FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy jesteś rasistą ???
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 13-09-2009, 09:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja absolutnie nie toleruję rasizmu - jestem wobec tego rasistką w stosunku do rasistów :)
Nie mam problemu z żadnym narodem ani kulturą - zawsze patrzę co dana jednostka sobą przedstawia - i to się liczy.
Jakiś czas temu byłam na Vampiriadzie w No Mercy i jak zobaczyłam łysych, hajlujących to opuściłam klub i więcej tam na imprezy nie chodzę. Nie chcę być w żadnym wypadku łączona z takimi ludźmi i nie podoba mi się, że zjawiają się w takich miejscach. To jest jedyna grupa ludzi do których czuję zdecydowaną odrazę.
Co do dyskusji o islamie itp to zapraszam na forum arabia.pl - można się bardzo dużo dowiedzieć i pogadać otwarcie z muzułmanami polskimi i nie tylko.
Back to top
View user's profile Send private message
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 13-09-2009, 22:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lili_Hates wrote:
Nie mam problemu z żadnym narodem ani kulturą - zawsze patrzę co dana jednostka sobą przedstawia - i to się liczy.

Znaczy jeszcze bardzo mało widziałaś w życiu *).

Różnice pomiędzy narodami w ich sposobie bycia, systemie wartości i stosunku do mienia publicznego, higieny i drugiego człowieka są, i zawsze będą. Niektóre z tych postaw kłócą się z systemem wartości reprezentowanym przez nas, ludzi kultury środkowoeuropejskiej. Niektóre z naszych postaw są nieakceptowalne w innych kulturach **). I to zawsze będzie powodem braku zrozumienia i braku tolerancji.

*) zatem zapewne nie widziałaś np. cygańskiej rodziny w pociągu "Karpaty" z Bukaresztu do Warszawy. Nie wiesz też nic zapewne o specyficznej formie "narodowej solidarności" Chińczyków w środowisku naukowym uniwersytetów USA. Nie widziałaś stanu mieszkania, które ktoś znajomy wynajął rodzinie Afroamerykanów w USA (no nie napisze przecież "Murzynów" bo to słowo od pewnego czasu jest uważane za ofensywne)

**) na przykład ściąganie na egzaminach. Na Zachodzie w większości przypadków za to się wylatuje z uczelni.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 13-09-2009, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Swiete slowa, rasizm rasizmem, ale nie dajmy sie zwariowac przez wyidealizowany obraz swiata jaki sie nam wciska.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 09:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zawsze myslalem ze rasizm to cos obcego dla mnie, ale po tym jak zobaczylem jak sie niektorzy czarni zachowuja zaczalem sie zastanawiac czy z nimi jest wszystko w porzadku jednak.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 10:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam świadomość, że środowisko skupione przy takich stylach muzycznych ma niestety tendencje do rasistowskich zachowań - to się da wyczuć - skąd się bierze ta pogarda to mnie zawsze zastanawia.
W czym jesteście lepsi? Wystarczy przejść się na parę imprez gdzie snujecie się nawaleni, w mocno wczorajszych ciuchach. Albo przejść się wieczorem po Bolkowie podczas CP - sam miód rasy białych panów. Gratuluję dobrego samopoczucia w związku z tym :)
Ja znam i Cyganów i Arabów i inne narodowości - z racji różnych sytuacji życiowych mieszkałam w różnych krajach - na prawdę w każdym narodzie są ludzie godni i nie godni szacunku.
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

ale co ma piernik do wiatraka ? ze niby srodowisko sluchajace ciezkiej muzy z definicji ma byc rasistowskie ? interesujaca teoria tylko nie bardzo wiem jakimi argumentami ja poprzec, zakladam ze opierasz sie na wlasnych obserwacjach, to moze jednak wypada zmienic znajomych skoro ci ich zachowanie nie pasuje, bo moje obserwacje tego nie potwierdzaja, ani tez moi znajomi sie tak nie zachowuja.

Lili_Hates wrote:
W czym jesteście lepsi? Wystarczy przejść się na parę imprez gdzie snujecie się nawaleni, w mocno wczorajszych ciuchach.

ale kobieto o czym ty piszesz, czy ktos tu napisal ze czuje sie lepszy ?
masz jakies problemy emocjonalne i chcesz jakas wojne wywolac ? bo na razie to tak sobie klepiesz na forum i piszesz frazesy ktore nijak sie nie maja do tego jak toczy sie rozmowa i do wypowiedzi rozmowcow.

Lili_Hates wrote:
na prawdę w każdym narodzie są ludzie godni i nie godni szacunku.

jasne, ale czy KTOKOLWIEK napisal cos co by temu przeczylo ? czy tak tylko sobie klepiesz bo ci sie nudzi ?

pozatym , ja sobie nie zycze zebys mnie ( i mysle ze nie tylko mnie) osobiscie tutaj probowala wmawiac jakies nieodpowiednie zachowania w bolkowie bo slucham jakiejs muzyki. Jesli nie masz dobrych argumentow to lepiej nie pisac nic, a przyrownywanie mnie do kogos kogo gdzies tam widzialas jest cokolwiek nie na miejscu, ZWLASZCZA ze na rynku na CP duzo ciekawych sie rzeczy dzieje wywolywanych przez rozna cholote ktora na zamku nawet stopy nie postawi, po prostu przyjezdza rozpierduche zrobic, np. skini ( tez sie trafiaja), czy inne buraki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 11:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

taaa klepie bo mi się nudzi to oczywista oczywistość. Ogólnie nikt tu nikim nie pogardza a gdzieżby tam - te Wasze teksty o Cyganach, Murzynach itp to same pochwały i wyrazy szacunku dla tych narodowości :) Tak tak
Back to top
View user's profile Send private message
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 11:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wspominajac o czarnuchach z Afryki ;) Ale to nie jest kwestia rasy, Murzyna tez mozna wychowac na czlowieka, ale to musi nastapic w jakims cywilizowanym kraju, w normalnej rodzinie, musi sie nauczyc cywilizowanego, europejskiego zachowania.

I to naprawde nie jest moja wina, ze Afryka jest tak zacofana, a jedyne oznaki cywilizacji widac tam, gdzie biali cos postawili ;)

Za to od Azjatow jestesmy statystycznie glupsi podobno i jakos nie lamentujemy z tego powodu i nie oskarzamy ich o rasizm ;)

Quote:
np. skini ( tez sie trafiaja), czy inne buraki.


Troche nieladnie to ujales, skinheadzi to czesto bardzo fajni ludzie, nie kazdy skinhead to naziol i rasista.


Last edited by khunag on 14-09-2009, 11:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 11:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

to dopiero pokaz wrzucania wszystkich do jednego worka. jesli masz kogos na mysli pisz to wprost, a tekstami pt. "bo wy" ( jacy ku..wa ... MY ? ), nic nie osiagniesz. jestes zywym przykladem osoby(nie to ze dla rasizmu - ogolnie), ktorej wydaje sie ze jest swieta a sama generalizujesz i wszystkich wrzucasz do jednego worka ;-) czemu dalas przyklad tutaj.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 11:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo kurcze no tak jacy Wy? No tacy Wy jak widać w postach powyżej. Kolejny pokaz tolerancji prezentuje tu kolega proponujący wychowywanie czarnuchów itp.
Pogarda dla innych narodowości czy kultur jest tylko i wyłącznie świadectwem ignorancji i słabości.
Back to top
View user's profile Send private message
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

To zycze dalszych sukcesow w podziwianiu ludozercow ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 11:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

no wiec pisz o koledze , a nie "o nas", i wtedy bedzie ok, nie bede sie czepial.
Byc moze po prostu nie wyjasnilem sie jasno o co mi chodzi.

jako ciekawostke podam ze my tutaj mielismy tez podstawy ekstemalne na portalu i tacy ludzie zostali usnieci z portalu, tylko ze to stare histore i ty nie masz po prostu swiadomosci ze takie sytuacje mialy miejsce.

To jest forum i sa na nim rozni ludzie, i maja rozne poglady, ja nie bede kazdego wyrzucal bo ma poglady inne niz ja, tudziez w mojej opinii niepoprawne.

Natomiast wyrabianie sobie opinii na postawie 5-6 wspisow kilku osob gdzie jest nas tutaj kilka tys. osob zarejestrowanych iest cokolwiek ... pospieszne ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 14-09-2009, 11:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

no owszem - mam taką cechę, że jeśli ktoś robi coś godnego podziwu to umiem to przyznać. Jeśli Arabowie mieli cywilizację rozwiniętą w czasach gdy my siedzieliśmy w Europie na drzewach - to umiem to docenić. Historia różne toczy koła i różne są uwarunkowania "zacofania".
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-09-2009, 11:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lili_Hates wrote:
no owszem - mam taką cechę, że jeśli ktoś robi coś godnego podziwu to umiem to przyznać. Jeśli Arabowie mieli cywilizację rozwiniętą w czasach gdy my siedzieliśmy w Europie na drzewach - to umiem to docenić. Historia różne toczy koła i różne są uwarunkowania "zacofania".

natomiast dzisiaj to uleglo zmianie, i sytuacja jest odwrotna. Ale to o czym piszesz czyli cywilizacyjne zdobycze danej kultury nie ma sie nijak do rasizmu ktory jest uczuciem indywidualnym.

Moglbym np. napisac ze afrykanie nie maja(lub maja) duzego wkladu w dziedzictwo kulturowe, w porownaniu z azjatami, europejczykami czy arabami - ale to bez znaczenia, bo rozmowa NIE JEST O TYM. Tutaj bylo poruszane jak sie zachowuja ludzie nam wspolczesni. NIKT absolutnie nie negeguje zadnych wiekszych dokonan danej nacji.

mam wrazenie ze my o 2 roznych rzeczach rozmawiamy, nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie negowal dorobku cywizacyjnego.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 14-09-2009, 11:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bliski Wschod sie bardzo pieknie zawsze rozwijal. A potem przyszedl Islam i jak jest od wtedy do teraz kazdy widzi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy jesteś rasistą ???

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group