FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Wrazenia po CP 2006
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 02-08-2006, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szary wrote:
Świetna muzyka, wspaniali ludzie, z pewnością nigdy nie zapomnę tego wydarzenia. Na pewno zawitam na Castle Party w przyszłym roku.


Sie rozumie.
I kolejny raz Depeche Mode zaczarowalo CP:D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nika_Nas


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 34
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 1
Location: Warszawa

PostPosted: 02-08-2006, 19:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

jak dla mnie VNV i Deathcamp ;]

VNV ah..to było wzruszające :') :):)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 02-08-2006, 20:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
wokalistka TBM moze i urokliwa zaspiewala tak sobie, i calkiem sporo osob to zauwazylo


Ja jakoś nie zauważyłam. Bardzo fajny koncert. Laska ma fajny głos, pasująy jak tralala do wykonywanej muzyki, umie śpiewać, chłopaki potrafią grać. Wszystko zajefajne. BTW idę o zakład, że TBM podobało się fanom M.Mansona ;P

Spore wrażenie wywarł też na mnie koncert Leaves' eyes. Technicznie tip top, zespół umie stworzyć klimat, super wielkie brawa dla dźwiękowców, wszystko bardzo podobaśne.

Job Karma uratowała pierwszy dzień festiwalu od porażki. W drugim dniu podobała mi się Agressiva 69 - swoją energią prawie wywołali huragan ;-) - no i ofkors vnv nation. W trzecim - oprócz w/w - lubaśni byli Fading colours i Riverside (facet ma zajebiście przestrzenny głos, chociaż momentami smęcił bez ładu i składu, jakby bez pomysłu, ale sporo utworów było fajnych).

Vinum et musica laetificant cor.

Kropka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 02-08-2006, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga wrote:
BTW idę o zakład, że TBM podobało się fanom M.Mansona


Ale to raczej wizualnie bo jeden z gitarzystow wyglada jak MM. Muzyke to oni maja zupelnie inna...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
managarm


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Libra
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 89
Location: Poznań

PostPosted: 02-08-2006, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

TBM było niestety bardziej do oglądania niż słuchania..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 02-08-2006, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehe :) absolutnie abstrahuję od wyglądu i chociaż rzeczywiście gitarzysta wygląda jak MM, to nie o to mi chodzi. I nie mówię, że muzyka jest taka sama. Aczkolwiek są pewne, jakby to nazwać, "smaczki"(?), które jak dla mnie wskazują, że grupa, chcociaż poszła w swoją stronę, wzorowała się w pewnym stopniu na muzyce MM. Może się mylę, może nie, a i tak uważam, że moja racja jest mojsza niż Twojsza <lol>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 02-08-2006, 22:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

...nie wiem o co wam chodzi z wokalem w TBM... śpiewała prawie tak samo jak na albumach (i w ogóle technicznie byli niemalże doskonali), więc czego więcej można wymagać?... w jednym utworze (gdzie wokal jest dość wysoki) fałszowała w kilku miejscach, ale to można wybaczyć... uważam, że występ był bardzo energiczny i wszyscy zagrali bardzo dobrze (poza tym, że basista raz wyszedł z rytmu;))... dla sprostowania dodam, że nie jestem fanem Mansona (jestem wręcz jego antyfanem) ;)...
...a co do samego Castle Party... byłem pierwszy raz i tylko na drugi dzień, ale wyglądało to dla mnie jak zwykła masowa impreza... tylko, że wstęp płatny i ludzie w innych ciuszkach;)... a o muzyce (tzn. o innych zespołach niż TBM) się nie wypowiem, bo to w większości nie moje klimaty:)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 02-08-2006, 23:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

:scheuermann: wrote:
...nie wiem o co wam chodzi z wokalem w TBM... śpiewała prawie tak samo jak na albumach (i w ogóle technicznie byli niemalże doskonali), więc czego więcej można wymagać?... w jednym utworze (gdzie wokal jest dość wysoki) fałszowała w kilku miejscach, ale to można wybaczyć... uważam, że występ był bardzo energiczny i wszyscy zagrali bardzo dobrze (poza tym, że basista raz wyszedł z rytmu;))...


W zupełności się z Tobą zgadzam :)

:scheuermann: wrote:
dla sprostowania dodam, że nie jestem fanem Mansona (jestem wręcz jego antyfanem) ;)...

hehehe dlaczego czujesz, że musisz to sprostować? Ja przecież wypowiadałam się o fanach MM słuchających TBM, a nie odwrotnie ;)

Dodano po 8 minutach:

Aby uniknąć zbyt ostrej dyskusji (wywołanie takowej nie byłoby moim zamiarem), dodam, że nie próbuję tutaj generalizować i święcie wierzę, że każdy wyjątek potwierdza regułę ;-P
<rotfl>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 03-08-2006, 01:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie mam pojęcia jak TBM śpiewa na albumach, ale na CP... Po prostu łatwiej było by policzyć czysto zaśpiewane dźwięki, bo było ich znacznie mniej niż nieczystych. Co do tego czy muzycy potrafią grać czy nie też bym polemizował, a porównanie do MM uważam za obraźliwe - dla MM. Nie cierpię go, ale trzeba przyznać, że z nim grają profesjonaliści.
W zasadzie wiekszość muzyki którą słyszałem w niedzielę to nie były moje klimaty, ale chcę powiedzieć że każda dobra muzyka zagrana na prawdę na poziomie jest w stanie wbić mnie w glebę. Spośród niedzielnych "gwiazd" zrobiło to tylko Riverside - co nie może dziwić bo bardzo ich lubię. Nie sposób też odmówić profesjonalizmu Leaves Eyes, jednak to co proponują nudzi mnie wybitnie.
Żałuję że nie widziałem vnv - jeśli było tak jak Ergo mówi, pewnie wbiło by mnie w ziemię... ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 03-08-2006, 12:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

u mnie na pierwszym miejscu job karma razem z vnv. job karmy wczesniej nie znalam, ale naprawde bardzo mi sie podobali :D. i dalej w normalniej od tych dobrych do tych srednich: the birthday massacre, clan of xymox, fading colours, dust heaven, riverside, deathcamp project, de/vision, funker vogt (bylam na jednym utworze, ale spodobalo mi sie :) ) de fakto.
Nie moge sie wypowiedziec na temat hedone, bo ten koncert opuscilam w 100%. a co do batalionow to maja szczescie, ze zagrali "ranny aniol" i "dotyk iluzji" :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
doorsik
Guest








PostPosted: 03-08-2006, 13:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to jeszcze raz, wrażenia tylko z niedzieli:

Z pierwszych dwóch zespołów zapamiętałam głównie swoje myśli, które szły mniej więcej tak: "ku... niech to cholerne słońce przestanie tak przypiekać!!" :P
Także od razu nasuwa się pierwsza refleksja - koncerty zaczynają się zdecydowanie za wcześnie!! Jak dla mnie początek mógłby być od 18. I albo później kończyć, albo ograniczyć trochę ilość zespołów jednego dnia, albo rozbić na trzy dni.

Batalion i Delight zmeczyły mnie. Właściwie czekałam tylko aż wreszcie skończą... a Paula to w ogóle mogłaby się nie odzywać :P

Massakra - w końcu coś co mnie zainteresowało. Już na płytach mi się podobało, choć może nie jest jakichś najwyższych lotów, bliżej im do określenia "lekka, łatwa i przyjemna muza" ;) ale podobało mi się :))) Odżyłam przy nich trochę :)

Fading Colours - mocny punkt wieczoru. Jak już wczesniej pisałam kiedyś ich nie doceniałam i nie dojrzałam, ale teraz było super. Dziewczyna ma świetny głos! Żałuję, że nie grali po zmroku, bo wprowadzają w niezły trans i nietrudno przy nich odlecieć ;)

RIVERSIDE - moja niekwestionowana gwiazda Castle Party :)))) Mówcie sobie co chcecie, że nie pasowali czy coś tam... ale uważam że dali najlepszy koncert tego wieczoru, chociaż.... zdaję sobie sprawę, że moje zdanie nie jest zbyt obiektywne w tej kwesti hehehe :P Najlepsze wykonanie "Second Life Syndrome" jakie do tej pory słyszałam w ich wykonaniu i jak zwykle powalający "Dance with the Shadow" na który zawsze czekam :) aaaaa tam, wszystko było super jak zwykle :)

Leaves Eyes - niby wszystko ok, ale mam chyba awersję na panów rzucających po każdym praktycznie utworze teksty w stylu "jak sie bawicie?!" yeah yeah i wszystkie inne tego typu odzywki, oraz panie rozpływające się aż do przesady ze swoim "thank you so much..." :P

De/Vision - szczerze mówiąc nie słuchałam za bardzo, ale powiało mi depeszami miejscami.


ps. rozbrajający byli niektórzy panowie z zespołów (nie pamietam już konkretnie) którzy rzucali się jak tygrysy na swoje małe gałeczki przy "instrumentach" :P
Back to top
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 03-08-2006, 13:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga wrote:
:scheuermann: wrote:
dla sprostowania dodam, że nie jestem fanem Mansona (jestem wręcz jego antyfanem) ;)...

hehehe dlaczego czujesz, że musisz to sprostować? Ja przecież wypowiadałam się o fanach MM słuchających TBM, a nie odwrotnie ;)

...myślałem, że to działa w obie strony;)... teraz już rozumiem i pewnie masz rację:)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bitter sweet


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Cancer
Joined: 17 Jul 2004
Posts: 25
Location: wioska Tum/Poznań

PostPosted: 04-08-2006, 23:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hm. mam pewne trudności z określeniem co mi się najbardziej podobało..
.. moze VNV..
Job Carma..(w szczególności za hipnotyzujące niemalże wizualizacje) Clan.. ale on to w w ogole za całokształt bardziej niz za występ na CP.
The Bitrhday Massacre (naprawde podziwiam wokalistke, toż to Energia w czystej postaci;))
i Fading Colours w kolejności nstępniej, baardzo dobry koncert ale tez troszkę za jasno.

a tak poza konkursem pierwsze miejsce dla Depeche Mode - Personal Jesus wybrzmiewającego z szafy grającej w Hacjendzie o 4 nad ranem:D:D:D
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 05-08-2006, 09:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

bitter sweet wrote:
a tak poza konkursem pierwsze miejsce dla Depeche Mode - Personal Jesus wybrzmiewającego z szafy grającej w Hacjendzie o 4 nad ranem:D:D:D



dokladnie kasiu :D :D :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 05-08-2006, 15:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak dla mnie to Job Karma dała zajebisty koncert ale jest to grupa nie na
tego typu festival. Jak dla mnie to wiekszośc ludzi nie czuło klimatu muzyki wrocławskiej grupy!!!
TBM dali dobry set ale za krótko grali.
Riverside ok, dobre progresywne granie
fading colours stęskniłem się za nimi ale w nocy koncert był by lepszy, tzn. bardziej klimatyczny:)
clan of xymox - ok. ale mam nadzieje ze organizatorzy pomyślą o innych zespołach na przyszłe edycje CP
ogólnie mówiąc to było dużo lepiej niz w nudnym i deszczowym 2005
pozdrawiam
papapapapa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Wrazenia po CP 2006

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group