FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Zaczyna się......
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 28-03-2006, 21:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

krul12 wrote:
Wyobras sobie co by bylo jak by Rydzyk powiedzial, ze osoby sluchajace wszelkich odmian roca sa slugami zla i sztana.

Po pierwsze - Rydzyk powiedział to już dość dawno.

krul12 wrote:
gwarantuje Ci ze wieksza polowa by poszla

Po drugie - połowy są równe, ale i tak większa połowa o tym nie wie :P

2:krul12 - proszę Cię używaj jakiegos spellchecka, choćby w Wordzie, bo to co piszesz aż kłuje w oczy. Mówię o błędach.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 28-03-2006, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

szary9 wrote:

hmm miejmy nadzieje, że do tego nie dojdzie. Nawet jeśli, to powoli przestaje mnie to emocjonować. Jak mi każą ubierać się na różowo, to ubiorę się na różowo, załatwię co mam do załatwienia w Polsce i spadam stąd.


No i to jest problem tego narodu. To jest wlasnie mentalnosc polska po komunistyczna. Wtedy tez ludzie spierdalali z kraju. Nawet na TVN jest program Wielkie Ucieczki poogladajcie sobie jak to bylo. A nie na tym polga demokracja. To, ze rzadzi PiS to wina kazdego kto PiS nie popiera i nie glosowal. Ale lepiej mowic o wyjezdzie z kraju, a nie zmienic nic w wlasnej swiadomosci odnosnie wyborow. No tak "Bo nic nie zmienia". A to nie tak, lud ma gigantyczna sile co widac na przykladzie Francji. Dzis na ulice wyszly 3 mln ludzi w calym kraju! Ciekawe czy kiedykolwiek Polacy naucza sie tak walczyc o swoje, a nie uciekac, tak bo nie pojscie do wyborow jest ucieczka, ucieczka od odpowiedzialnosci. Musi zmienic sie mentalnosc polakow, bez tego nie bedzie lepiej. A zeby pokkonac PiS radze isc do wyborow, wiem ze ci drudzy to tez "zlodzieje", ale lepiej wybrac "zlodziej", ktorzy se "nakradna" i cos dobrego zrobia (np. rzad belki, ktorego za zlodzieja napewno nie uwazam ;) ), niz takich co i nakradna i narozpierdzielaja i nawtykaja wlasne plauchy wszedzie.

BTW. wiem szary, ze masz 17 lat, ale juz zmien sposob myslenia by po pelnoletnosci ruszyc 4 litery do wyborow.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 28-03-2006, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dajmy spokój tej dyskusji ;>.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 29-03-2006, 06:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

czemu?

ucieczki są zakorzenione w Polakach od dawna w myśl zasady 'jak dają - to bierz, a jak biją - to uciekaj!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
krul12


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Libra
Joined: 18 Oct 2005
Posts: 18
Location: Tarnów

PostPosted: 29-03-2006, 18:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sorry za bledy Gladwyn, a co do ucieczek to nieuciekali by gdyby w tym kraju mogli znalesc dobra prace a nie robic za marne grosze (albo wcale niemiec pracy).
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 29-03-2006, 18:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

no patrz, a ja wiem ze ludzie dobrzy w tym co robia maja prce ( przynajmniej wsrod moich znajomych z roku ), generalnie fajnie by bylo zeby kazdy dostawal prace na ladne oczy ale trzeba tez cos od siebie dac zeby osiagnac sukces. a wyjechac na zachod i tyrac w fabryce ( co prawda z wieksze pienidze niz u nas ) , to jakos zadna sztuka wydaje mi sie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 29-03-2006, 21:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

pozwólcie ze skoryguję :p : w tej chwili nawet o tyranie w fabryce za granicą nie tak łatwo....... tu gdzie mieszkam obecnie jest 7 duzych fabryk, a trudno juz w nich o pracę....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 29-03-2006, 21:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakoś znalazłem pracę tutaj bez wiekszych bólów, na moje obecne potrzeby mi wystarcza. Trzeba tylko poszukać. A w Anglii ciężko teraz już o pracę w dużych miastach - trzeba się nakombinować bardzo, żeby ją znaleść... albo wyjechać do mniejszych miast jak np Derby.

Ps - czy mi się wydaje, czy ten wątek baardzo zboczył z tematu?
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 29-03-2006, 21:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

niezbadane sa drogi mysli ludzkich :] arozmowaciekawsza niz prowokacja ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 29-03-2006, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
w Anglii ciężko teraz już o pracę w dużych miastach - trzeba się nakombinować bardzo, żeby ją znaleść... albo wyjechać do mniejszych miast jak np Derby.

mam wrażenie ze w małych miastach juz teraz rownie ciezko o pracę co w dużych...:D. j atam mieszkam w małym obecnie , jakies 70 tys ludzi tylko....:D


co do topiku- no własnie , zboczyła rozmowa...ale w interesującym kierunku...:D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
doorsik
Guest








PostPosted: 29-03-2006, 22:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a wyjechac na zachod i tyrac w fabryce ( co prawda z wieksze pienidze niz u nas )

I ceny tam też są większe niż u nas, więc na jedno wychodzi.
Back to top
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 29-03-2006, 22:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wychodzi na jedno jednak :P , gdyz ja jestem w stanie utzrmac się tutaj (wynajmuję 3pokojowe mieszkanie na spółke z 1 osoba tylko ) i zyc, spłacac pewien dług zaciągniety w polsce i jednozcesnie odłozyć jeszcze troche kasy..... więc jak dla mnie , opłaca się. Poz atym , liczą sie takze inne aspekty , nie tylko sama kasa..... jedynie... ja nie pracuje w fabryce...:D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 30-03-2006, 08:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja pracowałem w Irlandii, Francji i Szwecji. W Irlandii najdłużej. Było różnie, ale w sumie dość łatwo, trza przyznać, że w fabryce. Ale mój kumpel pracuje na Heathrow i bez problemu dostał tę pracę, ja zresztą tez bym ją dostał, ale zostałem tu - wiecie: kapela, dziewczyna, kumple...

Potrzebny jeno skończony college i biegły inglish i dets ol.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 30-03-2006, 11:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
no patrz, a ja wiem ze ludzie dobrzy w tym co robia maja prce ( przynajmniej wsrod moich znajomych z roku )


No jesli chodzi o informatykow to faktycznie nie ma z tym klopotow, ale inni..?

Roznica polega na tym ze za granica nawet za fizyczna prace mozna sie tam utrzymac i odkladac, a tutaj dostaje sie 700-1000zl.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ANTAL


Offline 



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 54
Location: Wrocław/Jesenik

PostPosted: 30-03-2006, 12:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

krul12 wrote:
Sorki za bledy:P
Ale Ergo gdyby Dj rydzyk namawial przez radio by ludzie glosowali naprzyklad na PO to gwarantuje Ci ze wieksza polowa by poszla i zaglosowala na PO.
A gdyby nastawial ich przeciw "takim jak my" czy by go nie posluchali?
Mi wystarczylo jak uslyszalem w kosciele u siebie jak klech czytal list, w ktorym muwil ze szatan kusi takich jak my poprzez muzyke jakiej sluchamy. Zwracal rodzicom uwage (w tym liscie) aby kontrolowali
ubiur swoich dzieci i zakazywalic sluchania agresywnej muzyki.
To wystarczylo by mojej babci puzniej wyglosila mi godzine kazanie na temat tego jak wyglondam i jakie muzyki slucham.
Wyobras sobie co by bylo jak by Rydzyk powiedzial, ze osoby sluchajace wszelkich odmian roca sa slugami zla i sztana.


po pierwsze: Krulu, NiE MA WIĘKSZEJ I MNIEJSZEJ POŁOWY, ponieważ jak wynika z bezlitosnej i chłodnej matematyki , obie połowy są zawsze RÓWNE :) ... 0,5+0,5=1,0 i koniec....

po drugie: Tego typu folklor w postaci listów pasterskich był, jest i będzie. Dopóki dzieje się to w jakichś rozsądnych ramach, nie ma o co drzeć czarnych szat. Oszołomów nie brak po obydwu stronach (w "czarnych" środowiskach też się zdarzają różne ciekawe postacie - patrz: wywracający krzyże na cmentarzach itp...). Gorzej dzieje się, gdy oszołomstwo zaczyna wylewać się z pewnych określonych ram.

Po trzecie: Mam prośbę. Przepraszam, z całym szacunkiem, ale w internecie jest sporo różnego rodzaju tezaurusów czy słowników. Skorzystaj, proszę, od czasu do czasu, bo gdy się czyta post w którym roi się od podstawowych błędów (ortograficznych), to choćby był on najciekawszy, odchodzi człowiekowi na to czytanie ochota. Nie przepraszaj za błędy, postaraj się ich nie robić :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Zaczyna się......

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group