FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Mgla (The Mist)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 13-03-2008, 12:51    Post subject: Mgla (The Mist) Quote selected Reply with quote

Bylismy na tym filmie , slyszac raczej pozytywne opinie.

I musze powiedziec ze to jeden z przyjemniej zrobionych filmow ostatnimi czasy (jesli ktos lubi tego typu kino) - chociaz nie ukrywam ze to nie bylo kino szczegolnie ambitne czy poruszajace jakies uniwersalne tematy. Po prostu mysle ze ciekawie zrobiona ekranizacja ksiazki Kinga. Dawno nie ogladalem filmu "horroru"(naciagnijmy troche definicje) ktory obejrzalbym od poczatku do konca z przyjemnoscia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
managarm


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Libra
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 89
Location: Poznań

PostPosted: 22-03-2008, 10:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja niestety mam kompletnie inne wrazenie. Film potrafil mnie rozsmieszyc w bardziej dramatycznych momentach, a podczas zakonczenia chcialem klaskac. Badz co badz.. dla mnie kilka momentow bylo ciekawych.. a tak to czekalem tylko na koniec, ktory imho byl najlepszy z calego filmu.
btw: polaczenie DCD z filmem to tak jakby isc do teatru w dresie, moze i pasowal, no ale bez przesady ;]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 22-03-2008, 11:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz zawsze w filmach jest troche nielogicznosci, ale przyznam sie ze pamietam momenu ktory by mnie smieszyl :] No moze oprocz sceny z generatorem i podnoszeniem wiaty.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 24-03-2008, 21:47    Post subject: Re: Mgla (The Mist) Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:

I musze powiedziec ze to jeden z przyjemniej zrobionych filmow ostatnimi czasy (jesli ktos lubi tego typu kino) - chociaz nie ukrywam ze to nie bylo kino szczegolnie ambitne czy poruszajace jakies uniwersalne tematy. Po prostu mysle ze ciekawie zrobiona ekranizacja ksiazki Kinga. Dawno nie ogladalem filmu "horroru"(naciagnijmy troche definicje) ktory obejrzalbym od poczatku do konca z przyjemnoscia.

No nie do końca, niestety...
Przez większość czasu film bardzo mi się podobał - dobrze budowane napięcie, autentyczny nastrój strachu SPOILER (i tylko motyw z wariatką i łatwość z jaką przekonała niemal wszystkich do swoich chorych jazd był trochę przegięty). Pomyślałem, że dawno już nie widziałem tak dobrego horroru i ...
... i byłoby bardzo fajnie, gdyby nie kompletnie durne, pozbawione sensu, elementarnej logiki i prawdopodobieństwa psychologicznego zakończenie. Zniszczyło dla mnie niestety odbiór całego filmu, poczułem się potraktowany przez twórców jak debil, który łyknie każdą bzdurę, byle tylko film mógł zaszokować. Tym gorzej, że można było, właściwie zachowując przebieg akcji, z pewnymi zmianami i przy niewielkim wydłużeniu filmu sprawić, że ta końcówka byłaby naprawdę dramatyczna, poruszająca do szpiku i wbijająca w fotel. Szkoda...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 25-03-2008, 08:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

co do spojlera, to powiem ci ze w sytacji wysokiego stresu - wierze ze to akurat bylo mozliwe. Co do zakonczenia - dla mnie totalnie przewidywalne:]

PS. mnie muzyka DCD nie przeszkadzala osobiscie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 25-03-2008, 10:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze większy SPOILER:
Naprawdę przewidziałeś, że wystrzelają się 3 minuty po tym jak skończy się benzyna? Zamiast poczekać, ile wytrzymają w samochodzie (w którym byli w miarę bezpieczni), żeby dać wojsku szansę załatwić sprawę (to akurat faktycznie było oczywiste), co wydawało się nie tylko jedynym sensownym, ale w ogóle jedynym pomysłem? Ludzie, którzy rozpaczliwie czepiają się życia, walczą o nie przez kilka dni, nagle pstryk i kaput?
No to naprawdę gratulacje za domyślność. Ja może przewidziałbym zakończenie, gdybym potraktował film jak dzieło Monthy Pythona. Ten film jednak wydawał mi się przez większość czasu "poważnym" horrorem i takiego czarnego humoru na zakończenie się nie spodziewałem. Dla mnie równie logiczne by było, gdyby wystrzelali się w markecie pierwszego dnia. Uśmiałem się więc co prawda nieźle, ale chyba nie o to w tym filmie chodziło...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 25-03-2008, 13:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

RE SPOILER

Wiadomo bylo przeciez po co im bron, raczej nie do walki. Co do zakonczenia to ja to zrozumialem tak ze im po prostu zabraklo woli walki - brak wiary ze tam gdzies jeszcze jest ktos kto moze ich uratowac. I chyba tylko o to chodzilo - po 2 dniach mozna stacic nadzieje jesli sie przejechalo dajmy na to 100-200 km i dalej jest to samo pieklo - brak jakichkolwiek znamion szans na ratunek. Mysle ze wlasnie o to chodzilo ze oni mysleli ze sprawa dotyczy tylko malego miasteczka, a dalej okazalo sie tak samo paskudnie i nie bylo widokow na to aby cos sie mialo zmienic - o ile mnie pamiec nie myli oni sie bali ze mgla juz pokrywa caly swiat - i utwierdzili sie w tym przekonaniu. Pozatym pamietaj ze trzeba bylo dotrzymac obietnicy ;-) malego nie zabily potwory prawda ? Zakonczenie mialo byc ironiczne i takie bylo. W ksiazkach kinga jest wiele ironii. Przeczytaj sobie "Wielki Marsz", tez kinga - tylko pisane pod pseudonimem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 25-03-2008, 14:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:

Zakonczenie mialo byc ironiczne i takie bylo. W ksiazkach kinga jest wiele ironii.

Czyli jednak czarny humor? ;) To może trochę usprawiedliwia twórców, ale dla mnie zakończenie i tak zgrzyta niemiłosiernie w konfrontacji z resztą filmu (btw, książki, tzn. "Mgły", nie czytałem, ale ktoś gdzieś napisał, że ponoć tam zakończenie było inne niż w filmie - nie wiem jak bardzo inne).
Back to top
View user's profile Send private message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 25-03-2008, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słyszałem, że ta książka inspirowali się twórcy Half-Lifa i bardzo słusznie, kto grał ten wie.. . Natomiast w filmie tego klimatu brak. Jak dla mnie raczej słabo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 25-03-2008, 15:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hm... Nie czytalem mgly akurat - ale znam przynajmniej jedna ksiazke kinga w ktorej potrafi sie bawic zyciem innych ludzi i zbiegami okolicznosci.

Dla mnie zakonczenie bylo ironia oczywista i tak je od poczatku odbieralem :D Moze dlatego mnie nie smieszylo - po prostu facet zostal nagrodzony za to ze walczyl prawie do konca. chyba taki z tego moral mial byc, ze zginac zawsze mozna - kara za to ze poddali sie jednak uczuciu porazki.

Pepe to ze sie inspirowali tworcy nie koniecznie znaczy ze film taki ma byc, ja mysle ze wybrali z niego tylko kilka fragmentow ktore ladnie stanowily podwaliny fabuly half life.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Vexatus


Offline 



Joined: 16 Jan 2015
Posts: 2

PostPosted: 04-05-2016, 09:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wyszła z tego bajka dla dzieci, choć film ma jakiś tam klimat i nie jest to totalny gniot. Film ma kilka dobrych momentów i całkiem niezłe zakończenie, które dla mnie było zaskoczeniem, bo nie czytałem książki.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Sztuka » Film » Mgla (The Mist)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group