FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Patriota czy kosmopolita?
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 23-10-2005, 20:43    Post subject: Patriota czy kosmopolita? Quote selected Reply with quote

Hmm zawsze sie zastanawiałem jak goci patrza na Patriotyzm jak go traktują. Zastanawiam się czy jest tu tak jak z religia: "każdy ma inne zdanie" czy tez maże spojrzenie na to jest podobne. Ja sam uważam się za mniejszego lub wiekszego patriote choc nie jestem do końca przekonany czy byłbym skłonny oddać życie za cos tak abstrakcyjnego jak niepodległość, a wy? Piszcie co ogólnie o tym sadzicie.
(sory za ewentualną nieporadność językowa)


Last edited by szary9 on 24-10-2005, 17:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 23-10-2005, 20:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zdecudowanie jestem kosmopolitą. Nigdy nie czułem się szczególnie związany z Polską, dlatego wybór programu matury międzynarodowej, żeby potem w razie mozliwości wyjechać tam, gdize bedę miał lepsze warunki. Nie wazne czy to bedzie wschód czy zachód, północ czy tez południe... Wszędzie są ludzie, wszędzie jest życie. Może w każdym miejscu na świecie nieco inne jednak w gruncie rzeczy takie samo wszedzie.

Chociaz fakt faktem, zacząłem się właśnie martwić o naszą przyszłośc... moją jak i całego kraju. A wszystko przez naszego nowego ukochanego prezydenta! Ale to juz inna bajka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 24-10-2005, 10:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie ilu gotów tyle wyobrazeń i zdań na temat patriotyzmu.:)) Ja osobiscie nie czuję się i nie poczuwam do spełnianiania obowiązku patriotyzmu.Wynika to z faktu,ze ilekroć potrzebowałam wsparcia państwa ( np w postaci porady jego urzedników , praw,regulacji itp) to raczej utrudniano mi niz ułatwiano działanie , nie służąc ani radą ,ani pomocą ani niczym pozytywnym. Wręcz przeciwnie , w strategicznych przypadkach państwo i jego urzędnicy ,instytucje oczekiwali tzw korzyści materialnej .
Nie poczuwam się do obowiązku patriotyzmu tylko z tego względu ,ze urodziłam się akurat w tym miejscu na świecie. Zważając przy tym na naszą obecną sytuację na scenie politycznej cieszę się ze wyjezdzam stąd ,a jednoczesnie przykro mi to mówić...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 24-10-2005, 13:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chcę zwrócić uwagę, ze pisze się "kosmopolita"...
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 24-10-2005, 17:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po pierwsze dzieki za korekte jestem prostym chlopemi ze słowami dłuższymi niż trzy sylabowe coż... sam widzisz :P
Po drogie również moj stosonek do państwa jako urzędów etc jest negatywny. Ale zastanawiam się poprostu czy lubicie ten kraj? Wiesz mam na myśli krajobraz język kulture mitologie (słowian) etc i czy czujecie się do tych rzeczy przywiązani.
Back to top
View user's profile Send private message
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 24-10-2005, 20:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

na jednym forum o troszkę odmienej tematyce, zostałem wczoraj upomniany (oczywiście proszę tego nie rozumieć dosłownie - owszem mogłem użyć innego słowa, aczkolwiek nie mogę sie przez cały czas dostosowywać do innych) za zbytnie "afiszowanie się" z moim patriotyzmem. dlatego też nie mam zamiaru się dłużej wypowiadać, powiem krótko: kocham. a gotem nie jestem.
przy okazji witam wszystkich
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 25-10-2005, 10:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

szary9 wrote:
Wiesz mam na myśli krajobraz język kulture mitologie (słowian) etc i czy czujecie się do tych rzeczy przywiązani.


Lubię kraj , jego kulturę i mitologię ale nie czuję się patriotką. Patriotyzm to nie lubienie języka ,mitologii czy krajobrazu...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 25-10-2005, 10:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja również mam sentyment do kraju, jego krajobrazów, historii i dawnych wierzeń. Zgadzam się w tym z Aaricia_de_Goth. I również nie czuję się patriotką. Jeślibym miała okazję chętnie bym wyjechała za granicę na dłuższy czas - ale pewnie odwiedzałabym Polskę dość często... Co najbardziej mi przeszkadza to całość sceny politycznej i gospodarczej.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 26-10-2005, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zdecydowanie nie czuje sie patriota. Owszem milo jest jak np. polska odnosi jakies sukcesy w sporcie czy chociazby showbiznesie miedzynarodowym, ale jesli chodzi o pozostale sprawy w kraju to jest mi to zupelnie obojetne. Tez planuje skad wyjechac jak tylko sie uda.
A najwieksza niechec do wyrazenia "patriotyzm" spowodowaly u mnie utwory i wiersze patriotyczne z lekcji polskiego, ufffffff az mi ciarki przechodza jak sobie niektore przypomne:P

Jednym nasz kraj moze sie pochwalic - kobietami. W zadnym innym kraju nie spotyka sie na ulicy tylu ladnych kobiet co u nas:))) Wspolczuje takim anglikom czy niemcom :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 27-10-2005, 19:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Utwory patriotyczne na polskim.... (:/ fuj) Jeśli chcecie poznać prawdziwą tworczość patriotyczna to sięgnijcie po Kaczmarskiego albo Lao che. Kapitalna muzyka.
Tak na marginesie. Dużo Polakow z wykształlceniem chce wyjechac z Polski nastepuje tak zwany drenaż mózgu. Nikomu nie przyjdzie do głowy że można by zostać troche sie pomęczyć... może nastepnym pokoleniom zyłoby sie wtedy lepiej. Bo spojrzmy prawdzie w oczy jak wszyscy ludzie z wykształceniem stad wyjada to kto zostanie??

A co do Polek... :] popieram
Back to top
View user's profile Send private message
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 27-10-2005, 20:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

PePe - udostępnij jakie tytuły coby człowiek wiedział czego się w przyszłości wystrzegać...
Kaczmarski - tak, ale to tylko kilka wybranych piosenek.
ja swoje dopisze jak się PePe zechce wypowiedzieć
Back to top
View user's profile Send private message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 27-10-2005, 21:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chociazby taka "Rota" Konopnickiej, cala tworczosc wojenna (Kolumby), czy nawet Mickiewicz. Tworczosci patriotycznej po prostu nie trawie w zadnym wydaniu, w tym takze Kaczmarskiego.

A co do wyjazdu to nie mam zamiaru tego robic z tego powodu ze czuje niechec do Polskii, tylko z tego ze mam chec na zmiany i zakochalem sie w pewnym europejskim miejscie, ale moze zamiast tego wybiore inne przepiekne miasto jakim jest Krakow:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 27-10-2005, 22:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem patriotą i kocham ten kawałek ziemi, na którym sie urodziłem. Jestem jakoś związany z ludźmi, kulturą i nie wyobrażam sobie, zeby uciekać stąd. Nie czułbym się dobrze...

Co do oficjalnego patriotyzmu - nienawidzę celebry i nadęcia, ja wszytsko wolę przeżywać po cichu, dla siebie - i tak samo jest z patriotyzmem. Nie bedę powiewał flagą ale jeśli będzie trzeba, zrobię dla tego kraju co będę mógł...

Ps - Szary - co do Lao Che i Kaczmarskeigo zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :)
Back to top
View user's profile Send private message
Cradle_88


Offline 



Joined: 05 May 2005
Posts: 51
Location: Cmentarna Aleja

PostPosted: 28-10-2005, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm... powiem tak że jestem 50/50. Szczerze to za Polską nie przepadam, ta polityka w opłakanym stanie i w ogóle, z porównaniem do innych krajów nasz jest zacofany o jakieś 40-50 lat. Lecz nic nie poradzę że mieszkam w takim kraju i jednak jako tako go szanuje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 28-10-2005, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

szary9 wrote:
Nikomu nie przyjdzie do głowy że można by zostać troche sie pomęczyć... może nastepnym pokoleniom zyłoby sie wtedy lepiej


2szary9: ja juz się męczę 8 lat..... i...... jakoś nie ma we mnie etosu polki -męczenniczki by cierpieć dla przyszłych pokoleń...skończmy z tą hipokryzją,kazdy chce tu i teraz żyć lepiej...
Gothycka Mucha wrote:
nie wyobrażam sobie, zeby uciekać stąd

:)) Ja nie uciekam , ja chcę tylko pomieszkac kilka lat w innym panstwie , no i , to panstwo jest skłonne ufundowac mi studia, te które sobie wymarzyłam......
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Patriota czy kosmopolita?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group