FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Akceptacja/Tolerancja/Kultura?
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 02-01-2007, 00:04    Post subject: Akceptacja/Tolerancja/Kultura? Quote selected Reply with quote

Wpadł mi do głowy pomysł na taki temat...
Wiadomo, że często zdarzają się ludzie, którzy nie zamienią nawet słowa z kimś kto np: wyglądem, sposobem bycia, przekonananiem religijnym czy choćby kolorem włosów reprezentuje inny od naszego, styl życia.
Zastanawiam mnie czy fakt, iż niektórzy ludzie przełamują się i jednak podejmują z kimś różniącym się od siebie dialog, jest kwestią tak modnych ostatnio słów jak "tolerancja" czy "akceptacja" czy to może po prostu kwestia wychowania, zwykłej kultury i obycia. Jak sądzicie? Co sprawia, że niektórych stać na rozmowę natomiast inni od razu łapią się za rzut mięchem?
Back to top
View user's profile Send private message
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 02-01-2007, 00:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niektórzy są strasznie ograniczeni. Czasem nawet nie chodzi o nieotelrancję, ale o zwykły strach. Nie znam osoby, wygląda inaczej niż ja - niewiadomo więc, co może z tego być. Najprościej jest przejść obok, nawet nie zaszczycając spojrzeniem. Drugi powód to te cholerne stereotypy. Usłyszę gdzieś, że metal jest Satanistą, więc będę omijać takich szerokim łukiem, a te na różowo to Córy Koryntu, że się tak wyrażę, więc nie ma po co rozpoczynać rozmowy, bo mnie może wciągną w niewiadomo co...
Są ludzie, których ja osobiście omijam, ale to tylko moje własne uprzedzenia. Chyba każdy może jakieś mieć. ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-01-2007, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

gdzies juz taki temat byl , postaram sie znalezc i scalic w calosc ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 02-01-2007, 12:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
gdzies juz taki temat byl , postaram sie znalezc i scalic w calosc ;-)

Dziękuję :)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-01-2007, 14:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie ma tak naprawde odpowiedniego tematu wiec niech zostanie tak jak jest ;-).

co do tematu... moim zdaniem zbyt duza ilosc tzw. "tolerancji" szkodzi.

Comtesse wrote:
Usłyszę gdzieś, że metal jest Satanistą, więc będę omijać takich szerokim łukiem

ale jak nie raz widzisz gowniarzy w glanach z odwroconami pentusami i prujacych japy "dla szatana", to nie powinno cie dziwic ze tak sa przez niektorych odbierani, i nie jest to wyraz nietolerancji tylko efekt pracy subkultury na opinie taka a nie inna, to sam osie tyczy gotow zreszta.

zarowno gotki jak i "rozowe" sa uznawane za "lachociagi" , i tez jakos mnie nie dziwi ze taki final ma lansowanie sie jako ikony "gotyckiej suki", sztucznego wyzwolenia i calej masy innych bzdur. a co do "rozowych" no coz,... pewnie po prostu odsetek puszczalskich jest wiekszy w tej grupie ( chociaz ja spytkalem sie z opinia ze to dziewczyny ubrane na bialo najczesniej...)

co do dialogu pomiedzy roznymi kulturami to jesli on zaistnieje, zwykle jest to zasluga otwartosci na swiat danej osoby i czesto tez zwyklej ciekawosci, co poniekad jest wypadkowa nauki, wychowania i wrodzonego intelektu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 02-01-2007, 18:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zawsze z checia rozmawiam z osobami ktore sie bardzo roznia odemnie, jestem ciekawa ich spojrzen na swiat, ich filozofia zyciowa itd.

Dodam jeszcze, ze niestety duzo osob mowi, ze sa tolerancyjni ale niestety tylko na slowie sie konczy :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 02-01-2007, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

No tak, ale jak sądzicie co sprawia, że spotykając kogoś z gruntu innego od nas samych, jesteśmy w stanie (o ile jesteście oczywiście) nawiązać z nim rozmowę? Czy wpływ na to ma tak rozpropagowane ostatnio hasło tolerancji czy może jest to kwestia zwykłej kultura osobistej (wszak nie wypada pluć na ludzi, jacy by oni nie byli) ?

Ergo, ale i tak dzięki Ci za chęci :)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-01-2007, 20:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adorfine wrote:
jesteśmy w stanie (o ile jesteście oczywiście) nawiązać z nim rozmowę?

wiesz no to juz zalezy cyz sie znajdzie wspolny temat czy nie ;-)

Adorfine wrote:
Czy wpływ na to ma tak rozpropagowane ostatnio hasło tolerancji czy może jest to kwestia zwykłej kultura osobistej (wszak nie wypada pluć na ludzi, jacy by oni nie byli) ?

wole byc niepoprawny politycznie i nietolerancyjny niz silic sie na tolerancje tam gdzie nie powinna miec miejsca
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
PIoChuUu


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 23 Oct 2006
Posts: 54
Location: Lubań

PostPosted: 02-01-2007, 20:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie cierpie ludzi nieslownych pozbawionych wyobrazni...
Back to top
View user's profile Send private message
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 03-01-2007, 01:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiadomo, niektórych rzeczy tolerować nie można.
Oj, Ergo. Ja też jestem nastolatką i czasem mnie razi, gdy niektórzy sceptycznie podchodzą do mnie, tego czego słucham... W moim przypadku to nie jest ani na pokaz, ani z powodu jakiejś mody. Ale przyznać rację Ci muszę, że ci, co się kreują na takich 'cholernie mrocznych' działają na niekorzyść normalnych ludzi. Krzyczą 'ave szatan', poganiają w tych swoich glanikach, a później idzie taki normalny metal, co nie drze się na całe osiedle i nie ogłasza wszystkim, jak bardzo kocha Szatana i go dyskryminują. Mówią: "Aha, kolejny. Ten pewnie na naszych oczach kota zje."
Uch. Późna godzina, a ja na rano do szkoły, więc powyższy bełkot jest taki nijaki XD
Back to top
View user's profile Send private message
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 03-01-2007, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
wole byc niepoprawny politycznie i nietolerancyjny niz silic sie na tolerancje tam gdzie nie powinna miec miejsca

Otóż to!

Co to jest w ogóle ta "poprawnośc polityczna"? Jeśli to jest to coś, dzięki czemu "społeczeństwo białych ludzi" wyhodowało sobie dobrowolnie raka w postaci dążących do zniszczenia naszej kultury i systemu wartości, nieasymilujących się zamkniętych grup imigrantów, to sory, ale to był błąd, który może nas kosztować więcej niż się wszytkim zwolennikom "poprawności politycznej" wydaje...
(Poczytajcie Orianę Fallaci)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ghost


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Leo
Joined: 05 Nov 2006
Posts: 23
Location: Elbing

PostPosted: 03-01-2007, 13:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak ktoś całymi dniami ogląda telewizję to nic dziwnego, że ulega stereotypom. Jest jakby karmiony i propagowany prawdą, którą narzucają mu media. Poza tym może to dziwnie zabrzmi, ale wydaje mi się, że nietolerancja bierze się w naszym kraju przede wszystkim z tego, że mieszka tu społeczność zbyt katolicka. Wszystko co obce (inne) i niezgodne z jej katolickim spojrzeniem na świat jest złem wcielonym, Sztanem, więc wymaga potępienia i odrzucenia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 03-01-2007, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ghost wrote:
nietolerancja bierze się w naszym kraju przede wszystkim z tego, że mieszka tu społeczność zbyt katolicka. Wszystko co obce (inne) i niezgodne z jej katolickim spojrzeniem na świat jest złem wcielonym, Sztanem, więc wymaga potępienia i odrzucenia

to dopiero przyklad nietolerancji wlasnie ;-) ciekawe ze niektore z zespolow sa "ultraprawicowe" i katolickie, znaczy sie w takim razie ze nienawidza samych siebie. ja tez w takim razie musze wszystkich was widziec jako dzieci szatana ;-) zrzucanie winy na katlolikow i kosciol jest strasznie modne niestety...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 03-01-2007, 15:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do poprawnosci politycznej -
wyglada to mniej wiecej tak na przykladzie Polski i chociazby Anglii:

1) W Polsce, gdzie poprawność polityczna dopiero kiełkuje - jak ktos Cie nie lubi (bo jestes gejem albo masz inny kolor skóry lub po prostu jestes "znacząco inny") - to daje Ci to od razu odczuć (mówi o tym, albo jest nieprzyjemny, agresywny itp).
2) W Anglii, Niemczech, St.Zj - gdzie poprawność polityczna to naczelna zasada kulturowa i jest silnie promowana w mediach - ZAZWYCZAJ wygląda to tak: ktoś Cie nie lubi (bo jesteś inny) ale nie traktuje Cie źle, bo mu nie wolno, bo sam naraziłby się na większe nieprzyjemności z tego powodu ze jest nietolerancyjny. Z drugiej strony nie przeszkadza mu to obgadywac innych za plecami z podobnymi sobie.

W drugim przypadku nie ma miejsca na agresje, obrażanie uczuć, niesympatyczność itp - jest za to zakłamanie.

Z dwojga złego wole jednak porawność polityczną, na Zachodzie rzadko robią problem z tego że jesteś inny czy inaczej wyglądasz. Z jednnej strony poprawnosc polityczna to "zniewolenie" które nie pozwala Ci sie zachowywac w okreslony sposób i uczy zakłamania, z drugiej strony daje Ci również wolność - nie odczuwasz większości skutków dyskryminacji, wykluczenia.

Czyli poprawność polityczna - tak, ale z umiarem, stosowana rozsądnie, bo pomaga innym czuc sie dobrze.

A co do katolików... hmm... niewielu lubie... ale tak się jakoś sklada ze często mają szersze spektrum poglądów na świat niż na przykład nie przymierzając tzw goci. Dziwne, nie? Katolicy to zarowno pani w moherowym berecie co zawodowy bokser, ktos z organizacji charytatywnej jak i pijak piorący własną żonę. Poza tym nie tylko katolicy dziela świat na czarno-biało. Wszyscy to robią;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
BrokenChalice


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Aquarius
Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4

PostPosted: 04-01-2007, 05:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

"You can't call them Goth anymore. It's not poliyically correct. You should call them 'chromatically changed'"
Do czego to dochodzi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Akceptacja/Tolerancja/Kultura?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group