FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Najgorsze książki
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 02-09-2005, 11:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Perfect Witch wrote:
a że jesteśmy ludźmi wykształconymi, to po przeczytaniu, że Ukraińcy są źli, Niemcy jeszcze gorsi, nie zaczniemy pałać do nich gorącą nienawiścią i nie ruszymy na Berlin mścić Juranda :)


No właśnie, my tak, ale przeciętny czytelnik już nie i niestety kończy się to przekazywaniem tej dawnej nienawiści dalej. Co więcej - nawet osoby wykształcone (jak moja polonistka, do której miałem i mam ogromny szacunek) poptrfaiły sobie n apodstwie Sienkiewicza właśnie ukuć własny obraz świata, sprzeczny nieraz z historią...

Czekam więc na wybór broni.
Robercie - pozwolisz, że z Tobą będę się potykać w drugiej kolejności, o ile oczywiście przeżyję ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 02-09-2005, 12:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
No właśnie, my tak, ale przeciętny czytelnik już nie i niestety kończy się to przekazywaniem tej dawnej nienawiści dalej


wierzę głęboko, że przeciętny czytelnik (który według statystyk w Polsce czyta mniej niż jedną książkę rocznie) po Trylogię nie sięgnie, bo sama objętość dzieła go odstraszy :P a jak ktoś ma zakorzenioną potrzebę nienawiści do kogokolwiek, to nie przez Trylogię, której i tak by pewnie nie zrozumiał, nawet jakby przez przypadek przeczytał; takim ludziom wystarczy i jeden artykuł w gazecie, by zrównać wszystkich inostrańców z ziemią, zresztą każdy pretekst dobry

Gothycka Mucha wrote:
Czekam więc na wybór broni


jak o Sienkiewicza poszło, to chyba tylko ogniem i mieczem możemy wojować, bo nie znam niestety czaru na sprowadzenie potopu :P można też bardziej humanitarnie - piórem, które ponoć potężniejsze od miecza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 02-09-2005, 12:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyjmuję pióro ;)
A co do wątpliwości Twoich - owszem, tak jest, ale Trylogię takiemu przeciętnemu Polakowi wpojono w szkole podstawowej i już potem nie miał szansy na skorygowanie tego widzenia.
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 09-09-2005, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio w drodze powrotnej z Gdyni nie miałam co czytać więc pożyczyłam książkę od znajomej. Miała tytuł "Pożeraczka Serc" i była to najgłupsza książka jaką w życiu czytałam. Opowiada historię 31 letniej kobiety (która wszystkim mówi, że ma lat 28), która postanowiła, że najwyższy czas wyjść za mąż...najlepiej oczywiście za bogatego.
Nie dotrwałam do końca tak zirytowała mnie fabuła, a przede wszystkim główna bohaterka książki i jej priorytety :/ No bo cóż to za rozterki kiedy kobieta w ciąży zastanawia się kogo będzie musiała przekupić żeby jej dziecko dostało się do prywatnego przedszkola, albo czy będzie musiało czekać aż 16 lat zanim będzie mogło zrobić sobie korektę nosa :/ W dodatku bohaterka ma potwornie ograniczone słownictwo i jest głupia jak but od lewej nogi.
To już inteligentniejsze były bohaterki "Seksu w wielkim mieście" :/
Jeżeli kiedykolwiek natkniecie się na tę książkę to dobrze Wam radzę omijajcie ją szerokim łukiem :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 09-09-2005, 17:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja przyłącze sie do grona osób nie lubiących twórczości Sienkiewicza..... Krzyzaków przeczytałam do połowy, Ogniem i mieczem i potop tez do połowy chyba....znudziły mnie potwornie.....

A co do "Pana Tadeusza" ... nie przebrnęłam nawet przez jeden rozdział.....znudziło mnie nawet opracowanie....

Lubie twórczosc Kinga, Koontza, Cooka .... zazwyczaj czytam głownie ich wiec nie trafiłam raczej na nic nudnego...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rathnait


Offline 

Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 09 Sep 2005
Posts: 5

PostPosted: 09-09-2005, 18:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

3/4 lektur to wielka porażka... począwszy od "rogasia z doliny roztoki", przez "krzyżaków" aż po"dżumę" "lalke" itd...
Back to top
View user's profile Send private message
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 09-09-2005, 18:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

rathnait wrote:
3/4 lektur to wielka porażka... począwszy od "rogasia z doliny roztoki", przez "krzyżaków" aż po"dżumę" "lalke" itd...


no...jesli chodzi o Dżume to sie nie zgadzam...mi sie podobała...to jedna z niewielu lektur, które przeczytałam...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 09-09-2005, 18:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

rathnait wrote:
dżumę" "lalke"


dzuma ??? swietna ksiazka .... bardzo sugestywna, a lalka to ciekawa ksiazka z ktorej wiele sie mozna dowiedziec jak sie zylo kiedys.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 10-09-2005, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżuma jest naprawde rewelacyjna moim zdaniem. Jeśli chodzi o lektury i książkui temu podobne to niestety z reguły przerabia sie ksiazki historyczne itp, co wielkiego sensu nie ma, Czytanie Krzyżaków, Pana tadeusza czy całej nowelistyki pozytywistycznej to sam strach. Nie wiem skąd ten wybór (ach te 'podstawowe wartości w życiu człowieka')

Mało jest książek naprawdę sugestywnych, dających do myślenia, mogących zmienić lub poszerzyc spojrzenie na świat.... Takich lektur jest bardzo mało a nawet prawie wcale ich nie ma...

(ja mam o tyle szczęście, że zdaję międzynarodową maturę, a tam materiał jest inny... większośc sprowadza się do literatury współczesnej. zarówno zagranicznej jak i polskiej jednak ze wskazaniem na tę pierwszą. dla przykładu omawia się Marqueza, Grassa, Bułhakowa, Schulza, Orwella etc...)

[sorencjusz za małego off-topa]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 04-06-2006, 21:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najgorsza i przynosząca najwieksze rozczarowanie książka,jaką dane mi było (niestety) czytać to 'Kraina Chichów' Corrola.Jak dla mnie totalna porażka i stracony czas (za dużo straconego czasu).
Back to top
View user's profile Send private message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 16-06-2006, 15:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wpadły mi ostatnio w ręce 3 tomy opowiadań polskiego autora - Jacka Piekary : "Młot na Czarownice", "Miecz Aniołów", "Sługa Boży" opowiadające o pewnym Inkwizytorze Mordimerze.
Moja opinia ;> Nie podobało mi się jak diabli!
Krótkie opowiadania, proste lanie wody, fabuła co najmniej przewidwalna. Bohaterowie niewyraziści. Ogólnie straszna nuda, i kicz. nie warto nawet wyciągnąć reki żeby zobaczyć okładkę. Ale nie jestem przecież uznanym krytykiem literackim ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-06-2006, 20:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Deadmoon , mam wreszcie cos w czym się nie zgadzamy heheh :P, ja nawet lubię Mordimera :). Fakt , fabuła w większości przewidywalna , ale język jakim Piekara pisze jest świetny , bez błędów stylistycznych, bez udziwnionych metafor,taki "right to the point", niektóre opowiadania są ciekawe ( np te o wampirach ;) ), na warunki polskie mnie się nawet podobało.

Potrafię jednak zrozumiec, ze nie kazdemu się musi podobać .:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 16-06-2006, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

o, mnie też się to bardzo podoba... w tych książkach nie jest najważniejsze zaskoczenie czytelnika, tylko sama postać Mordimera... sam jest narratorem, bardzo nierzetelnym zresztą i to, jak kreuje swój wizerunek jest niesamowite...

rozmawiałam z wieloma osobami na temat tego cyklu - część z nich postać Mordimera kocha, część jej nienawidzi, ale wszystkie czytały dalej, bez względu na swój stan uczuciowy

a swoją drogą, to samego Jacka Piekary nie lubię, w kontaktach mailowych wypada w miarę nieźle, ale mimo to, jest w nim coś odpychającego... na jego miejscu nie zamieszczałabym swoich zdjęć w książkach, bo to akurat rzeczywiście może odstręczyć od czytania :P

ps. cykl Piekary uznawano za brutalny - obecnie czytam trylogię Tomasza Piątka "Ukochani Poddani Cesarza" i w porównaniu z tym, Mordimer to pluszowy misiaczek dla przedszkolaków... zresztą wkrótce postaram się napisać recenzję trylogii Piątka :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-06-2006, 21:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Perfect Witch wrote:
a swoją drogą, to samego Jacka Piekary nie lubię, w kontaktach mailowych wypada w miarę nieźle, ale mimo to, jest w nim coś odpychającego...

Ano jest obleśny lekko, szczególnie to zdjecie z koszulce bez rękawów z tatuażem i lekką nadwagą , bleh :p, ale i tak jestem fanką Piekary , czytałam inne jego pisaniny, były ok , poza tymm chyba był naczelnym Fantasy czy jakos tak, lubiałam to pismo, było dopracowane , zładnymi grafikami i ciekawymi artykułami :)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 16-06-2006, 21:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Perfect Witch wrote:
a swoją drogą, to samego Jacka Piekary nie lubię, w kontaktach mailowych wypada w miarę nieźle, ale mimo to, jest w nim coś odpychającego...

Ano jest obleśny lekko, szczególnie to zdjecie z koszulce bez rękawów z tatuażem i lekką nadwagą , bleh :p, ale i tak jestem fanką Piekary , czytałam inne jego pisaniny, były ok , poza tymm chyba był naczelnym Fantasy czy jakos tak, lubiałam to pismo, było dopracowane , zładnymi grafikami i ciekawymi artykułami :)


tak... "obleśny" to właściwe słowo :))) a "Fantasy" było i się jakoś zmyło... pomimo buńczucznych wypowiedzi Piekary - po reaktywacji niedawnej wydali chyba tylko jeden numer...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Sztuka » Najgorsze książki

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group