FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Cytat, który najbardziej do Was trafił...
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 29-10-2008, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kilka sentencji Alberta Einsteina, którego uwielbiam i cenię :-)

"Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu. Potem kochałem już tylko myśleć."

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa ale czwarta będzie na pewno na maczugi."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 30-10-2008, 23:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Główne niebezpieczeństwo zagrażające człowiekowi leży w niesfornych siłach samego społeczeństwa współczesnego, a jego alienującymi metodami produkcji, jego podporządkowującymi człowieka technikami dominacji politycznej, jego międzynarodową anarchią - jednym słowem, istotnymi zmianami, jakim podlega "natura" ludzka oraz warunki i cel życia"

Charles W. Mills
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 02-11-2008, 20:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Uderzyło mnie coś zupełnie oczywistego, co wszyscy przemilczają: życie Ducha toczy się z przerwami. Tylko życie Umysłu przebiega w sposób mniej więcej ciągły. Moja zdolność analizowania ulega niewielkim zmianom. Ale Duch nie interesuje się przedmiotami, jego uwagę przyciąga sens łączący je w jedną całość. Przezierające spośród nich oblicze. I Duch przechodzi od pełni widzenia do kompletnej ślepoty. Ktoś kocha swą posiadłość, lecz w pewnym momencie zaczyna ją postrzegać jedynie jako zbiór niepowiązanych ze sobą przedmiotów. Ktoś kocha swoją żonę, lecz bywają dni, kiedy nie widzi w miłości niczego prócz trosk, przykrości, zniewolenia. Ktoś lubił pewien rodzaj muzyki, lecz nadszedł moment, w którym przestała do niego przemawiać. Zdarza mi się czasami, na przykład dzisiaj, że nie rozumiem własnego kraju. Kraj nie jest sumą krajobrazów, zwyczajów, materiałów, które mogę zawsze ogarnąć za pomocą umysłu. Jest Bytem. Niekiedy odkrywam jednak, że jestem ślepy na Byt."

"Kiedy dopełniamy obowiązku uczestnictwa w pogrzebie osoby, którą kochaliśmy, jej śmierć nie dociera do nas w pełni. Śmierć jest wielką rzeczą. Powoduje zmianę w naszych relacjach z myślami, przedmiotami, nawykami zmarłego. Ustanawia nowy porządek świata. Na pozór nic się nie zmieniło, ale tak naprawdę zmieniło się wszystko. Stronice książki pozostały te same, lecz wypełnia je inna treść. Aby odczuć czyjąś śmierć, musimy wyobrazić sobie chwile, kiedy potrzebujemy zmarłego. Tak bardzo go wtedy brak. Wyobrazić sobie jego przyjacielskie odwiedziny. I odkryć pustkę. Na życie należy patrzeć z perspektywy. Ale w dniu pogrzebu nie ma ani perspektywy, ani przestrzeni. Zmarły jest jeszcze podzielony na cząstki. W dniu pogrzebu wszystko nas rozprasza: ściskając dłonie prawdziwych lub fałszywych przyjaciół drepczemy wokół przyziemnych spraw. Zmarły umrze dopiero nazajutrz, w ciszy. Stanie przed nami, by w całości oderwać się od naszego istnienia. Podniesiemy wówczas krzyk żalu, że on odchodzi i nie możemy go zatrzymać."

"Może wtedy przywyknę wreszcie sam do siebie. I zobaczę."

Antoine de Saint-Exupéry - Pilot wojenny
Back to top
View user's profile Send private message
Iguana_


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Leo
Joined: 04 Aug 2005
Posts: 119
Location: Amsterdam/Kraków

PostPosted: 03-11-2008, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Jedyna różnica między mną a wariatem to fakt, że nie jestem wariatem." Salvador Dali

I kilka cytatów mojego kochanego Einsteina:
"Zdrowy rozsądek to nic innego, jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia."

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny."

"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia - żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach - Albowiem oni to dalej my, a naszego ciała to tylko zwiedłe liście na drzewie życia."

"Jeśli moja teoria względności się potwierdzi, Niemcy okrzykną mnie Niemcem, a Francuzi będą widzieć we mnie obywatela świata. Natomiast jeśli okaże się błędna, dla Francuzów będę Niemcem, a Niemcy stwierdzą, iż jestem Żydem."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
agawa87


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Virgo
Joined: 26 Jan 2009
Posts: 10
Location: Lubań

PostPosted: 27-01-2009, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mój ulubiony, z Butterfly effect:
It has been said that sth as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.
/ponoć taki drobiazg jak trzepot skrzydeł motyla może spowodować tajfun na całej półkuli.../

Dodano po 19 minutach 24 sekundach:

i jeszcze jeden, tak mało słów a tyle prawdy...
"Ostatni Chrześcijanin umarł na krzyżu".

— Fryderyk Nietzsche

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
positivlunatic


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 30
Zodiac: Sagittarius
Joined: 05 Sep 2009
Posts: 24
Location: Olsztyn

PostPosted: 05-09-2009, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

I cant touch you ,but i can kill you
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Skype Name
Lili_Hates


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Pisces
Joined: 12 Sep 2009
Posts: 32
Location: Warszawa

PostPosted: 13-09-2009, 12:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro - Goethe

:)
Back to top
View user's profile Send private message
Shyshka


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 32
Zodiac: Sagittarius
Joined: 15 Jul 2008
Posts: 27
Location: Międzyzdroje

PostPosted: 18-09-2009, 17:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie wiem czy już się tu pojawił...

pan Nietzsche:

Ostatni Chrześcijanin umarł na krzyżu

Cytat, który gniecie wszystko... Esencja prawdy i podsumowanie tego co się dzieje z tym wszystkim...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 18-09-2009, 23:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Shyshka wrote:
nie wiem czy już się tu pojawił.


khem...dwa posty wyzej..?

i co sie niby takiego dzieje?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shyshka


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 32
Zodiac: Sagittarius
Joined: 15 Jul 2008
Posts: 27
Location: Międzyzdroje

PostPosted: 19-09-2009, 09:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

tak to jest jak się nie czyta innych postów...

a co khunagu uważasz, że wszystko jest git?
prawdziwych chrześcijan nie ma, nie wiem czy ktoś dałby się ukrzyżować/zabić za swoją wiarę...

jak rozumiem ironia w twoim pytaniu nie potwierdza mojego zdania... :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 19-09-2009, 10:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
prawdziwych chrześcijan nie ma, nie wiem czy ktoś dałby się ukrzyżować/zabić za swoją wiarę...


Po czym wnosisz? To ze cos fajnie brzmi nie znaczy, ze jest prawda. Zwlaszcza jesli to napisal Nietzsche, od ktorego nawet ja jestem lepszym filozofem po paru baniach ;)

Quote:
Meksyk, wioska Chalchihuites w stanie Zacatecas, 14 sierpnia 1926 roku. Trwa akcja wojsk rządowych - federales - przeciw aktywistom katolickim. Przed plutonem egzekucyjnym staje ksiądz błogosławiony Luis Batiz Sainz, opiekun lokalnego oddziału Akcji Katolickiej Młodzieży Meksykańskiej oraz trzej jego najbliżsi współpracownicy. To oni, w ostatnich sekundach życia, u progu wieczności, wzniosą okrzyk, który podejmą potem tysiące, który przejdzie do historii Kościoła i stanie się zawołaniem bojowym Katolickiej Kontrrewolucji:

-Viva Cristo Rey! – Niech żyje Chrystus Król!


Quote:
50 tys. Hiszpanów uczestniczyło 28 października 2007 r. na Placu św. Piotra w uroczystościach beatyfikacyjnych 498 ofiar prześladowań religijnych w ich kraju w latach 30. XX wieku. Tych 498 męczenników zamordowano z „nienawiści do wiary”, za ich wierność Chrystusowi i chrześcijańskim ideałom w ramach zaplanowanej przez władze republikańskie akcji zniszczenia Kościoła katolickiego. O ogromie dokonanych zbrodni mówią statystyki. Zamordowano 13 biskupów, 4184 księży i seminarzystów, 2365 zakonników, 283 zakonnice i ok. 4000 osób świeckich – tylko za to, że udzielali pomocy lub ukrywali kapłanów.


Quote:
Aresztowania, zsyłki i represje
Represje rozpoczęto najpierw w diecezjach organizujących duszpasterstwo na Ziemiach Odzyskanych. W sierpniu 1945 roku rozpoczęły się aresztowania księży na Warmii. Jednych - jak na przykład ks. Johannesa Parschau - wywieziono w głąb Związku Sowieckiego. Innych - jak choćby franciszkanina ojca Sebastiana Pietreka - umieszczono w specjalnych obozach. Jeszcze innych wysiedlano do Niemiec. Z diecezji usunięto m.in. księdza biskupa Maksymiliana Kallera, ordynariusza warmińskiego...
Ale dramat dotyczył właściwie wszystkich diecezji. W dniu 11 maja 1946 roku w Płokach (archidiecezja krakowska) komunistyczna bojówka zamordowała ks. Michała Rapacza. Oprawcy wtargnęli do jego mieszkania tuż przed północą. Zaprowadzili go do lasu. "Postawili go twarzą do sosenki, jeden z bandytów uderzył go, stojącego, w tył głowy tępym narzędziem, drugi zaś oddał strzał w głowę jego na wysokości oczu, z boku. Tak oszołomiony i zraniony ks. Michał runął całym swym korpusem na ziemię na wznak. A że jeszcze żył, dano w głowę strzał drugi z bliska w samo czoło tak, że czaszka została zgruchotana na kawałki" - tak ostatnie chwile zamordowanego kapłana w liście do ks. kard. Adama Sapiehy, metropolity krakowskiego, opisał ks. Leon Bzawski. Ksiądz Michał Rapacz w czasie wojny współpracował z Armią Krajową, później zaś pomagał żołnierzom ukrywającym się przed UB w województwie krakowskim. A ponieważ nie godził się z powojenną komunistyczną rzeczywistością, odważnie mówił to, co myślał. Otrzymywał coraz częstsze pogróżki...


Quote:
Dnia 14 kwietnia 1950 roku Ksiądz Prymas podpisał "porozumienie" z rządem PRL. Ale komuniści wcale nie zamierzali dotrzymywać jego warunków. W dniu 26 stycznia 1951 roku pięciu administratorów apostolskich, ustanowionych przez ks. kard. Hlonda na Ziemiach Odzyskanych, wypędzono z ich siedzib. Wkrótce aresztowano ks. bp. Czesława Kaczmarka z Kielc...
W listopadzie 1952 roku aresztowano pięciu księży z Kurii Metropolitarnej w Krakowie, zaś po rewizji w Kurii taki sam los spotkał ks. arcybiskupa Eugeniusza Baziaka i ks. biskupa Stanisława Responda.
Prawdziwy przypływ wściekłości władz wywołało w końcu 1952 roku mianowanie ks. biskupa Wyszyńskiego kardynałem. Komuniści odebrali to jako prowokację i w styczniu 1953 roku rozpoczęli odwet. Duchownych skazywano na karę śmierci, innych na dożywocie, jeszcze innych na kilkanaście lub kilka lat więzienia...


Quote:
90 proc. prześladowań z powodów religijnych dotyczy chrześcijan. Chrześcijanie są prześladowani w 50 spośród 200 krajów świata. W 2006 roku zamordowano 24 katolickich misjonarzy.


Wiem, nie jestem pluje na Kosciol, wiec nie jestem trendy ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shyshka


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 32
Zodiac: Sagittarius
Joined: 15 Jul 2008
Posts: 27
Location: Międzyzdroje

PostPosted: 19-09-2009, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie o to chodzi, czy jesteś trendy, czy co tam... ja też nie pluje na kościół, ale wkurzają mnie pewne rzeczy... dla mnie ludzie mogą wierzyć, w kołek wystrugany z drzewa... jak im to daje siłę to jest git...

co do twoich cytatów... wszystko to wyjątki.. :) kto wie, może szatan działa... :)

pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
khunag


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 19 Aug 2009
Posts: 59
Location: Krakow

PostPosted: 19-09-2009, 13:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
co do twoich cytatów... wszystko to wyjątki.. :)


2+2 tez sie nie rowna 4. To znaczy rowna sie 4, ale to wyjatek, tak naprawde sie nie rowna, bo nie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shyshka


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 32
Zodiac: Sagittarius
Joined: 15 Jul 2008
Posts: 27
Location: Międzyzdroje

PostPosted: 19-09-2009, 16:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

no właśnie... i masz racje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 19-09-2009, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

khunag wrote:
Zwlaszcza jesli to napisal Nietzsche, od ktorego nawet ja jestem lepszym filozofem po paru baniach ;)


Nie sposób się nie zgodzić :)


Shyshka wrote:
dla mnie ludzie mogą wierzyć, w kołek wystrugany z drzewa... jak im to daje siłę to jest git...


Nareszcie ktoś treściwie wyartykułował moje poglądy!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Rozmowy » Cytat, który najbardziej do Was trafił...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group