FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » VnV Nation - Of Faith, Power and Glory (2009)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Stoowa


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Cancer
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 80
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-10-2009, 19:53    Post subject: VnV Nation - Of Faith, Power and Glory (2009) Quote selected Reply with quote

Pamiętam jak kiedyś z wypiekami oczekiwałem kolejnego albumu irlandzko-brytyjskiego duetu z pod znaku futurepop. Od pierwszych albumów atmosfera jaką wprowadzali była czymś wyjątkowym dla mnie i nie ma się czemu dziwić, że zawsze z sentymentem wracam do takich perełek jak "Praise the Fallen" czy "Futureperfect" ... Z każdym kolejnym wydawnictwem panowie Jackson i Harris pokazują inne oblicze trzymając w dalszym ciągu wysoki poziom i nieprzerwanie spełniają moją potrzebę odpłynięcia przy nieco lżejszej odmianie elektroniki. Nie inaczej było wraz z pojawieniem się "Of Faith, Power and Glory" - siódmego już w dorobku długogrającego krążka ... "Obraz pomnika pośrodku pustkowia jest metaforą dla naszych największych nadziei, solennych intencji oraz ekstremalnej brutalności do jakiej jesteśmy zdolni, naszej schizofrenicznej ludzkiej natury oraz odwiecznej walki aby iść do przodu" ... Takie słowa były forpocztą zapowiadającą przekaz nowej płyty. Konflikt, walka, nadzieja, odwaga, honor i tym podobne spójnie połączone w dziesięciu utworach tworząc specyficzny klimat juz od "Pro Victoria" - pompatycznego intra poprzez co mocniejsze punkty albumu takie jak rytmiczny, pozytywnie nastrajający "Sentinel", dołujący "Ghost", melancholijny "From My Hands" czy finiszujący album napełniajacy nadzieją "Where there is Light". Jako ciekawostkę należy nadmienić iż autorem okładki podobnie jak w przypadku "Judgement" jest nasz rodak Michał Karcz co jest miłym dodatkiem do całości ...
Na koniec chciałem powiedzieć tylko, że wielu malkontentów twierdzi iz VnV się skończyło, leci po równi pochyłej i to bynajmniej nie do góry. Ja jestem jednak optymistą i w każdym nowym materiale serwowanym nam przez przez ten projekt staram dostrzec się czegoś innego niż było do tej pory w ich dorobku. Ku mojej niewątpliwej radości znajduje to za każdym razem i cieszę się, że panowie nie odcinają kuponów a prą cały czas do przodu, zaskakując formą i ciesząc receptory słuchowe.

Ocena:
8/10

Lista utworów:
01. Pro Victoria
02. Sentinel
03 Tomorrow Never Comes
04. The Great Divide
05. Ghost
06. Art Of Conflict
07. Defiant
08. Verum &AElig;ternus
09. From My Hands
10. Where There Is Light

www.vnvnation.com
www.myspace.com/vnvnation



vnv nation of faith power and glory.jpg
 Description:
 Filesize:  23.49 KB
 Viewed:  560 Time(s)

vnv nation of faith power and glory.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » VnV Nation - Of Faith, Power and Glory (2009)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group