FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 07-01-2008, 23:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie jestem zadowolony z nowego rządu, ale i nie planowałem być - nie byłem wyborcą ani poprzedniej, ani obecnej koalicji...

Na plus zapisuję Tuskowi uspokojenie sytuacji, ale to na razie jedyny plus, choć duży.

Natomiast jest dużo minusów związanych z zachowaniem złych rzeczy z przeszłości - przede wszystkim na totalnym położeniu uszu po sobie w stosunku do Kościoła (religia na maturze, in vitro, aborcja, karta praw podstawowych) oraz na braku widocznej chęci rozwiązania problemów tworzonych przez nadmierne uprawnienia służb specjalnych z CBA na czele. O ile w tym pierwszym nie oczekiwałem cudów (co najwyżej ta matura... ale czego oczekiwać od minister edukacji, która jest znana głównie z tego, że była dyrektorem liceum sponsorowanego przez ks. Jankowskiego?), o tyle w tym drugim liczyłem na zmiany.
Nie podoba mi się też ustępliwość nowego rządu względem lekarzy - ale przeciez pani Kopacz powiedziała "sama jestem lekarzem i nie dam lekarzy skrzywdzić", więc tu też złudzeń nie miałem. Szkoda tylko, że jak zwykle zapłacimy za to my wszyscy...

Poza tym wciąż mamy miodowy miesiąc, na razie słyszymy tylko dalekie echa problemów - poczekam, co będzie, jak wyjdą na ulice nauczyciele, pielęgniarki czy górnicy...
Back to top
View user's profile Send private message
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 08-01-2008, 10:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy mam byc zadowolony? To zaczyna byc farsa. Wspomniales o religii, in vitro, aborcji (karta praw podstawowych takze, nawet to byla najwazniejsza kwestia wg mnie... ale teraz o kosciele), ale slyszy sie o budowie kosciola, ktorego nazywa sie muzeum z budzetu. XXI wiek - srodek Europy - i to absolutny ewenement, ze chcemy wybudowac kosciol z budzetu panstwa. To juz ani zabawne ani smutne, to juz jest zalosne.

Nie chce juz mowic o tym, ze placi sie zdecydowanej wiekszosci ksiezy z budzetu tylko dlatego, ze to inny temat, ale wspomniec warto i o tym.

Dlatego wlasnie podchodze coraz bardziej negatywnie do decyzji, bo personalnie to niebo a ziemia do tego co bylo. Wiadomo PiS - wszyscy mowia to co dostana w instrukcjach, co powie im prezes Kaczynski, a w PO chociaz kazdy moze powiedziec to co mysli, wiec na pewno jest lepiej niz bylo, tylko po jaka cholere tak sie cisnac w dupe klerowi?

Biora pod uwage badania ze ilestam procent w Polsce to katolicy? No przeciez babcie od radia ksiedza rydzyka i tak zrobia to co on im powie, a wsrod mlodszych ciezko znalezc tych katolikow, wzglednie moze wstydza sie, wiec kalkulowanie tego politycznie jest raczej oderwane od rzeczywistosci nieco, bo nie wydaje mi sie zeby na tym zyskiwali, wiec ja sie pytam o co chodzi?
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 09-01-2008, 02:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ataru wrote:
a wsrod mlodszych ciezko znalezc tych katolikow, wzglednie moze wstydza sie


Ja jestem katolikiem i się tego nie wstydzę ;) Co nie zmienia faktu, że uważam tak, jak powyżej i jestem zażenowany faktem, że traktuje się Polskę jak kraj jednolity wyznaniowo, choć wcale tak nie jest.
Back to top
View user's profile Send private message
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 11-01-2008, 15:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

To jezeli jestes katolikiem i jestes przeciwny temu co widnieje wyzej to juz tylko pozostaje pogratulowac zdrowego podejscia, a moze to ja mam jakas znowu wypaczona wizje tego katolicyzmu :)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 11-01-2008, 17:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

kruk wrote:
Nowa ekipa nie była przygotowana na tyle problemów na drodze.
Jeśli masz na mysli problemy ze służbą zdrowia to nie zgodzę sie z tobą. PO miała dwa lata na przygotowanie ustaw, zreszta przez 2 lata gromili że oni muszą rządzić bo znają sposoby na kazdy problem. Zresztą chwalili się że mają mase ustaw przygotowanych, także wypada spytac gdzie one są? A za rządów Pis ze służbą zdrowia była masa problemow więc wiedzieli że to ich również nie ominie. A poza tym jak sie obiecuje wszystkim "zrobienie dobrze" jak będą przy władzy to mają za swoje. Naobiecywali budżetówce gruszek na wierzbie to teraz niech kombinują, nie musze mówić kto zapłaci za te obietnice... To wszystko co sie teraz dzieje było moim zdaniem do przewidzenia...Sam na PO głosowałem ale jak narazie to wyglada to tak że po dwóch latach pieprzenia że oni muszą rządzić bo mają pomysł na lepszą Polske wygląda to tak że ci kolesie wogóle nie są przygotowani do władzy...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-01-2008, 04:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
PO miała dwa lata na przygotowanie ustaw, zreszta przez 2 lata gromili że oni muszą rządzić bo znają sposoby na kazdy problem.

lol, stary do DANYCH nie masz dostepu do poki nie jestes w ekipie rzadzacej , a bez danych to sobie mozna ... planowac co najwyzej :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-01-2008, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Misiek nie rozśmieszaj mnie takim argumentem :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kruk


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Aquarius
Joined: 08 Mar 2007
Posts: 70
Location: Leszno/Opole

PostPosted: 15-01-2008, 12:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczek wrote:
Jeśli masz na mysli problemy ze służbą zdrowia to nie zgodzę sie z tobą. PO miała dwa lata na przygotowanie ustaw.

Chodzi mi o wszystkie problemy ze służbą zdrowia,oświatą itd. Nie mając dostępu do pełnych danych przez te 2 lata mogli planować...ale jedynie tylko to. Teraz okazuje się, że kasy nie ma na spełnienie wszystkich obietnic tzw. cudu Tuska :)
Moim zdaniem Tusk sam wykopał sobie dołek, mówiąc o tylu obietnicach na raz. W parę miesięcy przecież to niemożliwe.Teraz znowu powoli zaczyna się "gnój".

A wracając do rozmowy o in vitro, religii na maturze....
Moim zdaniem sprawy państwo,a Kościół powinny iść innym torem. Zakażmy aborcji,zapłodnień in vitro,bo akurat księża się burzą ? Co do cholery ma to wspólnego ze społeczeństwem. Osoby będące katolikami to po prostu nie skorzystają z takich usług. Jeżeli ktoś chce to jest tylko i wyłącznie jego wola i jego sumienie.Czemu Kościół ma się wpieprzać w jego życie.Takie jest moje zdanie.Sorry za "wulgaryzmy", ale strasznie denerwuje mnie taka sytuacja.
A co do religii na maturze. Nie przeszkadza mi to. Przecież jasno jest powiedziane kto będzie chciał to może zdawać.Przedmiot dodatkowy i tyle.
Back to top
View user's profile Send private message
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 15-01-2008, 12:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niby tylko dodatkowy przedmiot ale z drugiej strony nie byloby oburzenia jakby to byla szeroko rozumiana "teologia", "religioznawstwo" albo cos w tym stylu (chyba, że ja źle zrozumiałem przekaz i nie chodzi o wyłącznie religię katolicką). Co do służby zdrowia - temat chory, z każdym kolejnym rządem pojawiają się w tej sprawie nowe problemy (i powielają się stare)... Jestem za podwyższeniem płac, zmniejszeniem czasu pracy (kierujc się myślą, że dobry lekarz to wyspany lekarz) ale do cholery co z prywatnymi praktykami (które zresztą bardzo często wykonywane są na sprzęcie szipitalnym) skoro chcą większych płac i zmniejszenia czasu pracy to proszę bardzo ale powinni się pożegnać w takim wypadku z prywatnymi gabinetami - albo wakat w szpitalu albo prywata...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 16-01-2008, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak dla mnie to najgorsze, ze partia liberalna, ktora naprawde moglaby naprawiac nasz kraj bawi sie w kotka i myszke z polityka i spoleczenstwem... i nie robi tak naprawde nic. Zero zmian! Teoretycznie budzet przygotowywany przez PiS, ale zeby cos poprawic potrzebne sa ciecia itd a nie tylko byle nikomu nie zabierac, tylko dawac, no rzeczywiscie same cuda...

Ehh skladnia pewnie do dupy, ale emocje tez sa duze, bo i oczekiwania z mojej strony od rzadu Tuska sa wysokie... a poki co zostaja poddane probie dosc porzadnej ;-)

Liczmy na to, ze nastepny budzet bedzie madrzej przygotowany niz ten obecnie :)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 20-01-2008, 16:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehehe ja za wiele nie oczekiwalam , to sie i nie rozczarowalam zbytnio... grunt to pozostac realista :D. Przyznaje jednak,z e latwiej mi byc zadowolona z oddali......

glosowalam na PO z powodu jakze przyziemnego ; mialam dosc rzadow Jarka i jego ukladu. Ale nie spodziewam sie rewelacji w wykonaniu Tuska.

PO nie jest partia liberalna.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 22-01-2008, 01:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
mialam dosc rzadow Jarka i jego ukladu


Right.

Aaricia_de_Goth wrote:
PO nie jest partia liberalna.....


Jest partią liberalną w obecnych polskich realiach politycznych, generalnie w wielu krajach jest tak, że gdyby przenieść partię wraz z poglądami i programem do innego kraju, to okazałoby się, że stoją po zupełnie innej stronie sceny politycznej. Ale nie chcę off-topa więc już się zamykam :) Ale rozumiem Twoją intencję i zgadzam się z Tobą.


Ataru wrote:
po jaka cholere tak sie cisnac w dupe klerowi?


Może tam coś rozdają za darmo?


Stoowa wrote:
Niby tylko dodatkowy przedmiot ale z drugiej strony nie byloby oburzenia jakby to byla szeroko rozumiana "teologia", "religioznawstwo" albo cos w tym stylu (chyba, że ja źle zrozumiałem przekaz i nie chodzi o wyłącznie religię katolicką).


Rozumiem to tak, jak Ty...


Mroczek wrote:
PO miała dwa lata na przygotowanie ustaw, zreszta przez 2 lata gromili że oni muszą rządzić bo znają sposoby na kazdy problem. Zresztą chwalili się że mają mase ustaw przygotowanych, także wypada spytac gdzie one są?



Ja słyszałem nawet o "gabinecie cieni", ale widzę, że niestety chyba po raz kolejny historia zatoczy koło i będzie jak zawsze... A może to media użyły tego określenia? Nie pamiętam...

Co do in vitro, jak najbardziej jestem za, wielu ludzi przez całe życie stara się o dzieci i myślałem, że choć tym razem kościół zrozumie ich sytuacje i okaże choć trochę współczucia... No ale... W każdym bądź razie uważam, że w tej chwili za wcześnie na refundację (przynajmniej na refundacje całkowitą), ponieważ zwyczajnie nie ma na to teraz pieniędzy, a budżet i tak kuleje. Aczkolwiek miło byłoby pamiętać o tym projekcie i o ludziach do których jest skierowany, i wprowadzić go w życie w najbliższych latach. Może na razie jakieś uproszczenia proceduralne lub ułatwienie dostępu do specjalistów z "branży"?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 22-01-2008, 09:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do kleru, to moze jakis rachunek zyskow i strat? Bo moze wcale nie oplaca sie tak bardzo z klerem lubic?

PO partia liberalna jest, bo bardziej liberalnej niestety nie ma, gorsza rzecza jest to, ze z tego co liberalne ta partia sie wlasnie wycofuje i to jak tak dalej pojdzie to bedzie taki lepszy PiS z ludzka twarza, a to wcale nie podoba mi sie, ale moze jak pan Jarek oberwie po glosach to zrozumie.

Co do refundacji in vitro? A do ... po co refundowac kupe innych rzeczy? Nie chca czegos stamtad usuwac bo od razu podniesie sie larum i to jest wlasnie owo bledne kolo.

Reforma KRUSu - to samo. Nikt sie za toi nie bierze bo straci poparcie na wsi i bedzie, ze jest przeciw rolnikom, co odbierze im glosy, ktore sa rowne PLNom.

Sa rzeczy potrzebne do zrobienia, ktorych nikt nie podejmuje sie zrobic i PO jako partia liberalna jako jedyna chyba w teorii mogla sie zdecydowac na to, ale widocznie lepiej jest wszystko zostawic jak jest nikomu sie nie narazajac... i o to mam zal do tych naszych politykow, bo nasz kraj to nasze wspolne dobro.

Ble, normalnie na rzyganie mnie zbiera i chyba zbyt duzo emocji wywoluje we mnie ten temat, chyba odlacze sobie doplyw nieobiektywnego TVN24 na jakis czas ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 22-01-2008, 11:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ataru wrote:
Reforma KRUSu - to samo. Nikt sie za toi nie bierze bo straci poparcie na wsi i bedzie, ze jest przeciw rolnikom, co odbierze im glosy, ktore sa rowne PLNom.


Właśnie, reforma KRUSu, sprawa ważna, o której cały czas się mówi, i którą cały czas skutecznie się pomija. KRUS z samego założenia jest dla mnie dziwnym tworem, więc może przyszedł czas żeby wymyślić rolnikom jakiś inny "patent"?

Ja dla odmiany idę zaserwować sobie właśnie dawkę TVN24 do śniadania :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tomder


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Libra
Joined: 26 Jan 2007
Posts: 9
Location: Płock

PostPosted: 22-01-2008, 14:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piszesz o reformie KRusu- owszem jest potrzebna, ale innych instytucji CI U NAS POD DOSTATKIEM- żadnych patentów nie można wymyślać, co TY!!, pragniesz już totalnie zbiurokratyzować to Nasze Państwo!!!

Rolnikom, jak innym powinny być zapewnione godne warunki bytu, tak jak jest to w Konstytucji zapisane, a tu zbrodnia w biały dzień:
skup żywca - 2, 70 gr. za 1 kg- przypominam , że kilka lat temu w 2002 za 1 kg płacili ponad 3, 50 gr.
Jest coraz gorzej:
przykład Strajki lekarzy, my w konstytucji mamy zapisane Państwo zapewnia opieke zdrowotną, a min. Kopacz wyskakuje na konferencji prasowej, że nie da lekarzą podwyżek , ale za to będziemy musieli płacić tymże lekarzą za niektóre zabiegi medyczne w Państwowych szpitalach --SZOK!!!

Z Kaczyńskim było zle , z Tuskiem jest jeszcze gorzej, do dnia dzisiejszego Nasza Koalicja wystąpiła z projektem 6 ustaw!!!!!!!- od 01. I. 2008 roku--kolejny psikus ze strony Donalda...
Dobrze , że na arenie międzynarodowej coś się dzieje, zobaczymy w niedalekiej przyszłości jakie będą efekty!!!! Jeszcze jeden pozytyw, to taki , że nie widzimy już mord Pierwszego Endeka Rzeczypospolitej Romana G. i gwałciciela Andrzeja:):):)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Scena polityczna Polski

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group