FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy czujesz się dyskryminowany?
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 31-10-2005, 19:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

lol mnie bardzo czesto nazywaja:D ale w wiekszosci to 'normalny' qmpel ale raczej w pozytywnym kontekscie.. za to jak ide ulica wieczorem w rodzinnym miasteczku to czesto mozna uslyszec cos w stylu łeee brud idzie.. glupota i tyle:D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 31-10-2005, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak szedłem z grupka znajomych punków przez ulicę to krzyczeli: "pi*&# woodstokowcy". Dresy takie sa. Ale tego typu odzywki sa raczej niegroźne. Bardziej martwi mnie fakt, że ci ludzie pod wpływem alkocholu i narkotyków kierują na nas swoją agresje. Zreszta nie tylko na nas a na wszystko co się wyróżnia.
Back to top
View user's profile Send private message
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 31-10-2005, 23:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

na szczęście mało wśród dresów ludzi ynteligentnych i rozumnych z odpowiednią wiedzą
Back to top
View user's profile Send private message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 01-11-2005, 08:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

szabla wrote:
na szczęście mało wśród dresów ludzi ynteligentnych i rozumnych z odpowiednią wiedzą


tu bym polemizowal ;), sam znam paru bardzo inteligentny, ktorzy w swietny sposob kontroluja tluszcze idiotow ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 01-11-2005, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie mówię że wogóle, mówię że mało. też znam kilku inteligentów, co nie znaczy że ich dużo.
a poza tym naprawdę się dziwie jak taka prostota rytmu może mieć aż tylu zwolenników :D
Back to top
View user's profile Send private message
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 12-11-2005, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja chociaż gotką nie jestem , mam swój styl w ubieraniu się ..czyli czerń od x czasu z regóły nie spotykałam się z ostrymi wyzwiskami czy jawną dyskryminacją a te dziwne spojrzenia czy coś podobne miałam i mam głęboko w D**e ,
Raz mi się w życiu tylko zdarzyło że jawnie okazywali mi niechęć czy zgorszenie - głównie stare babcie - kiedy nosiłam długą kieckę ( uszytą na styl stroju zakonnego :D ) do tego duży krzyż i mocno czarny makijaż :) wtedy z nietolerancją spotykałam się u obcych a nawet w rodzinie czym się nie przejmowałam a wręcz odwrotnie , zawsze byłam wbrew wszystkiemu i i tak jest dotychczas..najważniejsze by być sobą i czuć się dobrze we własnej skórze
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 12-11-2005, 15:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi o podejście mojej rodziny to jest zabawne:P Wszyscy rzucaja jakieś poprawne politycznie teksty w stylu bardzo ładny sweter (o nowym longsleevie) czy wygladasz bardzo modnie (kupiłem bluze Apocaliptyki) i tym podobne. No i dowiedziałe sie że skoro ubieram się na czarno penie księdzem zostane.... cośw tym jest :D
Back to top
View user's profile Send private message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 12-11-2005, 15:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

szabla wrote:
na szczęście mało wśród dresów ludzi ynteligentnych i rozumnych z odpowiednią wiedzą


muzyka tu ma malo do rzeczy... polemizowalbym napewno nad wyzszoscia sporej czesci kapel metalowych, wiekszoscia punkowych i czesci gothyckich nad manieczkami ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grz3s


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Leo
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 1

PostPosted: 12-04-2006, 06:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

troche odgrzewany temat ale zawsze gdzies trzeba napisac tego pierwszego posta (najlepiej tam gdzie sie ma cos do powiedzenia :P )

co do dziwnych spojzen babc: Ide sobie kiedys ulica i spotkalem sasiadke mojej babci - grzecznie jej dziendobry powiedzialem i nastepnego dnia dowiedzialem sie jaki to ze mnie mily, kulturalny skromnie ubierajacy sie (bo na czarno XD ) chlopczyk. Moze to o to im chodzi :P poprostu nie moga sie nadziwic ile to skromnosci w dzisiejszej mlodziezy XD
Quote:
Wszyscy rzucaja jakieś poprawne politycznie teksty w stylu bardzo ładny sweter

no u mnie jest odwrotnie... proboja mnie przekonac ze jestem niemodny... raz nawet uslyszalem od wspomnianej juz wczesniej protoplastki ze jak byla w kosciele to "zadnego chlopczyka na czarno ubranego i noszacego dlugie wlosy nie widziala... tak samo zreszta w relacjach z mszy w TV Trwam" - myslalem ze umre ze smiechu jak to uslyszalem XD

sprawa brudow - a ja myslalem ze taka dyskryminacja odrebnosci subkulturowej to tylko w moim miescie jest Oo nawet kiedys sie zastanawialem dlaczego - skoro nie czuje sie punkiem (bo jak sadze to wlasnie od tej subkultury wzielo sie to okreslenie) - ogoleni na 0 panowie mowia do mnie per brudas (i oczywiscie nie chodzi tu o moja higiene osobista XD) Oo zreszta u mnie w miescie wszystko co ma wlosy dluzsze niz pare cm, glany (nie idace w parze z wygolna glowa) czy tez ubiera sie na czarno jest brudem :P no ale skoro to na szersza skale sie rozpowszechnilo...

no i na koniec mala anegdotka:
ide sobie kiedys do kumpla (niestety mieszka on na najbardziej lysym osiedlu w miescie -.- ) a ze to byla zima nie zdziwilem sie widokiem dzieci lepiacych balwana... bylem juz calkiem blisko tych dzieciakow gdy nagle jeden z nich (ja wiem... tak na oko 9 lat) rozpedza sie i kopie balwana z okrzykeim bojowym: "GIN BRUDZIE!"

i tym oto optymistycznym akcentem koncze swojego pierwszego posta na tymze forum ^^
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 12-04-2006, 23:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

witamy grz3s i zapraszamy do udzielania się
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 16-04-2006, 23:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

No ja miałam taką sytuację: Wychodzę sobie grzecznie z koleżanką ze Starego Browaru (kumpela kocha zakupy i najczęściej ja z nią na nie jeżdżę - przy okazji zawsze wpadnę do Acid shopu :D ) i idzie spora grupka młodocianych dresów. Sięgają mi może do... ramienia. Nagle jeden wpycha się między mnie a moją kumpelę i wali mnie w ramię. Ja staję, odwracam się i patrzę. Oni zaczynają krzyczeć: "Co się gapisz brudzie?? W ryj chcesz??"
(był to środek dnia, pełno ludzi na ulicy). Ja tylko popatrzyłam na nich z litością i zaczęłam się śmiać :D Chłopcy stracili pewność siebie i szybko zwinęli się z widoku :) Ehh... te dzieciaki dzisiaj. Tak szczerze mówiąc bardziej boję się większych grup młodych dresów, niż takich po 20 roku życia. Ci drudzy, na prawdę są mniej groźni. No przynajmniej jak są trzeźwi :)
Co do ubioru i dziwnego patrzenia. Też nieraz miałam taką sytuację, że idę sobie przez miasto w skórze, bojówkach, jakiejś bluzie i z kostką, jeszcze ćmik w łapie :) (teraz już rzadziej) i niektórzy patrzyli się na mnie ze strachem, inni byli zdegustowani a jeszcze inny patrzyli z pogardą. Najlepiej jest jak jakieś dzieciaki patrzą się z podziwem :) Wtedy ma się wrażenie, że może dzięki tobie nasza subkultura nie zaniknie, bo jakieś dzieciaki będą chciały być takie jak ty i zaczną słuchać naszej muzy :)
Najgorsza jest rodzinka. Już powoli dostaję szału jak słyszę, że moja babcia znowu zaczyna gadkę, że jak ja wyglądam, że mogłabym zacząć ubierać się normalnie. To samo mama. I do nich nie dociera, że ja się ubieram normalnie. Na szczęście brat staje po mojej stronie (w końcu to dzięki niemu słucham tej muzy i jestem kim jestem). Jak mi mama mówi, że mam się ubrać normalnie, to biorę bojówki, albo czarne dżinsy, jakąś koszulkę, glany i wychodzę. Później dostaję opieprz, że miałam się normalnie ubrać. Ona po prostu nie chce zrozumieć, że dla mnie "normalnie" to właśnie jest tak. Tak jak powiedział Szary, ludzie nas nie rozumieją i dlatego się nas boją. I niech tak zostanie. Mogą sobie nawet mnie brudem nazywać. Mam na to zlew i za często tego nie słyszę, bo zazwyczaj jak jestem na mieście to mam słuchawki w uszach i słucham muzyki :) Ave wszystkim.

Dodano po 11 minutach 25 sekundach:

A co do szkoły. Jestem jedyną osobą w klasie, która ubiera się na czarno, ogólnie metalowo :) i na prawdę jestem bardzo rzadko pytana. Praktycznie w ogóle. Nawet jak sie zgłaszam. A najgorzej jest jak trafisz na nauczyciela, który nie przepada za twoim stylem. Wtedy masz przes*ane, bo (u mnie w szkole tak jest) nauczyciele dają oceny tak jak kogo lubią, a jak zobaczą jak się ubierasz, czego słuchasz, to z góry jesteś przekreślany. Ogólnie olewam to jak inni mnie odbierają, ale w szkole czasem jest ciężko. Pomimo to, nie mam zamiaru zmienić stylu. Nawet gdyby mieli mnie za to usadzić i musiałabym powtarzać rok. Podobno żyjemy w wolnym kraju i obowiązuje tutaj wolność osobista...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 17-04-2006, 21:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Taaak...poznańska Półwiejska to fantastyczna ulica jest...zwłaszcza po północy, chociaż jak widać na powyższym przykładzie w dzień jest równie emocjonująco. :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 17-04-2006, 22:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak. Tak samo Strzelecka. Jak ostatnio wracałam ze znajomymi z Excalibura (dawniej Gadba) to stało paru dresów. Jak to o tej porze, mieli troszkę wypite. Usłyszeliśmy tylko "Ooo koledzy z kostkami" i ruszyli za nami. Na szczęscie (dla nich :) ) po drodze chyba spotkali znajomych i przestali za nami leźć :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Azathoth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 11 Aug 2004
Posts: 56
Location: UK - Edinburgh

PostPosted: 18-04-2006, 12:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hell-o:)
Fajny temat, i napisze ze mi brakuje czegos takiego:))
Pamietal ajk w centrum polskie wspaniale industrialnej Lodzi heeh ale pojechalem, z niezlym podziemiem metalowym ktore umarlo juz jakis czas temu.. Zawsze bylo fajnie isc w spodniach ze skory i koszuli z jedwabiu na koncert wszyscy sie gapili -> ze on to ma fajne ciuchy wypastowane czyte buty - buty to byla zawsze podstawa przez cale technikum przynajmniej:) Gapili sie i mowili przerozniaste rzeczy czasem to bylo mile, jesli chodzi o stare baby to czesciej sie spotykalem z tekstami "dziewczynko posun sie z tym koszykiem w kolejce!" Od czasow tego tekstu nigdy potem nie zgolilem wasow i chodzilem lekko zarosniety :)) Wiecej bylo takich kwiatkow..... ehhh fajnie bylo teraz mam krotkiw wlosy, chodze sobie po moim miescie Edinburgh i jakos juz nikt nie patrzy nie komentuje tylko ja sie czasami ogladam za Szkockimi wynalazkami:)) TRO GOTHISCH SCOTISCH hehe musze kiedys zrobic jakas fotke to wam pokaze:)

Ale w lodzi bylo fajnie a niech sie patrza jakos zawsze udawalo mi sie miec czyste uczesane wlosy miec czyste ciuchy itp bylo OK.
Aha przyjezdzajac do SC chcialem byc zauwazony sciolem sie na irokeza, nie takiego wielkiego jak maja panczory ale dosc wysoko wyciachalemsobie wlosy z boku:) No i wielki szok co drugi szkot mlody ma takiego iroka na glowie.. ufarbowalem kudly na czarno po jakiejs popiawie hm.... teraz jestem sciety na 0 :)
A najleprze popijawy byly u Ergo :)
Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 18-04-2006, 12:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehe.. najdalej 4 godzinki temu szłam sobie niedaleko Acid shopu, kiedy trojka mlodych dresiątek, na oko nie więcej niz 12 lat, woła za mną 'hej mettalica'. fajne to bylo, smiac mi się chciało, najlepsze ze zwykłe spojrzenie wystarczyło żeby ich uciszyć;] Achh, ta odwaga :D
ale już najlepsze są teksty w stylu: "hej mettalica, masz cmika"...

a tak swoją drogą, wśród znajomych w szkole dorobiłam się przydomku "Mały Brud", ale to mi się w sumie spodobalo i sama zaczełam tego używać będąc w tamtej grupce;]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy czujesz się dyskryminowany?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group