FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » Delight
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 23-09-2005, 14:45    Post subject: Delight Quote selected Reply with quote

Początki 1997 - 1999:


Zespół rozpoczął swoją działalność na przełomie 1997 i 1998 roku w Skawinie. Początkowo grupa nosiła nazwę SATOR. W skład zespołu wchodzili:

· Paulina Maślanka - śpiew
· Jarosław Baran - perkusja, gitara solowa
· Sebastian Wójtowicz - gitara rytmiczna
· Piotr Szymański - gitara basowa
· Tomasz Polczyk - instrumenty klawiszowe

Po kilku miesiącach wspólnej pracy, SATOR zarejestrował w krakowskim studio Radia Plus demo "...And Remember". Nagranie zaistniało na rynku podziemnym dzięki wytwórni Eternal Blackness jako split z zespołem At Domine. Zaraz po nagraniu do zespołu dołączył Daniel Kaczmarczyk (perkusja). SATOR w powiększonym składzie rozpoczął pracę nad swoją debiutancką płytą. Po roku przygotowań udało się nagrać dziesięć utworów, które w krótkim czasie miały zostać wydane już pod szyldem DELIGHT. Kompozycje na tej płycie - w przeciwieństwie do pierwszego nagrania - zostały w całości zarejestrowane w domowym studio Jarka Barana, który został również producentem i realizatorem tego nagrania.


"The Last Temptation" - 2000:


Zespół w niedługim czasie podpisał kontrakt z Metal Mind Productions. Konieczna okazała się wtedy zmiana nazwy zespołu. Zespół przyjął nazwę DELIGHT. Tuż przed premierą płyty z przyczyn osobistych DELIGHT opuszcza dwóch muzyków - perkusista Daniel i klawiszowiec Tomek. Pomimo tego faktu obaj biorą udział w nagraniach jako muzycy sesyjni. Po krótkich poszukiwaniach do zespołu dołączyli: Tomasz Baran (perkusja) i Barbara Lasek (instrumenty klawiszowe). 12 listopada 2000 r. nakładem Metal Mind Productions ukazuje się oficjalnie debiutancka płyta DELIGHT - "Last Temptation". Latem roku 2000 grupa bierze udział w festiwalu Castle Party. Po kilku miesiącach promowania tego materiału zespół rozpoczyna pracę nad kolejną płytą.


"The Fading Tale" - 2001:


Dokładnie w rok po wydaniu debiutanckiej płyty na polskim rynku ukazuje się pod sztandarami Metal Mind Productions kolejna porcja muzyki w wykonaniu grupy. Album, zawierający tym razem dziewięć utworów, nosił nazwę "The Fading Tale". Nowe utwory, podobnie jak debiutancka płyta, zostały nagrane w domowym studio należącym do Jarka Barana, który i tym razem był odpowiedzialny za ich realizację i produkcję. Na płycie znalazła się niespodzianka dla fanów DELIGHT - cover "Careless Whisper" Georga Michaela. W ramach akcji promocyjnej nowego materiału zespół wziął udział w trasie "12 Księżycowych nocy" jako support Moonlight.


"Eternity" - 2002:


W sierpniu 2002 roku zespół zarejestrował swój trzeci album pt. "Eternity", którego premiera odbyła się 21 października 2002. Na płycie obok ośmiu kompozycji w języku angielskim pojawił się również pierwszy utwór DELIGHT śpiewany w ojczystym języku - interpretacja wiersza poetki Haliny Poświatowskiej pt. "Wieczny finał". W listopadzie DELIGHT wziął udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej u boku ARTROSIS, MOONLIGHT, FADING COLOURS, DESDEMONA (Dark Stars Festival 2002). Tuż przed trasą zespół opuszcza perkusista Tomasz Baran. Z nowym perkusistą, Piotrem Wójcikiem, zespół odwiedza największe miasta Polski (Szczecin, Warszawę, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Kraków, Lublin). Niestety, wkrótce po zakończeniu trasy, z zespołu odchodzi Basia Lasek, którą zastępuje Jakub "Cube" Kubica, muzyk krakowskiej black - death'owej formacji Thy Disease.


"The Last Tale of Eternity" - 2003:


Kwiecień 2003 roku był dla DELIGHT miesiącem wytężonej pracy: występ na festiwalu Metalmania 2003 oraz w studio Telewizji Polskiej na Krzemionkach, gdzie zespół pojawił się obok takich gwiazd, jak Paul DiAnno, Katatonia i Closterkeller. Koncert ten był rejestrowany na potrzeby późniejszego DVD. W maju 2003 odbyły się koncerty w Niemczech m.in. z Alvarez Prerez, Expretus, Uniwersal Mind (Lipsk, Berlin, Drezno). Niestety trasa zaowocowała kolejnymi zmianami personalnymi - zespół opuścił Sebastian Wójtowicz. Latem 2003 roku zespół był gościem 10 edycji festiwalu Castle Party w Bolkowie, jednocześnie rozpoczął pracę nad nowymi kompozycjami. Koniec roku 2003 to zapowiadana wcześniej premiera DVD pt. "The Last Tale of Eternity", na którym obok koncertu z Krakowa oraz występu z Metalmanii 2003 znalazły się klipy ("Carving the Way", "Stained Glass"), zdjęcia i materiały dotyczące zespołu oraz bonusowe utwory audio. Promocja koncertowa tego wydawnictwa miała miejsce podczas drugiej edycji festiwalu Dark Stars 2003, gdzie DELIGHT wystąpił z zespołami CLOSTERKELLER, MOONLIGHT, SACRIVERSUM, STROMMOUSSHELD.


"Od nowa" ("Anew") - 2004:


Premiera czwartego albumu DELIGHT miała miejsce 10 października 2004 roku. Płyta ukazała się w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Promocja koncertowa albumu rozpoczęła się na trzeciej edycji Dark Stars Festiwal 2004, zespół u boku CLOSTERKELLER, MOONLIGHT, DARZAMAT, DESDEMONA, CEMENTERY OF SCREAM i VIA MYSTICA odwiedził 16 polskich miast.


Aktualny skład zespołu (od czerwca 2003):

· Paula - śpiew
· Jarek Baran - gitara
· Piotr Wójcik - perkusja
· Cube – klawisze


[nadesłane przez: nuclear agency]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » Delight

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group