FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Anime
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Świrus


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 33
Zodiac: Aries
Joined: 16 Dec 2004
Posts: 9

PostPosted: 19-10-2005, 13:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie nawidzę anime. Chyba że w teledyskach.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 19-10-2005, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądam i lubię.... Niektóre bajki sa naprawdę świetne, zawsze z zaciekawieniem oglądałem 'Hellsinga' (po prostu świetny), 'Ghost in the shell' czy 'Vampire Hunter'.....

A jeśli chodzi o 'Kapitana Daimosa' to była to bajka mojego dzieciństwa razem z całą reszta tych, które leciały na Polonii1. Na tym się wychowałem i jeszcze teraz pamiętam całą historię Kazuyi i Daimosa, odcinek po odcinku. To była po prostu rewelacja.... Ale i Yattaman był niezły, i niezapomniany dewiancki 'Gigi białe majteczki', ehehehehehe. Teraz juz wiem czemu wyrosłem na takiego dewianta ;]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 13-12-2005, 23:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
'Hellsing' (po prostu świetny), 'Ghost in the shell' czy 'Vampire Hunter'.....


to moje ulubione :) rewelacja
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 14-12-2005, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh. Nie mam nic do anime. problem w tym ze u mnie na wsi nie ma kablówki i nie znam tego nurtu tak dobrze jak bym chciał. Akira mi się podobała cholernie. Wampire Hunter już mniej. Jeśli chodzi o serisle to maja swój urok ale rzadnej serii w całości nie widziałem niestety. Co do Hentai... cóż kipsko znaleźć rysunek czy film który miałby w sobie coś erotycznego. nie podoba mi się zbytnio.
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-12-2005, 19:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Cytat:
'Hellsing' (po prostu świetny), 'Ghost in the shell' czy 'Vampire Hunter'.....
to moje ulubione :) rewelacja

helsinng troche efekciarski i robiony pod publiczke , bez wiekszych tresci ... zrobiony by wywolac pewne wrazenie a nie zmusic do przemyslen , to mi sie w nim nie podoba... zdecydowanie bardziej wole ghosta...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 14-12-2005, 23:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

...trochę tego widziałem, ale jako jedynie wywarły na mnie wrażenie (i to jakie) "Akira" i "Ghost in the Shell"... także nic nowego nie napisałem, bo to dzieła kultowe:)...

...a z tych serialowych... Daimosy, Tsubasy i inne takie chłopięce historyjki nigdy mnie nie interesowały... ale Sailor Moon już bardziej:D...

...Yattaman też był fajny mimo tej schematyczności;)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 13-07-2006, 01:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zawsze lubiłam anime (z nostalgią wspominana Polonia 1 ;D) Oczywiście wszytskie baje z tego kanału musiałam obowiązkowo obejrzeć (tylko po "Tygrysiej Masce" się bałam bo jednak za mała byłam na taką dawkę agresji).
Później oczywiście Sailor Moon - istny szał! Nagrałam tego chyba z 11 czy 12 kaset (co daje chyba 3 serie + film)...większośc mówi, że jest denna i banalna...w sumie banalna jest, ale mam do niej wielki sentyment ;]
Potem przez jakiś czas był spokuj (po prostu nie miałam z kim dzielić tego zainteresowania), aż do niedawna :]
Na pierwszy ogień poszło Sen to Chihiro no Kamikakushi (w krainie bogów :)) - pierwszy świetny film, potem Mononoke Hime - drugi świetny (chyba najlepszy jaki dotąd widziałam) film :), potem Kaze no tani no Naushika (Nausicaa z Doliny Wiatru) - trzeci świetny film :D...to chyba wszystko jak na razie z bogatego dorobku pana Miyazaki jeśli chodzi o filmy zmuszających do refleksi. Następne 2 - Tonari no Totoro (Mój sąsiad Totoro - genialny film familijny) i Mimi wo sumaseba (Słuchaj uważnie) to bardzo przyjemne, ale jednak bardziej bajki (chociaż może nie dla wszystkich ;)).
Bardzo dobre są też filmy krótkometrażowe:
-Egao (autorstwa Makoto Shinkai)
-Kanojo to Kanojo no Neko
-oraz On Your Mark (Studio Ghibli & Hayao Miyazaki)
Z seriali spodobał mi się Angel Sanctuary (głównie dlatego, że uwielbiam motyw anioła).
W kolejce do obejrzenia czeka Beyond the Clouds, a do pobrania Hotaru no Haka (Grave of the Fireflies) i Angel's Egg.
Wszystkie wypisane tytuły (może oprócz Sailor Moon ;D) gorąco polecam i pozdrawiam!

Ćma :)

P.S.: Jeśli ktoś może mi polecić coś naprawdę ciekawego to bardzo proszę :) Będę bardzo wdzięczna :)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-07-2006, 07:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Samurai X : Reminescence jest dobre, pozatym od siebie moge jeszcze polecic obydiwe serie Ghost in THe shell : Stand Alone Complex. Pierwsza z nich mozna z powodzeniem kupic w empliku, nie jest drogo i warto. Film kinowy tez mozna kupic za 20 zl bodajze na dvd.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 13-07-2006, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znacie ktoś Noir? Ja ostatnio mam totalną fazę na ppunkcie tego odcinkowca głównie ze względu na ścieżkę dźwiękową. Fabułe też ma fajną.
Back to top
View user's profile Send private message
Olla


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 28 Apr 2006
Posts: 6
Location: Plock/Olsztyn

PostPosted: 16-07-2006, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

jak mozna nie lubic anime?? ;] ja ogladałam ostatnio, w sumie dosc dawno ale ostatnio ;) Appleseed i bardzo mi sie podobał. generalnie bardzo lubie anime i mange, pamietam te czasy kiedy sie jezdziło do Stodoły na zlot fanów Sailor Moon hehe :) tez nagrywałam na kasety hehe,a teraz czytanm Wspomnienia Demona i Inu Yasha'e :) takie smiszne :)
Manga ma w sobie cos urzekającego, bardzo podoba mi sie ta kreska, te oczy ;) no po prostu śliczne :)))
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-07-2006, 23:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

normalnie, ja np. uwazam ze 80% calego anime to smieci i nie rozumiem czym sie podniecac ( zachwyty nad anise samym w sobie sa dla mnie niezrozumiale, wiekszosc historyjek jest abo debilna, albo niezrozumiala dla europejczyka , albo tak surrealistyczna ze az niesmieszna ), dla mnie kreska to za malo zeby miec kisiel w majtach, dlatego sailor moon odpada. Za to ciekawie opowiedziane historie anime potrafia byc naprawde dzielami sztuki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Olla


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 28 Apr 2006
Posts: 6
Location: Plock/Olsztyn

PostPosted: 17-07-2006, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehe nie no pewnie ze sama kreska to za malo, zeby miec kisiel w majtach ;] a to, że anime jest czasem niezrozumiale i niekiedy trudne w odbiorze to prawda, trzeba obejrzec cos czasem pare razy zeby zalapac o co chodzi, rzeczywiscvie bywa, ze jakas scena nie wiadomo czy jest retrospekcją czy np jakims wyobrażeniem, ale to w sumie jest fajne, ze nie do konca wiadomo o co chodzi. no ale to jeszcze zalezy co komu pasuje ;]
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 17-07-2006, 12:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie , nie mialem na mysli tego ze czasem nie wiadomo o co chodzi, raczej mialem na mysli bezsensownosc i ogolna glupkowatosc gatunku jako calosci.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 18-07-2006, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Koleżanka,wieloletnia fanka gatunku,próbowała mnie nim kiedyś zarazić,jak się okazało-zupełnie bezskutecznie.Ani manga ani anime nigdy do mnie nie przemawiało..szczerze mówiąc z lekka działają mi na nerwy te wielkie oczęta i niewinne buźki o charakterystycznej kresce..
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 18-07-2006, 12:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

wlasnie dlatego ze pewnie pokazala ci jakas malo powazna produkcje, anime to nie tylko wielkie oczy :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Anime

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group