FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Ambient - pagan
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boozman


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 26 Jan 2006
Posts: 2

PostPosted: 26-01-2006, 17:21    Post subject: Ambient - pagan Quote selected Reply with quote

Jak Wam sie podoba takie podejście do ambientu i tematu słowian?

http://www.kostrzewa.of.pl

napiszcie co o tym sądzicie...
Back to top
View user's profile Send private message
Atum


Offline 



Joined: 04 Nov 2005
Posts: 17
Location: Jaworzno

PostPosted: 27-01-2006, 11:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcę tutaj wyjść na jakiegoś specjalistę, ale dla mnie te pogańskie wynalazki są po prostu słabe. Dziwi mnie wręcz jakim sposobem do takich produkcji przylgnęła etykietka "ambient". Jakieś elektroniczne plumkanie połączone z kompletnie niezrozumiałym wokalem nagrywanym na PCtowym mikrofonie za 5zł i te midi bębenki to trochę za mało. Słuchając utworów ze strony Kostrzewy mogę jedynie powiedzieć, że to typowy polski pagan casio core.

Jedyna płyta, która zahacza o słowiańskie motywy i nie jest przy tym żałosna to "Gusła" Lao Che.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 30-01-2006, 10:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze nie sluchalem, ale boje sie, ze Atum moze miec racje. Nie wiedziec czemu na scenie okolometalowej nadaje sie etykietke ambientu rzeczom typu Mortiis, Burzum etc., co jest o tyle smieszne, ze ambient to muzyka otaczajaca, cos pobrzmiewajacego w tle, dudnienia, plamy dzwiekowe, wyciszone melodie etc., a nie pseudo-folk na keybordach z plastikowymi melodyjkami udajacymi majestat i patos. Tak niestety gra wiele okolometalowych projektow "klawiszowych"... Czesto na kiepskich, plytkich samplach.

Posted after 3 minutes:

Wlasnie slucham... Ja wiem... No niby faktycznie takie cos jak napisalem, ale ja sobie lubie takich klimatow czasem posluchac. Niezobowiozujaco i zdajac sobie sprawe, ze genialne to to nie jest, ale... No, tak jak sobie mozna sluchac oi'a czy street punka ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SnOwFaCe


Offline 



Joined: 16 Mar 2006
Posts: 1
Location: Sosnowiec

PostPosted: 16-03-2006, 15:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

HELL o!!!
Po pierwsze to chciałem się serdecznie ze wszystkimi przywitać . Dzień dobry i tak dalej ;) A teraz do rzeczy . Zgadzam się ,scena metalowa wypluwa z siebie takie twory . Nie wiem gdzie tkwi fenomen tego typu grania . Ja rozumiem ,że minimalizm ,że pogański klimat ,ale... technicznie naprawdę jest słabiutko . Kompozycyjnie zresztą też . Zadziwiający jest fakt ,że najczęściej całkiem dobrzy metalowi muzycy biorą się za taki gnioty . Fenomen socjologiczny ,w rzeczy samej . Czy tutaj są sample ? Hmm najczęsciej to kiepściutkie barwy tych 12 letnich keybordów Yamaha/Casio . O gustach jednak się nie dyskutuje i cala moja wypowiedź powinna zaczynać się deklaracją ,że to tylko moje zdanie ..
P.S. .. jeszcze raz witam wszystkich
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Ambient - pagan

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group