FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Imprezy,Koncerty,Wydarzenia » ARTeNATIVE#1, 12.04.08 (sobota) klub Patio, Gdańsk
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2498
Location: Bolesławiec

PostPosted: 06-04-2008, 11:32    Post subject: ARTeNATIVE#1, 12.04.08 (sobota) klub Patio, Gdańsk Quote selected Reply with quote

ARTeNATIVE #1 – rozpoczyna cykl imprez z serii ‘Zoharum Prezentuje’. Organizatorzy zapowiadają, że podczas każdego, organizowanego przez nich wieczoru prezentowane będą różne dziedziny sztuki, jak muzyka, plastyka, literatura i film. Odmienne środki wyrazu zamyknięte w jedną klamrę tematyczną, za sprawą konkretnej myśli przewodniej. Pomysłodawcy cyklu mają nadzieję, że w ten sposób stworzą w Trójmieście alternatywę dla osób, które szukają ciekawej, niebanalnej rozrywki, które interesują się niekonwencjonalnymi formami sztuki, poszukują ciekawych doznań artystycznych. ARTeNATIVE stwarza okazję do spotkania się z dziełami młodych, niezależnych, reprezentantów różnych środowisk twórczych z całego kraju, a także do zapoznania się z nieco starszymi, nieraz zapomnianymi motywami literackimi, czy filmowymi.

Na pierwszą edycję imprezy organizatorzy przygotowali wernisaż młodego artysty, kryjącego się pod pseudonimem Liet Kynes, który zaprezentuje cykl prac ‘Impresje postprzemysłowego świata’, koncert zespołu Bisclaveret, promujący najnowsze wydawnictwo ‘Amalgame’, oraz spotkanie z literaturą mistrza polskiej fantastyki Adama Wiśniewskiego-Snerga.

Na koniec przewidziane jest after party.

Wszystkich wolnomyślicieli, ludzi otwartych na nowe doznania artystyczne zapraszamy 12 kwietnia (w sobotę) do klubu Patio, mieszczącego się w Gdańsku, przy ul. Dyrekcyjnej 2/4. (wejście od ul. Kupieckiej – za ‘Zieleniakiem’). Początek: godz. 20:00, wstęp 5 pln.

Impreza odbywa się przy wsparciu wydawnictwa Słowo/Obraz Terytoria.


O twórcach:

Liet Kynes – artysta urodził się w 1982 w sercu industrialnego Śląska. Od roku łapczywie spełnia sen o pokazaniu nostalgii za utraconym światem, w którym ludzie i maszyny tworzyli bez umiaru betonową dżunglę. Próbuje nadgonić stracony czas i zachować dla innych swoje ‘Impresje z postrindustrialnego Świata’. Lusterko i matryca stają się dla niego tworzywem na równi z obrazami, jakie rejestruje jego oko, dzięki którym wypuszcza na światło dzienne serie ‘Ruin N Misery’, ‘Lost Giants Don't Cry’ oraz ‘Up To Hell [Down To Earth]’

Na wystawie zostanie zaprezentowany zbiór będący kompilacją prac z każdej z tych serii, zamykający się w koncept „Impresje postprzemysłowego świata”.

Bisclaveret – trójmiejski reprezentant sceny dark ambient / industrial. Od 2001 roku wytrwale podążający we własnym kierunku artystycznym. Na swojej drodze zanotował kilka sukcesów: kilkanaście wydawnictw w kraju i za granicą, dwie trasy koncertowe, uczestnictwo w różnych festiwalach i pojedynczych koncertach w kraju. Występował z wieloma zespołami polskimi i zagranicznymi. Brał udział w różnych przedsięwzięciach i kompilacjach. Współpracował z różnymi artystami plastykami, filmowcami, aktorami i muzykami. Owocem takiej współpracy jest najnowsza płyta, na której znalazły się utwory Bisclaveret w remiksach m.in. takich projektów, jak: Endraum (DE), Sleeping Pictures (UK), Moan(PL), Synta[XE]rror(PL), God’s Bow(PL), Horologium(PL), Ghosts of Breslau(PL), Loverdozed(PL), Hoarfrost (PL). Muzycy zrzeszeni w kolektywie Zoharum byli również inicjatorami, organizowanej przy wsparciu Miasta Gdańska i PGR ART imprezy ‘Wieczór w Sanatorium pod klepsydrą’, sami zarejestrowali muzyczną interpretację tekstu Traktatu o Manekinach, organizowali różnego rodzaju wystawy na terenie Trójmiasta.

Podczas koncertu Bisclaveret zaprezentuje utwory z różnego okresu działalności, przy okazji promować będzie najnowsze wydawnictwo ‘Amalgame’.

Adam Wiśniewski Snerg – Urodził się 1 stycznia 1937 roku w Płocku. Mistrz polskiej fantastyki. Jeden z najbardziej enigmatycznych pisarzy science fiction w Polsce. Przez wiele lat, pomimo nacisku ze strony mediów, starannie ukrywał własny wizerunek. Autor wielu książek, m.in. ORO, Arka, Nagi cel, Robot, Według Łotra. Twórca „Jednolitej Teorii Czasoprzestrzeni” opublikowanej w formie książkowej przez wydawnictwo Pusty Obłok w 1990. W swoich utworach prezentował własną, syntetyczną wizję świata, której nie uważał za daleką od rzeczywistości. Jego nazwisko pojawiło się ostatnio w mediach w związku z oskarżeniem o plagiat Braci Wachowskich, twórców filmu ‘Matrix’, którego rzeczywistość podobna jest do tej, przedstawionej w opowiadaniu Snerga Anioł przemocy. Pod koniec życia zapomniany i niedoceniany, po samobójczej śmierci (1995) odkryty na nowo jako jeden z najwybitniejszych pisarzy SF.

www.zoharum.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Imprezy,Koncerty,Wydarzenia » ARTeNATIVE#1, 12.04.08 (sobota) klub Patio, Gdańsk

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group