FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Artykuły » Nowa "gęba" kultury gotyckiej
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 11-08-2005, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
właśnie "Goci twierdzą ze uciekają od mainstreamu ". twierdzą ,ale w 90 % to oczywiście ich wlasne mniemania.

no wiec wlasnie skoro ma byc to prawdziwe dazenie to nie powinno cie dziwic ze nie podoba mi sie podejscie nastawione tylko na obraz ( popkultury ). Chyba nalezy wlasnie uswiadamiac ludzi ze ta kultura to przede wszystkim muzyka ale nie tylko. Zwracac uwage na takie rzeczy ze ubior to tylko dodatek do calosci itp.

Aaricia_de_Goth wrote:
ale jakże prawdziwy w ustach kazdego (niemal) gota.

zeby bylo smieszniej bedac administratorem "wybitnie gotyckiego" :P :P serwisu, nie okreslam sie sztywno jako got co wiecej slyszalem kilka razy ze w zaden sposob gotem to ja nie jestm ( co racja to racja, jestem soba :] )

Aaricia_de_Goth wrote:
Więc jak jest z tym tru ????Czy to nie jest aby upiór gotycki jedynie?Coś, z czego się nabijamy wykazując swoją wyższość przy okazji ?

Nie to nie jest upior , to jest realne zjawisko z ktorym sie zetknalem kilka razy juz na zywo.

Nawet na tym portalu mialy miejsce takie "kwiadki" jak osoby ktore burzyly sie ze nie wychwalamy "klasyki gotyku" ( przyznam sie ze gotyku jako takiego malo slucham bardzo) jaka jest Tristania chociazby, albo uparcie twierdzily ze gotyk sie wzial od stylu architektonicznego... znalazlbym pewnie wiecej ale to mi w pamieci akurat utkwilo.


Aaricia_de_Goth wrote:
o do strojów - a niech tam, z czym tu walczyć , skoro ktoś łazi w majtach i kabaretkach po Bolkowie ( oj było było :P) i uważa się za gotkę niech jej będzie...

bylem w bolkowie w tym roku ( bardzo latwo bylo mnie zapamietac bo sie wyroznialem z tlumu :P ) i nie mam nic przeciwko fajnym strojom, tez siezastanawialem czy rzeczona pani nosi jakas bielizne w ogole pod ta przeswitujaca suknia czy nie , nie mam nic przeciwko. Ale krew mnie zalewala jak szedlem sobie z moim kochanie m po rynku a tam jakies goth dziewczynky szczebiocza jedna do drugiej ze "mam nadzieje ze mi ktos jakies zdjecia porobi". No wybacz to nie o to w tym chodzi.


Co do tru gotow na jakichkowliek forach to powiem ci ze jestes jedyna osoba z ktora tak naprawde moge poruszyc takie tematy. Moj temat o mainstreamie zostal totalnie zignorowany np. prawdopodobnie wynika to z niewiedzy uzytkownikow.

Tak samo zauwaz jak malo rozmow sie toczy o muzyce ( a przeciez w zalozeniu jest to portal muzyczny) szczegolnie jesli ta muzyka nie jest metal.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 11-08-2005, 21:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

PO kolei więc::)
1. uświadamiać mówisz..... eh ile to roboty...
2.a ja na przekór wszytskim mówię ze jestem gotką :D,ale wtedy słyszę ze nie bardzo chyba:P :P
Nie to nie jest upior , to jest realne zjawisko z ktorym sie zetknalem kilka razy juz na zywo.
ok , ja się nie zetknęłam ,ale wierzę ci Ergo....Tru got mnie interesuje bo ciągle o nim słyszę ,ale jak pytam to każdy zaprzecza , nawet ten którego ja już typuję na tru...i jetsem puzzled :D

Tristania klasyką gotyku????? cały czas myślałam ze to opera metal, no ale...są różne klasyfikacje.....

co do Bolkowa - hm..chyab mówimy jednak o róznych paniach, ta która ja opisuję ( czyt.chamsko obgaduję hy hy ) miała majtko-spodenki z H&Mtakie same jak ja ,z tym ze ja w takich śpię a nie łazę między ludzi, a do tego rajstopy kabaretki. I taka golutka sobie wdzięcznie człapała w glanach z Londynu ( wiem ze z Londynu bo opisała mi to dokłądnie :D).A że nie o to w tym chodzi...ha coż......jak słyszę potem w relacji tv ze ktoś wybiera strój na Bolków przez cały rok bo TO takie ważne to się złośliwie usmiecham jedynie ....

co do mainstreamu - no myśle ze z niewiedzy i strachu , bo napisałeś tam niezłą przestrogę :D.No i nikt tak dokłądnie nie wie co to ten mainstream. na wikipedii znalazłam niezłą regulkę ,ale na niemieckiej i sama ichnią wersję nie bardzo rozumiem ;P

o muzyce - fakt :D trochę mało piszą.....moze słuchają mainstreamu ??;P

Ale z drugiej strony darknation dlatego mi się podoba bo nie jest tak ogromny i zaśmiecony jak np gothic.....Poza tym, są tu sensowniejsi forumowicze , takie są moje spostrzezenia po ok 2 miesiącach uwaznego czytania postów.I nie jest to wazelina , a trzeźwy ogląd.

Ergo wrote:
darknation powstalo wlasnie po to aby zaistniala jakas alternatywa

No własnie o tym mówię.... nie mam nic przeciwko powiększaniu ,,ale trzeba trzymac poziom :D.Sama przestałam się udzielac na gothic ,bo z rzeszy 17letnich gotów trudno wyłowić sensowne osoby do dyskusji, no i plaga tamtegoż - topiki ZABIJAJĄ....poziom wypowiedzi - nie wspomnę.... Ale moze ja smędzę bo jestem już starą gocicą :P :P :P
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-08-2005, 05:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
1. uświadamiać mówisz..... eh ile to roboty...


tja... rozmawialem z innymi starszymi ze tak powiem duzo bardziej zasuzonymi redaktorami niz ja i im sie juz nie chce uswiadamiac. widocznie taka kolej rzeczy ze ktos to musi zawsze robic :P akurat padlo na mnie :D


Aaricia_de_Goth wrote:
Tru got mnie interesuje bo ciągle o nim słyszę ,ale jak pytam to każdy zaprzecza , nawet ten którego ja już typuję na tru...i jetsem puzzled :D

no to ci juz pokazalem np. tru speca od gotyku ( tristanii ) , nawet moglbym poszukac gdzies na forum gdzie to bylo.


Aaricia_de_Goth wrote:
No i nikt tak dokłądnie nie wie co to ten mainstream. na wikipedii znalazłam niezłą regulkę ,ale na niemieckiej i sama ichnią wersję nie bardzo rozumiem ;P


jak nazwa wskazuje jest to glowny nurt kultury naszego spoleczenistwa globalnego - prawda ze to proste ? :D ale jako ze jestesmy wszyscy gotamy i sie od niego instynktownie odcinami to przeciez mozemy nie widziec co to jest :P :P :P :p


Aaricia_de_Goth wrote:
e z drugiej strony darknation dlatego mi się podoba bo nie jest tak ogromny i zaśmiecony jak np gothic.....Poza tym, są tu sensowniejsi forumowicze

wiekszy ? ja robie wszystko co w mojej mocy zeby byl coraz wiekszy ( chociaz to sa operacje ktorych uzytkownicy w 95% nie sa swiadomi ), ale co do gothic.pl to darknation powstalo wlasnie po to aby zaistniala jakas alternatywa i zeby bylo tutaj nie dosc ze przyjemniej to na wyzszym duzo poziomie ( z tym to roznie bywa niestety, doszlo do tego nawet ze przestalem sie udzielac na wlasnym forum bo starcilem zainteresowanie tym co ludzie pisza - ale nie ma tu tematow w stylu "gotyckie imie dla pieska" jak na tamtym portalu)

a teraz to ide spac bo jest 6:45 a ja dopiero z pracy wrocilem ... zrobie wam rewizje osobista jak wstane :P :P :p
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-08-2005, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

prawda jest taka ze jezeli tutaj by miala sie wytworzyc "taka" kultura gotycka jak na "najwiekszym portalu gotyckim" w polsce to najprawdopodobniej bym zamknal cale przedsiewziecie albo po prostu wylaczyl forum bo by mi bylo szkoda pieniedzy, a jestem bezrobotny niestety wiec niezle mi sie daje we znaki utrzymanie portalu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 14-08-2005, 16:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
prawda jest taka ze jezeli tutaj by miala sie wytworzyc "taka" kultura gotycka jak na "najwiekszym portalu gotyckim" w polsce to najprawdopodobniej bym zamknal cale przedsiewziecie albo po prostu wylaczyl forum bo by mi bylo szkoda pieniedzy, a jestem bezrobotny niestety wiec niezle mi sie daje we znaki utrzymanie portalu.


ale tutaj tak nie będzie... bo jest całkiem inaczej, w ogóle bez porównania .... całkiem inna bajka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sanity


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 15 Jul 2004
Posts: 13
Location: wrocław/namysłów

PostPosted: 15-10-2005, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie znam Tamtego forum ,To głownie przegladam u "siebie",ale ,pociezjac Ergo, cały czas mam wrazenie jak zajze do wiekszej całosi ,ze chodzi tu o muzyke,i to nie o stricte gotycka cokolwiek to znaczy,ale muzyke,ktora pobudza wyobraznie emocje i umysł,muzyke ktora buduje obrazy,ktora penetruje głebokie zkamarki rejonow naszego jestestwa ,ktorych sami moze nie bylismy w stanie wczesniej poznac,albo czekały nato aby je odnalezc,toche bełkotem to zaleciało ,ale chyba tak to odczuwam bo kapelek ktorych słucham nie bede tu wymieniac coby mnie nikt nie zlinczował:P

pozdrawiam:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lunger.Bakayaro


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 12 Oct 2006
Posts: 8
Location: z nienacka

PostPosted: 13-10-2006, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coz nie wiem czy zabierac glos w tej dyskusji bo jestem tutaj nowy i o dosc odmiennych od was "tru" gothow :P pogladach an niektore sprawy ..
czy goth jest trendy ?? watpie trendy jest hip hop pop i doda :P oczywiscie jeswt wielu pozerow ale to jest oczywiste zawsze sie zxnajda czarne owce .. ale wedlog mnie jest ich stosunkowo niewiele .. mieszkam w warszawie na osiedlu jestem jedynym gothem jesli nie jedynym ktory nie slucha hip hopu jestem nazwijmy to posmiewiskiem calego towarzystwa i co uwazacie ze ktos by sie samorealizowal bedac gothem gdyby naprawde w to nie wierrzyl ?? sorki ale wiekszosc ludzi jest slaba psychicznie [poprostu nie maja sily by sie przeciwstawic innym .. dlatego uwazam ze rozpromowanie tej kultury jest potrzebne .. a gadki ze marylin manson nie pokazal nic dobrego w muzyce .. hmm zalezy jak na to spojzec .. zrobil to co chcial zrobic nie trawie go osobiscie ale
nie przemawia przezemnie ten "begraniczny krytycyzm" kto ma kasse jest be kto zarobi kae jest be .. .. zwyklem nie wtykac nosa w nie swoje sprawy .... wracajac do tematu zauwazcie ze np hip hop
rozprzestarzenia sie jak zaraza wiec duzy zalew nowych goth zespolow jest wskazany by przynajm,niej czesc z ludzi "nawrocic" na cokolwiek innego niz bezgranicznie pusta i poprostu spaczajaca swiatopoglad muzyka jaka jest np hip hop czy ch auguilerra ... np czy ktos z was by sie zdziwil ze ktos kto slucha ebm goth-rock metal dark wave lubi rownierz Shakiry ??? bo ja ja lubie nie za to jaka gra muzyke ale za to co robi dla swiata .. ona nie siedzi i nie trzesie portkami jak co poniektorzy . dlatego uwarzam ze ocenianie ludzi po tym ile maja kasy itp jest bzdora tak samo twierdzenie ze goth staje sie komercyjny .. zasda jest prosta im wiecej nas tym mniej ich ..

jesli chodzi o wyglad nie ubieram sie jak gay sadomasochista z piekla rodem .. ubieram sie w stonowana czern nic zbytnio kon trowersyjnego bo to poprostu nie w moim stylu choc szef gada ze powinieniem isc na badania mozgu bo mam jakas obsesje

ale ogolnie lubie ciekawe mroczne stroje lecz postrzegam siebie raczej jako techno-gotha choc nie zawsze.. jestem gothem poniewaz zawsze uwazalem ze urodzilem sie o kikaset lat za pozno
i naprawde wisi mi czy uznacie mnie za pozera nie true czy jak tam nazywacie ja oceniam ludzi po ich czynach nie po tym co mowia czy jak sie ubieraja ..



och sorki za 'odgrzanie' postu znalazlem go przez szukaj .. i nie spojzalem na daty ;( qrcze kolejna wpadka ... "sepernat escha natup engrade"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 13-10-2006, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lunger.Bakayaro wrote:
...hip hop rozprzestarzenia sie jak zaraza...

I to strasznie szkodliwa zaraza. Białomurzyńskie ścierwo wpajające brak szacunku dla drugiego człowieka, brak szacunku do kogokolwiek poza ziomalami. Poczytajcie, jak normalni ludzie odbierają to ścierwo:
http://kolejny-oddech.blog.onet.pl/2,ID134247691,index.html

Lunger.Bakayaro wrote:

zasda jest prosta im wiecej nas tym mniej ich ..

Dokładnie. Wiara nawróconego jest najbardziej żarliwa :)
Pozdrawiam Was ciepło.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-10-2006, 14:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lunger.Bakayaro wrote:
jestem gothem poniewaz zawsze uwazalem ze urodzilem sie o kikaset lat za pozno

kolejny ktory myli kierunek w sredniowieczu z "pradami" mlodziezowymi lat 80.... jakbys powiedzial ze urodzic sie powinienes w latach 60-70 to co innego...

Lunger.Bakayaro wrote:
czy goth jest trendy ?? watpie trendy jest hip hop pop i doda :P

patrzac na to co wypisujac niektorzy osobnicy i osobnicznki na innych forach to nie dosc ze w warszawie jest to bardzo trendy to mocno zalosne i stucznie nadmuchane.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lunger.Bakayaro


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 12 Oct 2006
Posts: 8
Location: z nienacka

PostPosted: 13-10-2006, 23:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

przepraszam ale nie widzialem jeszcze na ulicy zadnego gota .. serio mowie a co do "pseudo" gotow .. proponuje lekture .. www.vampirefreaks.com niejsce najbardziej denerwujace na swiecie

ps jestem z warszawy ..

jesli chodzi o fakt skad wzial sie goth rock to doskonale zdaje sobie sprawe jak powstal ale zauwaz ze jest cos takiego jak ewolucja oczywscie trzeba znac korzenie lecz swiat sie zmienia i slowo goth ma juz calkowicie inny wydzwiek niz w latach 70 teraz jest to kultura ludzi nocy ludzi glebokich ktorzy rozumieja piekno i magie nocy poprostu gdy ktos slucha rano power metal po polodniu dark wave a wieczorem czystego goth rocka to co ma sie rano ubierac jak power metalowiec w polodnie jak cyber-goth a wieczorem jak vampir ?? sorki ale teraz slowo goth ma calkowicie inny wydzwiek niz kiedys i to nie jest revolucja to jest evolucja i cokolwiek chcemy mowic o tym jak to zostalo zmodyfikowane przez specow od marketingu fakt jest taki ze wiele osob ktorzy sa naprawde gleboko w goth kulturze wogole nie trawi goth rocka itp ... czy np gluchy nie moze byc gothem bo nie slucha goth rocka ?? nie nie sadze to jest sposob zycia i juz dawno przestal miec cos wspolneo z czysta klasyfikacja muzyczna .. ogolnie wedlog mnie oczywiscie klasyfikowanie subkultur po tym czego sluchaja jest idiotyczne bo takie podzialy mogly byc dobre w latach 80 w polsce teraz jest co innego inny klimat inne czasy .. moze czas zapomniec o przeszlosci i zaczac patrzec w przyszlosc ...:P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 13-10-2006, 23:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

witamy na DN Lunger :D, i nie przepraszaj , topiki są po to by się wypowiadać :D. No a teraz do kontrataku:P :P ;

Lunger.Bakayaro wrote:
np czy ktos z was by sie zdziwil ze ktos kto slucha ebm goth-rock metal dark wave lubi rownierz Shakiry ??? bo ja ja lubie nie za to jaka gra muzyke ale za to co robi dla swiata .. ona nie siedzi i nie trzesie portkami jak co poniektorzy


Ostatnio ogladałam koncert Shakiry i jestem pod wrazeniem. Ma dziewczyna styl , a tańczy bosssko. Nie trzęsie portkami , tylko tyłeczkiem.Ale , przepraszam , co ona robi dla swiata ????????

Twórczości Dody nie znam ,prócz hitow z tv i radia , ale uważam ze należy jej sie respekt. Potrafiła tą mierną polską scenę muzyczną rozgrzać , jest przebojowa, chamska ( o Madonnie tez tak mówili :P ), jest wyrazista, stylowo kiczowa, prze do przodu i nie przejmuje się POlaczkami i opiniami. Innych wokalistek nie pamiętam.Good.

Hip hop; powtarzasz stereotypy, jak w każdym gatunku i tu są tez wartościowe rzeczy ( np genialny Fisz, Łona,Kaliber44 , Paktofonika), no ale to nie miejsce na takie rozważania.....

Lunger.Bakayaro wrote:
naprawde wisi mi czy uznacie mnie za pozera nie true czy jak tam nazywacie ja oceniam ludzi po ich czynach nie po tym co mowia czy jak sie ubieraja

Hehehehhee no pięknie , bo my tez , my też, przynajmniej tak nam sie wydaje:P :P! "POznacie ich po owocach" :P
A tak wogóle to około 90% zdania o drugiej osobie formuje się w mózgu przez pierwsze ileś - set sekund , potem są tylko niewielkie modyfikacje. I ta opinia formuje się na podstawie wygladu i zachowania , a nie tego co dany człek mówi :D, gdyż odbiór wrażeń wzrokowo-zapachowych niestety przeważa..... Dlatego dosc trudno zmienić opinię o kimś, trzeba albo bardzo się sparzyć albo baaardzo poztywnie rozczarować:P.

Dodano po 5 minutach 46 sekundach:

Lunger.Bakayaro wrote:
przepraszam ale nie widzialem jeszcze na ulicy zadnego gota .. serio mowie a co do "pseudo" gotow .. proponuje lekture .. www.vampirefreaks.com niejsce najbardziej denerwujace na swiecie

Jak ty na ulicy odrózniasz gotów od 'pseudo' gotów?????????

Co do vampirefreaks - ba, , wiele jest innych ,równie denerwujących, i co z tego, niech sobie będą, należą do tej kultury. Goci lubują się w tym przecież. Im więcej nas tym mniej ich. AZ chce się powiedzieć za-wiadomo - kim ; My stoimy tu , aONI tam gdzie ZOMO..;P ;P ;P

ps. bardzo podoba mi się dyskusja , fresh blood :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Lunger.Bakayaro


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 12 Oct 2006
Posts: 8
Location: z nienacka

PostPosted: 14-10-2006, 11:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie nie ja nie widzialem ani gota ani pseudo gota nawet :P eventualnie jesli takowy wyglada jak metal to tak takowych widzialem ....

co do shakiry .. w 98 roku zalozyla fundacjie Pies Des Calzos (http://fundacionpiesdescalzos.com) ktora to zajmuje sie wyciaganie dzieci w jej rodzimym kraju z rak mafii produkujacej kokaine ( dzieci w kolumbi w wiekszosci pracuja na cokainowych farmaz nie ucza sie ani nie chodza do szkol) i wlasnie zapewnianiu im edukacji .. mafia nie byla happy wiec zazadali jej pod grozba smieci aby zaprzestala tego procederu ponadto zazadali od niej kilokudziesieciu milionow dolarow rowniez pod taka kara poniewaz jest jak toi nazwali ( ich wlasnoscia bo sie urodzila w kolumbi) oczywiscie jej reakcja byla interesujaca poniewaz powiedziala apanom gdzie sobvie moga wlozyc swoje grozby i zapowiedziala ze nie da sie zastraszyc ludziom ktorzy stawiaja pieniadze ponad ludzkim zyciem .. . a tak swoja droga potrafi zagrac kilka kawalkow hendrixa nie gorzej niz on :P

pozdrawiam

edit:
Hey co tego czy ja sie nie znam na hip hopie .. teraz ja zaczynam oto moja kabina tu sie wchodzi naciska oglada sie z bl;iska dzis wszsytko co daleko i blisko yoka foka sroka nie wazne kazdy tu ma jazde... i tak dalej i tak dalej .. do k44 to ja nic nie mam mam ale to jest inna liga niz np peja itp .. k44 jeszcze za czasow magicka swirowali i bawili sie slowami nawet teraz jeszcze jako tako jest z k44.. ale niestety k44 dla wiekszosci "true" ziomali jest bee wola sdnoopy doga wu tang klan i peje .... przynajmniej czesc z nich slucha rowniez techniaczy jak zwylki nazywac techno ..:P



edit2; co do dody . lol ja sie wole nie wypowiadac ale osoba ktora nie pisze tekstow piosenek n ktore spiewa nie jest dla mnie zadn ym artysta tylko pokazowka .. no i nie nawidze silikonowych .... co do jej kunsztu artystycznego .. wiecie jesli hipotetyczna 12 lataka slucha dody wyrosnie na dode jesli slucha alaniss morissette wyrosnie na alanis jesli slucha shakiry wyrosnie na shakire .. z czego dwie oostatnie opcjie sa wskazane pierwsza nie bardzo .. zauwazcie ze w tym momencie tak naprawde mlode dziewczyny tak w wieku 12-13 lat biora przyklady z kilku artystek z tych najbardziej trendy .. i niestety z tych kiku "artystek" niewiele moze nazwac siebie naprawde artystami .. powiedziec ze dodda jest artystka to tak jak powiedziec ze tokio hottel jest gotyckim zespolem ... hmmm
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 14-10-2006, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myśle ze nasze ostatnie rozważania powinny się znależć w topiku o mainstreamie w sumie.....


Co do gwiazd typu Shakira, Madonna ,Sting itd , nie zauważyłes jesczze ze wszystkie gwiazdy mainstreamu dają kasę na dzieci , szpitale i psy i ochronę przyrody, na fundacje , ochronki i szkoły..... Tak się utarło ze akurat te popowe tak robią , jakoś metalowe czy gotyckie raczej nie.... Taki jest wymóg popularności , zyskują na tym.Oczywiście biedne dzieci itd takze zyskują wymierne korzyści , ale nie oszukujmy się , korzyść jest obustronna, fifty fifty.

Co do nazwy'artysta; ; takze uważam ze artystą jest ktoś , kto tworzy , więc albo słowa , albo muzykę, tak jest najlepiej. Stąd np E.Gorniak czy M.Carey , a z 'naszych' Tarja Turunen , nie są dla artystkami tylko interpretatorkami, odtwórczyniami, Tyle ze ...Doda przeciez pisze te swoje teksty :P, gorsze, lepsze ale cos tam pisze i potem wyśpiewuje. Wiec jeśli tylko tak definiować artystę to Doda jest artystką.


Lunger.Bakayaro wrote:
jesli hipotetyczna 12 lataka slucha dody wyrosnie na dode jesli slucha alaniss morissette wyrosnie na alanis jesli slucha shakiry wyrosnie na shakire .. z czego dwie oostatnie opcjie sa wskazane pierwsza nie bardzo ..

Eh, dlaczego.. ja słuchałam Roxette , Madonny iMJ Jacksona i jakoś nie wyrosłam na skandalistkę i popową fiu bzdziu panienkę. To chyba kwestia dojrzewania,niektórzy nigdy nie dojrzewają.
Co do Alanis - to twoja opinia , ja tam bym nie chciała by moje dziecko było podobne do Alanis , nie lubię takze jej muzyki.:P:P :P Co do takich rozważań, jako mniejsze zło wybieram dla moejgo dziecka Tokio Hotel i Hima niz jakiąs Gosie Andrzejewską, Blue Cafe czy innych wspaniałych mainstremowych artystów ze sceny rodzinnej.

Dlaczego Tokio Hotel nie moze być nazwane gotyckim zespołem? Jakie są definicje i jakie warunki trzeba spełnić by zasłużyć na miano gotyckiego zespołu ??? Sami Goci mają olbrzymie trudnosci z określeniem co to jest gotyk , gotyckość itd. Bo są pokazywani na Vivie? Bo za młodzi ? Bo mają durne teksty ? To wszyscy mają grać jak Bauhaus, siedzieć w alternatywnym podziemiu i grywac koncerty przed gotyckimi imprezami?
Pytam, bo nie znam ani jednej piosenki tych dzieci , ba , nie rozumiem o czym śpiewają , ale wedle norm np odzieżowych i image'owych wygladają na gotyk.Moze i popowo-mainstreamowy , ale jednak jakaś odmiana tzw gotyku.
Jestem żywo zainteresowana jakie kapele prócz starych sztandardowych Bauhausów czy SOM mogą być dzis gotyckie. ( jak wiadomo Sisters sie oburzają gyd nazywac ich zespołem gotyckim ).Skoro sami sztandarowi artyści się odzegnują od bycia gotyckimi , to kto do cholery moze być???
Jak ktoś się nie daj boze pokaze w lekko gotyckim otoczeniu/ ubraniu/ mejkapie to brać gotycka zaraz wyśmieje i nazwie pozerem. Jak się nie pokaże a gra gotyckopodobnie , to też wyśmieją , bo nie jest prawdziwy ( nie ma mejkapu , czadowych ciuchów ,koturn i niemieckich pejczy ). Trudno dziś być artystą 'gotyckim'.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 14-10-2006, 19:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dyskusja się robi ciekawa.

To ja dorzucę kamyczek i powiem, że gdyby przytaczana przez Was Doda była zahukanym kaszalotem, a nie plastikową laską, to zapewne "zrobiłaby dużo większą karierę". Bo muszę przyznać, że głos ma po prostu zajebisty, ale nikt tak na prawde nie słucha jej śpiewania tylko się zastanawia, czy piersi ma prawdziwe, czy silikonowe...

A co do "gotyckiego wyglądu"... ja jeżeli chodzi o muzykę to słucham od Nightwisha, poprzez Tiamat, God Module do Front 242 oraz "techniawy", i nic z mojego wyglądu nie wskazuje, jakiej muzyki słucham.

Postanowiłem to zmienić i zapuścić włosy (długie włosy ściąlem po maturze 12 lat temu), ale żona bardzo gorąco zaprotestowała.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PCXT


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 17 May 2008
Posts: 14
Location: Kraków

PostPosted: 17-05-2008, 16:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z Gotykiem jak ze Sceną komputerową. Najlepiej opisze to rysunek, jaki dałem na jeden z serwisów o tej tematyce. Pierwszy obrazek opisany był "North Party 1" i pokazywał grupę ludzi chwalących się tym, co zrobili na kompach, przy kompach stały drinki. Kolejne rysunki, kolejne North Party, ilość komputerów się zmniejszała, rosła ilość piwa, na przedostatnim już tylko jeden człowiek siedział przy... laptopie, na ostatnim wszyscy pili za wyjątkiem tych, co leżeli pod stołem. Ważne też było tło: Na pierwszym akcja działa się w jakiejś dziurze czy innej stołówce, w ostatnim - w wynajętym pubie.
Dzisiaj goth stał się już towarem, czy, jak opisane North Party, pretekstem do kolejnej popijawy.

Jeżeli zaś chodzi o dawanie na bezdomne koty itd., co ma być domeną twórców pop - Chyba coś takiego miał robić lub robił Nightwish, ale już po Tarji - czy może ktoś przybliżyć temat?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Odnośnie Portalu » Artykuły » Nowa "gęba" kultury gotyckiej

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group