FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Bezsenność-choroba duszy
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lakajen


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 28 Aug 2005
Posts: 22
Location: Czestochowa

PostPosted: 07-10-2005, 17:31    Post subject: Bezsenność-choroba duszy Quote selected Reply with quote

Jak bolesną chorobą jest bezsennośc?- mnie ona dopada gdy w moim życiu pojawiają sie większe problemy.Ten stan psychicznego napięcia wywołuje u mnie rozdrażnienie które czasem przez kilka nocy nie pozwala mi oka zamknąć.Do mojej głowy napływają wtedy setki myśli, czarnych scenariuszy,wątpliwości.Jak słucham porad w stylu napij sie mleka albo melisy to aż mnie trzęsie ciekaw jestem czy jestem jedynym który ma taki problem?
Back to top
View user's profile Send private message
Archangel


Offline 



Joined: 08 Jun 2005
Posts: 24

PostPosted: 07-10-2005, 20:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też dość często mam problemy ze snem... zawsze wtedy, gdy jakies myśli kłębią mi się w głowie. Wtedy godzinami mogę kręcić się w łózku patrząc przez okno na gwiazdy i księżyc. Najgorsze są te myśli, ciągłe pytania, otwieranie się starych ran... Najczęsciej nic nie pomaga nawet leki nasenne. Na drugi dzień zwykle jestem zupełnie nieprzytomna:(((
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 07-10-2005, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tylko raz w życiu nie mogłem zasnąć - i nigdy nie chcę wracać do tamtego momentu - był chyba najgorszy w życiu. Nerwy mi nie pozwoliły spać...
Normalnie nie mam z tym problemów - uwielbiam spać i potrafię zasnąć zawsze wi wszędzie. Bezsennosć chyba byłaby dla mnie najgorszym koszmarem...
Back to top
View user's profile Send private message
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 07-10-2005, 23:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie moge zasnąć zawsze jak mam jakiś stres....ważny egzamin albo coś w tym rodzaju...jest to uciążliwe, bo przez to wtedy kiedy powinnam być wypoczeta i skoncentrowana jestem zmeczona i niewyspana :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cradle_88


Offline 



Joined: 05 May 2005
Posts: 51
Location: Cmentarna Aleja

PostPosted: 11-10-2005, 13:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znam ten ból bezsenności... i niestety bardzo dobrze, często mam problemy z dobrym uśnięciem ale to pewnie przez to że noc działa na mnie w taki sposób, że powracają do mnie złe wspomnienia, narzucają się same pytania na które szukam gdzieś w głębi odpowiedzi. Problem jest w tym że nigdy nie umiem znaleść dobrego rozwiązania na swój problem czy odpowiedzi na dręczące pytania.

Po za tym to dobry sposób na bezsenność, jest branie czegoś na uspokojenie np: melisa, czy tabletki ziołowe (naturalne bez chemi) więc one nie szkodzą. Co prawda ja nie używam żadnych takich rzeczy chyba że przed jakimś większym egzaminem czy dużym stresem.
Kolejnym dobrym sposobem na dobry sen jest zmęczenie. Kiedy miam ciężki i męczący dzień to bez problemu usypiam i moge spać do czasu kiedy mnie nikt nie obudzi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 11-10-2005, 18:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba najgorsza rzecz, która mnie dręczy. Średnio 3 noce w tygodniu muszę przetrwać nieprzespane... A jeśli już spię to i tak nie za wiele.... Kilkukrotnie zreszta przeżywałem koszmar pod tytułem" 4 dni i 3 noce na nogach czyli 84 godziny bez minuty snu"....

Nie wiem czemu mnie to nęka, nie ma żadnej reguły która oddawała by istotę tych męczarni. Często nie mogę spać bez powodu, czasem przez myśli, które mnie zadręczają, a zdarza się nawet po wielkim zmęczeniu, co gryzie się z tym co mówi Cradle_88....

A wtedy najgorsza jest nocna samotność....

Wiem tylko tyle, że to jeden z największych koszmarów jakie można przeżywać.... :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Selenka


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 11 Oct 2005
Posts: 3

PostPosted: 11-10-2005, 19:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oookropnośc!

Jakby nie próbować zasnać to i tak to sie nie udaje...
Niewyspanie też miłe nie jest...

Bezsenności nikomu nie życzę... Bo sama miałam wiele nocy spędzonych na układaniu poduszki w różne strony...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ginewra


Offline 



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 7

PostPosted: 23-10-2005, 02:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie bezsenność mnie dorwała i tryma w sych szponach! Oczywiscie w moim przynajmniej wypadku ma swoje powody...mysli, myśli, myśli... Shit happens... ;) Cieżki to bedzie dzień... i kilka następnych też...
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 23-10-2005, 19:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nie moge spać jak jestem zakochany, a potem jak już sobie uświadomie (lub ona mi uświadomi), że nie mam u niej szans to tez nie moge spac. Zastanawiam się co by było gdybym byl kims innym kims, kim nigdy nie bede. Wtedy pomaga klimatyczna muza i kielich czerwonego wina czy jakiś drink. Od tego nie zaśniesz ale przynajmniej jakoś się odprężysz. Od stresu... czasem nie moge spac ale rzadko.
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 23-10-2005, 19:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja śpię jak niemowlę. Szybko zasypiam i nic mnie w nocy nie obudzi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 02-11-2005, 17:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

padam jak zabity, zasypiam w przeciagu 2min (jeżeli się nie [nieważne :wink:]) a potem z trudem sie budzę po 10 (jak Absolut da) godzinach, jeszcze sobie leże przez jakieś 2h (oczywiscie jak mam czas) a potem dopiero wstaję.
ale to pewnie dlatego iż dziennie śpię po około 5h, chociaż dwa lata temu simiało mogę powiedizeć że przespałem całe wakacje
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 04-11-2005, 14:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też nie mam problemów ze snem. Czasem nie mogę zasnąć do późna, ale wtedy przyczyną jest albo to, że zdrzemnęłam się w ciągu dnia albo to, że wypiłam zbyt dużo kawy (której zresztą nie lubię i piję tylko w czasie sesji ;)). Całkowicie nieprzespana noc jeszcze mi się nie zdarzyła i całe szczęście. Noc jest czasem, który poświęcam na odpoczynek (lub imprezy ;)), a nie na przemyślenia, a przynajmniej nie całonocne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 06-12-2005, 22:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

A mnie bezsennosc dopadla od 2 tyg. Jesli rano nie musze wstawac to jest spoko bo ide spac wtedy kiedy mi sie chce, ale jesli akurat mam zajecia to nie spie cala noc:| Nie wiem z czego to wynika bo raczej nie ze stresu, moze zima tak na mnie dziala bo rok temu mialem podobna sytuacje. Jakie zalecacie egzostyzmy?:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 07-12-2005, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
ak bolesną chorobą jest bezsennośc?- mnie ona dopada gdy w moim życiu pojawiają sie większe problemy

Mnie natomiast nie wtedy, gdy mam problemy, przynajmniej nie widzę takiego związku. czasem mnie dopada i juz. Przyjmuję ,ze moj organizm ni e potrzebuje z jakiegos powodu snu i trudno,muszę się dostosowac... Co prawda nie trwa to u mnie długo , kilka dni tylko. Już raczej skłaniam się ,jak Pepe , w kierunku pory roku.... Nic nie robie by przywołać sen, to męczarnia bez sensu, raczej wstaję i robię inne rzeczy np. czytam,rysuję, piszę....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 07-12-2005, 15:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

I znowu się zaczęło.... Zasypiasz 6:38 patrząc na zegarek myśląc, że może być 3 nad ranem, a 12 minut później dzwoni budzik.... Nie mogę, nie umiem, nie spię.... Nie wiem czemu. Po prostu nie śpię...

[Time goes by so slowly... for those who wait...]

Czy to kara? Za co?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Bezsenność-choroba duszy

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group