FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Pamięc i wspomnienia
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cradle_88


Offline 



Joined: 05 May 2005
Posts: 51
Location: Cmentarna Aleja

PostPosted: 07-08-2005, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgodzę się z większością którzy piszą o tym że pozostawianie kawałków wspomnień jest to pewien sposób oszukiwania siebie i wymazywania swojego brazu czy coś takiego :)

Ja osobiście nie chce niczego wymazywać z pamięci, nawet tych bardzo złych chwil i zdarzeń, ponieważ one pomagają mi w umacnianiu się kiedy jestem w załamce powracam do tych najgorszych chwil i mówie sobie że wtedy dałem sobi rade to teraz też muszę sobie poradzić. Drugi powód jest taki otórz dzięki złym wspomnieniom robię mniej błędów w życiu, natomiast miłe chwile często wspominam :) Najczęściej to z lat zerówki i podstawówki od 1-3 klasy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 14-09-2005, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem dlaczego ale jak sięgam pamięcią to częściej przypominają mi się chwile mniej miłe. Znacznie dłużej o nich myślę. O popełnionych błędach o różnych sposobach rozwiązania problemu. Dobre chwile to fajna sprawa tylko że trwaja zbyt krótko jak w piosence. Heh.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dragonius


Offline 



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 47
Location: Otchłań Piekła

PostPosted: 14-09-2005, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie spowił mrok... jestem już trupem... żyje wspomnieniami... zbłąkany... zaplątałem się w pajęczynie z nich stworzonej.... i udusze się pajęczyną własnych łez... i bólu... straciłem swoją miłość i nie moge się z tego otrząsnąć... cały czas mnie to boli... leże na dnie... i macham rękoma niczym topielec... szukam jakiegoś punktu zaczepienia.... Teraz wspomnienia to jedyne co mi zostało... aby nie zatracić się w ramionach śmierci.... i.... przyjaciele...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Radziel


Offline 



Joined: 13 Sep 2005
Posts: 10
Location: Głogów

PostPosted: 14-09-2005, 19:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapomniec niczego bym tak naprawdę nie chciał niczego, ale jakby tak było zostwił bym w pamięci swoje błędy. Oraz chwile w życiu która zawsze podnosiła mnie na duchu .
Back to top
View user's profile Send private message
moth6


Offline 



Joined: 11 Sep 2005
Posts: 13
Location: Lodz City

PostPosted: 14-09-2005, 22:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Tym niemniej nie chciałbym tracić pamięci, tych małych drobnych chwil pozornie bez znaczenia, a tak bardzo ważnych.


Dokładnie!!! Podpisuję się "ręcoma i noogoma";)
Wiem, co mówię, bo nie raz zdarzyło mi się powracać do przezłości - tej pięknej i tej nieco mniej... A jakiś czas temu wraz z my Mum robiłam porządki w starych pudłach na strychu i nie wyobrażacie sobie jaką miałam frajdę, gdy oglądałam (i co najważniejsze - przypominałam sobie... właśnie chwile te "mniej ważne") moje ciuszki, w których biegałam jako 3-letni berbeć.....Echhhh..... :)
Back to top
View user's profile Send private message
v-anity


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 18 Sep 2005
Posts: 55

PostPosted: 21-09-2005, 20:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

moth6 wrote:
Gothycka Mucha wrote:

Tym niemniej nie chciałbym tracić pamięci, tych małych drobnych chwil pozornie bez znaczenia, a tak bardzo ważnych.



Dokładnie!!! Podpisuję się "ręcoma i noogoma";)


Ja też ważne są chwile, małe drobne i niepozorne. Bo to je zapamiętujemy najczęściej
Back to top
View user's profile Send private message
Dragonius


Offline 



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 47
Location: Otchłań Piekła

PostPosted: 22-09-2005, 06:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się... w życiu chwile zmieniają wiele... wiem na swoim przypadku jedna taka chwila obróciła moje życie w proch... i powolutku pogłębia moją depreche.. :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 30-10-2005, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jesli wyjdziemy z załorzenia ze człowiek jest sumą wspomnień to wymazanie pamięci spowodowało by ze stałbym siękimś zupełnie innym niz jestem. Pozbawionym doświadczen idealow (jesli jeszcze jakies mam) wlasnych przekonan etc. Czy nie jest lepiej umrzec niz przestac byc soba?? A moze w tym wypadku byłoby to dosc jednozaczne?
Back to top
View user's profile Send private message
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 30-10-2005, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

zapamiętać chwile rozbawienia i śmiechu (nie szczęscia) ale pamiętać również wstyd (zapomnieć o bólu). w zasadzie wszystkie wspomnienia sa ważne... choć to może sie zdawać nieprawdopodobne, czasem najmniejsza pierdołka z przeszłości rzutje na całe nasze życie określajac czym tak naprawdę będziemy/jesteśmy.
Back to top
View user's profile Send private message
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 29-01-2006, 02:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja nie potrafiłabym wybrać. Wszystkie wspomnienia nawet te złe są przydatne. Wymazanie któregoś mogło by oznaczać zapomnienie doświadczenia które wiele mnie nauczyło. Ja chcę wszystko pamiętać, wszelkiej sklerozie mówie stanowcze nie :)
Back to top
View user's profile Send private message
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 17-05-2006, 21:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gakasha ma rację. Wszystkie wspomnienia są ważne. I te dobre, żeby pamiętać to co sprawiało nam radość, i te złe - żeby pamiętać jakie błędy się popełniało, żeby nie robić tego znowu. Jeśli zapomniałabym wszystkie głupie rzeczy które zrobiłam, wszystkie błędy jakie popełniłam, to stałabym się chodzącym nieszczęściem. A jak o nich pamiętam, to staram się tego unikać :) Ave.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 04-06-2006, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo nie chciałabym utracić swoich wspomnień (a mam ich niestety (stety?..)) sporo.Czułabym się tak,jakbym zapomniała samą siebie..Mimo tego,co złego stało się w moim życiu,chcę o tym pamiętać..Może to jakieś zboczenie,ale naprawde bardzo nie chciałabym tego stracić..
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 06-06-2006, 06:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcialabym utracic swoich wspomnien, ale jesli bym miala wybrac to napewno bym chciala zapamietac moja babcie ktora zmarla jak mialam 6 lat, ale miala baaardzo duzy wplyw na moje zycie i nadal ma... Swoje dziecinstwo spedzone wraz z kuzynem na wsi... Nie chcialabym zapomniec mojego starego zwiazku ktory mnie dobitnie nauczyl, ze nie mozna ufac ludziom, oraz moj zwiazek ktory niedawno sie rozpadl, bo nauczylam sie kochac calym sercem i dusza i posmakowalam ta upragniana prawdziwa milosc :). Oraz bym chciala zapamietac, ze trzeba zawsze miec nadzieje, na lepsze jutro, sluchac tego co inni maja do powiedzenia i, ze trzeba podchodzic z szacunkiem do wszystkiego, nawet do najwiekszego wroga.
To chyba wszystko co bym chciala zapamietac, jesli bym musiala wybierac.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
disposable_teen


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Leo
Joined: 16 Sep 2004
Posts: 33
Location: Kołobrzeg

PostPosted: 02-08-2006, 18:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zostawiłabym sobie miesiąc z nagroszych i miesiąc z najlepszych czasów w Moim życiu :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Rozmowy » Pamięc i wspomnienia

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group