FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Moda na CP (i nie tylko)
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 19-01-2007, 18:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eh robicie z lansu wielkie wydarzenie ;p, Myst ma rację , Polacy niby chcą się lansować , ale nie w sumie, bo śmiesznie.... bo przyjedzie taki 'oświecony' normalny w krótkich spodenkach i sandałach ( to dopiero obciach...:D) i się smieje ze wszystkich dookoła... To tez swego rodzaju lans , typu ' gotycka- moda -sucks- jestem-tu- TYLKO- dla- muzyki'.

Przebywając za granicą nie spotykam takiego problemu, chyba Polacy zbyt wyolbrzymiają....

Jeśli dyskusja bedzie zmierzać w stronę mody, to przerzucę dalszą część do topiku o bolkowym lansie i ciuchach , gdzies taki tu mamy :D.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 19-01-2007, 21:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
normalny w krótkich spodenkach i sandałach ( to dopiero obciach...:D) i się smieje ze wszystkich dookoła... To tez swego rodzaju lans , typu ' gotycka- moda -sucks- jestem-tu- TYLKO- dla- muzyki'.


Sanadały jak znalazł, bo może ciepło będzie;) Zawsze lepiej to niż glany czy jakieś tam buty robocopa na lato.
Ale ja tam wolę "japonki";) Jakieś ciemne sobie sprawie na imprezkę w Bolkowie, żeby nie było ze jakimś bikiniarzem jestem. Tak sobie myśle że gotycko-industrialowa-militarna moda młodzieżowa to lepsza jest na jesień. Przynajmniej większość tego asortymentu.

Aaricia_de_Goth wrote:
gotycka- moda -sucks- jestem-tu- TYLKO- dla- muzyki'


Yeah;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 19-01-2007, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Ale ja tam wolę "japonki";)

Są już nawet tru-gotyckie , z kolcami ;p, jakbyś sobie życzył ;p

Dobra, to ciuchy juz omówiliśmy , I can take it no more.



japonki.jpg
 Description:
 Filesize:  33.14 KB
 Viewed:  724 Time(s)

japonki.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 19-01-2007, 23:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
tristancandance napisał(a):
Ale ja tam wolę "japonki";)

Są już nawet tru-gotyckie , z kolcami ;p, jakbyś sobie życzył ;p



Thx!!!!!!!!!!!!! Takie będą pasować!!! Perwera na maksa;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 20-01-2007, 00:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

1UNAtic wrote:
myst to lanser ... a czyje zdjecie straszy na zamku :lol:


Ja z tym nie miałem nic wspólnego! To było wyjęte z sesji zdjęciowej po naszym koncercie na CP w 2004 roku, a fotograf przygotował z tego plakat bez mojej wiedzy i zgody, chociaż odkupiliśmy prawa od niego do całej sesji. Sprawa już została omówiona z nim i nie powinno się powtórzyć coś takiego już więcej mam nadzieję.

Tristancandance dobrze gada - trzeba to wszystko traktować z dystansem i z przymróżeniem oka.

Czymś innym za to jest fakt, o czym wspomniała Aaricia, że na przykład w Anglii (jako przykład daję Camden Town w Londynie) Castle Party trwa cały rok i zdeklarowani goci chodzą w swoich "festiwalowych" ciuchach na codzień traktując je jako normalny strój. Tutaj nikt nie robi z tego żadnego obciachu, to poprostu jest normalne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 20-01-2007, 00:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Castle Party trwa cały rok i zdeklarowani goci chodzą w swoich "festiwalowych" ciuchach na codzień traktując je jako normalny strój. Tutaj nikt nie robi z tego żadnego obciachu, to poprostu jest normalne.


Nie mam nic przeciwko. Byle tylko moda na poziomie i bez napuszenia (a wiem z doswiadczenia ze na zachodzie ludzie maja troszke większy do niej dystansik).
A tak a propos mody na linii polska-zachód : kiedyś długo w rzymie siedziałem - zauważyłem tam, że ich np. punki fajniej wyglądają niż nasi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 20-01-2007, 01:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zaraz temat zostanie przerzucony, byle nie został skasowany :)

Dystans... bo ja wiem. Obserwując tutaj ludzi, zwłaszcza w tym sławnym Camden Town zauważyłem, że oni nie traktują tego jako mody czy sposobu na pokazanie się; oni poprostu traktują te stroje jako swoją codzienność, jak dżinsy i koszulkę. To nie jest pozerstwo tylko taki sposób życia. I nie są to tylko osoby młode, ale też i ludzie w kwiecie wieku, w okolicach swoich czterdziestych a nawet pięćdziesiątych urodzin.

Zawsze wybierając się do Camden stroiłem się, ubierałem, żeby się pokazać, żeby zrobić wrażenie, ale to nie skutkuje w tym miejscu, ponieważ to jest codzienność dla tych ludzi. Nie ma tam raczej mowy o pozerstwie, to jest poprostu chleb powszedni.

A co do punków w Londynie - ci to dopiero są pozerami, a na swoim wyglądzie trzepia kasę że aż kieszenie im sie obrywają. Wyobraźcie sobie że na moście Camden Lock stoi codziennie grupka "punków", którzy kasują 1 funta za zrobienie im zdjęcia. Jak ktoś cyknie i nie zapłaci... W Camden jest wiele wąskich, zapomnianych uliczek... Potrafią dorwać delikwenta za 1 funta!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 21-01-2007, 01:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Zaraz temat zostanie przerzucony, byle nie został skasowany :)


Wydzieliłem temat z komentarzy do niusa, bo się bałagan zaczął robić.
Back to top
View user's profile Send private message
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 21-09-2007, 11:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmm a ja mam problem. a mianowicie poszukuję kaftanu bezpieczeństwa. na allegro owszem znalazłe, ale kiepskiej jakości. następnie znalazłem sklep internetowy z krakowa, tylko że tam kaftan był lateksowy, co mnie również nie interesuje. żałuję że sklep internetowy z białegostoku zawiesił swoją działalność, bowiem tam był kaftan który wyglądał już sensowniej, tak skórzany jak i z naturalnego materiału. czy ktoś z Was może zna jakieś sklepy, w których można nabyć kaftan bezpieczeństwa? o ile z materiału naturalnego, kolor nieważny.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Insomnia


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 16
Location: Poznań

PostPosted: 28-09-2007, 16:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiadaomo, że na takich festiwalach jak CP trzeba celowo przyjśc nadzwyczaj normalnie ubranym żeby się wyróżniać. I powstaje ironia. Goci wychodzą na ulicę, czują się obco, a tu na CP przyhcodzi ktoś normalnie ubrany i też czuje się obco.

Ale rozumiem, że jak sie wybiorę na CP i będę w czarnych dżinsach, adidasach i czarnej koszuli to nie będę robił obciachu? ;)
Back to top
View user's profile Send private message
mind.in.a.box


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 27 Nov 2004
Posts: 16
Location: Czeladź

PostPosted: 05-11-2007, 17:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Strojenie się, nie strojenie. Dla ludzi, którzy choć w minimalnym stopniu reprezentują tę modę na codzień to pewnie frajda, móc naprawdę 'zaszaleć' i wyglądać tak, jak, no nie czarujmy się, nie można wyglądać na codzień z różnych względów, np, praktycznych. Natomiast, wydaje mi się, że kreowanie dopiero swojego wizerunku wraz z pojawieniem się okazji, typu CP to raczej przebieranie się. Oczywiście, czerpie się pewnie z tego jakąś satysfakcję, można w końcu pokazać się z zupełnie innej strony ale czy tak naprawdę o to chodzi? Można by dyskutować, bo jest mnóstwo apsektów, 'za i przeciw' i tak naprawdę to pisząc tego posta zupełnie już nie wiem jakie mam do tego wszystkiego podejście :D...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 05-11-2007, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie to tylko szalone samobojcze trugotyckie trzynastki potrafia ubrac sie w sposob taki a nie inny na co dzien.

Boze, przeciez jestesmy normalnymi ludzmi normalnie sie ubierajacymi i nie ma tu co marudzic, jezeli ktos potrafi ubrac sie w ten sposob to bardzo brawo. Oczywiscie wszystko do pewnego stopnia i w malych dawkach jest dopuszczalne nawet dla mnie, co nie zmienia faktu, ze nawet ja pokrece noskiem jak widze kogos podobnego (przewaznie to jakas szczeniara z akwarela na twarzy).

Jestem ortodoksyjny? Byc moze, no ale wszyscy wiedza jak wyglada sytuacja. Nie chce nawet o tym gadac.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
ritualnoise


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Taurus
Joined: 25 Jun 2007
Posts: 5
Location: London

PostPosted: 05-11-2007, 22:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst dobrze prawi ludzie przewijajacy sie/ pacujacy na Camdenie traktuja tego typu ciuszki jak swoja codziennosc, podobnie jest z makijazem zreszta. Co do Bolkowa to wydaje mi sie ze czesc osob to robi zeby znalezc sie w jakiejkolwiek galerii poswieconej temu festivalowi (lekko podsluchane nie raz ). Poza tym biorac pod uwage, ze normalnie na polskiej ulicy raczej taka moda by nie przeszla to tez mila odmiana, tak raz w roku moc sie tak ubrac. Ale wszystko chyba powinno omawiac sie indywidualnie na co nie ma miejsca :P
Polansowac sieu mozna byle nie przesadzac - moim skromnym zdaniem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name Tlen login
lady mcbeth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Scorpio
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 41

PostPosted: 08-11-2007, 12:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

szalone samobojcze trugotyckie trzynastki heh rozwaliło mnie to określenie :P

co do reszty to myślę że CP jest tego typu imprezą że można zrobić ze swoim wyglądem niemal wszystko i jakoś inni ludzie podchodzą do tego na luzie nie traktuja ich jak UFO bo większość ludzi wygląda tam mniej lub bardziej dziwacznie, oryginalnie, śmiesznie itepe CP jest dla niektórych ludzi odskocznią od codzienności i co z tego że na codzień ubieram się normalnie a na CP wyglądam jak połączenie czarownicy z prostytutką fajnie że jest parę takich okazji żeby zrobić coś innego może nawet poudawać bo znam pare osób które ida na CP żeby pobawić się w teatr przebrać za kogoś innego itp jeśli robią to żeby się lepiej poczuć to czemu to ma być coś złego są też ludzie którzy idą tam dla muzyki i nie kombinują nic z lookiem bo nie widzą sensu i to tez jest akceptowane

jeśli czujecie się dobrze w tym w czym jesteście to nie przejmujcie się niczyimi opiniami bo w końcu robicie to żeby sie dobrze bawić

co do jakichś hardkorowych lanserów to też niech idą z Bogiem może oni się świetnie czują gdy ludzie się z nich nabijają i dokładnie chodzi im o zrobienie takiego wrażenia jakie robią
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Rozmowy » Moda na CP (i nie tylko)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group