FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ghost


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Leo
Joined: 05 Nov 2006
Posts: 23
Location: Elbing

PostPosted: 13-09-2007, 13:14    Post subject: Scena polityczna Polski Quote selected Reply with quote

Długo się zastanawaiłem czy dać ten temat w dziale "Humor" czy tu. Jakie jest wasze odniesienie do tzw. spraw politycznych? Chyba, że ktoś tu jest całkowicie apolityczny. Juz wiele lat temu straciłem jakąkolwiek wiarę na to, że w tym kraju jest choćby jenda partia warta zaufania. Czy przy takich politykach jak nasi nasz kraj może wyjść na prostą? Ich jedynym zajęciem już od dawna są kłotnie, udupianie swoich przeciwników, obsadzanie stanowisk swoimi itd. PiS nie jest tu wyjątkiem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Blade


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Sagittarius
Joined: 22 Sep 2006
Posts: 20
Location: Lubin

PostPosted: 14-09-2007, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

W wielu sprawach jestem niepoprawnym optymistą i w tej także. Myślę, że może być lepiej, a może nawet dobrze, ale pod kilkoma warunkami. Jednomandatowe okręgi wyborcze, głosowanie na człowieka a nie na liste jak to obecnie jest no i przede wszystkim bez tych wszystkich debili, którzy pchają się do władzy nie mając o niczym pojęcia. Wszystko co złe to obecność tych Lepperów i innych wieśniaków (nie obrażając PSL) Giertychów, Gosiewskich, Kaczyńskich, Dornów, Ziobrów a wcześniej tych kilku starych pierdzieli z SLD.

Odpowiadając na twoje dość retoryczne pytanie: nie nie wyjdzie na prostą jeżeli jedni debile będą wybierać wciąż tych samych debili. Ja prwdopodobnie pójde do wyborów jak zawsze bo gdy każdy powie że mój głos nic nie zmieni no to się nic nie zmieni.
Najbardziej jednak marzy mi się ktoś kto przejmie władze w Polsce i pozamyka wszystkich tych idiotów a na stanowiskach obsadzi swoich ale fachowców jak mój idol Piłsudski :)
Back to top
View user's profile Send private message
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 14-09-2007, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak dla mnie to cała Polska scena polityczna jest skompromitowana. PO i PiS to taka pseudo prawica, która potrafi się przekrzywkiwać i zamiast współpracować wyciąga coraz to nowsze afery. Lewica natomiast kompromituje się choćby ostatnio pod postacią pana Kwaśniewskiego, który dawał wywiad do jakiejś Niemieckiej gazety "podjudzając" Niemcy do zaostrzenia prowadzonej polityki przeciwko naszemu rządowi - no błagam przecież to jawny idiotyzm... Jakby tego było mało każda strona zamiast szukać jakiegoś porozumienia z innymi pokazuje tylko palcem - zobaczcie co oni zrobili, co obiecywali a co dostaliście w zamian - z drugiej strony ciekawi mnie, który rząd (w jakimkolwiek państwie) zrealizował całkowicie swoje plany wyborcze?? Wracając do PiSu - jak to się dzieje, że rząd, który jest wyśmiewany przez wszystkich za "braci ksero" za i ch pojednanie (chwilowe) z LPRem i Samoobroną ma najwyższy wskaźnik poparcia w społeczeństwie?? Może mi ktoś to wytłumaczyć ?? Nieobiektywność badań opinii publicznej ??
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-09-2007, 12:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

z tymi najwyszymi wskaznikami w spoleczenstwie to bylabym ostrozna..... wlaciwie kogo oni pytaja ??? niestety wskazniki badania opinii publicznej sa na zamówienie glównie , i ni e pokazuja nic nowego...ot prawie 50/50 z malymi odchyleniami raz dla pis raz dla po, zalezy od dnia i nowej wypowiedzi... taka kolejna forma reklamy , zawsze kilkaset ludzi sie zlapie..... a moze ja mam jakas fobie i to wszystko to uklad....;p;p;p
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-09-2007, 12:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

generalnie zy uklad czy nie , jest praktycznie pewne ze PIS wygra.

przynajmniej ostatnie wydarzenia i moj nos mnie w tym utwierdzaja... niestety :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 16-09-2007, 16:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
generalnie zy uklad czy nie , jest praktycznie pewne ze PIS wygra.

przynajmniej ostatnie wydarzenia i moj nos mnie w tym utwierdzaja... niestety :(
Na jakiej podstawie tak twierdzisz???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LadyBergamoth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Aries
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 98
Location: Poznań

PostPosted: 16-09-2007, 19:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie może wygrać, dlatego trzeba wszystkich leniwych znajomych zmobilizować do udziału w wyborach!

Swoją droga jak się patrzy na tych katokretynów wszystkich.... Była kiedyś taka piękną przedwojenna tradycja odstrzeliwania władających....;) Nie, że do niej zachęcam, ale dziwię się, że jeszcze nikt na to nie wpadł...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-09-2007, 21:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Na jakiej podstawie tak twierdzisz???

Na podstawie nawet nie tyle sondazy co mentalnosci wiekszosci spoleczenstwa. Przcietnemu polaczkowi, pelnemu zawisci co do lepszych od niego i tych ktorzy potrafili prace i umiejetnosci przekuc na sukces zwyczajnie imponuje ze bogaci sa "lapani za morde", ze lekarzy zakuwaja - przeciez nie powinni nic miec, ze poslowie tez sie boja. To jest skuteczny efekt psychologiczny i lep na ktory lapie sie nasze spoleczenstwo zyciowych nieudacznikow.

Przecietny zjadacz chleba nie rozumie ze podwyzszenie placy minimalnej nagle o 200 zl jest zwyczajnym ciosem w nas i zrobi duzo wiecej zlego niz dobrego ( im sie wydaje ze to cudnowne nagle zarobic wiecej za friko). Ale trzeba wiedziec cokolwiek o gospodarce czy prowadzeniu dzialanosci zeby przewidziec jakies dlugofalowe efekty dla gospodarki ktore wg. mnie beda bardzo negatywne. ale co tam... ja sie nie znam jestem tylko wyksztalciuchem.

LadyBergamoth wrote:
Nie może wygrać, dlatego trzeba wszystkich leniwych znajomych zmobilizować do udziału w wyborach!

Niestety moze i wygra.

Widzicie, np. program PO ( czytalem wiec wiem ) to nie jest kilka frazesow ktore sie da w 5 zdaniach wylozyc: w stylu : "zmniejszyc korpucje", wyruchac bogatych i aparatczykow.

Dla przecietnego wyborcy wiec nie ma PO programu bo o nim nie mowi w mediach.

Numer jaki zrobil Rokita i jego zona Nelly "kon trojanski" Rokita, pograza platforme jeszcze bardziej.

Czytalem artykul nt. wyborcow PIS, z badan socjologinczo-psychologicznych jasno wynika to co oficjalnie deklaruja wyborcy PIS, ich nie interesuje dialog, nie robia tez na nich wrazenia jakiekolwiek nieciekawe fakty i afery ujawnione w mediach , oni I TAK zaglosuja, to jest slepa wiara.

Poparcie Rydzyka tez sie liczy, platforma nie bardzo potrafi sie przeciwstawic PISowi. Nie potrafia pokazac ze maja jaja niestety, chociaz prezydent jest slaby psychicznie jego brat nadrabia za kilku - trzeba mu to przyznac ze jest twardy w tym co robi, bezczelnie ale skutecznie niestety.

Ludzie to widza, nie do konca rozumieja co sie dzieje i kto jest kto ale widza ze premier jest silny i deklaruje walke z "ukladem" ( ktory niestety bardziej lub mniej istnieje i to sie wyczuwa tez w mediach ).

Musi sie zdarzyc cud zeby PO wygralo. I niestety jesli nie wygra, to po kolei jednego po drugim wykonczy ich Ziobro...

Ostatni gasi swiatlo :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 17-09-2007, 16:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Przcietnemu polaczkowi, pelnemu zawisci co do lepszych od niego i tych ktorzy potrafili prace i umiejetnosci przekuc na sukces zwyczajnie imponuje ze bogaci sa "lapani za morde"


Zgadzam się. Wiele razy już dane było mi słyszeć powalający argument "nie będę głosować na PO bo Tusk popiera bogatych". A bogaci jacy są tacy są, ale inwestując tworzą miejsca pracy dla nieco mniej bogatych od siebie, ale tego już jakoś nikt nie potrafi skojarzyć. A skoro jest moda na "łapanie bogatych za mordę" to może najwyższy czas aby ktoś zabrał się za naszego DROGIEGO Prezydenta bo tyle ile on wydaje na kancelarię nie wydawała jeszcze żadna poprzedna głowa państwa.

Ergo wrote:
Widzicie, np. program PO ( czytalem wiec wiem ) to nie jest kilka frazesow ktore sie da w 5 zdaniach wylozyc: w stylu : "zmniejszyc korpucje", wyruchac bogatych i aparatczykow.

Dla przecietnego wyborcy wiec nie ma PO programu bo o nim nie mowi w mediach.


Bo prawda jest taka, że przeciętny wyborca zupełnie nie jest zorientowany w programie partii, na którą oddaje głos, a tym bardziej w programach innych partii i tak po prawdzie wcale go to nie interesuje. Głosuje na podstawie bilbordów i haseł reklamowych. Niewielu Polaków czyta książki, a co dopiero programy polityczne.

Ergo wrote:
Poparcie Rydzyka tez sie liczy


Oj liczy się liczy. Mnie się cofa jak widzę kaczkę prawiącą peany pochwalne dla Radia Maryja, ale dla moherów to znak, że on jest swój chłop. Z drugiej strony żadna inna partia nawet nie spróbowała przekonać tych ludzi do siebie, zostawili ich PiSowi traktując tak naprawdę jak margines wyborczy, a tymczasem przy okazji wyborów są dość liczącą się grupą o czym wszyscy będą mieli okazję się przekonać.

Ergo wrote:
Ludzie to widza, nie do konca rozumieja co sie dzieje i kto jest kto


Nie rozumieją i zrozumieć nie chcą bo to za dużo zachodu. Tak jak napisałam wyżej przeciętnego zjadacza chleba po prostu to nie interesuje. Jestem niepoprawną optymistką, ale niestety wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że nie będzie różowo czy byczo, ale po prostu...kaczo. :/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 18-09-2007, 16:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Bo prawda jest taka, że przeciętny wyborca zupełnie nie jest zorientowany w programie partii, na którą oddaje głos, a tym bardziej w programach innych partii i tak po prawdzie wcale go to nie interesuje. Głosuje na podstawie bilbordów i haseł reklamowych. Niewielu Polaków czyta książki, a co dopiero programy polityczne.
To nie jest wina wyborcy tylko partii, bo PO przez te dwa lata zamiast mówić o tym jaki maja program polityczny to pieprzyli głównie o tym że trzeba zmienić władzę, bezsensownie krytykowali itd. Oni nawet tak czekali na wybory, cały czas sie ich domagali a moim zdaniem to oni wogóle nie są do nich przygotowani...


Ergo wrote:
Numer jaki zrobil Rokita i jego zona Nelly "kon trojanski" Rokita, pograza platforme jeszcze bardziej.
Dziwisz mu sie??? Traktowali go jak piąte koło u wozu to mają za swoje!!! Swoją drogą sprytnie to wymyslił by z twarzą wyjśc z partii..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 18-09-2007, 17:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam sie z Ergo calkowicie , mam takze wrazenie ze PIS wygra znowu.....
co do PO - mam im do zarzucenia wlasnie ze w sumie moze i maja dobry program , racjonalne rozwiazania , ale sa chwiejni , mialcy...
Polacy chca wodza, wodzowskiego systemu i Jarek doskonale sie w tym odnalazl. A ze cos tam gledzi , klamie i nic dobrego nie robi to juz malo wazne dla przecietnego obywatela. Wazne ze duzo gada, wsadza do wiezien i robi wodzowskie gesty. Zawsze fajnie jest zwalac wine . wlasne niespelnione marzenia lub po porstu nieuctwo na czynniki inne a Kaczka to umozliwia. Nie masz kasy - to bogaty ci zabral lub co najmniej uniemozliwil dobranie sie do niej. Nie ma perspektyw na dobra prace - to uklad rzadzi i cie nie dopusci, bo ty choc biedny to poza ukladem. Polska ma za malo obywateli - to Niemcy zabili 60 lat temu i teraz nam brakuje. itd.To tak zalosne tlumaczenia ze az byloby smiesznie. a jest straszno , bo POlacy sie na to lapia......:/
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 18-09-2007, 17:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Athe wrote:
Bo prawda jest taka, że przeciętny wyborca zupełnie nie jest zorientowany w programie partii, na którą oddaje głos, a tym bardziej w programach innych partii i tak po prawdzie wcale go to nie interesuje. Głosuje na podstawie bilbordów i haseł reklamowych. Niewielu Polaków czyta książki, a co dopiero programy polityczne.


To nie jest wina wyborcy tylko partii, bo PO przez te dwa lata zamiast mówić o tym jaki maja program polityczny to pieprzyli głównie o tym że trzeba zmienić władzę, bezsensownie krytykowali itd. Oni nawet tak czekali na wybory, cały czas sie ich domagali a moim zdaniem to oni wogóle nie są do nich przygotowani


Ja nie mówię, że tylko wyborca jest winny. Oczywiście, że PO mogłoby lepiej prowadzić politykę partii, poza tym mają zagrywy, które mnie drażnią. Chociażby w związku z wyborami Tusk zdecydowanie nadużywa, moim skromnym zdaniem, stwierdzenia "kiedy wygramy" bo to, że wygrają wcale nie jest pewne, delikatnie mówiąc. Poza tym w tym cholernym cyrku, który mamy ktoś powienien zachowywać się z jako taką godnością, a nie obdarowywać partię przeciwną tabletkami na uspokojenie czy innymi specyfikami. Poza tym wkurza mnie ta cała kampania oszczerstw (tu zarzut do wszystkich partii), która według mnie jeszcze nigdy nie była aż tak jawna. Ale wracając do tematu...ja nie oskarżam wyborców o całe zło tego kraju, ale chyba sam przyznasz, że wybieranie ludzi, którzy mają nas reprezentować na podstawie fotek na plakatach czy oszczerstw i oskarżeń, jakie jedni przciwko drugim wysuwają jest jakby trochę nie w porządku. Mówisz, że PO za mało opowiada o swoim programie w mediach i pewnie masz rację bo tylko w ten sposób partie mają możliwść dotrzeć do przeciętnych wyborców i zaprezentować im wycinek programu (chociaż prawda jest taka, że większość ludzi ma w nosie jakiekolwiek programy), ale będzie to tylko wycinek. Poza tym, jak dla mnie, większość tego, co partie opowiadają w mediach o swoich programach to zwykła kiełbasa wyborcza.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 18-09-2007, 17:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Ja nie mówię, że tylko wyborca jest winny.
No dobra może źle to sformułowałem :) Winni są raczej polityce PO za taki stan rzeczy.

Athe wrote:
Poza tym, jak dla mnie, większość tego, co partie opowiadają w mediach o swoich programach to zwykła kiełbasa wyborcza.
Wiesz ja nawet nie słucham teraz co politycy ze wszystkich stron mówią, bo oni w czasie kampanii to wszyscy pieprzą bez sensu. Staram się ich oceniać po tym co robili wczesniej...

A wracając do PO. dzisiaj rozwaliło mnie to że dali propozycje żonie Małysza do kandydowania z list PO. Szlak mnie trefił bo skora mają w swoich szeragach sporo fachowców to po co im taka osoba która wogóle się na polityce nie zna itd W takim krótkim czasie przed wyborami to tani chwyt by przekonać ludzi do siebie, ale tonący po prostu brzytwy się chwyta. Taka poważna "niby" partia jak PO a zrobiła taki ruch na jaki stać często oszołomów z Samoobrony itp. Rozwalili mnie tym!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 18-09-2007, 17:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fakt...podpierają się ostatnio kim tylko mogą. Może po odejściu Rokity szukają nowych twarzy. ;]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 18-09-2007, 17:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przepraszam Was, ale nie mam siły o tym dyskutować... Na wybory pójdę, PISu nie poprę i tyle wystarczy ;)

Ps - PO też nie :P
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group