FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy mężczyźni boją się kobiet? (wydzielony)
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 28-01-2007, 18:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kobieta z charakterem? Pewna siebie? Dumna? Inteligentna? Przekorna? Zdecydowana, poukładana, samodzielna, wiedząca czego chce od życia?

Takiej mam się bać?

Nieeeeee.....

Taką trzeba szybko brać;)

A mężczyźni nie boją się kobiet. Ani nawet innych mężczyzn;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 28-01-2007, 18:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niektórzy wolą te uległe, nieśmiałe, ciche i bezbronne. Może dlatego, że sami chcą dominować, a może po prostu nie chcą ryzykować z kobietą silną.
Ludzie pewni siebie i zdecydowani są bardziej pociagający, niż ci skryci. Chociaż wrażliwi i nieśmiali często budzą ciekawość. Mówią mało, nic o nich nie wiadomo.

Po co bać się kobiet? Przecież nie jemy mężczyzn na kolację. ;) No, w ostateczności gryziemy.
Back to top
View user's profile Send private message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 29-01-2007, 10:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Faceci boją się uczuć a nie kobiet. A ci wrażliwi faceci to oprócz odrzucenia, bo tego boi się każdy, boją się również żekomego zrażenia do siebie obiektu porządania. Zakręcone to wszystko. Taka psychika.:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 29-01-2007, 16:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Faceci boją się uczuć a nie kobiet.

To niech przestaną się bać. ;)))
Back to top
View user's profile Send private message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 29-01-2007, 17:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Łatwo powiedziać ale taki strach siedzi w naturze faceta bardzo głęboko. Myślę, że to spowodu wielkiej presji bycia twardym. Taki spartański model mężczyzny. Gówno prawda. Najwarzniejsze jest być wartościowym człowiekiem a nie macho. Żal mi takich kozaków.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 29-01-2007, 19:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kozaków również mi żal. Za to lubię twardych mężczyzn, byle autentycznych i żeby mieli chociaż trochę romantyzmu w sobie. ;))
Back to top
View user's profile Send private message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 30-01-2007, 09:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twardzy i romantyczny? To mi się nie chce wizualizować w mojej głowie. Taki ideał to jest to ale w realnym życiu raczej nieistniejący.
Taki kozak jest bardzo słaby psychicznie i swoim kozaczeniem próbuje coś udowodnić. Co więcej, dziewczyny pociąga takie mongolskie zachowanie. Zgroza. A potem się nacinają. I tu już nie żałuję nikogo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 30-01-2007, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

O kozakach znam bardzo fajny wiersz;)
Ale nie zarecytuję na forum, bo nie chcę zbytnio "kozaczyć";)

Jakoś tak się składa że można być wartościowym człowiekiem i mężczyzną (macho - dobre;) zarazem.
Nie bać się kobiet i szanować je jednocześnie - też. No problemo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
szuflada


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aquarius
Joined: 26 Jan 2007
Posts: 4
Location: Wrocek / Kowary

PostPosted: 30-01-2007, 22:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

no tak zeby tylko i kobiety szanowaly mezczyzn tez bym sie nie obrazil. a w sumie kobiet nie ma co sie bac bo gryz chyba az tak nie gryza
Back to top
View user's profile Send private message
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 31-01-2007, 09:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:

Jakoś tak się składa że można być wartościowym człowiekiem i mężczyzną (macho - dobre;) zarazem.
Nie bać się kobiet i szanować je jednocześnie - też. No problemo.


Masz rację. Tylko, że ze wzglęgu naregres i aberrację cywilizacyjną, egzystencjonalną i fizyczną, ludzkość staje sie coraz słabsza. Stąd mertoseksualiści i kobiety, które leją sie ze wszystkimi. Zgroza.

szuflada wrote:
...kobiet nie ma co sie bac bo gryz chyba az tak nie gryza


A mine się podoba jak gryzą :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 31-01-2007, 22:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
ze wzglęgu naregres i aberrację cywilizacyjną, egzystencjonalną i fizyczną, ludzkość staje sie coraz słabsza


Wow! Nie wydaje mi się. Skąd ta dekadecnka teoria?

ahenathon wrote:
Stąd mertoseksualiści i kobiety, które leją sie ze wszystkimi


Metrusi są spox. Co Ci w nich przeszkadza? Ze ładnie pachną?
Zresztą na powodzenie u płci przeciwnej chyba nie narzekają Ci co dbają o siebie (nawet jeśli przesadnie dbają). Podpakowany i zadbany koleś to chyba nic złego? Po prostu inny typ kobiet na nich leci i już. A "Regres" i "Aberracja cywilizacyjna" to jest jak komuś w tramwaju śmierdzi spod pach:(.

A kobiety które "leją się ze wszystkimi" były już w innych epokach historycznych. Np.: Joanna D'arc, Boudicca czy inne władczynie. Nie mówiąc już o kobietach z "plebsu" które musiały sobie jakoś radzić w trudnych warunkach. Jak dla mnie fajne babki;) Ja się tam takich nie boję np, tylko szanuję i próbuję zrozumieć.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 01-02-2007, 09:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Miałem na myśli to, że przez chęć niesienia pomocy kod genetyczny luczkośći się degeneruje. Jak? A no słąbe jednostki są chodowane, pomaga się im itd, a potem dopuszcza do rozrodu i tak ich kiepski materjał genetyczny jest przekazywany dalej. Gdyby ludzie dali się kierowć nanturze tak jak kiedyś byli by bardziej wartościowszy. Niestety biją się tego. Tu potwierdza się moja teoria, że ludzie w głownej mieże swą cywilizacją zagłuszali strach przed naturą. Ale nie neguje tego, mi żyje się całkem fajnie w takiej cywilizacji.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 01-02-2007, 18:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
A no słąbe jednostki są chodowane, pomaga się im itd, a potem dopuszcza do rozrodu i tak ich kiepski materjał genetyczny jest przekazywany dalej. Gdyby ludzie dali się kierowć nanturze tak jak kiedyś byli by bardziej wartościowszy


Cóż to za teoria! Czyżby kolega za dużo poczytywał Nietzschego? A może Gobineau? A może pana Adolfa?
Twoja teoria także z teorią ewolucji nie ma nic wspóllnego.
Niektóre zwierzęta też sobie pomagają. Baa - nawet lwy i wilki;)
Nie sądzę żeby ludzie byli mniej (lub bardziej) wartościowi niż kiedyś. Nie będą takżke lepsi jeśli przestaną sobie nawzajem pomagać - cała nasza cywilizacja opiera się przecież zarówno na rywalizacji - jak i współdziałaniu (pomocy). Zresztą nietylko cywilizacja - natura również.
Nie ma także pewności że kod genetyczny się degeneruje (bo niby czym? jak?), być może dojdzie do jego "sztucznego" ulepszania nawet, więc sie nie ma o co martwić.

A właściwie czemu rozmowa o kobietach/mężczyznach i ewentualnym strachu przed drugą płcią musi się zawsze kończyć jakąś apokaliptyczną wizją gatunku ludzkiego i cywilizacji? Kryzysem człowieka i wartości? Trochę luzu;))).

Napierw najeżdżasz na twardzieli/macho, a potem na metroseksualistów.
Trochę to dziwne.
Bo po pierwsze nie widzę powodu żeby macho (czyli mężczyzna po hiszpańskku - machismo) nie mógł być jednocześnie "metrusem" (a zazwyczaj panowie z Zachodu są nimi).
Po drugie - nawet jeśli rozumiesz to jako wspólczesne ideały męskości (które jak zrozumiałem nie bardzo Ci pasują) - to chyba są dla kobiet wymarzone przecież. Więc o żadnej "zgrozie" nie może być mowy.

Czysty i zadbany (więc "metro"), męski i twardy (więc "macho"), pewny siebie, ale i romantyczny - nie widzę ŻADNEJ sprzeczności. Zdaje się nawet że ideał rycerza był podobny. Powtarzam IDEAŁ! Co nie znaczy że nie chodzą tacy po ziemi...
To samo tyczy się kobiet zresztą. Pewna siebie kobieta, jednocześnie bardzo zadbana, z charakterem, ale wrażliwa. Sprzeczności? A skąd!!! Po prostu uzupełniające się cechy.

Swiat nie upada - skoro takich troszkę jeszcze chodzi po naszej planecie. I niekoniecznie jest ich mniej.

Teraz jeszcze o strachu mężczyzn wobec kobiet. Tzw "Idealni" mężczyźni mogą się bać niektórych kobiet. Tych które na nich nie zasługują - i bardzo dobrze. Na odwrót jest dokładnie tak samo, bo tak się składa że nie mam nic przeciwko równouprawnieniu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 05-02-2007, 08:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
...Czyżby kolega za dużo poczytywał Nietzschego? A może Gobineau? A może pana Adolfa?


Zaskoczę cię... Żadnego z nich. Do wszystkich rewolucyjnych i niepokornych teorii doszedłem sam. To są tylko moje myśłi, którymi się dzielę. Nie mam tyle samozaparcia, żeby atakować świat jeszcze jedną ideologią jak ci panowie.

tristancandance wrote:
A właściwie czemu rozmowa o kobietach/mężczyznach i ewentualnym strachu przed drugą płcią musi się zawsze kończyć jakąś apokaliptyczną wizją gatunku ludzkiego i cywilizacji? Kryzysem człowieka i wartości? Trochę luzu;))).


Bo ja tam kieruję. A jeśli by to nie było na miejscu to admin zawsze może wydzielić to na temat dla pesymistów.

tristancandance wrote:
...Napierw najeżdżasz na twardzieli/macho, a potem na metroseksualistów.
Trochę to dziwne.
Bo po pierwsze nie widzę powodu żeby macho (czyli mężczyzna po hiszpańskku - machismo) nie mógł być jednocześnie "metrusem" (a zazwyczaj panowie z Zachodu są nimi).
Po drugie - nawet jeśli rozumiesz to jako wspólczesne ideały męskości (które jak zrozumiałem nie bardzo Ci pasują) - to chyba są dla kobiet wymarzone przecież. Więc o żadnej "zgrozie" nie może być mowy.


Sam jestem czysty, zadbany i zwracam uwagę na mój wygląd przytym nie nazywam się metroseksualistą. To poprosyu natura człowieka wychowanego w czywilizowanym świecie ze wszystkimi jego wygodami sprawia, że tak robię. Moze nawet uległem stereotypom ale ty też. skoro tak wylewnie zareagowałeś. W moich postach nikogo nie atakowałem tylko we włąściwy sobie pokrętny sposób wyraziłem swoją opinię.

tristancandance wrote:
Nie ma także pewności że kod genetyczny się degeneruje (bo niby czym? jak?),


Jest. Choćby sam Czernobyl. Ale jest wiele bardziej subtelnych czynników, które jeszcze mocniej oddziaływują na naszą genetykę. Teraz powinniśmy się zastanowić się czy należy genetycznie ingerować w te aberracje czy raczej zostawić jak jest. W sytuacji, w ktorej się znaleźliśmy to pierwsze było by lepsze. Niestety niektórzy boją się zmian i wolą powolną śmierć niż drastyczne zmiany.

Jeśli za ostro to przepraszam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 05-02-2007, 09:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

ahenathon wrote:
Moze nawet uległem stereotypom ale ty też. skoro tak wylewnie zareagowałeś. W moich postach nikogo nie atakowałem tylko we włąściwy sobie pokrętny sposób wyraziłem swoją opinię.


No bo napisałeś że:

ahenathon wrote:
Tylko, że ze wzglęgu naregres i aberrację cywilizacyjną, egzystencjonalną i fizyczną, ludzkość staje sie coraz słabsza. Stąd mertoseksualiści i kobiety, które leją sie ze wszystkimi. Zgroza.


Widzisz - ja dbam (cholernie!) o siebie, więc można mnie nazwać "metro" (nie obraziłbym się o to). Można mnie też nazwać "macho" - bo z charakteru jestem nieustępliwy. Jakoś nie sądzę żebym był słaby;) Jakos nie sądze że to jakaś zgroza i tyle. I tylko o to mi chodziło.

ahenathon wrote:
Jeśli za ostro to przepraszam.


Zartujesz - normalna dyskusja. Przeca wulgaryzmów nie używamy, tylko argumenty same.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy mężczyźni boją się kobiet? (wydzielony)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group