FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Witajcie w mroku - HBO 30.01.2009 godz 21.55
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 21-01-2009, 18:10    Post subject: Witajcie w mroku - HBO 30.01.2009 godz 21.55 Quote selected Reply with quote

Tytuł oryginalny: WITAJCIE W MROKU (AKA. BLACK SCENE) (czas 79 minut)

Reżyseria: Henryk Dederko

Wielu postrzega subkulturę gotycką jako mroczną, nie do końca zrozumiałą i tożsamą z satanizmem. W powszechnej opinii króluje stereotyp wiecznie smutnego i samookaleczającego się gota.
Tymczasem zafascynowani mrokiem goci nie mają nic wspólnego z kultem szatana. Cechuje ich dystans do świata, uwielbienie śmierci i raczej romantyczna postawa życiowa. Ich znakiem rozpoznawczym jest strój – czarne, niekiedy z elementami czerwieni lub fioletu, futurystyczne kreacje, ciemne okulary i różnego rodzaju metalowe dodatki. Goci na ulicach miasta budzą mieszane uczucia – od ciekawości po skrajną niechęć, która ma związek z ich wampirycznym wyglądem, charakterystycznym makijażem, tatuażami i obrożami z ćwiekami. Reżyser obrazu, wtapiając się w tę społeczność, dowiedział się, że tak naprawdę goci nie lubią słowa subkultura, wolą, kiedy mówi się o nich „formacja estetyczna”. W filmie pojawia się wiele barwnych postaci, m.in. autorzy pierwszej polskiej strony o nekrofilii, którzy na co dzień jeżdżą karawanem, wampirzyca z Krakowa preferująca randki z mężczyznami, którzy pozwalają pić swoją krew, Mefisto – energetyczny wampir z Łodzi oraz Xeno, ideolog gotyku, nieprzeciętnie inteligentny informatyk. Każdy z bohaterów dokumentu ma swoją fascynację – jedni używają do spania trumien, inni piją krew i analizują nekrofilię, jeszcze inni pasjonują się wampiryzmem i samobójstwami.

www.hbo.pl/TitleDetail.aspx?TitleId=-64686
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
yaya_boo


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Libra
Joined: 22 Feb 2006
Posts: 49
Location: los angeles

PostPosted: 22-01-2009, 01:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

i had no idea HBO had gone overseas. i have no idea what your message says, just the HBO part lol...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger Skype Name
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 22-01-2009, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakos ten opis wydaje mi sie malo zachecajacy. Widocznie nie jestem trugotem i jakos malo mnie to martwi... Najwyrazniej za malo we mnie lansu.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 23-01-2009, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Artykuł "Dzieci Marylina Mansona" o nowym filmie "Witajcie w mroku":
http://tygodnik.onet.pl/34,0,20057,dzieci_marylina_mansona,artykul.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 23-01-2009, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

ale kupa....


mroczek przeciez ten gosc od strony nekrofilow ;-) mieszkal z nami u babci :P daj pan spokoj :D pamietasz karawan ? ;)

opis jest taki ze odrzuca nie zacheca ;-) masakra. gotom juz szare komorki wyparowaly :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 24-01-2009, 12:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

A najgorsze, ze to przeswiadczenie potem w ludziach zostaje, ale o czym my tu debatujemy, chyba nawet nie warto ;-)

Ludzie beda mieli rozrywke. Kropka.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 24-01-2009, 15:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
i had no idea HBO had gone overseas. i have no idea what your message says, just the HBO part lol...


You don't wanna know, trust me :)


Ergo wrote:
ale kupa....


Yep.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 24-01-2009, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

yaya_boo wrote:
i have no idea what your message says, just the HBO part lol...


It's about some crappy document about goth culture in Poland - nothing interesting in fact (document, not our culture ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Moritur


Offline 



Joined: 25 Jan 2009
Posts: 19

PostPosted: 25-01-2009, 22:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Henryk Dederko przedstawił w filmie kilka estetycznych wątków, które subkultura wykorzystuje w swoim image, swoich tekstach, muzyce itd. Jeśli szukacie filmu o kilku przebierańcach, dybających się do rytmu elektronicznej muzyki na bolkowskim zamku to wybaczcie. To nie jest film o muzyce... i nie dla tych co TYLKO słuchają, nie dla tych dla których gotyk to tylko dźwięk. Problem z subkulturą gotycką jest taki, że tzw. goci dużo lubią mówić i się stroić... a tak naprawdę gówno robią.
Ergo - ja Ciebie też pamietam i Twoje słowa "że nie wierzysz, że bierzemy udział w jakimś tam filmie". Gdybyś cokolwiek trybił z tego co robisz i czytasz to doskonale byś zrozumiał, że owy opis to wypociny katolickiego krytyka filmowego, który nie mógł nic innego napisać. Jeśli Ty jesteś z Łodzi i będąc "gotem" nie wiedziałeś nic o tym filmie na CP 2008 to ja Ci gratuluję pracy dla Darknation (część filmu była kręcona w Łodzi... ). Bez komentarza.... Czasami myślę, że to Dark to opis Ciemnej Masy.
Film nie jest dla gotów. To film dla tych, którzy kochają artyzm i sztukę w każdym wydaniu.

Dodam jeszcze, że film już był emitowany na HBO w grudniu. Nie jesteśmy gotami i też mamy obiekcje co do produkcji i jej efektu. Jest to jednak największy polski dokument na ten temat, zrealizowany z dość sporym rozmachem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 26-01-2009, 01:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Ergo (...) Jeśli Ty jesteś z Łodzi i będąc "gotem"


Ergo, jesteś gotem? Truuuuu...

Moritur wrote:
ja Ci gratuluję pracy dla Darknation


Darknation to portal dark independent.

Moritur wrote:
dybających się do rytmu elektronicznej muzyki


Gratuluję tolerancji, o którą przeciez walczysz na rzecz swojej sprawy w powyższym poście.

Moritur wrote:
Jest to jednak największy polski dokument na ten temat, zrealizowany z dość sporym rozmachem.


Na temat gotów czy artyzmu? Pisałeś, że to nie film o gotach, a filmy na tematy związene z szeroko pojętym światem artyzmu nie są raczej sprawą bardzo rzadką, no chyba, że jako artyzm traktujemy picie krwi faceta, z którym umawiamy się na randkę...

Co do samej tematyki - ja naprawdę szanuję ludzkie zainteresowania i pasje, ale nam chodzi tu raczej o to, że po raz kolejny przedstawia się publicznie osobę związaną mniej lub bardziej z gotykiem lub dark independent, jako świra sypiającego w trumnie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 26-01-2009, 09:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Ergo - ja Ciebie też pamietam i Twoje słowa "że nie wierzysz, że bierzemy udział w jakimś tam filmie....Jeśli Ty jesteś z Łodzi i będąc "gotem" nie wiedziałeś nic o tym filmie na CP 2008 to ja Ci gratuluję pracy dla Darknation"

no tak bo to co ciebie jara musi tez nas tak ?? ok, bo wiesz mnie nie interesuje lans karawanem w bolkowie, nie interesuja mnie twoje prywatne zaintersowania jakkolwiek dziwne by mialy nie byc, ani tez film tego typu, bo jestem na tyle duzym chlopcem ze sam potrafie sobie wypracowac poglad na swiat, nie musze miec taniej pozywki dla mósku ktora mi mowi jak mam myslec.

Moritur wrote:
oblem z subkulturą gotycką jest taki, że tzw. goci dużo lubią mówić i się stroić... a tak naprawdę gówno robią.

stary ja pamietam co robiles na festiwalu, czyli glownie poswiecales czas na to aby szalec w karawanie i robic sobie zdjecia ( na festiwalu muzycznym przypominam :P).

a skoro juz byles tak dobry i wytknoles mi ze ja gowno robie, to podsumujmy twoje dokonania ;-)

Jezeli juz mamy sie bawic w zlosliwosci, to akurat nie ja, tylko ty wyplakuje sie do rekawa ONETU (fajne niszowe medium co, lansik uber alles). Ze jestes odtracony przez spolecznosc na jakiejs wiosce, nikt cie nie lubi tam i nie kocha, ze ktos cie pobil ( nie pamietam dokladnie artykulu), a juz w ogole nie rozumiem jak mozna miec obiekcje do kogos kto prowadzi zaklad pogrzebowy i prowadzi strone o nekrofilii... rzeczywiscie rewelacyjna reklame robisz subkulturze ;-) oby tak dalej, to przez tego typu zachowania (glownie mysle o stronie o nekrofilii), bedzie nam ciezko osiagnac stopien asymilacji takiej jak jest na zachodzie, gdzie got idacy ulica to normalne zjawisko i nikt sie tym nie przejmuje. Czy pomyslales kiedys ze to co robisz i sposob w jaki to robisz moze negatywnie wplywac na wizerunek nas jako calosci? I nie kazdy musi to pochwalac ? - nawet jesli mnie osobiscie twoje fascynacje nie przeszkadzaja.

O co ty masz zal? ze ja nie podzielam twoich zainteresowan? ze uwazam ze karawan byl smieszny ? To dopiero jest nietolerancja, jesli ktos deklaruje ze nalezy do subkultury to musi myslec tak jak ty bo inaczej jest glupim betonem ?? to w takim razie gratuluje szerokich horyzontow i otwartosci :PPPP

chcesz sypiac w trumnie, ok twoja sprawa jesli czujesz sie z tym dobrze.

ale to ze chwalisz sie tym co robisz po portalach internetowych (wiedzac ze o pewnych sprawach lepiej mimo wszystko nie wspominac dla WLASNEGO DOBRA) to jest dla mnie niezrozumiale, w FAKCIE juz byles czy dopiero bedziesz?

Zreszta nie jestes pierwszym gotem ktorego ciagnie do brukowcow ;-) zainteresowani beda wiedziec o kim mowie.

natomiast to ze ja mam myslec i piac z uwielbienia nad tym co robisz, oraz zywo interesowac sie takimi filmami, to jest dla mnie po prostu smieszne, wybacz.


PS.

Moritur wrote:
Henryk Dederko przedstawił w filmie kilka estetycznych wątków, które subkultura wykorzystuje w swoim image, swoich tekstach, muzyce itd.

bo ta subkultura to TYLKO z tych watkow i tego image-u czerpie przeciez ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 26-01-2009, 10:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Henryk Dederko przedstawił w filmie kilka estetycznych wątków, które subkultura wykorzystuje w swoim image, swoich tekstach, muzyce itd. Jeśli szukacie filmu o kilku przebierańcach, dybających się do rytmu elektronicznej muzyki na bolkowskim zamku to wybaczcie. To nie jest film o muzyce... i nie dla tych co TYLKO słuchają, nie dla tych dla których gotyk to tylko dźwięk. Problem z subkulturą gotycką jest taki, że tzw. goci dużo lubią mówić i się stroić... a tak naprawdę gówno robią.


Proponuję się cofnąć do "źródeł" gotyku z nakierowaniem, że "źródłem" subkultury gotyckiej bynajmniej NIE JEST książka Brama Stokera! Piszesz o subkulturze, ale widzę, że nie masz pojecia o czym właściwie piszesz, więc rób co robisz i lubisz nie mieszając do tego "wszystkich gotów", bo to jawne oszczerstwo.

Quote:
Ergo - ja Ciebie też pamietam i Twoje słowa "że nie wierzysz, że bierzemy udział w jakimś tam filmie". Gdybyś cokolwiek trybił z tego co robisz i czytasz to doskonale byś zrozumiał, że owy opis to wypociny katolickiego krytyka filmowego, który nie mógł nic innego napisać. Jeśli Ty jesteś z Łodzi i będąc "gotem" nie wiedziałeś nic o tym filmie na CP 2008 to ja Ci gratuluję pracy dla Darknation (część filmu była kręcona w Łodzi... ). Bez komentarza.... Czasami myślę, że to Dark to opis Ciemnej Masy.


No pewnie...
Lans, bauns i cekinki!!!
Zmieńmy sobie nazwę z darknation na "darkpudelek" i piszmy o ludziach w karawanie Jeah!! LOL

Quote:
Film nie jest dla gotów. To film dla tych, którzy kochają artyzm i sztukę w każdym wydaniu.


Wybacz, ale w Polsce na szczęście mamy jeszcze wyznaczone pewne normy co sztuką jest a co nią nie jest. Sztuka i "artyzm" ukazany w filmie i na co dzień przez niektórych jest porównywalny z artyzmem Dody i Jolanty, tyle, że w "dark" wydaniu... (uuUUuuu)

Quote:
Dodam jeszcze, że film już był emitowany na HBO w grudniu. Nie jesteśmy gotami i też mamy obiekcje co do produkcji i jej efektu. Jest to jednak największy polski dokument na ten temat, zrealizowany z dość sporym rozmachem.


Udało się? Skandal był??? ;) Wpływy na konto na bene do karawanu?? :D:D:D
Back to top
View user's profile Send private message
Moritur


Offline 



Joined: 25 Jan 2009
Posts: 19

PostPosted: 26-01-2009, 11:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po pierwsze to nikt nikogo tu nie lansuje. Nie jestem gotem, a do filmu zostałem zaproszony jako ktoś kto współpracuje z gotycką subkulturą, a sam przejawia styl życia oscylujący wokół tej grupy. Nikt nigdzie się nie żali - masz jakiś problem z interpretacją treści czytanych i mówionych. Żyję sobie w małej gminie, nikomu nie szkodzę, a media same do mnie przychodzą... Nikt ich tu nie zaprasza. Ze swoim lansowym problemem zgłoś się do TVNu, Polsatu, TVP, Polityki, Onetu i wielu wielu innych, którzy sami do nas przyszli. Karawanem jeżdżę na codzień, więc dla mnie to nic dziwnego... dla Ciebie to lans. Reklama subkultury? He... Gdybyś dokładnie czytał cokolwiek o czym mówisz to wiedziełbyś, że w żadnym artykule na nasz temat nie ma mowy o subkulturze gotyckiej jako grupie do której przynależymy. Goci to jedna z ostatnich grup z którymi chcemy być identyfikowani i Henryk doskonale o tym wiedział... nawet media już to zauważyły. Zdjęcia nas gówno obchodzą - jeśli ktoś chce je zrobić to jego sprawa. Co Ty robiłeś na CP? Stałeś i gibałeś się pod sceną? Festiwal muzyczny? Hehe... właśnie dlatego polscy goci różnią się chociażby od amerykańskich... dla Polaków to przede wszystkim muzyka i ciuszki. Słowa które padają jako liryki na tle tych dźwięków to tylko bełkot dla wielu z Was. Wg mnie to zasadnicza różnica. CP zamienił się w przeciągu lat w jeden wielki lans. Więcej jest reporterów i lalusiów z plakietkami CP niż samych uczestników. Chcesz walczyć o akceptację gotów w Polsce? He... Niezły jesteś. Tutaj skinhead czy punk, postacie które mieszkają w Polsce od dziesiątek lat są wciąż marginesem a Ty chcesz gotów postawić obok grzecznych katolików, szarych ludzi i innych nie rzucających się w oczy???? Sorry... ale chyba za głośno słuchasz tej swojej muzyki i coś Ci się w cyt. "mósku" popsuło.
"mimo wszystko nie wspominac dla WLASNEGO DOBRA" - no właśnie. Goci w Polsce to takie straszne dzieci, poprzebierane dzieci, które jak coś się dzieje zdejmują swoje ciuszki, makijaże i udają, że wszystko jest OK. Chcesz być tolerowany na ulicy??? To powiedz mi co zrobiłeś w tym kierunku??? Człowieku Ty nawet nie wyglądasz jak goth... są ludzie, którzy na codzień chodzą ubrani i wymalowani jak na CP... do pracy... do sklepu... i gdzieś mają opinie społeczną. Do czego Ci ona jest potrzebna? Boisz się kogoś? Wstydzisz się, że jesteś gotem? Żałosne to jest... Wypisujecie tu o muzyce, o filmach, stylu gotyckim, sztuce gotyckiej, blebleble... a w gruncie rzeczy wstydzicie się tego? boicie się braku akceptacji społeczeństwa? Sorry... naiwni jesteście.
Ja przynajmniej robię swoje, chrzanię społeczeństwo i opinię całego środowiska gotyckiego. Nie zasłaniam się muzyką i otoczką... Nie nakłaniam nikogo do akceptacji mojej osoby, ani podzielania moich zainteresowań.
Skoro macie problem do "Witajcie w mroku" - kto z Was zrobił coś w kierunku pokazania swojej subkultury na ekranie całego świata w świetle jakie uważacie za stosowne?????? Słucham...

Co do wpływów na konto - kolejny słaby punkt Polaków... Money Money Money. Nawet wśród gotów widzę... :)

Dodano po 13 minutach 28 sekundach:

Dla Twojej informacji - w Niemczech, Belgii, o USA nie wspominam - istnieje cos takiego jak Hearse Club. Posiadanie karawanów przez gotów jest tam na porządku dziennym. A w Polsce... goci powiedzą Ci, że to lans. Na takim własnie etapie jest ta cała Wasza subkultura. No comment. Wiesz co wielu gotów mówi mi na naszą ofertę gotyckich ślubów - że ich rodzice wydziedziczą po takiej imprezie!!! Hehehehe... polscy goci. Jak to śpiewał kiedys Kupczyk - "Dorosłe dzieci".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 26-01-2009, 12:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

rotfl, a mowili mi zeby nie dyskutowac ;P nie ten poziom men ;-)

pozdrawiam, dalej sobie uwazaj ze ja musze sie przebierac jako got, a jak nie to sie "czegos boje". jak to dobrze ze sa jeszcze inni ludzie ktorzy maja swiadomosc alternatywy. Pokazales ze masz straszne klapy na oczach ( ktorych nie dostrzegasz), takze z mojej strony koniec tematu bo i tak sie nie dogadamy widze.
Quote:

Człowieku Ty nawet nie wyglądasz jak goth...

musze ?

Quote:

są ludzie, którzy na codzień chodzą ubrani i wymalowani jak na CP... do pracy... do sklepu... i gdzieś mają opinie społeczną.

trzeba robic tak jak oni ? jest jakas definicja albo kodeks ktory nakazuje robic tak samo jak reszta stada ?
Quote:

Do czego Ci ona jest potrzebna? Boisz się kogoś? Wstydzisz się, że jesteś gotem? Żałosne to jest...


zalosne to by bylo jakbym sie raz do roku malowal i przebieral zeby zablysnac na CP, tak jak ty mowisz o "maniu gdzies opinii publicznej", tak ja mam gdzies twoja definicje gota i to ze tobie sie zdaje ze ja musze sie przebierac. i tyle w tym temacie :] Zalosne to jest ze wszyscy maja utozsamiac sie i manifestowac swoje poglady tak samo, wiesz czemu to zalosne? bo to jest zaprzeczenie wolnosci ktora to ta subkultura wyznaje, ja sam decyduje o tym jak chce wygladac i sorry nikt mi nie bedzie wmawial ze mam robic tak jak inni, a skoro nie chce to musze sie kogos/czegos bac albo wstydzic.

juz dalej nie musisz nic pisac ;-)

Quote:
Co Ty robiłeś na CP? Stałeś i gibałeś się pod sceną?

na szczescie nie musze sie tobie tlumaczyc z tego co robilem i po co jezdze. Podpowiem tylko ze dzieki mnie mozesz np. wlasnie tutaj sobie zasmakowac wolnosci slowa i mi dogryzac ;-) to jest min. moj wklad jako tworcy darknation :] reszty sie domysl sam :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 26-01-2009, 13:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moritur wrote:
Nikt nigdzie się nie żali


Robisz to od dwóch postów ;>

Quote:
Co Ty robiłeś na CP? Stałeś i gibałeś się pod sceną? Festiwal muzyczny? Hehe... właśnie dlatego polscy goci różnią się chociażby od amerykańskich... dla Polaków to przede wszystkim muzyka i ciuszki.


A ty dorabiasz do tego ideologię, której nie ma wśród wspomnianych przez Ciebie przykładowych amerykańskich gotów, których stawiasz tu ludziom za wzór. Kolejny objaw "Polska mesjaszem narodów" w ciemnej odsłonie?

Quote:
Słowa które padają jako liryki na tle tych dźwięków to tylko bełkot dla wielu z Was.


Na całe szczęscie bo w 99% to doskonale przemyślane liryki w celu zarabiania kasy na płytach i innych wydawnictwach.

Quote:
Wg mnie to zasadnicza różnica. CP zamienił się w przeciągu lat w jeden wielki lans. Więcej jest reporterów i lalusiów z plakietkami CP niż samych uczestników. Chcesz walczyć o akceptację gotów w Polsce? He... Niezły jesteś. Tutaj skinhead czy punk, postacie które mieszkają w Polsce od dziesiątek lat są wciąż marginesem a Ty chcesz gotów postawić obok grzecznych katolików, szarych ludzi i innych nie rzucających się w oczy????


Zasadniczy błąd rzeczowy w zdaniu, chyba, że sam się miśku zamotałeś w tym co piszesz. To w końcu stawiasz porównanie do skinheadów i punków czy grzecznych katolików, bo to dwie zupełnie różne bajki :/

Quote:
Goci w Polsce to takie straszne dzieci, poprzebierane dzieci, które jak coś się dzieje zdejmują swoje ciuszki, makijaże i udają, że wszystko jest OK.


To samo się tyczy innych ludzi w Polsce, którzy zdają sobie sprawę, że za 20 lat ich światopogląd może ulec zmianie o 180 stopni.


Quote:
Chcesz być tolerowany na ulicy??? To powiedz mi co zrobiłeś w tym kierunku??? Człowieku Ty nawet nie wyglądasz jak goth... są ludzie, którzy na codzień chodzą ubrani i wymalowani jak na CP... do pracy... do sklepu... i gdzieś mają opinie społeczną. Do czego Ci ona jest potrzebna? Boisz się kogoś? Wstydzisz się, że jesteś gotem? Żałosne to jest...


Są ludzie, którym ciuchy i makijaże nie są potrzebne na co dzień - tak trudno Ci to zrozumieć? szok


Quote:
Wypisujecie tu o muzyce, o filmach, stylu gotyckim, sztuce gotyckiej, blebleble... a w gruncie rzeczy wstydzicie się tego? boicie się braku akceptacji społeczeństwa? Sorry... naiwni jesteście.


A Ty nie wiesz o czym jest portal. Takie teksty to sobie możesz na blogu wypisywać w stosunku do jednego człowieka, a nie obrażać cały skład redakcji. Tym się zajmujemy i piszemy O TYM, ale nie widzę, zeby ktoś na siłe próbował tu cokolwiek definiować prócz Ciebie. Wypisujemy tu jak najbardziej OBIEKTYWNIE - odsyłam do słownika w celu zrozumienia słowa i odniesienia do treści czytanej.

Quote:
Ja przynajmniej robię swoje, chrzanię społeczeństwo i opinię całego środowiska gotyckiego. Nie zasłaniam się muzyką i otoczką... Nie nakłaniam nikogo do akceptacji mojej osoby, ani podzielania moich zainteresowań.


No właśnie nie chrzanisz społeczeństwa! Udowodniłeś to już pierwszym swoim elaboratem na temat "życie, gotyk i cała reszta" w poprzednim poście. A teraz to "nie chrzanienie społeczeństwa" kontynuujesz w poście numer dwa, bo ktoś nie akceptuje właśnie Twojej osoby! Ośmiela się być inny niż Ty i jeszcze w dodatku się z tego cieszyć. połowa ludzi na tym forum to nie goci a właśnie częśc społeczeństwa przed którą Ty się własnie pięknie uzewnętrzniasz wmawiając sobie, że ich chrzanisz...
Skoro chrzanisz opinię, to po co w ogóle piszesz choć słowo???


Quote:
Skoro macie problem do "Witajcie w mroku" - kto z Was zrobił coś w kierunku pokazania swojej subkultury na ekranie całego świata w świetle jakie uważacie za stosowne?????? Słucham...


Nie zauwazyłam, żeby ktoś miał problem, jak na razie to była luźna dyskusja na temat filmu. DYSKUSJA - też odsyłam do słownika, od razu z pojęciem POLEMIKA.

Quote:
Co do wpływów na konto - kolejny słaby punkt Polaków... Money Money Money. Nawet wśród gotów widzę... :)


Proponuję więc okulary, bbo nie reprezentuję ani Polaków a w szczególności ich konserwatywnych poglądów, ani gotów, bo nigdy gotką nie byłam, nie jestem i nie będę.


Quote:
Dla Twojej informacji - w Niemczech, Belgii, o USA nie wspominam - istnieje cos takiego jak Hearse Club. Posiadanie karawanów przez gotów jest tam na porządku dziennym. A w Polsce... goci powiedzą Ci, że to lans. Na takim własnie etapie jest ta cała Wasza subkultura. No comment. Wiesz co wielu gotów mówi mi na naszą ofertę gotyckich ślubów - że ich rodzice wydziedziczą po takiej imprezie!!! Hehehehe... polscy goci. Jak to śpiewał kiedys Kupczyk - "Dorosłe dzieci".


Dla Twojej informacji (bo jak widzę gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w jakim kościele), to tam głównie chodzi o lans, który przerodził się w sposób bycia - pewną oryginalność. A jak już to przestanie być oryginalne znajdą sobie coś innego, nie bój.

Ps. I nie cytuj Kupczyka skoro nawet niemasz pojęcia o czym mowa w "Dorosłych dzieciach".
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Witajcie w mroku - HBO 30.01.2009 godz 21.55

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group