FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Upadek
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 18-01-2005, 21:08    Post subject: Upadek Quote selected Reply with quote

Co sadzicie o tym filmie? Mnie osobiscie pozytywnie zaskoczyl.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 19-01-2005, 00:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh. W sumie ubiegłeś mnie co do tego tematu. Z pewnością nie żałuję, że obejrzałam ten film. Cieszy mnie, że nie jest to kolejny obraz koncentrujący się na wielkiej tragedii Żydów, że ani razu nie padło słowo holokaust, obóz koncentracyjny czy getto. Film miał obrazować upadek i nie próbowano na siłę wkręcić w niego informacji, o których każdy i tak już słyszał milion razy. Dobrze, że pokazano Hitlera jako znerwicowanego dziadziusia Adolfa w obliczu utraty kontroli nad sytuacją i cieszę się również, że tę kontrolę utracił. Wiem, że o Hitlerze krążą opinie, że geniusz i w ogóle. Dla mnie esencja tego geniuszu tkwi w głupocie Hitlera połączonej z piękną prostotą: mam cel, to go po prostu zdobędę. Sama widziałam ludzi, którzy nadzwyczajną inteligencją nie grzeszą, ale mają jakąś pasję i swoją charyzmą potrafią olśnić na tyle, że jej blask przeslania innym rozsądek. Adolf H. musiał mieć sporą dawkę charyzmy i niesamowity urok osobisty, że ludzie bez sprzeciwu dla niego mordowali, nawet własne dzieci. To jest rzeczywiście fenomen. Niemniej cieszę się, że zaufani ludzie go zaczęli opuszczać, a ci niereformowalni poszli za nim do dołka. Na niektóre rzeczy po prostu nie ma usprawiedliwienia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 19-01-2005, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

bądź co bądź gdyby nie jego choroba (przez nieleczony syfilis popadł w schizorfemię), chora ambicja zdobycia dla Niemców "przestrzeni do życia" i rozpętanie II w.ś. to dzisiaj prawdopodobnie ludzie mówili by o nim jako o bohaterze i cudowtwórcy - w końcu wydobył kraj z potężnego dołka i nędzy (gł. za to Niemcy tak go kochali)

nie moge sie doczekać aż obejrzę ten film :]
Back to top
View user's profile Send private message
Morgane


Offline 



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 8
Location: Danzig

PostPosted: 19-01-2005, 12:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film bardzo mi sie podobał i cieszę sie że powstał, gdyż niejako przełamał tabu jakim do tej pory był pan Adolf H. Powstała masa filmów o holokauście, o tragedii ofiar wojny, ale nigdy nie pokazywano tej wojny od drugiej strony tzn. z punktu widzenia nazistów i ogólnie Niemców... A myśle że takie filmy moglyby do pewnego stopnia wyjaśnić dlaczego doszło do takich wydarzeń i na pewno moga być przestroga na przyszłość...Dlatego nie rozumiem reakcji ludzi na ten film, wielu nie chciało nawet o nim słyszec tylko dlatego że to dzieło o Hitlerze i tyle...A przecież film o Hitlerze nie musi byc wcale jego pochwałą...I rzeczywiście nie jest....A na pewno jest wartosciowym i ciekawym doświadczeniem dla tych co interesuja sie historia... Amen...
Back to top
View user's profile Send private message
lady.macabre


Offline 



Joined: 17 Aug 2004
Posts: 19
Location: czestochowa

PostPosted: 22-01-2005, 22:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film jest kolejnym przykładem na to że zanim kogoś ocenimy powinniśmy poznać go z każdej strony. (Nie zmienia to jednak faktu że Hitlera nie lubie i lubić napewno nie będe) Ale te kilkadziesiąt minut warto poświecić dla tej dosyć ciekawej postaci.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 05-03-2006, 14:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyżby Niemcy próbowali sie wybielić tym filmem?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 05-03-2006, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Krążą opinie, że "Upadek" pokazuje Hitlera jako "dobrego wujka". Dla mnie to bzdura. Czy Niemcy chcą się wybielić tym filmem? Nie wydaje mi się. Moim zdaniem w pełni ukazuje on niezdolność do utrzymania kontroli i zapanowania nad sytuacją nawet na własnym podwórku oraz tchórzostwo i wypaczenie charakteryzujące zarówno samego Hitlera jak i ludzi blisko z nim związanych.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 05-03-2006, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Moim zdaniem w pełni ukazuje on niezdolność do utrzymania kontroli i zapanowania nad sytuacją nawet na własnym podwórku oraz tchórzostwo i wypaczenie charakteryzujące zarówno samego Hitlera jak i ludzi blisko z nim związanych.

no bo tak mniej wiecej to wygladalo tak jak tam jest pokazane .. gdzie ty widzisz dobrego wujka ? hitler byl czlowiekiem chorym, pod koniec nadal dowodzil nieistniejacymi armiami na papierze bo nikt mu nie powiedzial ze sa rozbite.
nie spotkalem sie jeszcze z opinia ze hitler byl tam pokazany jako dobry wujek :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 05-03-2006, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ćma wrote:
(...)przez nieleczony syfilis popadł w schizorfemię(...)

...co?!... to w ogóle możliwe?... co ma syfilis wspólnego ze schizofrenią?...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 05-03-2006, 23:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nieleczony lub źle leczony syfilis ma długi i uciążliwy przebieg z prawdziwie makabrycznym finałem. Po początkowym stadium (czyli bólach i wysypce) następuje utajony okres choroby. Może trwać miesiące, lata, a nawet dziesięciolecia.Do pozniejeszych objawów należy dodać obłęd, zmianę osobowości,majaczenia , halucynacje, skurcze i paraliż :/ .Ludwig van Beethoven, Stanisław Wyspiański, Paul Gauguin, Charles Baudelaire, Friedrich Nietzsche, Oskar Wilde i Franciszek I byli syfilitykami.Na syfilis umarło także kilku polskich królów Podobno także Henryk VIII angielski (i Bóg jeden wie, ile spośród jego żon), Keizer Wilhelm, Al Capone i Hitler też cierpieli na tę wstydliwą chorobę. O Hitlerze mówiono wręcz, że wskutek nieprawidłowej kuracji stracił jedno jądro.
to tyle by było o tzw francy :)))
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 06-03-2006, 23:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
O Hitlerze mówiono wręcz, że wskutek nieprawidłowej kuracji stracił jedno jądro.


Heh, żołnierze brytyjscy ułożyli nawet na ten temat piosenkę ;)

Hitler has only got one ball
Goering has two, but far too small
Himmler is rather simm'ler
But Goerballs has no balls at all


;)
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 07-03-2006, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
no bo tak mniej wiecej to wygladalo tak jak tam jest pokazane .. gdzie ty widzisz dobrego wujka ? nie spotkalem sie jeszcze z opinia ze hitler byl tam pokazany jako dobry wujek :]


Ja nie widzę w tym filmie "dobrego wujka" napisałam tylko, że krążą takie opinie, które można było przeczytać również w czasopismach filmowych. Takie opisy mnie drażnią bo to oznacza, że ci ludzie albo nie oglądali tego filmu albo zupełnie go nie zrozumieli. Przytoczę jedną z wypowiedzi z portalu filmowego:

"Hitler-biedaczek, dobry człowiek, który wymordował ponad 6 mln ludzi tylko przez przypadek. A może to była taka terapia? Na pewno sami byli sobie winni.
Ten film mógł powstać tylko teraz - właśnie teraz Niemcy rozliczają się ze swoją przeszłością. Jak to robią? Uważają oficerów SS za ofiary, domagają się od Polaków odszkodowań za "wypędzenie", uważają, że to nie oni rozpoczęli II wojnę światową i pragną powrócić do czasów "pruskiej potęgi". Właśnie ze wzgledu na to ten film jest bardzo NIEBEZPIECZNY. "

Artykuł na temat filmu pojawił się nawet we "Wprost". Miał tytuł "Biedny Hitler patrzy na upadek". Można go przeczytać na stronie http://www.wprost.pl/ar/?O=69719. W późniejszym numerze pojawił się artykuł Tomasza Raczka, który przedstawia diametralnie inny pogląd autora na ten film - http://www.wprost.pl/ar/?O=70424.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-03-2006, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

generalnie ilu ludzi tyle opinii, nie ma co z ich recenzjami polemizowac moim zdaniem. uderzylo mnie jedno, ze faktycznie bardzo zaklamany byl obraz doktora ktory byl pokazany jako czlowiek szlachetny i honorowy ( powiedzmy ), a pominieto fakt ze mordowal wiezniow w obozach koncentracyjnych. ( jak przynajmniej recenzja donosi ). nie znalem wszystkich faktow wiec moze moj odbior filmu byl inny , ale podobal mi sie. a czy hitler zaslugiwal na wspolczucie ? na pewno bliskich , bo to tez byl czowiek, jak by nie patrzec, ale niekoniecznie juz musi byc to moje wspolczucie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
disposable_teen


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Leo
Joined: 16 Sep 2004
Posts: 33
Location: Kołobrzeg

PostPosted: 02-08-2006, 18:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio znowu złapałam na niego faze, hmm. Pod koniec się wzruszam :D
Oprócz tego, że Bruno Ganz Moim zdaniem niezbyt nadawał się na role główną nie mam żadnych zastrzeżeń :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Sztuka » Film » Upadek

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group