FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Tomasz Sętowski i magiczny realizm
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 30-12-2005, 14:28    Post subject: Tomasz Sętowski i magiczny realizm Quote selected Reply with quote

'Przez wiele lat sztukę Tomasza Sętowskiego zaliczano do szeroko pojętego pojęcia surrealizmu. Dopiero podczas targów Lineart w Gandawie okazało się, że artystów o podobnym stylu zalicza się do posiadającego rzesze zwolenników "realizmu magicznego" bądź "realizmu fantastycznego", a samym artystom (co zresztą Sętowski podkreśla) bliżej jest do Boscha niż Salvadora Dali. Przedstawicieli tego gatunku nie jest zbyt wielu na świecie, a samo tworzenie takich prac wymaga nienagannego, wręcz mistrzowskiego warsztatu.

Wystawy Tomka cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Sętowski otrzymał również tytuł „twórca roku”. W 2000 roku kapituła złożona z osobistości polityki i kultury przyznała mu tytuł "Artysta XX wieku w Częstochowie". '
cyt. za http://www.setowski.com/

Osobiście bardzo lubię malarstwo Sętowskiego , daleko bardziej niż osławionego Siudmaka. Co o tym sądzicie ? Zapraszam do galerii;

http://www.setowski.com/malarstwo.php
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 30-12-2005, 17:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

rozmowa na temat, czy Sętowski czy Siudmak przypominałaby dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzeniu nad Wielkanocą (tudzież odwrotnie)

osobiście lubię Sętowskiego, ale on nie potrafi mnie zaskoczyć tak, jak robi to nieustannie Siudmak... obrazy Siudmaka za każdym razem, kiedy na nie patrzę, odkrywają coś innego;
byłam na wystawie jego obrazów i każdy z nich wyglądał inaczej w zależności od tego, z jakiej odległości i perspektywy się go oglądało... po prostu magia :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 30-12-2005, 18:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

no to ja mam dokładnie na odwrót :)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 04-01-2006, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coz, ten Setowski jest dobry, owszem, ale wydaje mi sie, ze zbyt monotonny. Kiedys duzo jego obrazow drukowali w Fantastyce. Facet fajnie maluje, ale wszystko w tych realiach teatr/XVII wiek/comedia del arte, jakies arlekiny, pulcinelle etc. To na dluzsza mete przynudza.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 04-01-2006, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

chyba każdy na dłuższą metę przynudza w typowy dla sposób...:) Sętowski klaunów i komediantów, Siudmak powyginane boginie,Picasso - kubistyczne kwadratowe twarze, taki Klimt na przyklad secesyje rude laski :P , Lempicka - wynioslych arystokratów itd itp...... W sumie o każdym da się tak powiedzieć :).
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 05-01-2006, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobają mi się: "Komnata rozkoszy ziemskich", "Cyrkowe miasto", "Dwa światy", "Bez tytułu"
Raczej preferuje Siudmaka. Sętowski wydaje mi się nieco "pompatyczny"
(nie wiem czy to właściwe słowo ale tylko to mi się nasuwa).
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Sztuka » Tomasz Sętowski i magiczny realizm

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group