FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Filmy, ktore warto zobaczyc.
Goto page « Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 09-12-2008, 21:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Zawieście czerwone latarnie" Zhanga Yimou (reżysera m.in. "Hero" i "Domu latających sztyletów") - to jego starszy film (1991), kiedy jeszcze nie poszedł na współpracę z władzami Chin, ale już posiadający wszystkie cechy dojrzałej twórczości reżysera - wysmakowane kadry, grę kolorami, oddawanie wielu nastrojów tylko i wyłącznie poprzez odpowiednie kadrowanie i dobranie kolorystyki, ale też doskonale napisane role i pewnie prowadzeni aktorzy.



Film jest dramatem rozgrywającym się pomiędzy czterema konkubinami bogatego Chińczyka w latach 20tych XXw. Intryga rozwija się nieśpiesznie, film początkowo jest dość statyczny, więcej dzieje się na poziomie gestów i niedpowiedzeń, niż dialogów, aby pod koniec nabrać zabójczego tempa...

Można pozostać na tym poziomie, lub rozważać go głębiej - bogaty mąż może symbolizować wszechwładny aparat państwa, a scena końcowa może być odczytana jako subtelna aluzja do masakry na placu Tiananmen - dlatego w Chinach film leżał na półkach kilka lat, zanim został pokazany w nielicznych kinach.

A czemu o nim piszę? Bo ostatnio dali ten film do Gali za głupie 9,99 - grzech nie kupić.

Ps - a wspomniałem o pięknej Gong Li w roli głównej?
Back to top
View user's profile Send private message
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 19-12-2008, 09:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Batman: Mroczny Rycerz" z rewelacyjną rolą Heath'a Ledger'a jako Joker. Moim zdaniem stworzył niesamowita postać, równie dobra ale jednocześnie nieco inną niż Jack Nicolson. Wspaniała kreacja i te gesty, mimika, byłam zafascynowana. Postac Jokera mnie przerażała, taki koszmar z dziecinnych lat i myślałam, że tej roli nikt inny nie udźwignie. Polecam filmik właśnie głównie dla tej roli.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 20-12-2008, 08:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam ten film od kilu dni na dvd tylko czasu nie mam by go oglądnąc. Z tego co pamietam to jest on chyba dośc długi i bedzie mi trudno znalezc czas by córka mi nie przeszkadzała... Ale skoro mówisz ze wart uwagi to może dzisiaj sie zmobilizuje ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 21-12-2008, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Powiem Ci tak - ten film to tylko w kinie. DVD oddaje go dość kiepsko, przynajmniej w moim odczuciu. Zresztą - to jest cała kategoria filmów, które w małym okienku robią bardzo średnie wrażenie - Bondy, Gwiezdne Wojny i filmy o superbohaterach właśnie - w tym i ten.
Back to top
View user's profile Send private message
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 22-12-2008, 14:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Asterix na Olimpiadzie", w kilku miejscach się nawet uśmiałam, ale zdecydowanie słabszy i mniej obfitujący w charakterystyczne postacie niż poprzednia część z Kleopatrą. Najwspanialszy oczywiście był Cezar "Ave Ja!" hehehe :-) Mimo wszystko jednak mogę polecić:-)



Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 26-12-2008, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety dla mnie ten film to qpa totalna i nawet Julek nie ratuje sytuacji.
Back to top
View user's profile Send private message
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 05-01-2009, 10:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Jaja w tropikach", czyli zwariowana amerykańska komedia z Benem Stillerem, Jackiem Blackiem oraz Robertem Downey Jr. ( w roli ciemnoskórego) bardzo trudny do rozpoznania. Myślałam, że będzie kiepskie, ale Robert Downey Jr. jest rewelacyjny, w kilku momentach się nieźle ubawiłam. Nie tak dobry co prawda jak inny film Stillera, który uwielbiam czyli "Poznaj moich rodziców", ale też nieźle. Mogę polecić.



"Choć goni nas czas", przecudowny, wzruszający do łez film z Morganem Freeman'em oraz Jackiem Nicolsonem. Dwaj wspaniali aktorzy, ciekawy scenariusz, nie da się nie uronić łezki.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Zlosnica


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 46
Zodiac: Pisces
Joined: 31 Jan 2009
Posts: 24
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-02-2009, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jesli moge komuś coś polecic to mój ranking filmowy układa się mniej więcej tak (lojalnie uprzedzam że to same starocie xD)
1 Urodzeni mordercy rez.Stone pomysł Tarantino
2 Rękopis znaleziony w Saragossie reż. Has
3 Cień wampira reż.Merhige
4 Pies andaluzyjski reż.Bunuel scenariusz S.Dali
5 Zły porucznik reż.Ferrara
6 Dym reż.Auster i Wang
7 Hydrozagadka reż.Kondratiuk
8 Lśnienie rez. Kubrick
9 Monty Python Święty graal
10 Milczenie owiec reż Demme
nie wiem czy tą listą wnosze coś nowego, ale co mi szkodzi się podzielic tym co lubię ^^
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 14-02-2009, 13:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Nieznajomi", dreszczowiec z Liv Taylor w roli głównej. Dziwny filmik, akcja praktycznie stoi. Samo zakończenie troche dziwaczne i przerażające. Jednak czy warto oglądać film dla kilku sekund zakończenia? Czasem może tak. Mogę polecić wszystkim miłośnikom thillerów, ale bez rewelacji.



"Wyspa Nim", czyli kino familijne, producentów "Narnii" i "Mostu do Terabithii". Wesoły, lekko zabawny, ze wspaniałą Jodie Foster w roli zdziwaczałej pisarki. Swoją droga bardzo ciekawa rola:-) Jak ktoś lubi bajki (ja lubię) to będzie zadowolony :-)



"Sex w wielkim mieście", filmik całkiem przyjemny, do obejrzania na raz na odstresowujące popołudnie. Serialu co prawda nie oglądałam, z 2 razy zajrzałam i jakoś mnie nie wciągnęło, więc nie mam porównania.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Azathoth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 11 Aug 2004
Posts: 56
Location: UK - Edinburgh

PostPosted: 14-02-2009, 16:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Johnny.Got.His.Gun.(1971).

Wlasnie obejrzalem sietny film wojenny. Sceny z filmu uzyte w teledysku 'ONE' zespolu Metallica, jak i rowniez w klipie Velvet Acid Christ, Johnny.Got.His.Gun.
Polecam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kota


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 43
Zodiac: Aquarius
Joined: 12 Nov 2005
Posts: 60
Location: Nikądy

PostPosted: 15-02-2009, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzieki mezowi sie spodoba ;]

A ja polecam obejrzane ledwie co:

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - wzruszajacy, madry film

oraz

"Walkiria" - pomimo Toma Cruisa (bo wszyscy uwielbiaja wrecz krytykowac caly film przez jednego aktora - za popularny jest) film nawet mnie jako kobiecie sie podobal. konkretniej.. byl po prostu ciekawy do tego stopnia, ze zaczelam kopac za informacjami na temat jednego z zamahow na Hitlera ;]
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 27-02-2009, 02:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Crow: Salvation



Pierwszy Kruk był legendą - to wiadomo. Drugi był przeraźliwie słaby. Potem był jeszcze słabszy serial, który bolał tak, jakby ktoś wbijał drzazgi pod paznokcie. Tymczasem ten film jest naprawdę niezły. Nie jest tak manieryczny (klimatyczny?) jak pierwowzór, ale jednocześnie ma swój własny styl. Jest ładna Kirsten Dunst, są fajerwerki, widowiskowe sceny, nie ma za to głupawej kopaniny znanej choćby z serialu. No i muzyka - wspomniałem już, że soundtrack znowu jest zakręcony i chory w sposób, jaki najbardziej tu lubimy? No bo mamy tam Roba Zombie, Tricky'ego Monster Magnet, Pitchshifter, Filter no i samego Glenna Danziga, a jakże. Generalnie bardzo pozytywne wrażenia wyniosłem z wieczornego seansu - jak ktoś ma ochotę na trochę niezobowiązującego odprężenia w fajnych kilimatach to zdecydowanie polecam.
Back to top
View user's profile Send private message
Hell


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 21 Nov 2009
Posts: 18
Location: Gdańsk

PostPosted: 25-11-2009, 22:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Afffinity

Przecudowna scenografia i bardzo romantyczna historia ;)
Back to top
View user's profile Send private message
managarm


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Libra
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 89
Location: Poznań

PostPosted: 26-11-2009, 11:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oo.. 1. slysze. Lista filmow do obejrzenia się zapelnia :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hell


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Cancer
Joined: 21 Nov 2009
Posts: 18
Location: Gdańsk

PostPosted: 01-12-2009, 19:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polecam również "Lektora", zaskakujące zakończenie, zresztą sama konwencja wiążąca ze sobą różne lata, wspaniałe emocje i piękna gra Kate Winslet. Jeden z niewielu filmów, który bardzo mnie poruszył.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Forum Index » Sztuka » Film » Filmy, ktore warto zobaczyc.

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group