FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Opętanie przez demony itp...
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 02-12-2005, 09:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mabh wrote:
poroszono go, aby przemówił do osoby opętanej po polsku. On coś powiedział ( ksiądz nie powiedział nam co :( ) i opętany odpowiedział mu w języku polskim, a wcześniej nikomu nie odpowiadał. Gdy demon został wypędzony okazało się, że ta osoba nie miała zielonego pojęcia gdzie leży Polska, nie mówiąc już o j. polskim.


Wygląda na to, że był to polski demon :)
A tak poważnie to ja w opętania średnio wierzę. Na pewno zdarzają się takie przypadki i są one w jakiś sposób udokumentowane, ale jak ktoś tu już słusznie zauważył, liczy się też siła sugestii i uważam, że większość przypadków "opętania" jest nią spowodowana. Po wejściu na ekrany kin filmu "Egzorcysta" do kościołów zgłaszały się masy rzekomo opętanych ludzi. Człowiek może wmówić sobie różne rzeczy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Cradle_88


Offline 



Joined: 05 May 2005
Posts: 51
Location: Cmentarna Aleja

PostPosted: 02-12-2005, 14:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
przed odprawieniem ogzorcyzmu księża zasięgają opini psychologa i psychiatry.


Jakiś miesiąc przed tym zdarzeniem leżałem w szpitalu dziecięcym i tam do każdego pacjenta wysyłali psychologa. Wyszło że dobrze się rozwijam bez żadnych komplikacji, w ogóle miałem dobrą opnie...[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 03-12-2005, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
...aby odprawić egzorcyzm potrzebna jest opinia psychologa, psychiatry, lekarza i zgoda chyba biskupa. Dopiero wtedy ksiądz może odprawić egzorcyzm i musi przy tym być lekarz i chyba przynajmniej jeszcze jeden ksiądz.

Prawda, ale modlitwe wstawienniczą może odmawiać każdy... (co nie zmienia faktu, że sposób tego egzorcyzmu mi akurat wydaje się dsziwny i daleki od tych o których słyszałem na religii - mam namyśli ten opisany przez Cradle_88)
Back to top
View user's profile Send private message
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 03-12-2005, 14:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ta, modlitwę wstawienniczą może odmawiać każdy. Ale chyba samo odmawianie tej modlitwy nie wypędzie demona. Zgadzam się też, z tym, że egzorcyzm który opisywał Cradle_88 jest co najmniej dziwny. Na miejscu władz kościelnych i cywilnych zainteresowałabym się tą kobietą. Ave wszystkim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 04-12-2005, 09:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

jakkolwiek kobieta ta jest uważana za egzorcystkę to ja uważam że ona potrzebuje pomocy specjalisty , chociaż mimo że wierze w jakimś stopniu w opętanie...to nie wierzę w pełni funkcjonujący umysł tej kobiety...weźmy chociażby Hitlera:)) ten człowiek też był niezrównoważony psychicznie..:P co było potwierdzone naukowo... a takich ludzi jest wielu ogłaszających się jako jasnowidze, egzorcyści....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 05-12-2005, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się z Vampirellą. Tą kobietę trzebaby było odesłać do jakiegoś specjalistycznego zakładu. I tak jak wcześniej napisałam, ktoś powinien się tą sprawą zainteresować. Chodzi mi tu o ludzi do tego uprawnionych. Zresztą... nie będę się powtarzać. Chciałam tylko powiedzieć, że podzielam zdanie Vampirelli, a znów zaczęłam pisać od rzeczy :) Ave wszystkim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 07-12-2005, 14:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

No nie przesadzajmy. Prawda jest taka ze tego typu znachorek sa dziesiatki. Wszystko zależy od tego jak patrzysz na egzorcyzm. Jesli uwazasz to za forme terapii (tak uwazaja zwykle ci którzy skutki opętania zwalają na chorobę psychiczna) to kobieta owa spełniła swoje zadanie jesli natomiast rozpatrujemy je pod kątem religijnym - religii katolickiej, to egzorcyzm to to nie był.
Z kolei w innych religiach ... nie wiem nie znam sie ale w hinduiźmie tez sa demony, moze to był wiec egzorcyzm na "inna modłę" na przykład hinduistyczny?? Nie wiem. Po katolicku to napewno nie było.
Back to top
View user's profile Send private message
Selenka


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 11 Oct 2005
Posts: 3

PostPosted: 13-12-2005, 07:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Albo naprawde coś było nie tak... Albo poprostu siłą sugestii mówiła Ci, że jesteś opętany i wiedziałeś że coś MUSI sie z tobą stać.

Ogólnie za dużo dziwnych rzeczy dzieje się na tym świecie żeby w to wszystko choć troche nie wierzyć.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MrokH


Offline 



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 3
Location: z mroku

PostPosted: 14-12-2005, 17:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

... jestem ... opętany ... w mom ciele ... demony... i mrok
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 15-12-2005, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

wierze w to (dlaczego wierze, nie napisze ze wzgledow osobistych, co mam nadzieje, ze nie bedzieci mieli mi tego za zle, poprostu chcilam powiedziec, ze wierze i mam swoje powody by wierzyc) nie zawalabym to opetaniem, zreszta nie wiem jak bym to nazwala. poniewaz jest to ciezkie do zdefiniowania, kazdy moze inaczej odbierac slowo "opetanie". ja bym poprostu powiedziala, ze cos jest czego nie widzimy lecz czujemy, czujemy, ze cos tam jest. obok nas lub w nas...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
kuki_p


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 5
Location: dokąd

PostPosted: 16-12-2005, 19:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

opętanie przede wszytkim jest wyolbrzymione w naszej wyobraźni przez media, kto nie oglądał horrorów z tym związanych ?
Wg mnie sposób opętania, które pokazują w tv są w skrócie do dupy.

Siły nadprzyrodzone istnieją w różnych wymiarach, podstawowo dobro i zło, tak myśli się przeciętnie.... ja mam inna teorię. Jest kilka światów, które w pewnych miejscach się przeplatają (jednym ze światów jest nasza ziemia), nie mówie o takich samych wymiarach, one są dla nas niewyobrażalne np. 4 wymiarowe, może 8 ?! tak powstają demony, anioły i ich rodzaje, niektore mogą żyć w nas nie ujawniając się, lecz pewne ich oddziaływania mogą w sposób bardzo mocny działać np. osoby o zdolnosciach nadprzyrodzonych.
Dzieki temu rozumowaniu mozna wiele wytlumaczyc - przeczucia itp. ale to juz bardzo długi wywód.
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 17-12-2005, 15:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ehh ... Zacznijmy od podstaw. Wyobraź sobie istote dwu wymiarowa. Nazwijmy ja płaszczakiem. Owa istota zyje tylko w dwóch wymiarach.(By lepiej sobie to wyonrazić narysuj kołko i przyjmij ze to własnie ta istota). Czym różni się ona od nas? Na pewno fizjologia i narządami zmysłów. Nie będzie ona widzieć ani czuć zapachu ani słyszeć itp. My natomiast jako istoty trzecio wymiarowe mamy nad nia pełna kontrolę. Możemy ja zmazac (unicestwic) przesunac itp. Jak już powiedzieliśmy płaszczak nie może widziec, słyszeć ani czuć zapachu. Dlaczego? Wszystkie te czynności związane sa z trzecim wymiarem. Załużmy teraz że istnieje czwarty wymiar. Istota zdolna do odczuwania w tym wymiarze miałaby nieograniczone możliwości wobec nas istot trzecio wymiarowych. (Kontrolowanie czwartego wymiaru umożliwiło by na na przykład zagięcie czasoprzestrzeni.)
A przecież wymiarów jest więcej.
Aha nie jest to moja wydumana teoria. Tłumaczył mi to kumpel z klasy matematycznej.
W fizyce przyjmuje się że 4 wymiar to czas a piąty jest zwinięty jak sprężyna (cokolwiek to znaczy).
(nie wiem czy gdzies tu nie ma błędów mertorycznych, ja to z grubsza tak właśnie rozumiem. Jesli ktoś to lepiej łapie niech mnie skoryguje.)
Back to top
View user's profile Send private message
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 17-12-2005, 17:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szary, gratuluje wiedzy i pamięci. Mi kiedyś kumpel tłumaczył teorię magii. Całkiem prosto o tym mówił, ale ja nie pamiętam. Mam dobrą pamięć, ale niestety krótką :) Ave wszystkim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 22-12-2005, 19:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

bestia wrote:
wierze w to (dlaczego wierze, nie napisze ze wzgledow osobistych, co mam nadzieje, ze nie bedzieci mieli mi tego za zle, poprostu chcilam powiedziec, ze wierze i mam swoje powody by wierzyc) nie zawalabym to opetaniem, zreszta nie wiem jak bym to nazwala. poniewaz jest to ciezkie do zdefiniowania, kazdy moze inaczej odbierac slowo "opetanie". ja bym poprostu powiedziala, ze cos jest czego nie widzimy lecz czujemy, czujemy, ze cos tam jest. obok nas lub w nas...


Jakkolwiek mam wątpliwości co do tej wspomnianej wcześniej Pani "egzorcystki" tak sama równie wierzę w opętanie.. wcześniej w postach wspomniałam że być może nawet spotkałam ich osobiście na swojej drodze , ostatnio kolega obiecał mi książkę , ma zamiar dowiedzieć się nieco więcej na temat przypadku opętania jak i ich uzdrowicieli - egzorcystów

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:

Szary , ciekawie to wyłożyłeś :)) w pierwszej chwili wydało mi się to trudne jednak po zastanowieniu jest to proste , jakoś bardziej to do mnie wszystko dotarło :) pozdro
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Rozmowy » Opętanie przez demony itp...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group