkałam na portalu ,który ma sens,jest ładnie zbudowany :) , ma ciekawy temat i nie grzeszy nadmiarem dziwnych metafor ,skojarzeń ani nieporadnymi rymami.
Przypuszczam,ze pomocny jest takze fakt pisania dla swojej kapeli.:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 21-08-2005, 22:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
Póki cię chwalą, myśl zawsze, iż jeszcze nie jesteś na własnej drodze, lecz na drodze innych.

myslisz ze Nietsche byl taki madry ? ludzie wala cytatami ale zapominaja po drodze odrobinke ze filozofia rasy wyzszej wyszla od niego, i zostala przejeta i zmodyfikowana przez nazistow... akurat nam nie wypada....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-08-2005, 05:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo -_- zawsze głupi i źli ludzie zrobią z czegoś wspaniałego podwaliny do swoich chorych filozofii sam Nietzsche potępiał naród niemiecki i śmiał się z niemieckich przywar wiesz to ? Jeśli miałbym się zastanawiać co wypada a co nie wypada byłbym niewolnikiem kanonów i moralności która nie jest moja byłbym niewolnikiem stereotypów, oraz cudzych myśli bo zamiast myśleć samodzielnie ciągle zastanawiałbym się co ludzie powiedzą jeśli zrobie to czy tamto. Chyba więc uzasadniłem czemu tego Niemca cytuje a Ty zadecydujesz czy to jest offtop i albo to przeczytasz albo usuniesz od razu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 22-08-2005, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robercie ,czy ty nie walczysz za bardzo z e wszytskim i wszytskimi moralnosciami świata ...:D ? Wiem ,zę masz swoją własną ,ale kurcze ,nie wszytsko jest złe i nie same bezmózgi cię otaczaja ( np szanowne tutejsze grono ..:D ). Nie ksoztuje cię to za dużo siły i straconego czasu ...??
A tak btw to Nietzche smarował różne rzeczy ,ubierając je w nadobne i uczone słowa ,jednakze są ciekawsi od niego...:D Ave. :D

As much as I like you I disagree with you...:D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-08-2005, 13:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak wiem i nigdy nie twierdziłem że ludzie co tutaj sobie piszą to bezmózgi :D:D:) ale akurat tutaj starałem się wyjaśnić czemu według mnie mam prawo moralne prawo cytowanie tego niemiaszka :)

Quote:
Robercie ,czy ty nie walczysz za bardzo z e wszytskim i wszytskimi moralnosciami świata ...:D ? Wiem ,zę masz swoją własną ,ale kurcze ,nie wszytsko jest złe i nie same bezmózgi cię otaczaja


Jeśli zaś z czymś sie nie zgadzam to właśnie po to mam głowe i morde (bo ta powleczona skóra twarzoczaszka nie może isę zwać inaczej :D:D ) żeby mówić co mi się nie podoba i żeby wychwalac pod niebiosa to co jest dla mnei świętością żeby wynosić na piedestał to z czego jestem zrobiony:) No a Aaricio przecież w tym temacie akurat nie byłem ani troche krytyczny :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 22-08-2005, 15:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Robert.M."]Po co Ci więc pochwały a tym bardziej po co Ci słowa krytyki przecież chyba jako człowiek o ile nim jesteś wiesz że jesteś na własnej drodze[/quote

Ale miło chyba poznać inne opinie ,bo jakolwiek byśni e był na włąsnej drodze to oglad z innej perspektywy teżsię przyda.:) Dlatego ludzie umieszczają swoje wiersze na róznych forach itd. Oczywiście,parwie wszyscy umieszczając coś swojego oczekują mniejszej lub wiekszej pochwały :D ,ale rozsądni się nie obrażą za cień krytycyzmu ,jesli takowy się pojawi.
Toco Robercie sądzisz o w/w wierszu Mysta ? :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-08-2005, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zwykle mi bardzo cięzko oceniać szczegulnie że nigdy nie rozumiałem po co sie pisze wiersze, nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby sie przez to wyrazić a nawet jeśli się wyrażam czyli jakoś moje wnętrze wychodzi na wierzch to nie chce w to zaraz angarzować wielkiej publiczności ale każdy ma swój sposób na życie. Jeśli miałbym na siłę ocenić wiersz Mysta to powiem że jest on zbyt zawikłany i że to wszytsko dało sie z pewnościa powiedzieć prościej dlatego może również ta jak dla mnie ta komplikacja i swego rodzaju trwonienie słów jest niepotrzebne. Dla mnie jeśli wiersze to prostej budowy i w może nie tyle prostych słowach co bez zbędnych ubarwień. W świecie jest dla mnie zbyt wiele szarości bym gdy siadam nad wierszem nie miał wszystkiego czarno na białym.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 27-08-2005, 22:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękuję za te wszystkie słowa krytyki!
Robert - chcę tylko powiedzieć, że właśnie po to pisze się i czyta wiersze, by odnaleźć trochę barwy w tym szarym świecie. Jak zauważyłeś, nikt tak już nie mówi, niewielu jest romantyków, którzy chcą się podzielić swoim wnętrzem z innymi. Ludzie są zamknięci w sobie i boją się osobistych wycieczek; wielka to szkoda. Owszem, może się to wydawać formą ekshibicjonizmu - pisanie wierszy - ale niektórym jest to potrzebne. Wydaje mi się, że to można wyczuć, kiedy wiersz jest "prawdziwy" a kiedy napisany na siłę, na pokaz.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 27-08-2005, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Owszem to widać kiedy wiersz jest przeintelektualizowany i za bardzo uwrażliwiony. No ale nawet te słusznie zastosowane środki wyrazu nie musze trafiać do wszystkich :) Ja jestem tego najlepszym przykładem a romantyzmu i wrażliwości szukam gdzie indziej :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Sztuka » Wasza twórczość » [wiersz] Ślepcy

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group