FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Kod Leonarda DaVinci - co o tym sądzić?
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-06-2005, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadza się Shamoth. A do tego kontrowersyjny twórca zawsze znajdzie odbiorców - jedni go kupują, żeby podziwiać a inni po to, żeby go nienawidzić. Wspaniały pomysł na zbijanie fortuny :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 12-07-2005, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tym bardziej, że jak jesteś bardziej kontrowersyjny masz lepszą reklamę. Zwiększa się zainteresowanie itd. Słyszałem niedawno, że Anioły i Kod najbardziej popularne na wakacje w państwie chrześcijańskim jak znalazł.
Respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 12-07-2005, 20:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja sobie właśnie ściągnęłam Kod z internetu :P , tyle się o nim naczytałam , że wkońcu sama mam ochotę przeczytać :).... teraz będę szukać Anioły...

Last edited by Vampirella on 12-07-2005, 20:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 12-07-2005, 20:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też zacząłem od Kodu chociaż Anioły były wcześniej. Naprawdę warto wytopic trochę czasu nad tymi pozycjami, choć czyta się całkiem nieźle. Odnośnie Aniołów to w pewnym momencie za długo się czeka ale grunt to być wytrwałym bo warto.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 25-08-2005, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem świeżo po lekturze i mimo iż książkę czytało mi się w miarę przyjemnie to nie powaliła mnie ona na kolana. Elementy zagadkowe, które rozwiązywali bohaterowie były w dużej mierze proste i wprawiony czytelnik kryminałów rozwiązuje je bez trudu. Generalnie jednak książka jest całkiem niezła i na pewno zmusza czytelnika do uważnego wpatrzenia się w obraz "Ostatnia Wieczerza". Jedno mnie tylko zastanawia...w książce jest pewien fragment, który albo jest "puszczeniem oka" do czytelnika aby nie traktował całej tej sprawy zbyt serio albo, jeżeli Dan Brown wierzy w to co pisze, jest to dla mnie jedna z najbardziej naiwnych i idiotycznych form myślenia amerykańskiego. Myślę, że każdy kto czytał książkę wie o czym mówię ;)
Co do samej tematyki książki to myślę, że to już sprawa indywidualna czy ktoś w to wierzy czy nie. Fakt, że jest tu w ciekawy i intrygujący sposób przedstawiona teoria spiskowa, ale głównym materiałem dowodowym mają być dzieła Leonarda, który jak wiadomo żył pare dobrych lat po Chrystusie. Nie ma zbyt wielu przekazów na ten temat z czasów Jezusa, a wiadomo, że rzeczy niewiadome obrastają często w legendę.

P.S.
Postać Sylasa przypomina mi postać Ducha z kryminału Cobena, zarówno z wyglądu jak i charakteru.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 14-09-2005, 14:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wątpię aby Dan wierzył w to co pisze.
Niby historyczne wydarzenia są po prostu wkomponowane w kryminalną zagadkę co czyni raczej bardziej ciekawą niż oparte tylko na historycznych żelaznych framugach.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 14-09-2005, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ksiązka sama w sobie jest ciekawa ale napewno nie powalająca. Miło i szybko się czyta. Książka jest conajmniej wciągająca, ale niewiele więcej.
Sam koncept był ciekawey - to fakt, zmusza do rzucenia okiem na "ostatnią wieczerzę" i pomyślenia chwile nad tym co w książce Dan napisał. Ale nie sądze żeby w to wierzył....

A jeśli o samego Dana chodzi to chyba mu trochę pomysłów na fabułę brak, bo ciągle zagadki, morderstwa i tak dalej.... "Anioły i demony" wyglądały dośc podobnie...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
iguana


Offline 



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 88
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 14-02-2006, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

jak dla mnie ksiazka rewelacyjna.....bardzo ciekawy pomysl, teoria w zaadzie dopracowana w kazdym szczegole.... Kod podobal mi sie bardzo....teraz w kolejce czekaja Anioly :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 08-05-2006, 21:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jestem w trakcie czytania. Na prawdę dobra ksiażka. I tak jak napisał Baby Grace jak się czyta o tych obrazach, to chce się im bliżej przyjrzeć. Jak byłam na fragmencie o obrazie "Madonna ze skał" to poszukałam nawet na internecie tego obrazu. No nie ma co. Gościu jest świetny, tzn. świetnie pisze :) Jeszcze nie skończyłam Kodu, a już poluję na Anioły :) Książka na prawdę wciąga i dobrze i szybko się ją czyta. Jak wezmę ją do ręki, to nie mogę się oderwać. Polecam wszystkim :) Ave
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 08-05-2006, 23:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Taka konstrukcje maja wszystkie ksiazki Browna, tylko fabula sie zmienia. Po kilku ksiazkach robi sie to juz nudne..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 09-05-2006, 00:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

czytam 4 rodział i na razie moze być, ciekawe nawet....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 10-05-2006, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Evil wrote:
Zgadzam się z Cyphelfem - wszystkie 3 książki D.B. które znam są bardzo szablonowe


byly 4, ale wszystkie szbalonowe ;). Cyfrowa twierdza to juz szczyt pod tym wzgledem, ale to jego pierwsza ksiazka.

Co do tresci kodu nie byl dla mnie nowoscia. Autor wyczail dobra historie spiskowa swoja droga nie wymyslona przez siebie, ale przez autorow ksiazki Święty Graal, Święta krew. Zawarta tam tresc podal w formie przystepnej i ciekawej dla zwyklego odbiorcy, ale splycil ja strasznie. Teoria zawarta w tamtej ksiazce na temat Marii Magdaleny jest oparta na duzo twardszych podstawach niz to pokazano w kodzie, acz... ma sporo wad ;). Glowny to, ze jest oparta w duzym stopniu na ewangeliach. A te jak wiadomo sa srednim zrodlem informacji. Nawet Szawel/Pawel pisal swoje listy przed ich powstaniem.
I prosilbym o nie stawianie rownosci katolicy=chrzescijanie. Katolicy juz dawno odeszli od nauk zawartych w piśmie św. i to dosc znacznie ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Sztuka » Kod Leonarda DaVinci - co o tym sądzić?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group