FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » tura rura rura czyli czego słuchacie oprócz...
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
1UNAtic


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 06 May 2004
Posts: 167
Location: Gomorrha

PostPosted: 28-04-2007, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Wet Fingers - Hi-Fi Superstar

http://www.youtube.com/watch?v=EB6SqaVrn3Y

w sumie proste jak but, ale wlasnie w swojej prostocie bardzo mi sie podoba, genialny kawalek i swietny teledysk :D


lepszy ich kawalek to No limit zrobiony na motywie z 5-10-15 utrzymany w klimacie house.
Troche slaby remix na singiel camouflage,ale w radio sie lansuje muza niszowa :)
Fajnego maja promo mix'a ... ale to dla vipów :ppp

tristancandance wrote:
czy np taki "Kalwi & Remi" to techno


juz wiem w czym twoj problem lezy ... za duzo palisz tego gówna
k&r to zwykle techno-trance zreszta sami to mowia.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 28-04-2007, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

1UNAtic wrote:
juz wiem w czym twoj problem lezy ... za duzo palisz tego gówna
k&r to zwykle techno-trance zreszta sami to mowia.


Czego k...a palę?! Jakoś nie palę tak się składa... Bez obraźliwych oskarżeń poproszę. I niepopartych dowodami jak sądzę.

Jak byś się choć troszku znał na techno to wiedziałbyś że techno i trance to dwa baaardzo odległe gatunki muzyczne (przynajmniej dla wyjadacza i miłośnika), a Kalwi czy jakiś inny Remik to sobie mogą mówić że "grają" nawet country, mi to zwisa.

Zwykłe "techno" to dla mnie "czarna" muza z lat 80tych z Detroit. A nie jakaś podpoznańska wixa.

Przykre jest że ktos używa nazwy techno w stosunku do badziewia ktore nawet muzycznie z techno ma niewiele wspolnego. Ale widac to dlatego ze wixiarze nie potrafili wymyslić nazwy dla swej muzyki i ukradli czarnym.
Techno to np Cybotron albo Afrika Bambataa. Porównaj z Kalwim - usłyszysz róznice, co ja gadam - przepaść.

o, Plastikman to techno. Takie współczesne, żeby nie było że to tylko z lat 80tych.

Niektóre kawałki Aphex Twina czy Orbital to techno. Underworld. Ba - nawet Westbam, ale nie nazwałbym tego ostatniego ortodoksyjnym techno. Ale nie Kalwi & Remi... Co do trance - no comments... Po prostu mi się już nie chce tłumaczyć...

Dodano po 6 minutach 38 sekundach:

Kalwi & Remi to bardzo kiepska muzyka dance (cóż za nieprecyzyjny termin, ale co tam) która przez bardzo wielu w Polsce utożsamiana jest mylnie z muzyką techno lub trance.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1UNAtic


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 06 May 2004
Posts: 167
Location: Gomorrha

PostPosted: 28-04-2007, 17:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

zyj sobie koles w swoim swiecie ale przynajmniej trzymaj sie faktow

afrika bambata nie tworzyl w lata 80 electrofank,zapoczatkowal scene hiphop
a nie techno.
detroit techno to sie wywodzi z muzyki house,wiec nie ma tu juz bezposredniego powiazania z czarna muzyka
a Richie Hawtin to koles ktory nie ukrywa w swoim brzmieniu detroit ale w setach to raczej minimalem zajezdza.

wiec nie wciskaj tu pierdol
a to czy k&r to ambitne czy nie to pozostawic nalezy sluchaczom,rynkowi i kij wie komu jeszcze
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 28-04-2007, 17:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

1UNAtic wrote:
zyj sobie koles w swoim swiecie ale przynajmniej trzymaj sie faktow


Bez "kolesiów" poproszę;). Troszkę kulturki. Najpierw "paleniem gówna" a teraz "kolesiem" do mnie. Powstrzymaj język bo będę odwdzięczał sie tym samym.

Ty się trzymaj faktów:

1UNAtic wrote:
afrika bambata nie tworzyl w lata 80 electrofank,zapoczatkowal scene hiphop
a nie techno.


Również techno. Przypominam że wspomniany wyżej przeze mnie Cybotron (typowe stareńkie techno) to klasyka również dla hip-hopu (bo jest bardzo często samplowany ogromnymi partiami). Te gatunki nie są odległe. Ba, ciężko wyobrazić sobie hh bez techno. Electrofunku również ma sie rozumieć. Nie byłoby techno czy hiphopu bez wczesnych wzajemnych oddziaływań i wpływów.
A Afrika Bambaataa to właśnie przykład muzyka który odziałuje na tak wiele gatunków muzycznych że nazwać go można "ojcem-założycielem" co najmniej - hh-u, techno i pewnie kilku innych jeszcze klimatów.

Tzw Technopop jest jeszcze (bardzo wczesne techno), zwany czasami electropopem, electrofunkiem czy jakoś tak, robopopem również (np Kraftwerk czy własnie Afrika Bambaataa). Prawdą jest ze zapoczatkowali hiphop, a przynajmniej wpłyneli na "czarnych" którzy też zainteresowali się elektroniką. I na scenę detroit techno też wpłynęli "kolesiu" (nie wyobrażam sobie wczesnego techno bez Afrika Bambataa właśnie czy Kraftwerku). Jak nie wierzysz/nie zgadzasz się to poczytaj, posłuchaj, albo chociaż wejdź sonbie na:
http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

1UNAtic wrote:
detroit techno to sie wywodzi z muzyki house,wiec nie ma tu juz bezposredniego powiazania z czarna muzyka


tja. Tak się składa że również house to była poczatkowo czarna muzyka, już nie mówie że sam house ma korzenie m.in. w dubie... No chyba że dub wymyślili biali? Czarna muzyka to nie tylko soul czy hh;))) choć ogladając "mtv base" mozna odniesc takie wrażenie...

Większość klasycznych/uznanych/najlepszych oldskulowych twórców muzyki techno (i house też;) to tak się składa że czarni... Zabawne ale ta prawidłowość dotyczy też rocka, szczególnie wczesnego (Hendrix chociażby), hh-u, jazzu (prawie wszczyscy muzycy i twórcy najważniejszych prądów) i innych głównych nurtów muzy współczesnej "koleś".

1UNAtic wrote:
Richie Hawtin to koles ktory nie ukrywa w swoim brzmieniu detroit ale w setach to raczej minimalem zajezdza.


"Minimal techno" który uprawia Richie Hawtin to podgatunek który wywodzi sie bezpośrednio z "detroit techno". Krótko mówiać minimal w przypadku Plastikmana to podgatunek techno. To po prostu współczesne techno (czy raczej główny nurt muzyki techno lat 90tych).
A nie ze techno to jakiś kalwi i remi "koleś". No chyba że dla Ciebie. I dla "rynku".

Więc o co Ci chodzi? Czyżbym gdzieś napisał coś błędnie, nieprawdziwie?
Jeszcze raz polecam stronkę ishkura. W sam raz dla początkujących.

1UNAtic wrote:
wiec nie wciskaj tu pierdol
a to czy k&r to ambitne czy nie to pozostawic nalezy sluchaczom,rynkowi i kij wie komu jeszcze


Ty wciskasz pierdoły. A słuchaczem muzyki tak się składa że jestem np ja;) Wiec chyba mogę ocenić że Kalwi & Remi to nie jest dla mnie "techno", ani nie jest dla mnie fajne czy ambitne, ok? Mam prawo do własnego zdania, nie uznaje tej muzyki za gatunkowe techno, ty masz prawo do swojego zdania;)

I chyba kurna napisałem "koleś" w poprzednim poście że Plastikman to techno współczesne, więc czytaj uważnie a nie się rzucaj od razu do krytyki.


Last edited by tristancandance on 29-04-2007, 16:49; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1UNAtic


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 06 May 2004
Posts: 167
Location: Gomorrha

PostPosted: 28-04-2007, 18:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

kazdy kto przesluchal troche muzyki zawartej na stronie ishkura
wiec ze jestem tam troche bledow.najpierw posluchaj pozniej gadaj

koniec tematu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 28-04-2007, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

1UNAtic wrote:
kazdy kto przesluchal troche muzyki zawartej na stronie ishkura
wiec ze jestem tam troche bledow.najpierw posluchaj pozniej gadaj


No widze ze brak argumentów... Wszędzie są błędy (na każdej stronce tego typu), tylko wskaż gdzie ja je mam w poprzednim poscie, jeśli wiedza muzyczna Ci pozwala. Ja wskazałem że niesłusznie się czepiasz.
A muzyczkę z tej stronki "posłuchałem" "koleś". I wiem gdzie są na niej "błedy". Akurat nie w tych miejscach na które się powoływałem w/w poście. Więc "najpierw posłuchaj a potem gadaj" to się tyczy ciebie.
Koniec tematu.


Nazwać Kalwi & Remi techno to tak jakby Avril Lavigne nazwać punkiem;), albo "Tokio Hotel" black metalem;). Albo Ciebie znawcą techno;))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1UNAtic


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 06 May 2004
Posts: 167
Location: Gomorrha

PostPosted: 28-04-2007, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

dobrze ze mamy takie znawce jak ty
ide sobie postawic oltarzyk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 28-04-2007, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

1UNAtic wrote:
dobrze ze mamy takie znawce jak ty
ide sobie postawic oltarzyk


thx, a Ty nie spieraj się jak masz blade pojęcie;) Bo po co się ośmieszać?
Zresztą nie kłóciłbym się z tobą (bo każdy ma prawo się mylić na jakiś temat) ale ubodło mnie że niegrzecznie (i mylnie) się dosyć zwracasz w stylu "za dużo palisz gówna" i "koleś". A niegrzecznych typków to akurat lubię ośmieszać (i tylko ich).
Za znawcę "mrocznej muzyki" to się nie uważam (stąd moja obecność na tej stronie), ale techno czy np d'n'b to już nawet nieźle znam, dziękuje, nie narzekam;)

Przypominam że to muzyczna (mniej lub bardziej) strona, więc dyskusje o muzyce są chyba wskazane? Za to niegrzeczne zwroty chyba niezbyt?
Co prawda nie chodzi o dyskusje o techno może, ale akurat temat tego wątku to "czego słuchacie oprócz...".


Last edited by tristancandance on 28-04-2007, 18:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 28-04-2007, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Panowie przepraszam że się wtrącam ale nie moge się opanować.
Mam dzisiaj podły nastrój ale podczas czytania Waszych postów gęba mi się cieszy od ucha do ucha:-)
Także bardzo dziękuje za poprawienie mi humoru;-), tak wogóle na marginesie to ja bladego pojecie nie mam o czym mówicie;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 28-04-2007, 18:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Także bardzo dziękuje za poprawienie mi humoru;-), tak wogóle na marginesie to ja bladego pojecie nie mam o czym mówicie;-)


Kurde też tak mam czasem jak czytam jakieś dyskusje na forach muzycznych (nie tylko tym). Muzyka to szerokie pole do dyskusji;)))

Swoją drogą nie było dawno na darknation.EU żadnego poważnego sporu na tematy muzyczne lub okołomuzyczne, ostatnio cisza była na kablach strasznie, a teraz błahy powód i proszę - WOJNA. Wreszcie;)))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 01-05-2007, 00:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dawno tutaj nie zaglądałem i proszę .Spór o muzykę techno:) Co prawda nie znam się na muzyce techno i nie będę się raczej wypowiadał na ten temat tej muzyki ,bo nie chce wywoływać kolejnej wrzawy :]
Oprócz tzw"klimatów" to słucham : blues, metal ,rock i czasami też reggae. Ostatnio przygotowania do matury odbywają się u mnie przy Janis Joplin :)
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 01-05-2007, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

a propos słuchania muzyki (i jej gatunków, w szczególności elektronicznych) polecam całkiem zabawny generator nazewnictwa;) :

http://www.vagabondage.com/is/genres

A co do techno jeszcze - czasem jak słucham muzy z last.fm to pod tagiem "EBM" czy "Industrial" lecą typowe oldskulowe techniawy albo przynajmniej w tym stylu, a pod tagiem techno lecą typowe Ebmy czy industriale. Czasem ktoś błednie otaguje, ale częściej to wzajemne przenikanie się i inspiracja bardzo podobnych gatunków (podobnych przynajmniej w ostatnich latach, bo nie "u źródeł").
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Antikörper


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 34
Zodiac: Cancer
Joined: 26 Jun 2007
Posts: 13
Location: Kujawy & Pomorze

PostPosted: 26-06-2007, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prócz "klimatów" to głównie blues .. no i muzyka "amigowa" czyli ścieżki z gier oraz scenowe.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » tura rura rura czyli czego słuchacie oprócz...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group