FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Imprezy,Koncerty,Wydarzenia » Wave Gotik Treffen 2008, 9-12 maja 2008
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 21-03-2008, 12:31    Post subject: Wave Gotik Treffen 2008, 9-12 maja 2008 Quote selected Reply with quote

"Largest gothic festival on this planet", jak głosi guglowy opis festiwalowej strony (a więc musi to być prawda:)) odbędzie się w tym roku w dniach 9-12 maja, tradycyjnie w Lipsku (D).

Obecnie potwierdzony jest udział 121 kapel:
Amodali vs. Mother Destruction (GB) - Andrew King (GB) - Anenzephalia (D) - Artifact (N) - Autumn (NL) - Bacio Di Tosca (D) - Battlelore (FIN) - Beati Mortui (FIN) - Bloodsucking Zombies From Outer Space (A) - Blutengel (D) - Cauda Pavonis (GB) - Chamber & Orchester (D) - Christian Death (USA) - Christian Death 1334 (USA) - Collection D'arnell Andrea (F) - Corvus Corax (D) - Covenant (S) - Cyborg Attack (D) - Dandelion Wine (AUS) - Das Ich (D) - Days Of Fate (D) - Dead Guitars (GB) - Der Fluch (D) - Deviant UK (GB) - Diablo Swing Orchestre (S) - Die Krupps (D) - Din(a)tod (D) - Dismal (I) - Elis (FL) - End Of Green (D) - Escape With Romeo (D) - F.O.D. (D) - Faun (D) - Fields Of The Nephilim (GB) - Fliehende Stürme (D) - Folkstone (I) - Götterdämmerung (NL) - Goja Moon Rockah (D) - Gothic Logic (J) - Gothika (J) - Gothminister (N) - Greyhound (D) - In Mitra Medusa Inri (D) - Inade (D) - Inertia (GB) - Ingrimm (D) - Jacquy Bitch (F) - Jäger 90 (D) - Jesus On Extasy (D) - Job Karma (PL) - Kivimetsän Druidi (FIN) - Kloq (GB) - Knifeladder (GB) - Lake Of Tears (S) - Lavantgarde (D) - London After Midnight (USA) - Lost Area (D) - Love's Labour's Lost (D) - Marsheaux (GR) - Menticide (S) - Mesh (GB) - Militant Cheerleaders On The Move (S) - Miss Construction (D) first gig - Morian (FIN) - Nachtmahr (A) - Naevus (GB) - Necessary Response (A) - Neuroticfish (D) The Last Waltz - New Days Delay (D) - Noblesse Oblige (D) - Northborne (N) - Nullvektor (D) - Onetwo (GB) - Onyx Eyes (D) - Operation Cleansweep (D) - Other Day (D) - Pankow (I) - Paradise Lost (GB) - Persephone (D) - Portion Control (GB) - Postscriptum (N) - Prospective (D) - Psychic TV (GB/USA) - Reaper (D) - Rezurex (USA) - Steinkind (D) - Saltatio Mortis (D) - Samsas Traum (A) - Santa Hates You (D) - Schallfaktor (D) - Secrets Of The Moon (D) - Sieben (GB) - Signal Aout 42 (B) - Sigue Sigue Sputnik (GB) - Solar Fake (D) - Spectra*Paris (I) - Spetsnaz (S) - Star Industry (B) - Stellar Corpses (USA) - Stoneman (CH) - Straftanz (D) - Suicidal Romance (EST) - Tactical Sekt (USA) - Tarja (FIN) - The Arch (B) - The Beautiful Disease (D) - The Beauty Of Gemina (CH) - The Old Dead Tree (F) - The Other (D) - The Spook (D) - The Superheroines (USA) - The Veil (F) German premiere - Tiamat (S) - Tragic Black (USA) - Transit Poetry (D) - Tristania (N) - Trobar De Morte (E) - Unheilig (D) - Welle:Erdball (D) - Weltenbrand (FL) - Wolfenmond (D) - Xotox (D) -

Jednak lista nie jest jeszcze zamknięta (zwykle podczas czterech dni festiwalu w ponad 20 festiwalowych lokalizacjach prezentuje się przeszło 150 wykonawców). Dodam, że z tzw. "kręgów zbliżonych" wiem, że do składu mogą dołączyć dwie polskie kapele:).

Ja pragnę tylko zwrócić uwagę, że na tegorocznym festiwalu wystąpi FIELDS OF THE NEPHILIM, więc jak dla mnie już to jest wystarczający powód, żeby się tam wybrać:).

Oprócz doznań muzycznych ważna jest sama atmosfera festiwalu - co roku przyjeżdża do Lipska ok. 30 tysięcy gotów z całego świata i miasto przez 4 (a tak naprawdę to 5, bo pierwsze imprezy towarzyszące rozpoczynają się już w czwartek) dni żyje festiwalem. Trzeba też wspomnieć o ogromnej hali targowej, w której można zakupić mnóstwo płyt, a także ciuchów i wszelkiego rodzaju mhrocznych gadżetów.

Ogólnie fantastyczna impreza, pozostawiająca niezwykłe, niezapomniane wrażenia pod każdym względem.

Karnet na cały festiwal kosztuje 58 EUR (obejmuje także przejazdy komunikacją miejską przez cały czas trwania festiwalu), miejsce na polu namiotowym na 4 dni 21 EUR, czyli łącznie po obecnym kursie ok. 280 zł + ew. opłata za parkowanie samochodu na terenie festiwalowym 15 EUR.

Oficjalna strona festiwalu: http://www.wave-gotik-treffen.de

Oficjalna polska strona festiwalu: http://wave-gotik-treffen.alternation.pl

A tu prywatna strona zawierająca wiele przydatnych praktycznych informacji związanych z festiwalem: http://www.sadgoth.com .

I na koniec oczywiście pytanie: czy ktoś z szanownych forumowiczów się wybiera?
Back to top
View user's profile Send private message
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 03-04-2008, 09:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do składu doszły:
AYIN ALEPH (F) , NOISUF - X (D) , IRFAN (BG) , HOCICO (MEX) , DRAGONS (GB).
Back to top
View user's profile Send private message
Ariaa


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 13 Apr 2008
Posts: 2
Location: Lublin

PostPosted: 13-04-2008, 15:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja z chęcią bym się tam wybrała, jeszcze się waham, jednak fundusze na tym nie mało ucierpią.
Jeśli ktoś może mi jednak przybliżyć, jak wygląda "życie" na miejscu. np ile kasy potrzeba żeby nie chodzić głodnym, jak z myciem itd. Na castlu co prawda nie ma z tym problemu, ale tam skoro kilkanaście tysięcy osób to wole nie myśleć o kolejkach :]
no i of kors jaki transport? bo według moich obliczeń najbardziej się opłaca pociągiem, koleżanka w tamtym roku jechała z lublina (przez wawe też) i wyniosło ją to około 200zł
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 14-04-2008, 12:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ariaa wrote:
ja z chęcią bym się tam wybrała, jeszcze się waham, jednak fundusze na tym nie mało ucierpią.
Jeśli ktoś może mi jednak przybliżyć, jak wygląda "życie" na miejscu. np ile kasy potrzeba żeby nie chodzić głodnym, jak z myciem itd. Na castlu co prawda nie ma z tym problemu, ale tam skoro kilkanaście tysięcy osób to wole nie myśleć o kolejkach :]
no i of kors jaki transport? bo według moich obliczeń najbardziej się opłaca pociągiem, koleżanka w tamtym roku jechała z lublina (przez wawe też) i wyniosło ją to około 200zł

Ja zawsze jeżdżę samochodem. Przy pięciu osobach na pokładzie koszt przejazdu wychodzi mi ok. 200 zł na głowę (ale mam dosyć paliwożerne autko, a i stope ciężkawą, szczególnie na autostradach :), więc na pewno może wyjść taniej). Tak jest chyba najwygodniej.
Pociągiem też się da, wiem, że ludzie jeździli. Niestety detali na temat kosztów, przesiadek, itp. nie znam.
Samoloty to z kolei już chyba trochę za droga opcja.

Odnośnie kosztów życia - na terenach festiwalowych jest raczej drogo, żarcie jeszcze ujdzie - za 4-6 euro (nie wiem, czy dokładnie pamiętam, ale chyba tak to wychodziło) można oszamać konkretne danie (chińszczyzna, pizza, kebab, wege i różne wynalazki). Piwo za to jest cholernie drogie 2-2,50 euro za 0,4 (+ kaucja zwrotna za szklankę 1-1,50 euro).
Ceny żarcia na mieście podobne, ale bro w sklepach oczywiście tańsze.
Dobrą opcją jest zabranie pewnego zapasu żarcia i picia z Polski - po przyjechaniu można jednorazowo wwieźć na teren kempingu, ile się chce, ale tylko wtedy - potem już szlaban na wnoszenie czegokolwiek (teoretycznie, bo raz Cię sprawdzą, innym razem nie, ale raczej nie można na to za bardzo liczyć.

Z sanitariatami i prysznicami nie najgorzej, tj. raz są kolejki, raz nie, zależy od godziny i farta, ale generalnie nie jest to problem. Standard niezły, raczej czysto. Cenowo z tego co pamiętam prysznic stoi 1 euro, kibel 50 centów.

Ogólnie, jak ktoś za dużo nie je, a szczególnie nie pije;), to 20 eurasiów na dzień w zupełności wystarczy.

Pozdrawiam i polecam! :)))


Do składu wykonawców doszły:

JOY OF LIFE (GB) , ESPLENDOR GEOMETRICO (E) , WHILE ANGELS WATCH (GB) , IN THE NURSERY (GB)*music for an artwork (European premiere) , ASHBURY HEIGHTS (S) , TRAIL OF TEARS (N) , PREDELLA AVANT (NL) , ASRAI (NL) , DIRTY WEATHER (USA) , TheaterPACK (D)*spectacle , CLEMENS-PETER WACHENSCHWANZ*deadly serious amusement at the piano , METALLSPÜRHUNDE (CH) , BAHNTIER (I) , S.P.O.C.K. (S) , GERECHTIGKEITS LIGA (GB)

Dodano po 1 dniu 22 godzinach 20 minutach 21 sekundach:

No i się potwierdziło:) - oprócz Job Karmy, na WGT zagrają jeszcze dwie polskie kapele: Deathcamp Project i Red Emprez!

A ogólnie najnowsze nowości w line-up'ie to:

<<< 32 CRASH (B) , THE SKELETAL FAMILY (GB) , RED EMPREZ (PL) , WIELAND LEMKE (D) & AYAKO TANAKA (J)*song cycle for baritone and piano , DEATHCAMP PROJECT (PL) , OSWALD HENKE & MARKUS FÖRSTER (D)*spectacle "ZeitenWände" , MURKELEY (D) , DES TEUFELS LOCKVÖGEL (D) , DUNKELSCHÖN (D) , THE MOON AND THE NIGHTSPIRIT (H) , NACHTWINDHEIM (D) , RAGNARÖK (A) , QUELLENTHAL (D) , DRACHENFLUG (D) , FILIA IRATA (D) , DUDELZWERGE-BLENDWERK (D) , OHRENPEYN (D) , CHRISTIAN VON ASTER (D)*reading , VOXUS IMP. (D) , CAPELLA FIDICINIA (D) , AXEL THIELMANN (D) & TILO AUGSTEN (D) , BARDITUS (D)
Back to top
View user's profile Send private message
Ariaa


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 13 Apr 2008
Posts: 2
Location: Lublin

PostPosted: 19-04-2008, 14:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

dzięki wielkie za dość obszerne info. Całkowicie zaspokoiłeś moją ciekawość, teraz tylko zbieranie pieniążków i wyjazd :)
Ze składu niestety interesuje mnie około 5-6 zespołów, ale w końcu liczy się też atmosfera :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 19-04-2008, 18:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ariaa wrote:
Ze składu niestety interesuje mnie około 5-6 zespołów, ale w końcu liczy się też atmosfera :)
Wow ciekaw jestm jaki masz gust muzyczny skoro ze 150 grup występujących na WGT, które zreszta reprezentują wiele gatunków interesuje Cie tylko 6 zespołów :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 21-04-2008, 09:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

To rzeczywiscie dobre pytanie, dolaczam sie do niego ;-)

Mnie interesuje inna kwestia (choc na WGT sie nie wybiore na pewno, ehh ale jak patrze na ten spis to zaczynam bardzo ubolewac nad tym), przyjezdza na ten fest na 2 dni niejaka Emilie Autumn (przeze mnie zreszta absolutnie uwielbiana ;-) ), info o tym na stronie WGT nie znalazlem, na jej oficjalnym forum natomiast cos takiego:

FESTIVAL SPECIAL: EMILIE AUTUMN - THE ASYLUM Book Reading (No show!)
May 09.+10. 2008 D-Leipzig, Schauspielhaus (Theater has about 500 seats.) @ WAVE GOTIK TREFFEN

Czytanie ksiazek moze byc fascynujace, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi, moze mi ktos to wytlumaczyc? Ona bedzie dla grupy rozwydrzonych, ale starych juz w koncu, bachorow czytac bajki?

Z gory dzieki za jakies info, bo nie daje mi to spokoju ;]
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 21-04-2008, 13:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

No mniej więcej tak to będzie wyglądało, ująłeś samo sedno tej imprezki :)
Back to top
View user's profile Send private message
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 22-04-2008, 00:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ataru, nie wiem dokładnie, jak to będzie z panią Emilie w tym roku, ale sądząc po Twoim opisie... będzie dokładnie, tak jak napisano:).

Na WGT, oprócz koncertów odbywają się też różne pokazy, odczyty, spektakle, projekcje filmów, odsłuchiwanie płyt, performance'y, itp., itd.
Wydaje mi się, że niestety nie ma o nich informacji na oficjalnej stronie – ograniczają się do koncertów – ale nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam, bo mnie interesują głównie koncerty i to sprawdzam, a informacja o tych wszystkich wydarzeniach dodatkowych jest w przejrzysty sposób rozpisana w programie, który dostaje się razem z biletem/banderolką. Trzeba poczekać jeszcze parę dni, jak ukaże się szczegółowa rozpiska koncertów, to może napiszą i o pozostałych eventach…


Jedziemy? Jedzieeemyyy!!! ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Imprezy,Koncerty,Wydarzenia » Wave Gotik Treffen 2008, 9-12 maja 2008

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group