FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Wasza twórczość » [komedyja w jednym akcie]Thrue Blackiem być :):):):)
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Seraphim


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 09 Feb 2006
Posts: 6
Location: J.G

PostPosted: 19-03-2006, 18:24    Post subject: [komedyja w jednym akcie]Thrue Blackiem być :):):):) Quote selected Reply with quote

OSOBY:
Trublak
Czarny chór
Chór aniołów
Lucyfer
Anioł




Po lewej stronie sceny widać grotę, oplecioną cierną, bo obu stronach wejścia wiszą odwrócone krzyże, o głazy oparty jest wielki, masywny topór, z wnętrza groty dobiegają dźwięki charczenia, sapania, satanicznego śmiechu itp. Natomiast przed grotą stoi wielki kocioł a naokoło niego leżą: kilka ludzkich trupów, zabitych czarnych kotów i kogutów.

Trublak
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Bleeeeeee, Wrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Buhahahahaha
(z szałasu bucha ogień)
„In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!”
(wybiega mężczyzna, długie tłuste, nierozczesane kruczoczarne włosy, wymalowana na biało twarz, makijaż niczym gitarzysta THE KISS, nieświeży obcisły czarny podkoszulek, odsłaniający muskularne wytatuowane w pentagramy, Mjölniry, odwrócone krzyże ramiona, pieszczochy zasłaniające całe przedramię z długimi ćwiekami, skórzane porozdzierane, wiązane z boku spodnie, buty pod kolana na niewiarygodną ilośc skówek. Mężczyzna chwyta olbrzymi topór, wymachując nim krzyczy:)
Czarny książę zaczynam kolejny dzień dla Ciebie, niszczę, gwałcę zabijam w Twym imieniu, będę Ci wierny na zawsze, zasilę szeregi Twej armii w sądny dzień O! Mistrzu, będę walczył dla Ciebie a jeśli trzeba, zginę dla Ciebie, wierzę w Twe zwycięstwo, wierzę w nasze zwycięstwo nad chrześcijańskim ścierwem….Grrrrrrrrrrrrrrrrrr, Bleeeeeeeeeeeeeeeee, Wrrrrrrrrrrrrrrrr (mówi to z pasją jakby była to jego poranna modlitwa)

Czarny chór:
(wzniośle śpiewa)
„Wszystko Tobie oddać pragnę i dla Ciebie tylko żyć”

Trublak
Ty, który byłeś jesteś i zawsze będziesz, błagam Cię ukaż mi się dziś, chcę podążać Twoją ścieżką…
(bierze kredę i rysuje pentagram po czym kładzie się w nim)
Napisałem ostatnio dla Ciebie utwór Mistrzu, może przybędziesz, gdy usłyszysz pieśń chwaląca Twoje imię.
(wstaje z ziemi wyciąga z kieszeni pogięta kartkę i zaczyna śpiewać)
„Satan, Satan, Satan
Wrrrrrrrrrrrrrrrrr
I have given you my soul!
You’re everything what I need
To be happy!
Ave, ave, ave Satani
Please show me Yourself
In this gloomy night
I wat to show you
How much I love you
Bleeeeeeeeeeeeeeeeee
Six Six Six
This is Your number
Everything what I do
I do for you
I wasch my teeth
Six hundert and sixty six times
I know that I have
Six hundert and sixty six
Hair on my head
As you can see
I can’t live without you
So come to meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Czarny chór
"Sanguis bibimus
Corpus edibus
Sanguis bibimus
Corpus edibus.
Rolle corpus
Satani
Ave Satani"

Z kulis dobiegają radosne głosy przedszkolaków, którzy przyszli tu bawić się w chowanego wraz ze swoją panią opiekunką, wbiegają na scenę śpiewając, krzycząc, śmiejąc się, Trublak patrzy na to wymiotuje po czym zabija dzieci a przedszkolankę gwałci i także zabija, wtem na scenę „wkraczają” kłęby pary, gra świateł fioletowego czerwonego, ciężkie gitary galopująca perkusja na scenę wchodzi kozioł a na jego grzbiecie mały piegowaty chłopiec z wystającymi zębami w wielkich okularach (Lucyfer)

Lucyfer
(grubym nienaturalnym głosem, wcale nie pasującym do jego wyglądu)
Czegóż ty chcesz ode mnie pachole? Wołania twojego znieść już nie mogę, że już o śpiewie nie wspomnę.
(zeskakuje z kozła)

Trublak
(łzy napływają mu do oczu)
Kim jesteś?

Lucyfer
(do siebie)
Jest gorzej niż myślałem, kompletny cymbał.
(obraca się do Trublaka)
Jam jest ten w którego armii chciałeś służyć, a to jest mój kozioł Bafomet. Coś nie tak? Wiem, wiem nie jest czerwony, ale rogi rysujecie podobne.

Trublak
(z niedowierzaniem)
Tyś jest Szatan, władca ciemności, Czarny Książę, mój Mistrz

Lucyfer
Ano tak. To ja! Nie mogąc wytrzymać już twojego żałosnego zachowania postanowiłem poniżyć się trochę i wyjść na ziemię. Tak mnie oczekiwałeś a tu taki burdel!
(wskazuje na trupy dzieci, kotów kogutów porozlewaną krew)
Ech! No nic czegóż chcesz marny śmiertelniku…

Trublak
(łzy napływają mu do oczu, wydaje z siebie zdyszany okrzyk i pada na ziemię)
Wszystko legło w gruzach, to już koniec żyć nie mam po co, nie ma sensu, nie ma dla kogo

Wtem słychać uduchowioną muzykę i z nieba zstępuje anioł, pochyla się nad Trublakiem

Anioł
Nie wszystko stracone. Bóg nie zapomniał o Tobie mimo iż ty zapomniałeś o Nim, dlatego też Daje ci szanse, żałuj za grzechy, niech w twym sercu zamieszka miłość. Czy chcesz tego?

Trublak
(płacze rzewnie)
Chcę, chcę, nic mi już nie zostało.

Anioł
A więc módl się, módl się ze mną!

Czarny chór przemienia się w chór aniołów

Anielski chór
„Pater noster qui es In coelis
Sanctificetur nomet tuum
Adveniat regnum tuum
Fiat voluntas tua
Sicut in coelo et in terra
Panem nostrum quotidianum da nobis hodie
Et dimitte nobis debita nostra
Sicut et nos inducas in tentationem
Sed libera nos a malo”
(śpiewając wynoszą nieprzytomnego już z nawału zdarzeń Trublaka)

Anioł

(do rzekomego Lucyfera)
To już trzeci w tym tygodniu. Przybij Michale
(wyciąga rękę)

Lucyfer
Jak nic już niedługo zasilę szeregi Serafinów….Święty, Święty, Święty…

KONIEC
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 19-03-2006, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

??????????
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 19-03-2006, 20:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

I po co to? Po cholerę taki paszkwil?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Seraphim


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 09 Feb 2006
Posts: 6
Location: J.G

PostPosted: 19-03-2006, 21:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
I po co to? Po cholerę taki paszkwil?


Może troche dystansu by się przydało, jeśli tak cię to dotknęło to chyba coś znaczy i to nic pozytywnego?? Czyżbys był czrnym sługa Szatana i chwalił go co rano? "Utworek" ośmiesza cechy ludzi należącej to pewnej subkultury, cechy co najmniej negatywne i śmieszne...denerwują mnie one więc napisałem sobie cos takiego...co do...ekhm..subkultury gotyckiej to mozna by wytknąć egzaltacje, przesadę w ubiorze i w sumie pozowanie się na mrocznego, smutnego gota, co ma zawsze szarą deszczową chmurę na głową...tyle wyjaśnień...
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 19-03-2006, 23:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

bzdury, aż gwiżdże. Bezcelowe i bez polotu. Takie... licealne.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MordoR


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Nov 2004
Posts: 12
Location: Namysłów / Poznań

PostPosted: 20-03-2006, 11:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

A gówno tam!!! Mi się podoba hahaha uśmiałem się przy tym jak dziki. Może dlatego że nienawidzęfucking true black metalowców któtzy myślą że są kłębkiem światka metalowego.

Myst co tam w Daemonicium słychać???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 20-03-2006, 15:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

moim zdaniem miałkie i tyle
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 20-03-2006, 16:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm. Końcówka powinna być jak uderzenie młota. Taki chyba miałeś zamiar. Ale nie jest niestety. Całość wydaje mi się ścięta trochę za krótka. Tak jakbyś na silę skończył.
Ogólnie niezłe tylko postarałbym się to przedłużyć. Lucyfer wpada na koźle i co? Satanista od tak się załamuje? Za szybko. Niech chwile pogadają... Można by parę śmiesznych rzeczy wcisnąć...
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 20-03-2006, 19:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się z Mystem i Gladwynem , miałkie , oklepane i mało zabawne. Paszkwil ? Nieudany zupełnie. Ironiczne - gdzie.......?
Seraphim wrote:
"Utworek" ośmiesza cechy ludzi należącej to pewnej subkultury, cechy co najmniej negatywne i śmieszne


Za pozwoleniem , 'utworek' niczego nie ośmiesza, osmieszać trzeba umieć......Bzdur o smutych gotach , trublak'ach, szatanach itd już naczytalismy się , nadyskutowalismy się zarówno na tym forum jaki i w realu..... temat wyswiechtany i nudny......
Dobra, celna kpina - w porządku , ale ta scenka nic nie wnosi , nie porusza.....


Seraphim wrote:
co do...ekhm..subkultury gotyckiej to mozna by wytknąć egzaltacje, przesadę w ubiorze i w sumie pozowanie się na mrocznego, smutnego gota, co ma zawsze szarą deszczową chmurę na głową.

taaaaa , tylko co z tego .....? O kazdej subkulturze da się coś negatywnego powiedzieć , o gotach juz wszystko wiemy , nic nowego nie napisałeś.......:///
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
krul12


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Libra
Joined: 18 Oct 2005
Posts: 18
Location: Tarnów

PostPosted: 20-03-2006, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

yyy co to????
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Seraphim


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 09 Feb 2006
Posts: 6
Location: J.G

PostPosted: 20-03-2006, 21:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

No bo należeć do jakiejkolwiek subkultury to nic dobrego...to znaczy że się ma ma pomysłu na siebie i się POZUJE, nie jest się sobą, no nic....
KRUL12 <darknes> piszemy przez dwa "s"...noic dziwnego że nie wiesz co to!!:|
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-03-2006, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Seraphim wrote:
No bo należeć do jakiejkolwiek subkultury to nic dobrego...to znaczy że się ma ma pomysłu na siebie i się POZUJE, nie jest się sobą, no nic....

zbyt daleko idaca teza moim zdaniem, wszystko zalezy od czlowieka , a co do kmedii to nie wiem... czegos zabraklo, dowcipu w dialogach pozatym :
Seraphim wrote:
Tak mnie oczekiwałeś a tu taki burdel!

takie zwroty burza caly nastroj i dramaturgie, ale jakbys to dopracowal moze byc fajne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
MordoR


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Nov 2004
Posts: 12
Location: Namysłów / Poznań

PostPosted: 21-03-2006, 11:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Seraphim wrote:
Tak mnie oczekiwałeś a tu taki burdel!

Ergo wrote:
takie zwroty burza caly nastroj i dramaturgie, ale jakbys to dopracowal moze byc fajne.


Wiesz... po części się z tobą zgadzam Ergo ale trzeba wziąść także pod uwagę że to miał być utwór śmieszny a nie poważny. akurat tekst o burdelu mnie rozbawił ale wiadomo są gusta i guściki o któych moim zdaniem rozmawiać można... tylko do czasu puki to się w wojnę nie zamienia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 21-03-2006, 13:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

nieno wlasnie wiem ze to mial byc utwor smieszny ale wyobraz sobie takie zwroty w tworczosci fredry np. wtedy by to zupelnie stracilo swij komizm, wlasnie powinny byc smieszne dialogi ale pisane innym jezykiem
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 21-03-2006, 14:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

do fredry, to Seraphimowi brakuje jeszcze bardzo dużo.

Mi, osobiście nie drgnął ani jeden mięsień przy czytaniu tego wypracowania. Razi również niekonsekwencja głównego bohatera. Modelowanie postaci na bardzo niskim poziomie. Miałkie dialogi i brak uzasadnienia pewnych kwestii.

Ja, jako nauczyciel, stawiam 3+
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Wasza twórczość » [komedyja w jednym akcie]Thrue Blackiem być :):):):)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group