FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » God's Bow
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 17-01-2006, 21:55    Post subject: God's Bow Quote selected Reply with quote

Zespół God´s Bow powstał w Szczecinie w kwietniu 1997 roku jako odłam zespołu PCM, grającego wówczas muzykę o dość mocnej, elektroniczno-industrialnej wymowie. Dwóch członków owej formacji (KeyP i SidjaGG) obok zaangażowania w rodzimy zespół, robiło na boku muzykę nieco spokojniejsza, elektroniczną, ocierającą się o ambient... Na jednej z prób formacji PCM przedstawili kilka pomysłów Agnieszce Kornet proponując współpracę. Tak wiec powstał zespól God´s Bow, którego styl muzyczny można określić jako elektro-dark-wave z wpływami elementów muzyki ambient i ethno.

Pierwsze swoje utwory grupa zaprezentowała na festiwalu Castle Party´97 w Bolkowie, na którym to została zauważona przez małą jeszcze wówczas wytwórnię Black Flames Records z Poznania; z owa firma zespół zawarł umowę i nagrał swój debiutancki album „Twilight“. Niedługo potem parę utworów z „Twilight” ukazało się na wielu samplerach zachodnich, m in. na niemieckim „Hyperium New Classics vol.1” (utwór „Cleopatra”) obok takich zespołów jak Ophelia´s Dream czy Love Is Colder Than Death; ponadto utwór „My Fault” zagościł na amerykanskiej składance „Goth Tales vol. 1 – Nightfalls”, angielskiej „New Alternatives 4” obok Attrition czy Swan Death a w 2000 roku na japońskiej składance „Subhuman”; piosenki zespołu God´s Bow znaleźć także można na kompilacjach „Angel Child vol.4”(Szwecja) oraz na najnowszych niemieckich wydawnictwach kompilacyjnych jak „Cantara III” oraz „Angels Delight 3” obok zespołów takich jak m in. L´áme Immortelle, Mila Mar, In The Nursery.

W 1999 roku album „Twilight” ukazał się na Zachodzie Europy za pośrednictwem firmy Dion Fortune/SPV, a wraz z nim wiele artykułów i wywiadów w znaczących pismach m in. niemieckim „Orkus” i „Sonic Sedeucer”, w belgijskim „Side Line”, angielskim „Hard Wired” i w wielu zinach poświęconych muzyce elektronicznej. Od czasu ukazania się debiutanckiej płyty zespół miał okazje grac na wielu koncertach i festiwalach, miedzy innymi na rodzimym Castle Party czy Dark Beat Festival w Legnicy obok takich znakomitości jak m in. Clan of Xymox, Garden of Delight, Inkubus Sukkubus, Attrition czy Psyche; miał okazje również koncertować w Szwecji i Niemczech zjednując sobie wielu sympatykowi i fanów. God´s Bow jest również autorem coverow; z repertuaru zespołu Depeche Mode zespół wybrał i nagrał swoja wersje utworu „The Things You Said”, który znalazł się na polskiej składance „Master of Celebration”; natomiast na składance „Prayers for Disintegration” poświęconej twórczości zespołu The Cure znalazł się cover utworu „Plainsong”. God’s Bow nagrał te utwory już jako duet, gdyż w tym czasie SidjaGG postanowił odejść od zespołu.

Pod koniec 2000 roku grupa nawiązała współpracę z niemieckim zespołem Endraum. Rezultatem jej było nagranie drugiego albumu grupy „What´s Beyond the Suns“ w studiu Weisser Herbst we Frankfurcie nad Menem pod czujnym okiem Romana Rüttena, który został producentem płyty. Na tym współpraca się nie skończyła – God´s Bow nagrał swoja wersje utworu „Pale Blue the Silence”, która ukazała się na najnowszej płycie Endraum zatytułowanej „Herzklang Spiegelt am Strassenrand”.

Wczesna jesienią 2001 roku miała miejsce premiera albumu „What´s Beyond the Suns“ w Polsce.

W styczniu 2002 roku God´s Bow pojechał do Belgii, gdzie wziął udział w konkursie Euro Rock Indoor Fetival w Antwerpii. Występ zakończył się dużym sukcesem – grupa wygrała konkurs i została zaproszona do występu na Euro Rock Summer Festival w Lommel (Belgia), jednym z największych festiwali muzyki independent w Europie. Dla zespołu nowy rok 2002 zaczął się wiec bardzo pomyślnie. Niedługo potem God´s Bow zagrał kilka koncertów promujących składankę poświęconą grupie The Cure i przy okazji swój najnowszy album.

W kwietniu 2002 nastąpiła zachodnia premiera płyty „What´s Beyond the Suns”. Płyta pojawiła się w sklepach w Niemczech dzięki dystrybucji Strange Ways/Indigo – jednej z najlepszych niemieckich firm skupiających u siebie takie gwiazdy jak chociażby Deine Lakaien czy Wolfsheim. Dzięki temu wzrosło zainteresowanie zespołem, posypały się wywiady do wszystkich najważniejszych pism muzycznych w Niemczech (miedzy innymi tj. Orkus, Sonic Seducer, Zillo) i pozostałych krajach Europy. God´s Bow zaczął zbierać bardzo pozytywne recenzje w owych pismach, zinach, jak i na stronach internetowych poświęconych muzyce niezależnej, gotyckiej i elektronicznej. Grupa zaczęła tez dawać koncerty prezentując swój najnowszy materiał m.in. jako support zespołu The Crüxshadows, który właśnie grał trasę koncertową po Europie, oraz jako support zespołu Deine Lakaien we Freiburgu; dzięki tym występom God´s Bow zaczął pozyskiwać nowych fanów i zaobserwował spore zainteresowanie swoja twórczością...

Koniec lipca zespół spędził w Polsce grając w Bolkowie na Castle Party Festival, na poczatku sierpnia zagrał na Euro Rock Festival w Lommel w Belgii. Na tym nie koniec – w tym roku zespół wystąpił w Niemczech na Herbstnächte Festival, oraz w Austrii na Black Nation Day Festival.

Jesienią 2002 God´s Bow został zaproszony przez zespół Deine Lakaien do odbycia trasy koncertowej „White Lies part II”, w roli zespołu supportującego tą niemiecką grupę. Łącznie Agnieszka z KeyP zagrali 15 koncertów, podczas których obejrzało ich razem kilkanaście tysięcy osób. Była to doskonała okazja do poszerzenia grona odbiorców i zdobycia sporej rzeszy nowych fanów.

Tego samego roku God's Bow zremixował utwór „Someone Could” dla Common Dream.

Rok 2003 zaczał sie dla zespołu pomyślnie – tym razem duo znów zawitało do Belgii, aby zagrać koncert na Eurorock Winter Festival obok m. in. Corvus Corax. Tego roku grupa wystapiła jeszcze dwa razy – na Wave Gotik Treffen w Lipsku i ponownie w Belgii jako headliner imprezy LeFantastique Night VI.

W międzyczasie zespół zaczał pracę nad najnowszą płytą oraz pracował nad remixami dla innych grup, m. in dla grupy Mila Mar, gdzie wersja God´s Bow „In the Name of...”ukazała się później na limitowanej edycji najnowszej płyty w/w grupy, zatytułowanej „Picnic on the Moon”; dla zespołu Hungry Lucy God´s Bow remixuje utwor „In the Circle” - pojawia się on na limitowanym dwupłytowym wydaniu albumu zatytułowanego „Glo”.

Znowu zespół ponawia współpracę z Endraum, czego efektem jest wspólny utwór pt. „Ein letztes Mal”, ktory to pojawił się w 2004 roku na płycie niemieckiego duo zatytułowanej „Traumstaub”.

Natomiast współpraca z Łukaszem Pawlakiem (Nemezis) owocuje wspólnym utworem pt. „Nostalga”. Można go usłyszeć na kolejnej edycji wydawnictwa/projektu „City Songs XV”.

W 2004 roku obok prac nad trzecią plytą, God's Bow zaczął przygotowania do występu na rodzimym Castle Party. W lipcu grupa pokazała się publiczności po raz pierwszy w poszerzonym składzie – na scenie oprócz wokalu Agnieszki i elektronicznego instrumentarium Krzysztofa KeyP, można było usłyszeć tych oto muzykow: B.Deutung (m.in. The Inchtabokatables, Deine Lakaien, Mila Mar) grający na wiolonczeli, Lars Watermann (m.in. Mila Mar) – klasyczny zestaw perkusyjny i Adam Dziewiałtowki-Gintowt (m.in. Cotton Fields, Dikanda, La Foret Sacree) – instrumenty perkusyjne.

Pod koniec roku zespół zremixował dwa utwory: „Wave” dla niemieckiej grupy Fearing Christmas na jej nową EP „Die Morgennacht” oraz dla rodzimego Agonized by Love „ Soul's Humility” z albumu pt. „All of White Horizons”. W tym czasie wychodzi w Polsce kompilacja „In Goth we Trust – A Gothic Industrial Collection”, na której znalazł się utwór „Clear” z płyty „What's Beyond the Suns”.

Na początku lipca 2005 zespół zakonczył prace w studio nad materiałem do nowej płyty, która ukaże się na przełomie jesieni i zimy…

Skład zespołu:

Agnieszka Kornet - śpiew

KeyP - instrumenty klawiszowe, programowaniefollow_mini.jpg
 Description:
 Filesize:  30.91 KB
 Viewed:  12263 Time(s)

follow_mini.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » God's Bow

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group