FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Miłość w subkulturze
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Amiranda


Offline 



Joined: 26 Jun 2005
Posts: 9
Location: Kolumna

PostPosted: 17-08-2005, 12:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja nie bardzo rozumiem dlaczego az tak zwracacie w swoich postach uwage na muzyke. Ja jak juz podkreslalam slucham roznych i przeroznych zespolow, nie przepadajac za gotykiem, a moje kochanie ma tego pol biblioteczki z plytami. (Oki, zakochalam sie w Nim na koncercie, ale to inna bajka :P). Ja jestem umyslem technicznym z politechniki, On jest z uniwersytetu. Mnostwo innych pogladow, mnostwo innych zainteresowan. Kompromis powinnien byc w tym wypadku trudny, a jakos przyszedl sam z siebie. Nawet nie musielismy sie bardzo starac.

Jack, mozesz jasniej o co Ci chodzilo ze stwierdzeniem "wszystko albo nic"? Tzn. skoro jestem metalem musze miec dziewczyne ktora jest moim odbiciem, bo inaczej, jaka by nie byla to nic z tego? :> Ale... czy to sie nie robi nudne po jakims czasie? Z bycia metalem sie chyba wyrasta, podobnie jak z wiekszosci subkultur. I co wtedy?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 17-08-2005, 14:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Vampirella wrote:
NocturnalGirl wrote:
prawda jest jedna ... jak sie ktoś zakocha i mu jest z tym dobrze... to nie zwraca uwagi na to w jakiej subkulturze obraca się druga osoba... życie jest takie ze czasami trzeba isc na kompromis... tak to już jest... nie można wszystkiego mieć.. w każdym związku kompromis jest na bardzo wysokim miejscu... bez tego nic sie nie uda. Ja tam wiem że zgoda i wyrozumiałość daje więcej niż cokolwiek inne ... i nie wazna jest sukultura



Chociaż jedna osoba podziela moje zdanie po części :)) dlaczego tak wszyscy się upierają że tak być nie może ? że jednak ludzie muszą mieć jednakowe zainteresowania , myśli ..subkultura... a gdzie kompromis?.


Widzisz? Ucieszyło Cię to, że znalazła się jedna osoba myśląca podobnie jak Ty.

Może dlatego, że jednak miło jest nadawać z kimś na jednych falach. Ludzie lubią być rozumiani :) a kompromis często jest utopią. Owszem, w każym związku muszą być kompromisy, bo tak jak już wcześniej wspomniałam, nie ma dwojga identycznych ludzi. Ale dla mnie kompromis jest b. negatywnym zjawiskiem, bo ogranicza swobodę moją i mojego ukochanego. I jeżeli mam być z kimś to raczej z takim człowiekiem, który nadaje na tych samych falach, żeby zredukować ilość męczących kompromisów do minimum.

Jeżeli uważasz, że wszędzie da się osiągnąć kompromis, to dlaczego nie próbujesz tego w tym temacie? z forumowiczami, którzy mają inne zdanie? Dlaczego zamiast dążyć do kompromisu cały czas desperacko usiłujesz jeszcze wlać w nasze główki trochę własnego rozumu i sprawić, żebyśmy chociaż zrozumieli Twoje stanowisko?

Dlaczego tak się upierasz? A gdzie Twój kompromis?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 17-08-2005, 14:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga wrote:
Owszem, w każym związku muszą być kompromisy, bo tak jak już wcześniej wspomniałam, nie ma dwojga identycznych ludzi. Ale dla mnie kompromis jest b. negatywnym zjawiskiem, bo ogranicza swobodę moją i mojego ukochanego. I jeżeli mam być z kimś to raczej z takim człowiekiem, który nadaje na tych samych falach, żeby zredukować ilość męczących kompromisów do minimum.


Ja moze powiem tak... w kazdym związku są takie momenty gdzie trzeba iśc na kompromis ... no tak już jest no ale CZASAMI ... cały czas się przecież nie da... poza tym ja wiem jedno obojętnie w jakiej kto jest subkulturze może złapać porozumienie z drugą osobą.. oczywiście nie zawsze.. no ale przecież są wyjątki, prawda? Kompromis jest dobry w pewnych sytuacjach... jednak wiadomo ze nie mozna caly czas ustępować jednej osobie.

Wiadomo jest też że chodząc z drugą osobą poznajemy jej hobby, jej zalety i wady, a także wymieniamy się swymi fascynacjami ... czasami zdarza się tak ze własnie niektórzy odnajdują drugie połówki w innej subkulturze... czy to takie złe??
Jeśli ktoś własnie odnajdzie drugą połówkę w innej sub... to przecież nic złego... ja znam wiele osób które pod względem muzycznym nie miały prawie nic wspólnego... a są bardzo szczęsliwymi parami.
MUZYKA TO NIE WSZYSTKO! - liczy się także co innego
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 17-08-2005, 22:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

NocturnalGirl wrote:
... czasami zdarza się tak ze własnie niektórzy odnajdują drugie połówki w innej subkulturze... czy to takie złe??


Nie :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 18-08-2005, 19:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Amiranda wrote:
Tzn. skoro jestem metalem musze miec dziewczyne ktora jest moim odbiciem, bo inaczej, jaka by nie byla to nic z tego? :>


Może w tych związkach właśnie o to chodzi " By zobaczyć swoje odbicie " może poprostu niektórzy są za słabi na kompromisy , na przeciwności....a może nie o miłość głównie tutaj chodzi..??


Amiranda wrote:
A ja nie bardzo rozumiem dlaczego az tak zwracacie w swoich postach uwage na muzyke. Ja jak juz podkreslalam slucham roznych i przeroznych zespolow, nie przepadajac za gotykiem......,




Słusznie to zauważyłaś , jakby całe życie opierało się tylko i wyłącznie na muzyce a inne wartości nie miały znaczenia ...dla mnie muzyka jest dopełnieniem , bo w jakimś sensie je umila...ale mogę przebywać z moim ukochanym i bez muzyki wystarcza mi jego obecność....


Saga wrote:
Widzisz? Ucieszyło Cię to, że znalazła się jedna osoba myśląca podobnie jak Ty.


A żebyś wiedziała że ucieszyło :)))


Saga wrote:
Może dlatego, że jednak miło jest nadawać z kimś na jednych falach. Ludzie lubią być rozumiani :) a kompromis często jest utopią. Owszem, w każym związku muszą być kompromisy, bo tak jak już wcześniej wspomniałam, nie ma dwojga identycznych ludzi. Ale dla mnie kompromis jest b. negatywnym zjawiskiem, bo ogranicza swobodę moją i mojego ukochanego. I jeżeli mam być z kimś to raczej z takim człowiekiem, który nadaje na tych samych falach, żeby zredukować ilość męczących kompromisów do minimum.


Tu też się z Tobą zgadzam , może Ty akurat tak widzisz swój związek i to jest Twój wybór ale kompromis dla mnie musi być i jak zauważyła NocturnalGirl kompromis musi być ale pod warunkiem że nie jednostronny
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 18-08-2005, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Vampirella wrote:
Może w tych związkach właśnie o to chodzi " By zobaczyć swoje odbicie " może poprostu niektórzy są za słabi na kompromisy , na przeciwności....a może nie o miłość głównie tutaj chodzi..??



Wyjasnijcie najpierw slowo kompromis... Znalezienie rozwiazania, ktore w jakims stopniu odpowiada 2 ludzi?!

Ja bym tak szybko milosci z kompromisem nie mieszal. Bo jesli kogos kochasz, to nie idziesz na zaden kompromis, tylko CHCESZ sie zgodzic na proozycje drugiej osoby... A dlaczego? A dlatego, ze JA kochasz!

Milosc jest zarazem i bardzo prosta i bardzo skomplikowana...


Amiranda wrote:
A ja nie bardzo rozumiem dlaczego az tak zwracacie w swoich postach uwage na muzyke. Ja jak juz podkreslalam slucham roznych i przeroznych zespolow, nie przepadajac za gotykiem......,


Dlatego ze niektorzy ludzie sa montematyczni... (bez obrazy) i czasami gdy nie ma tematu do rozmowy pozostaje wlasnie powrocic do muzyki... A i przyklady podaje sie latwiej na podstawie rzeczy, z ktora sie ma czesty kontakt... Znam z doswiadczenia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 18-08-2005, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
kompromis musi być ale pod warunkiem że nie jednostronny


Nie ma czegoś takiego. Jeżeli poświęcenie jest tylko jednej ze stron, to już nie jest kompromis.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 20-08-2005, 09:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Amiranda wrote:
skoro jestem metalem musze miec dziewczyne ktora jest moim odbiciem, bo inaczej, jaka by nie byla to nic z tego? :> Ale... czy to sie nie robi nudne po jakims czasie? Z bycia metalem sie chyba wyrasta, podobnie jak z wiekszosci subkultur. I co wtedy?


Wyjaśnienie - Ty nie musisz, bo żadnego przymusu nie ma. Ja natomiast tak chcę, bo taka opcja jest dla mnie optymalna (sprawdzono empirycznie). I nie, nie jest to nudne.

Dlatego "wszystko albo nic" oznacza, ze wśród innych subkultur partnerek nie szukam, bo dla mnie nie ma to sensu. Przynajmniej na razie.

A życie jak zawsze pokaże swoje :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 20-08-2005, 22:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga wrote:
Quote:
kompromis musi być ale pod warunkiem że nie jednostronny


Nie ma czegoś takiego. Jeżeli poświęcenie jest tylko jednej ze stron, to już nie jest kompromis.


Ja właśnie tak uważam że nie jednostronny :))

Należy być trochę skłonnym do ustępstw by osiągnąć wspólne porozumienie , warunek jest taki by nie stało się to "chorobliwe" i całe bytowanie ze sobą nie polegało tylko na kompromisach..
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 21-08-2005, 08:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Amiranda wrote:
A ja nie bardzo rozumiem dlaczego az tak zwracacie w swoich postach uwage na muzyke

Moze dlatego,ze z załozenia to portal traktujacy o muzyce i
każdy w jakiś sposób się do niej odnosi ?.:)

quote]Z bycia metalem sie chyba wyrasta, podobnie jak z wiekszosci subkultur. I co wtedy?[/quote]
Mów za siebie Amirando....Poza tym, dlaczego 'co wtedy?' Zyjesz dalej chyba, ni e musisz wyrastać z danej subkultury by kontynuować życie...chyab ze ci to zaczyna przeszkadzać. Albo inna odpowiedz _ co wtedy ? ano,wpadasz w mainstream...:D:D:D ale to już inny wątek....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 28-08-2005, 22:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Vampirella wrote:
Należy być trochę skłonnym do ustępstw by osiągnąć wspólne porozumienie , warunek jest taki by nie stało się to "chorobliwe" i całe bytowanie ze sobą nie polegało tylko na kompromisach..



zgadzam się z tym ;] porozumienie w związku jest bardzo ważne .... a ustąpić czasami trzeba :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 29-08-2005, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kompromisy są ważne, ale raz jeszcze to podkreślę, można je zawierać w sprawach codziennego uzytku (kupić chleb czy bagietkę) a nie w sprwach findamentalnych (ja słucham metalu, ona rapu to kompromisem jest Korn).

Oczywiście moze być i tak, ze muzyka nie jest sprawą fundamentalną...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 29-08-2005, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja akurat sprawy muzyczne tylko i wyłącznie nie biorę pod uwagę , bo nawet jeśli chodzi o faceta , to zawsze starałam się go szukać w zbliżonym gronie , żaden rapowiec , hiphopowiec itp podobny w rachubę nie wchodzi , bo takich wszędzie pełno w disco czy podrzędnych knajpach... ja na disco nie chodzę ani tego typu knajp mam swoje wybrane miejsca gdzie można spotkać wielu ciekawych ludzi...( więc pomyłek muzycznych raczej nie ma ) U mnie kompromis jak wspominałam nie raz , nie ma tylko i wyłącznie coś wspólnego z muzyką , są dla mnie inne ważniejsze sprawy w życiu ważne dla wspólnego związku , wspólnego pożycia .. wiele innych ciekawych wydarzeń może nam zając wspólny czas.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Forum Index » Rozmowy » Miłość w subkulturze

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group