FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Jaki właśnie powinien być ?
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 02-10-2005, 21:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeczytałem na spokojnie i podtrzymuję - regułki owszem mądre etc, ale mimo wszystko są to jakieś reguły - to TWOJE widzenie gotyku. A piękno gotyku polega na tym, że każdy ma własny...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-10-2005, 21:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

mozliwe ale to jest niezly punkt wyjscia zeby osiagnac niezaleznosc intelektualna, nawet jesli wychodzisz od takich prostych regul
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 03-10-2005, 19:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmm...tak jak juz tu pare osób wspomniało trzeba by sie zastanmowic czym jest gotyk jako subkultura a nie muzyka..... Ja sama mimo,ze słucham gotyku - ale równiez rocka, punku itp... teorewtycznie moge uwazac sie za gotke.... ale.... jesli chodzi o ubiór... troche smieszą mnie owe "cmentarne nimfy" ubrane w stroje jakby zostały wyjete z "epoki wiktorjanskiej? .... ja ogólnie preferuje styl klasycznej elegancji...z ewentualnymi "gotyckimi" dodatkami - typou. np. bluzka czy bizuteria..... i nasuwa sie pytanie....czy w białych lnianych spodniach i białej bluzce jestem mniej gotką niz w czarnej kiecce do ziemi z gorsetem???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 03-10-2005, 19:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
.czy w białych lnianych spodniach i białej bluzce jestem mniej gotką niz w czarnej kiecce do ziemi z gorsetem???

Hehe no wizualnie zdecydowanie mniej. Jesli o mnie chodzi to kreca mnie takie panny "wyjete z epoki wiktorianskiej". Wiadomo ze ubior to indywidualna sprawa i najlepiej zeby sie kazdy ubieral tak jak mu pasuje, aleee....cmentarne nimfy sa fajne:P Pomijam tutaj temat czy sa to naciagane gothki czy nie, albo czy w ogole sa, mowie tylko ze mnie to keci:)
Ciekawe jaka to dewiacja... gothofilia ?:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 04-10-2005, 00:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

wiesz....taki "imidz" nie jest zły.... jesli jest to rzeczywiscie czyjs styl a nie kreowanie sie na siłe na "tru" gotke...jesli komus to pasuje i taki ma styl to ok.... byle nie było to bezmyslne powielanie jednego schematu mrocznej ksiezniczki....

a gothofilia??? hmmm...brzmi interesujaco.....ciekawe co na to psychologowie ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 04-10-2005, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam wrazenie,że teraz następuje odwrotny trend - każdy chce pokazać ze NIE jest tru gotką/gotem i stąd wyśmiewanie przebrań,długich sukni,gorsetów itd,byle nie być posądzonym. Ludzie, a gdzie ja mam się tak ubrać poza imprezą ?????? Mam tak chodzić na codzień ??? Biegać do pracy a la 'cmentarna nimfa"??? Isć do Tesco i kupować mroczne pomidory ???? Nie każdy bezmyslnie powiela,ale trudno uniknąć schematyzacji...czarna sukienka to czarna sukienka ,chocbym twierdziła jak bardzo jestem oryginalna , to nie jestem.... Jedynie- mroczne gotki biorą siebie zbyt poważnie i stąd wynika ich smieszność...Ale nie odrzucajcie tak radykalnie wszystkiego ,bo za chwilę rzeczywiscie białe lniane spodnie staną się szczytem elegancji gotyckiej.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 04-10-2005, 11:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Ale nie odrzucajcie tak radykalnie wszystkiego ,bo za chwilę rzeczywiscie białe lniane spodnie staną się szczytem elegancji gotyckiej.

wiesz , ja potrafilem w skorach, cwiekach , bandanie i rekawicach z kolcami przyjsc do pracy :] i nikt mnie za to nie ganil ani nic... z tym ze moja robota nie wymagala komunikacji bezposredniej z klientem, ale wiem ze nie zawsze da sie osiagnac te swobode
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 04-10-2005, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Aaricia_de_Goth wrote:
Ale nie odrzucajcie tak radykalnie wszystkiego ,bo za chwilę rzeczywiscie białe lniane spodnie staną się szczytem elegancji gotyckiej.

wiesz , ja potrafilem w skorach, cwiekach , bandanie i rekawicach z kolcami przyjsc do pracy :] i nikt mnie za to nie ganil ani nic... z tym ze moja robota nie wymagala komunikacji bezposredniej z klientem, ale wiem ze nie zawsze da sie osiagnac te swobode


No moja niestety polega na kontakcie z ludzmi...i nie dosc,ze musze byc ubrana elegancko to jeszcze wskazane są jasne kolory (sprawiają bardziej pozytywne wrazenie) wiec...mam szafe podzieloną - połowa - rzeczy do pracy - jasne, połowa prywatnie - ciemne ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 04-10-2005, 14:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:

generalnie nie znam gotow ktorzy laza po cmentarzach ;-)


ja znam i to spora grupe ;). Na cp obalalismy wode na cmentarzu... a moze to byly browary :|. Nie pamietam dokladnych danych ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 04-10-2005, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak Iguana , takze jestem skazana na swego rodzaju uniform , choć i tak mój szef jest wyrozumiały dla moich wybryków :)). Taka praca ,coż zrobic.....Doskonale rozumiem Ergo,że przychodziłes do pracy w skórach i cwiekach :), ale jak sam słusznie zauważasz , taka swoboda nie wszędzie jest mozliwa, a żyć trzeba.:)))))Mnie chodziło bardziej ogólnie - bo forumowicze bardzo skrajne poglady przedstawiają - albo faktycznie mamy mistyczne , nawiedzone nimfy z plastikiem we wlosach i ustami pomalowanymi a la 5-cio dniowy rozkład tkanki ,albo osoby które 'czasem słuchają gotyku , mają długie kłaki i,czarne skóry itd i są wkurzone ze inni zwą je gotami". Czysta hipokryzja. Aby żyć w mainstreamie,a większość z nas musi w nim żyć , musimy się dostosować , więc nie widzę nic pomniejszającego moją gotyckość jeśli na codzień ubieram się NORMALNIE ( ew zupełnie na ciemno , w koncu mała czarna to klasyka) a na imprezę wkładam gorset.
Testy na gotyckość :) wykazują ,ze jestem 'not very goth" bo nie siedze co weekend na imprezach i nie piję czystego absyntu ( choć mam w lodówce )i lubię jeść , a wiadomo ze goci żywią się mistycyzmem a nie normalnym pozywieniem...
W ogólnej dyskusji powoli tracę rozeznanie kto jest tru, kto pozuje na tru , a kto nie jest tru ale jest gotem, a kto jest tylko gotem, a kto wkurzonym metalem.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 04-10-2005, 22:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Taka praca ,coż zrobic.....Doskonale rozumiem Ergo,że przychodziłes do pracy w skórach i cwiekach :), ale jak sam słusznie zauważasz , taka swoboda nie wszędzie jest mozliwa, a żyć trzeba.:)))))Mnie chodziło bardziej ogólnie - bo forumowicze bardzo skrajne poglady przedstawiają - albo faktycznie mamy mistyczne , nawiedzone nimfy z plastikiem we wlosach i ustami pomalowanymi a la 5-cio dniowy rozkład tkanki ,albo osoby które 'czasem słuchają gotyku , mają długie kłaki i,czarne skóry itd i są wkurzone ze inni zwą je gotami".

Wiesz ale praca praca, a pokaz mi "gota" ktory wyjdzie na ulice normalnie w stroju ktory lubi, nie wyjdzie ( a ja wychodze... chociaz ja wygladam wtedy jak rasowy metal a nie got - bo nie odpowiada mi androgyniczny homosiowy wyglad ). Dlaczego nie ? bo co ? bo go pobija skini ? bo ludzie go wytkna palcami ? nie wydaj mi sie zebysmy mieli az tak konserwatywne spoleczenstwo. Znaczy sie mam rozumiemc ze statystyczny got sie wstydi swojego wygladu i boi sie pokazac ? TO dopiero jest hipokryzja... jakos na zachodzie nie maja takich wielkich oporow ludzie z tego co wiem. Dla mnie jak ktos chce rzeczywiscie byc soba to oleje fakt ze ktos sie na niego krzywo spojrzy. Mnie swego czasu omijali kontrolerzy w tramwaju :p nie wiem czemu zreszta - moze z powodu cwiekow na reku hehe. Kiedys mi dakkon powiedzial ze sie dziwi ze nie dostalem jeszcze za rekawice itp. ale mnie osobiscie to wali co ktos sobie pomysli. Najwyzej kiedys oberwe na miescie od jakiegos psychola... a moze on bedzie mial pecha i natnie sie na silniejszego. Czas pokaze.

[ Dodano: 04-10-05, 23:19 ]
teraz nasuwa sie pytanie czemu metal wyjdzie na ulice nawet jak inni kzywo patrza a got nie...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 05-10-2005, 10:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
teraz nasuwa sie pytanie czemu metal wyjdzie na ulice nawet jak inni kzywo patrza a got nie...

Własnie ,też nasuwa mi się to pytanie :))).

Ergo wrote:
a pokaz mi "gota" ktory wyjdzie na ulice normalnie w stroju ktory lubi,

Ja czasem widuje w wawie gotki na mieście.Fakt- ludzie zwracają uwagę,więc taka osoba musi być choć trochę ekshibicjonistą, inaczej nie da rady...No i MAMY konserwatywne społeczeństwo , do dresów i metali juz się babcie przyzwyczaiły,ale wydaje mi się ze got jest odbierany jako odłam satanizmu lub faszyzmu i stąd reakcja jest silniejsza.Oczywiscie prawdopodobnie wiekszość i tak olewa tego rodzaju uwagi,ale ludzie mogliby się przestać dziwić wreszcie....Skoro doswiadczam tego w tak duzym miescie to napewno podobnie jest w innych również.

I ostatnie ;) - ja lubię androgyniczny elfi wygląd :) ,ale o gustach się nie dyskutuje :)))
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 17-10-2005, 21:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tru... tfu nie cierpie tego słowa kojarzy mi sie z pustka i pozerstwem. Hmm ja sam nie wiem czy wygladam jak gotycki gosc... nie widze sie w koszuli z zabotami ani nie wiem w piratce. Bardziej widze sie jako lekka jednostke bojowa (:P) czyli dbam o to zeby w ciuchach sie dobrze uciekało przed drechami... zeby bylo miejsce na nuz czy gaz... Ale co tam bede o sobie mowil.
W gotyku cenie NIEZALEZNOSC. Wzorce okej, ale bez przesady. Ustalanie zasad to jest moim zdaniem lekka przesada. Choc z drugiej strony daja one mozliwsc bardziej krytyvznego spojzenia na nasza spolecznosc... A co do 16-nastolatek ubranych w stylu "nimfy cmentarnej"... Sa smieszne (pozytywnie smieszne) jesli lubia chodzic na czarno w 30 C upale to spoko. Ja wtedy wygladam jak metal albinos (bialy nie liczac butow i agrawek przy spodniach). Jesli chodzi o normalne zycie to ubieram sie jak chce... jeszcze moge. Potem coz... hedonisci nie zwykli sie martwic co bedzie potem, wiec czemozbym ja mial sie o to martwic...
Back to top
View user's profile Send private message
Istil


Offline 



Joined: 17 Oct 2005
Posts: 17

PostPosted: 18-10-2005, 16:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moj wygląd kompletnie nie wskazuje na to, że jestem gotką... A tym bardziej tą słynną TRU gotką... Zresztą od kiedy miarą człowieka staje się wygląd? Nienawidzę tego... Wiem, że może trochę odbiegam od tematu, ale czemu znowu nas prześladują te stereotypy? Jestem gotem/metalem nie podejdę do tego gościa bo to dres. Litości!!! Jestem osobą tolerancyjną... Nie lubię piercingu, koloru różowego ani plastiku we włosach, ale toleruję to... Sama ubieram się raczej klasycznie, chociaż trochę bardziej seksownie... Zazwyczaj na czarno i w spodnie, bo sukienki rezerwuję na specjalne okazje... Nie mam zamiaru się afiszować z tym, że jestem/ nie jestem gotką. Nienawidzę szufladkowania ludzi i sama tego unikam... Raz ubiorę się jak grzeczna uczennica, raz jak ostra metalówa, a czasem jak utarty schemat gotki... I dobrze mi z tym... O tym czy jestem gotką zdecydują moje poglądy, muzyka i klimat, który lubię. Nie mój strój na ulicy... I nie będę się silić na TRU.
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 21-10-2005, 11:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
piękno gotyku polega na tym, że każdy ma własny...

Jakze piękne i prawdziwe jest to zdanie,respect. Szkoda jedynie,ze inni zapominają o tej prostej regule i stąd ogólnie rozwinięte krytykanctwo, szczególnie tych biednych tru :)...lub ubranych nieco inaczej....:))) Poczułam się jak doskonała prorokini :))) gdy pisałam o tym,ze każdy niszczy gotów w przebraniu , i niedługo zostanie nam wyłącznie biały strój lniany.Ludzie stali się tak zapiekli w tępieniu 'przebierańców',ze ociera się to hypokryzję niemal. I mam oto dowód nie do podważenia - ktoś nieciekawie się wyraził o zdjeciach z imprezy przebieranej której byłam uczestniczką. Rozumiem i pojmuję ze kazdy ma swoje zdanie i moze je wyrazać, ale skłoniło mnie to głębszych przemysleń, bardziej ogólnych, a dotyczących znów i po raz kolejny pojęcia tru-izmu ( albo tóó-izmu ). Temat juz oklepany tysiaće razy , niszczony i egzorcyzmowany przez gotów lub gotopodobnych, ale jednak są jednostki które nie pojmą ,ze czasem typ imprezy wymaga pewnego special outfit , innego niz na codzień. Imprezy pod nazwami : Halloween Party , Bal Wampirów itp wymagają pewnego przebrania , makijażu czy nawet pozy. Na litość boską , jeśli podacie mi dobry przykład gdzie w zyciu normalnym mogłabym wyjść tak przebrana i zmalowana to chętnie to zrobię.....Nie ma w tym nic z bycia tru /tróó , bo własnie bycie śmiertelnie tru wymaga bym łaziła przebrana jak pajac co dzien po mieście.... Stad , prosiłabym nie mieszać pojeć ,albo zastanowić się głębiej zanim kolejna osoba napisze kolejny post lub comment do jakiegoś zdjęcia.Poza tym, potwierdza to fakt o ktorym wspomina Ergo - teraz got wstydzi się ubrac po 'gotycku" bo zaraz odzywa się sfora potępieńczych głosów,wysmiewanie i oskarzenia o tru-izm....
By było jasne : kazdy ma prawo napisać swój comment - pozytywny albo negatywny,ale szczególnie jesli chodzi o negatywny to wymaga on przemyślenia.....

ps. do autorki komentarza nie mam nic osobistego :) i nie chce wszczynać przepychanek , bo nie jest to warte , jedynie komentarz skłonił mnie do szerszych przemysleń na temat tru-izmu gotyckiego , bo to zdajsie rak toczący gotyckosć...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Jaki właśnie powinien być ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group