FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Neofolk, Militarny Industrial - Ideologia
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 14-11-2005, 23:03    Post subject: Neofolk, Militarny Industrial - Ideologia Quote selected Reply with quote

No wlasnie - jak sie zapatrujecie na kwestie ideologiczne, warstwe przekazu w tworczosci zespolow sceny martial/neofolk? Czy ona w ogole istnieje? Ja np. mialem kiedys przyjemnosc spotkac na czad-gieldzie we wroc. Wagonie kolesia bodaj z Bunkier Prod. - i on stwierdzil, ze "na ogol o nic w tym nie chodzi", o ile dobrze pamietam...
A jednak nie moge sie zgodzic - niektore zespoly maja jakies przeslanie, a niektore nawet jednoznaczne. Mnie podoba sie konserwatywno-imperialny "message" Von Throstahl, H.E.R.R., Turbund Sturmwerk, Wutanes Heer (na przyklad).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-11-2005, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

ATW wrote:
kolesia bodaj z Bunkier Prod. - i on stwierdzil, ze "na ogol o nic w tym nie chodzi", o ile dobrze pamietam...

koles z bunkierprod jest u nas hostowany :p
wiesz.. mysle ze on ma czesciowo racje bo czesto opis plyty to taka sztuka dla sztuki.
no chyba ze wezmiemy pod uwage takie produkcje jak Hopes die in Winter z Beast of prey ... wtedy juz czuc sile tego przekazu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 15-11-2005, 12:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy przekaz jest czy go nie ma, zależy chyba od określonego wykonawcy. Wydaje mi się że rodzaj muzyki ma tylko w nikłym stopniu wpływ na co, konkretnie artysta będzie chciał położyć nacisk. Rozumiem że są gatunki i im są przypisane pewne schematy i ramy w jakich poruszają sie teksiciarze ale coraz częściej sie oni z nich wyłamują.
Back to top
View user's profile Send private message
PIoChuUu


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 23 Oct 2006
Posts: 54
Location: Lubań

PostPosted: 28-10-2006, 08:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

sie caly czas zastanawiam jak ma sie sprawa z Der Blutharsch i Blood Axis.
Back to top
View user's profile Send private message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 30-10-2006, 17:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

PIoChuUu wrote:
sie caly czas zastanawiam jak ma sie sprawa z Der Blutharsch i Blood Axis.
ja słyszałem na temat der blutharsch określenie że jest to " nazi band "
ah zresztą najważniejsza jest przeciez muzyka, a nie ideologia itp. a w przypadku grupy der blutharsch muzyka jest wyśmienita! Polecam szczególnie ostatnią, zaskakujacą dla mnie płytę koncertową - live in copenhagen!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Blade


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Sagittarius
Joined: 22 Sep 2006
Posts: 20
Location: Lubin

PostPosted: 19-11-2006, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie osobiście ideologie w muzyce obchodzą tyle co zeszłoroczny śnieg.
Jeśli muzyka mnie porusza, podoba mi się "i wogle" to teksty moga być nawet nieartykułowanymi charkotami i jękami, co ofkors nie znaczy że słowa nie mają znaczenia. Mają i to duże jak np. DERNIERE VOLONTE - po prostu świetny wokal a teksty przy tym mądre, poruszające albo wspomniany VON THRONSTAHL - teksty ciekawe ale czy to jest ideologia to bym nie powiedział.

Co innego Der Blutharsch czy BLOOD AXIS - ci to przesłania mają jednoznaczne i w gruncie rzeczy wcale mi sie to nie podoba. Jednak to muzyka decyduje czy ich słucham czy nie a ich akurat nie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Neofolk, Militarny Industrial - Ideologia

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group