FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Jaki właśnie powinien być ?
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Istil


Offline 



Joined: 17 Oct 2005
Posts: 17

PostPosted: 22-10-2005, 12:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth, masz dużo racji... Dlatego wyżej pisałam, że na pewno nie wyglądam na gotkę, ale na halloween zamierzam się tak ubrać... Choćby z tego powodu, że to jedna z niewielu okazji, kiedy mogę to zrobić... Jestem z małego miasta, więc gdybym w normalnym dniu wyszła tak na ulicę na pewno by mnie zlinczowali... Miasto dresów... Biją za wszystko =/ Ostatnio organizują na jedyny klimatyczny bar u nas... Zbiera się grupa 20 osób włażą do środka i robią rozróbę... Ech...
Back to top
View user's profile Send private message
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 22-10-2005, 19:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Taki są właśnie uroki polskich miast.... :/
Ale nie tylko tych mniejszych. Przezyłem to samo ostatnio, kiedy do szkoły założyłem spodnie a na to sukienke po kolana (wyglądającą jak zwykła czarna koszula z kołnierzykiem - tylko do kolan) i krawat.... Tam się zaczeło... Ale jeszcze 'fajniej' patrzyli się na mnie na ulicy.... Naszczęście da się przywyknąć.

[sorry za offtop]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 28-10-2005, 08:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Widzę różne osoby i charaktery na tym forum i poza nim. Tyle różnych osobowości i sposobów na życie... Jednak chciałbym żebyście pomogli mi stworzyć zestaw uniwersalnych prawd i "przykazań" jakie powinna znać każda osoba uwazająca się za tzw. gota. Może pomoże to niektórym "tró" osóbkom w powrocie do normalności - kto niby powiedział że goci mają być "inni" ( sensie pejoratywnym ) ? Chciałbym wykreować obraz kogos kim każdy z nas powinien być - przytoczone tutaj tezy wzięły się z rozmów prowadzonych zarowno tutaj na forach jak i też z przyjaciółmi z innych częsci europy jak i też zza oceanu.


No wlasnie jakos nikt za bardzo się do twoich tez nie ustosunkowal i nie wysunal swoich. Wiec twój apel pozostal praktycznie bez odzewu... a wiec ja zaczne:

Ergo wrote:

1. Człowiek powinien być świadomy politycznie i obywatelsko - odejście od mainstreamu nie ma oznaczać biernego przyzwolenia na to co się dzieje wokół nas , nawet jeśli nam się coś nie podoba to i tak zyjemy wszyscy na jednym świecie i nie ma od tego odwołania.


nie zgodze się. Jeśli wezmiemy gotyk jako subkulture, a raczej by być dokladnym subkulture mlodziezowa, zwana niegdys kotrkultura możemy posluzyc się przykladem innych takich grup mlodziezowych. Okazuje się ze jedne (punki, nowsi skinhedzi) wykazuja spore zainteresowanie aktualna sytuacja polityczna, a ich subkultury posiadaja wlasne ideologie polityczne. Inne (metale, rasta, starsi skinhedzi z tzw. Pierwszej fali) natomiast nie przywiazuja zadnego znaczenia do aktualnej polityki i pozostawiaja kwestie swiadomosci politycznej w gestii kazdej jednostki nalezacej do subkultury. Oczywiście istnieja skrajne subkulutury ( tu bardziej pasowaloby okreslenie kontrkultura), które totalnie neguja sens udzialu w zyciu publicznym, ale to margines. Jak to nikogo nie przekonujmy to pamietajmy, ze ludzie w subkulturze gotyckiej wbrew temu co wielu chce sadzic sa tacy sami jak ci z mainstream-u, a wiec to czy chca isc do wyborow, chca ogladac wiadomosci etc. Etc. To ich osobista sprawa.

Ergo wrote:

2. Jeśli mowisz coś o religii ( nieważne jakiej ) zastanów się głębiej nad tym co chcesz powiedzieć. Żadna z głównych religii nie jest z gruntu zła, jeśli krytykujesz kogoś poprzyj to solidnymi argumentami, wysłuchaj drugą stronę - postaraj się przyjąć również jej racje. Niewazne czy jesteś ateistą czy wierzysz w zielone ludki, posłuchaj co inni chcą tobie powiedzieć.


Popieram, szalejacy ateizm jest gorszy od ortodoksyjnego judaizmu...

Ergo wrote:

3. Wybieraj świadomie - nie naśladuj. Niby jakim prawem goci sobie uzurpują prawo do oryginalności i wyjątkowości - alternatywnej odrębności ? Spojrzcie na siebie, wiekszość wygląda jak klony metalowców słuchających nightwisha ( bo to takie gotyckie - mimo że nawet koło gotyku nie leżało), albo statyści wyjęci z kolejnego teledysku zbuntowanego Mansona. Gdzie ta oryginalność skoro większość we własnym gronie wygląda jak androgyniczne dziwki, jak z metra cięte ? Nie wierzę, że każde z was robi to z wyboru - prędzej dlatego że to tk ładnie wygląda no i to takie "gotyckie". Wąż zjada swój własny ogon, uciekacie przed mainstreamową moda a sami tworzycie własną w miniaturze. Czasem warto się ubrać tak jak się po prostu czujecie. Szczególnie, że większość z Was wstydzi się wyjść na ulicę, w tym co niby tak kocha .


Ale dlaczego? Pokaz mi punku chodzacego na codzien w metrowym irokezie, kolorowych podartych ciuchach etc. A gotyk wywodzi się z punku wiec jasne, ze będą tu zywsze te elementy z punku niż metalu. Zreszta sam znam metalowcow co na koncerty zakladaja pieszczochy. Tak naprawde to ten sam element, ale w innej skali.
To z epowstaje moda gotycka? Co w tym zlego skoro wiekszosc metali wyglada jak klony jednego, wiekszosc rasta jak kloni siebie nawzajem. Jeśli skorzystamy z definicji subkultury mlodziezowej na wikipedii

Wikipedia wrote:

Kontrkultura (z łac. contra = 'przeciw' + kultura) - określa względnie spójną grupę społeczną, która wyraża sprzeciw wobec zastanej kultury, próbując jednocześnie stworzyć nową kulturę, mającą zastąpić zanegowaną rzeczywistość kulturową. W ten sposób może dojść do stworzenia nowej kultury - kultury alternatywnej.


Mam tu na mysli uzywane zamiennie do niedawna jeszcze okreslenia kontrkultura i subkultura mlodziezowa. A ze wiekszosc ludzi nie ubiera się tak na codzien? Sorry, ale twoje cwieki to nie to samo vco ubior ala manson. Znam przykład dziewczyny w lodzi co za taki stroj zostala pare razy sklepana przez dresow. Metali dresy akceptuja, bo to brudas, ale got w stroju „wyjsciowym” to już cos czemu wrato wpierdolic.

Ergo wrote:
Kiedys mi dakkon powiedzial ze sie dziwi ze nie dostalem jeszcze za rekawice itp. ale mnie osobiscie to wali co ktos sobie pomysli.


jestesmy kwita bo ty miałeś podobna reakcje widzac mnie w tym roku w spodniach z boundage ;). Swoja droga zapytany przezemnie kumpel jak okreslilby mój wyglad stwierdzil:
„”alternatywny”, bo nie wygladam jak got, a jednoczesnie nie jak metal i mowiac szczerze to mi pasuje ;)

Ergo wrote:
4. Seks - jaki jest każdy widzi, i naprawde nie każdego interesuje czy jesteście hetero czy homo i co robicie w lóżku - ja jak też większość innych ludzi mam to w dupie, i nie imponuje mi to. I na listość boską nie mówcie że lubicie S/M jeśli nic na ten temat nie wiecie.


Tu tez się po czesci nie zgodze. Oczywiście pozerstwo jest czyms zlym, udawanie na sile jaki ja jestem fetish, pokazywanie swiatu, ze ja to w domu uprawiam z kochana osoba sm, ale dlaczego te sprawy maja pozostac tematem tabu również po za mainstreamem? Wkoncu odeszlismy od tego, ze film,gra gdzie padaja pod ostrzalem miliony trupow jest dopuszczany, ze z co drugiej reklamy, co drugiego teledysku bije nagoscia, a tymczasem obroncy cnot daja naklejke za oceanem The Sims 2, ze od 18 roku zycia bo można tam uprawiac seks, a jak się sciagnie patcha to i znikaja te kwadraciki wszystko zaslaniajace. Ubolew nad ludzmi, których mogą podniecic kilku centrymetrowe ludziki na monitorze.

Ergo wrote:
5. Muzyka "gotycka" nie jest lepsza od Mandaryny, Britney czy też death metalu - jest inna, czasem ambitniejsza, a czasem strasznie infantylna i naiwna. Więc nie ma sensu udawać wielkiej "alternatywności", to jest po prostu godne politowania i nic więcej.


Zgodze się w pelni. Dark electro ma nie daleko do muzyki klubowej, a gotyk nie jest duzo ambitniejszy niż pop. Uogulniam specjalnie ;)

Ergo wrote:
6. Wszelkie przejawy udawanego wampiryzmu ( nawet dosłowne - typu picie krwi ), mroczności, lateksowego fetyszyzmu, wielkiego niezrozumienia i alienacji w społeczeństwie to żałosne pozy. Nie zwracajcie na siebie uwagi innych nie o to chodzi. Co to za got który zabiega o uwagę społeczeństwa, wywiady w tv - stronisz od mainstreamu a jednocześnie nurzasz się w nim ? Dziwne i cokolwiek nienaturalne.


Zgodzilbym się z tym pkt. Gdyby nie to, ze musiales tu wcisnac te kilka aspektow. Z pierwsz aczescia wpelni, z druga... już mniej... jeśli ktos lubi pokazac się w tv, to niech się pokaze. Powtarzam goci to tayc sami ludzie jak ci „”normalni” wiec czemu nie mogą mieć takich samych plytkich pragnien?

Ergo wrote:
7. Jeśli jedziesz na jakieś większe wydarzenie typu Castle Party to jedź tam dla muzyki, a nie po to żeby się pokazać - przechodziłem obok 2 dziewczyn w nie powiem ciekawych kreacjach, jedna z nich mowi do drugiej "mam nadzieje że mi zdjęcia porobią" - wydawało mi się że to festiwal muzyczny a nie pokaz mody odpustowej.


Popieralbym, ale np. mowiac o wroclawskim front electro festiwalu czy kilku innych. Jeśli wezmiemy pod uwage, ze subkultura gotycka to nie tylko muzyka, ale tez inne aspekty w tym moda ( wracam do korzeni jak i muzyki tak i subkultury, czyli do punku, nie jeden punk poswieci z 1h na dopieszczeeniem swojego irokeza by ten był pieknie postawiony na cukier, a wiec czemu got nie może? Oczywiście sa to w glownej mierze ludzie mlodzi, ale każdy dorosnie) to w takim kontekscie castle party należy traktowac jak cos wiecej niż festiwla muzyki i bardzo dobrze. Niech to będzie festyn mody! Ja nie musze się na przebierac, na tym i przyszlym i kazdym kolejnym cp, będę miał bojowki z tasmami, czarna koszulke i okulary przeciwsloneczne, ale jak ktos woli ubrac inaczej jego wolnosc.

Ergo wrote:
8. Jeśli już uważacie się za gotów to miejcie odwagę to przyznać. Tekst pt: "Chyba nie jestem gotką /gotem, jestem przede wszytskim sobą " juz jest nudny i błazenski. To zrozumiałe że każdy jest indywidualnoscią,ale przecież ubieracie się w okreslony sposób, słuchacie TEJ muzyki , chodzicie na TE imprezy.Dlaczego metal potrafi przyznać ze jest metalem ,a od gota tak trudno to wyciągnać??? Zaraz napiszecie ze słuchacie nie tylko gotyku ( zreztą szeroko pojetego) i dlatego nie możecie tak do końca się zidentyfikować. Bla bla bla..... gotyckie niezdecydowanie ,pseudoromantyzm i rozrosnięte ego. czas się przyznać.


Popieram, każdy jest soba, ale może być elementem subkultury, wiekszej calosci, jak subkultura gotycka stanowi czesc i jest elementem mainstreamu. To, ze stanowimy czesc wiekszej calosci nie znaczy, ze każdy z nas i jako spolecznosc nie możemy być SOBĄ. Pozwol wiec ergo i inni krzewiciele wizerunku gota normalnego, ze ta subkultura tez będzie SOBĄ.
BTW. Gotem nie jestem, nawet nie slucham takiej muzyki :P. Pozostanmy przy okresleniu alternatywny ;)

Np. Front 242 - [Geography 2004] Chanson (Prothese)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 29-10-2005, 11:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
wiesz , ja potrafilem w skorach, cwiekach , bandanie i rekawicach z kolcami przyjsc do pracy :] i nikt mnie za to nie ganil ani nic... z tym ze moja robota nie wymagala komunikacji bezposredniej z klientem, ale wiem ze nie zawsze da sie osiagnac te swobode


;] jednak nie zawsze można tak iść do pracy .... ja np nie mogę... mam wymogi takie a nie inne gdzie mogę tylko i wyłącznie chodzić na ''galowo'' gdyz kontakt z klientami tego wymaga.... jednak wiem ze nie zawsze to jak się ubieramy .... np ćwieki i inne może spasować szefowi... pamiętaj Ergo to nie szef do nas ma się przystosować ale my do szefa...

Czasami słysze albo czytam ... że wali to kogoś jak wyglada idąc do pracy ze on ubierze się w skóre i ćwieki... powiem szczerze ze wtedy to chce mi się z takiej osoby śmiać... owszem jest praca taka gdzie można tak się ubrać ale też taka gdzie nie można....

;] a co do metalów i gotów ...
Ergo wrote:

Wiesz ale praca praca, a pokaz mi "gota" ktory wyjdzie na ulice normalnie w stroju ktory lubi, nie wyjdzie

tu się nie zgodze z Tobą.... są ludzie którzy lubią się tak pokazywać i tak się ubierają... u mnie w Częstochowie jest kilka takich osob... [nie znaczy to że każdy tak musi się ubierać]

...poza tym wiele osób na codzień zakłada ciuchy uniwersalne by było im wygodnie.. ja też nie zawsze wyglądam jak got no i co z tego... jestem gorsza przez to... uważam że nie... bo to kim się jest to ma się w sercu a nie na pokaz dla ludzkiego oka...


Gothycka Mucha wrote:
piękno gotyku polega na tym, że każdy ma własny...

i z tym się zgodze ... ;]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Inqbator


Offline 



Joined: 08 Aug 2005
Posts: 8
Location: Łódź

PostPosted: 17-01-2006, 16:47    Post subject: :| Quote selected Reply with quote

O Boże co za żenująca koncepcja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 17-01-2006, 20:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
No wlasnie jakos nikt za bardzo się do twoich tez nie ustosunkowal i nie wysunal swoich. Wiec twój apel pozostal praktycznie bez odzewu... a wiec ja zaczne:

stary, chyba nie czytales miedzy wieszami :P

DakKon wrote:
nie zgodze się. Jeśli wezmiemy gotyk jako subkulture, a raczej by być dokladnym subkulture mlodziezowa, zwana niegdys kotrkultura możemy posluzyc się przykladem innych takich grup mlodziezowych.

mysle ze to wcale nie byla subkultura "mlodziezowa" , to ze teraz tak jest nie znaczy ze pownnismy tak do tego podchodzic moim zdaniem.

DakKon wrote:
Ale dlaczego? Pokaz mi punku chodzacego na codzien w metrowym irokezie, kolorowych podartych ciuchach etc.

ostatnio poznikali z ulic ale widuje czasem i znam takich ortodoksow, ale oni tez maja nackane w lebkach czasem, policja gwalci i bije na kazdym rogu.. bla bla :P


DakKon wrote:
Zgodzilbym się z tym pkt. Gdyby nie to, ze musiales tu wcisnac te kilka aspektow. Z pierwsz aczescia wpelni, z druga... już mniej... jeśli ktos lubi pokazac się w tv, to niech się pokaze. Powtarzam goci to tayc sami ludzie jak ci „”normalni” wiec czemu nie mogą mieć takich samych plytkich pragnien?

bo jezeli z jednej strony ktos chce byc poza mainstreamem a z drugiej sie do niego wciska "recami i nogami" to chyba jest tu jakis konflikt interesu nie uwazasz ? trzeba by sie zdecydowac :P

DakKon wrote:
to w takim kontekscie castle party należy traktowac jak cos wiecej niż festiwla muzyki i bardzo dobrze. Niech to będzie festyn mody! Ja nie musze się na przebierac, na tym i przyszlym i kazdym kolejnym cp, będę miał bojowki z tasmami, czarna koszulke i okulary przeciwsloneczne, ale jak ktos woli ubrac inaczej jego wolnosc.

wiem ze ty nie bedziesz, i ja nie bede itp. ale jakby sklad znowu okazal sie bardzo slaby to nie bybys ucieszony chyba no nie ? no bo skoro to nie tylko muzyka to nie trzeba sie wysilac.


Quote:
Popieram, każdy jest soba, ale może być elementem subkultury, wiekszej calosci, jak subkultura gotycka stanowi czesc i jest elementem mainstreamu. To, ze stanowimy czesc wiekszej calosci nie znaczy, ze każdy z nas i jako spolecznosc nie możemy być SOBĄ. Pozwol wiec ergo i inni krzewiciele wizerunku gota normalnego, ze ta subkultura tez będzie SOBĄ.

no jasne ze masz racje, ale widzisz moj pierwszy tekst wcale nie mial krzewic jakiegos KONKRETNEGO wizerunku, zle jesli jest rozumiany doslownie bo nie o to mi chodzilo akurat. Ale przyznaj ze wiele sie dzieje zlego i czesc ludzi stara sie byc na sile kalkami. nie widzisz tego ? a moze jestem przewrazliwoiny..... eeee... nie jestem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
AEnema


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 28 May 2006
Posts: 31
Location: Słupsk

PostPosted: 28-05-2006, 08:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

co do mojej osoby.... słucham gotyku (i nie tylko) lecz za gota sie nie uważam, nie chce sie szufladkować do żadnej subkultury
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Rozmowy » Jaki właśnie powinien być ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group