FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Gotycki/metalowy/... ymydż
Goto page « Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 16-08-2005, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

NO jak walnie z -7 tak to ja wtedy się bardzo dobrze czuje :D ani to drechów na ulicy bo im te ortalioniki ich przwiewa ani nic :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 21-08-2005, 19:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
..nic nie mam do ludzi klimatycznych,ale drpgie panie i panowie nie przesadzajacie w lato :]...pozdrawiam


Rambo ja mam to akurat do siebie że zmarzluch Jestem :D i obojętne czy byłabym klimatyczna czy różowa , będę odczuwała jednakowo temperaturę , myslę że nie ma regóły bo jak ma być gorąco to i nago zgrzejesz się . Od lat noszę się na ciemno i pory roku mi w tym nie przeszkadzają , nie śmierdzę też zdechłym skunksem :P :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 08-09-2005, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Smiem twierdzić że po mnie widac że jednak słucham electro i jestem 'gothem' a nie 'męską odmiana siksy słuchająca Kurta Cobaina' czy czegoś podobnego. Staram sie ubierać tak jak lubię czyli z lekka alternatywnie...
Ale faktem jest, że dostęp do fajnych ciuszków jest utrudniony bo żadnego dobrego goth-shopu w pobliżu nie ma, najbliższy chyba za niemiecką granicą :P A sprowadzanie odzieży stamtąd wywiera destrukcyjne skutki na stan konta...
Jak na polskie warunki staram się wybijać bo to mi odpowiada i znam sporo ludzi którzy jednak wyglądają trochę inaczej niż "polisz metale" czy "kinder metale"...

Fakt faktem - widac że coś ze mną nie tak :]


Last edited by Baby Grace on 23-09-2005, 21:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 23-09-2005, 21:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie się niedawno ktoś zapytał czy jestem hipiską :] ( dobrze że nie hip łajzą ) ... nie wiem w którym momencie się kojarzę z hipiską ;] może ostatnio w moim zachowaniu coś jest nie tak ???.....( bo wiele się zmieniło... tak myślę )
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Świrus


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 33
Zodiac: Aries
Joined: 16 Dec 2004
Posts: 9

PostPosted: 04-10-2005, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

E tam, w przyszłości wykuję sobie zbroję i będę w niej łaził po mieście :D Wtedy będę się odznaczał.

[ Dodano: 16-10-05, 19:16 ]
Już uczę się robić kolczugę :D. Taką zbroję mieć - wypas!!!

[ Dodano: 11-11-05, 16:09 ]
siemanko wszystkim mam male pytanko troche wykraczajace z tematu ,
moge je zadac?

[ Dodano: 11-11-05, 16:13 ]
dajcie mi stronke z tabami Huntera!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
zapaliczka


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 06 Jan 2006
Posts: 9
Location: skądinąd

PostPosted: 10-01-2006, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co jak co, ale zachód to inna baśń i inna poprzeczka tolerancji. Weźmy pod uwagę państwo "nieopodal" - USA, czy GB. Czy trzeba więcej pisać? Well - wielu z nas ubierając się inaczej zwróci na siebie uwagę (obużone babcie poczną laskami wymachiwac-jakkolwiek to brzmi, a łysi grozić i skakać z pasją wokół ew. "niecodzienności). Zwrócenie uwagi mimo wszystko jakoś na nas działa..co robić. Krytykę głównie znosimy źle i wolimy unikać nieporozumień, a gadanie "szczam na to" i tak nie zawsze się sprawdza wiec duża ilość ludzi postanawia uprościć swój wygląd do minimum akcentując jedynie to i owo, ale nie na całość (gdyby kto miał ochotę przebrać się za Morticie z Adams Family).
Gotycka lala ze mnie nie jest ani nic tego typu..ale zastanawiam się a propos Castle Party itp. Wiara zjeżdza się, przed wypadem akcje tu i tam odnośnie kupowania kiec etc, 'akcesoriów', a z powrotem do rzeczywistości na ogół wszystko się zmienia. "Dziwne" kiece rodem ze średniowiecza do szafy i czekać na nastepne Bolkowe-party, tudzież similarną okazję.
No co, nie mam gdzieś racji? Nawet jeśli, to kolejna odpowiedź na pytanie..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Tlen login
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 17-01-2006, 01:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapaliczka mądrze prawisz, nasze społeczeństwo jest bardzo nietolerancyjne (czasem przejawy tego wdiać nawet tutaj, na szczęście bardzo rzadko) a oznaką tej nietolerancji jest grupowa nagonka i wyobcowanie. Człowiek jako zwierze stadne bardzo cierpi kiedy reszta go wyklucza, więc jednostki (często bardzo wartościowe i twórcze) zabijają swój indywidualizm. Co ja bym dała żeby zobaczyć na ulicach nie szarą masę ale rzekę ludzi, którzy są szczęśliwi bo wreszcie mogą być sobą.
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 17-01-2006, 08:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

gdzie wy te ogromna nietolerancje widzicie... roznie sie juz ubieralem i nikt sie do mnie nigdy nie przyczepil, powiem wiecej - ludzie zawsze byli dla mnhie zyczliwi.
zapaliczka wrote:
Weźmy pod uwagę państwo "nieopodal" - USA, czy GB.

O tak, usa to prawdziwa ostoja demokracji i tolerancji buahahahahah , blagam nie piszcie takich bzdur :]
u nas problemem z wygladem i "nietoleancja" jest to ze ludzie wlasnie strasznie pozuja na takich mrocznych i gotyckich a nie chodza tak na codzien, jakby u nas tzw/ "srodowisko gotyckie" ( hehehehe ) , zachowywalo sie normalnie to i ludzie by sie przyzwyczaili. a teraz wychodzi bokiem niektorym z nas "elytarne" zachowanie i traktowanie innch i winia za to wszystkich w okolo tylko nie siebie bo przeciez oni sa "tacy niezrozumiani".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 17-01-2006, 13:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się z Ergo,, mnie nigdy nikt nie obraził ani nie przyczepił się jak szłam 'inaczej'ubrana czy wymalowana na imprezę gotycką.....najwyzej dziwnie się oglądali .Jedyny 'mocny' komentarz jaki usłyszałamz moim chłopakiem brzmiał " o jacy the cure widzisz..' ,ale jakoś nie brzmiało to bardzo obrażliwie. Wydaje mi się ze tzw goci bardzo lubią tworzyć mit nietolerancji , czują się przez to bardziej indywidualni, lepsi , bo 'masa' ich nie rozumie. Napewno zdarzają się przypadki nietolerancji ,ale to miesci się w średniej krajowej ;p.

GB - tolerancja owszem , USA- buhahahahha , tam dopiero kwitnie rasizm i róznorakie fobie ( pracuję z amerykanami ).

Jakoś muszę się zgodzić ze zdaniem Admina.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 17-01-2006, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla jednych to co jest nietolerancją dla innych może być wręcz dumą a w szczególności to tych "przebieranych" gothów tylko od okazji i zgodzę się z poniższym stwierdzeniem jak to powiedziała zapalniczka


zapaliczka wrote:
Gotycka lala ze mnie nie jest ani nic tego typu..ale zastanawiam się a propos Castle Party itp. Wiara zjeżdza się, przed wypadem akcje tu i tam odnośnie kupowania kiec etc, 'akcesoriów', a z powrotem do rzeczywistości na ogół wszystko się zmienia. "Dziwne" kiece rodem ze średniowiecza do szafy i czekać na nastepne Bolkowe-party, tudzież similarną okazję.


Bo wydaje mi się - apropo tylko jak narazie gotów -,że bardziej urażeni są właśnie Ci od okazji ;]..i przepraszam bardzo nie to bym miała coś do tych ludzi... tylko nawiasem mówiąc zwykle ONI najwięcej spotykają się z nietolerancją z tego co czytam tak wnioskuje ....bo taki prawdziwy Goth...wydaje mi się że ma to wszystko w dupie , ON jest poprostu sobą
W sumie niewiem czy zostałam właściwie zrozumiana..
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 18-01-2006, 01:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

booozzzesz walnełam dziś 2 posty długie jak .... i dwa razy mnie wywaliło więc jestem wk#$%## i napisze krótko. Czemu czesi czy niemcy nie mają takich problemów? Czemu tam got pod czterdziestke to nic nadzwyczajnego, czemu tam nie słychać za plecami głupich komentarzy (a jeśli już to z rzadka)? Nie widzicie nietolerancj? To musicie zostać zaatakiowni wprost żeby uznać że nietolerancja jest faktem a nie wymysłem psełdo gotów? Ja mam sporo do czynienia z tymi tzw. ułożonymi i prawymi obywatelami. Wiem co kościół im do główek ładuje i jak oni reagują. Racja nie wszyscy to zatwardziali katolicy ale kultura i jakieś chore podejście pozostaje i wybacz Ergo co znaczy zachowywać się normalnie? Do zmian potrzeba sporo czasu a tu mineło raptem szesnaście lat, to za krótko. Moim zdaniem musi odejść przynajmniej jedno pokolenie. Nie można za bardzo naginać gałęzi, gdyby goci jeszcze bardziej wyszli na nasze ulice społeczeństwo migło by się zachłysnąć tak jak zachłysnało się gejami. Pewnych rzeczy nie da się zrobić szybko. A pozatym moim zdaniem tu najważniejsza jest muzyka i podejście do życia a nie jakieś szmatki czy makijaż.
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 18-01-2006, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gakasha wrote:
Nie widzicie nietolerancj? To musicie zostać zaatakiowni wprost żeby uznać że nietolerancja jest faktem a nie wymysłem psełdo gotów?


Moze masz i rację Gakasho ,po namysle stwierdzam ze nie widzę , gdyz to ja się kompletnie zamknęłam , postrzegam ludzi jako masę, nie słucham ,nie zwracam uwagi , czytam coś albo słucham muzyki i mozliwe ze nie zwracam uwagi , chyba ze wprost w twarz :). Poza tym , mieszkam poki co w stolicy i tu w miarę ludzie są przyzwyczajeni do róznych takich..... Jednak nadal podtrzymuję zdanie,ze część gotów , spora nawet, martyrologicznie podsyca w swoich opowieściach płomień nietolerancji z jaką się tu spotkali.Ewentualnie , za nietolerancję biorą pewne zasady ktorych są zmuszeni przestrzegać , np w szkołach czy w pracy ,a chceliby tam gwieżdzić 'po gotycku'.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 18-01-2006, 15:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

W kwestii nietolerancji to i ja się wypowiem i musze stwierdzić, że ja się z tym osobiście nie spotykam, choc na co dzień chodze ubrany 'inaczej'. Wyróżniam się, dyrektor twierdzi, że zwracam na siebie uwagę ale nic nie mówi, co więcej twierdzi, że podoba mu się moja indywidualnośc (bo zna mnie osobiście). Dalej, jeśli chodzi o środowisko pracy/nauki to jedynym tekstem jaki w swojej szkole słyszałem ostatnio o sobie i Adrienie Dandym był tekst "oni to są dopiero *** hardkorowi" ale nie sądze żeby było to obraźliwe czy ujmujące w jakikolwiek sposób.
I faktem jest tez to, że pseudogoci budują wokół siebie mit nietoleracji by pokazać i jeszcze bardzie uwydatnić jacy to oni są inni czy niezrozumiali.
Ja się z tym praktycznie NIE spotkałem, pomijajć jakieś krzywe spojrzenia (nawet bez durnowatych tekstów) panów w dresach czy temu podobnych ludzi . Ale na kogo oni krzywo nie patrzą?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 18-01-2006, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

W naszym kraju faktycznie z toleracja jest tragicznie w porownaniu z innymi europejskimi krajami czego dowodem jest fakt ze czlowiek innej rasy niz biala raczej nie czuje sie bezpiecznie idac noca przez polskie miasto. Do tego pozycja kosciola, radio maryja i obecna wladza...
Pamietacie jaka byla afera jak Manson mial pierwszy raz w Polsce zagrac?
Wiekszosc spoleczestwa tego mlodego nic nie wie o kulturze gotyckiej i okreslaja jej przedstawicieli jaki popularne "brudasy" (sam sie z tym spotkalem), spotkalem sie tez z taka opinia czlowieka nie majacego nic wspolnego z ta subkultura ze goci "uwazaja sie za lepszych" :) No coz, chyba kazda subkultura tak o sobie mysli i goci raczej sie tu niczym nie wyrozniaja.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 18-01-2006, 20:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie rozumie dlaczego tak wszyscy zwalają winę na kościół ;] jakoby ON ponosi odpowiedzialność za TĄ cała nietolerancję..znam baardzo wielu młodych ludzi , którzy nie mają nic wspólnego z kościołem ani radio Maryja..a są bardziej nietolerancyjni niż starsi ludzie.. ..ale z drugiej strony , nie zawsze takie krótkie zdania pod adresem dajmy gotha muszą mieć coś wspólnego z nietolerancją człowiek ma to do siebie że zawsze musi rzucić jakiś komentarz szczególnie pod adresem czegoś co jest inne , wyróżniające się w tłumie...ale nie zawsze to musi być nazwane NIETOLERANCJA.
A może tak zastanowić się bardziej , gdzie tkwi przyczyna tej nieakceptacji , może nie o sam strój tu chodzi , a o osobę która go nosi ...i co sobą prezentuje , bo niestety wielu się wydaje pseudo -gothom , metalom i tych innych "maczo" że powinno coś więcej niż strój prezentować ;] a każdy wie tak od siebie przynajmniej na jednym przykładzie z czym się kojarzą te środowiska ..tak samo jak się wie kim jest HH , dyskopolowiec..i inni
i tak przy okazji można się dalej zagłębić i pomyśleć skąd i dlaczego panuje taka a nie inna opinia..więc w tym przypadku , ja tak uważam, powinno się nie kościół a MEDIA obwiniać bo to oni wszem obwieszczają "najmakowitsze"zakąski z wszelkich zakamarków wyniuchają niczym szczury , to oni sieją propagandę...
I nie bronię w tym przypadku kościoła bo się nawróciłam , nie nie , ale nie trzeba iśc też na łatwiznę .. jasne że na kościół jest najprościej zwalić --Nietolerancję , naszą kochaną gospodarkę w pl i cały ten pieprzony system. Dodam jeszcze...moi rodzice chodzą do kościoła , ale nie są zdewociali.. wody im z mózgu nikt nie zrobił i są bardzo tolerancyjni..i normalnymi obywatelami naszego kraju.
A z drugiej strony chciałam dodać że to co tu napisałam nie ma nic wspólnego z obrażaniem kogokolwiek na forum , jest to forum dyskusyjne , więc jak każdy miałam prawo się wypowiedzieć , tylko mnie czasem boli jak czytam , kiedy się czegoś czepimy i tak już zostaje..

Nie podoba mi się to jak napisałam ( ta stylistyka! ) ale dużo szybciej myslę niż piszę ;] i czasem gubie słowa , więc mi wybaczcie...a nie korzystam ze słowników poprawnej polszczyzny itp itd..:P

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:

Baby Grace wrote:
W kwestii nietolerancji to i ja się wypowiem i musze stwierdzić, że ja się z tym osobiście nie spotykam, choc na co dzień chodze ubrany 'inaczej'. Wyróżniam się, dyrektor twierdzi, że zwracam na siebie uwagę ale nic nie mówi, co więcej twierdzi, że podoba mu się moja indywidualnośc (bo zna mnie osobiście)


W tym przypadku śmiem stwierdzić że prezentujesz sobą więcej niż wizerunek gotha czy strój ....swoją osobowość to jakim człowiekiem jesteś
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next »
Forum Index » Rozmowy » Gotycki/metalowy/... ymydż

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group