FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » War Office Propaganda
Goto page « Previous  1, 2
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 29-12-2006, 19:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piottrze jesli chodzi o te gatunki muzyczne o których mówimy to przede wszystkim to nie jest to biznes! Płytki wychodzą w mikroskopijnych nakładach i jestem pewny ze nikt na tym kokosów sie nie dorobił, ( jesli wogóle na tym gatunku muzycznym mozna sie jakiejkolwiek kasy dorobić) a juz na pewno nie w naszym "pieknym kraju". Jeśli wyślesz mejla do któregokolwiek z wyżej wymienionych sklepów to Oni na pewno Ci odpisza kim są, jak sie nazywaja, i podadzą adres stacjonarny i juz nie będą anonimowi! Nie rozumiem czego sie boisz, skoro sklepy te sa na oficjalnych stronach tych wytwórni!!! Więc chyba choćby przez to są one wiarygodne! A allego moim zdaniem to zły pomysł, bo po co im płacic haracz, przez to np. ceny płyt mogłyby wzrosnąć.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 29-12-2006, 21:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mroczku, wolontariat kolejowy to także "nie jest biznes", niemniej pewne spostrzeżenia dotyczące ludzi malujących z pasją parowozy można przenieść dokładnie wprost na ludzi grających i wydających z pasją muzykę.
Chcę jeszcze raz podkreślić, że moja krytyka nie wynika z czepialstwa, jest życzliwym spostrzeżeniem. Sam przez pewien czas prowadziłem w Sieci sklep z wysoce specjalizowanymi artykułami do waloryzowania "kolejek elektrycznych" i pomimo, że były miesiące, gdzie z pensji urzędnika musialem dopłacać do zusu, był to niewątpliwie biznes.

Biznes jest wszędzie, gdzie dochodzi do sprzedaży jakiegoś dobra, niezależnie od tego, czy się na tym zarabia czy traci. Dodam, że ja swój zamknąłem dwa lata temu, bo więcej z tego było kłopotu niż pożytku. Czasem żałuję, czasem oddycham z ulgą, że nie mam już tego na głowie.

Muzyka jest niezwykła, kiedy przyjdzie wypłata i żona da dyspensę, to zapewne zanabędę Rukkanor na który ostrzę zęby.

I to nie jest to, że ja się boję - chciałem zwrócić uwagę na problem, niedociągnięcie które może działać na szkodę, mniemam, że skoro WOP jest hostowana na darknation, to Twórcy tej strony zaglądają i na nasze Forum.

A jesli chodzi o Allegro - zgadza się, że to podwyższa koszty, niemniej jest to tak niesamowicie szeroki rynek, że na prawdę myślę, że ta na prawdę wyjątkowa muzyka trafiłaby do ludzi, którzy jeszcze o niej nie słyszeli. Myślę, że warto spróbować. Powiem tylko, że ja na Allegro potrafiłem wyciągnąc jakieś chore ceny za detale do spolszczania modeli pociągów, zupełnie niewyobrażalnie ludzie potrafili się policytować do 120 zł za coś, co mogli zamówić mailem za 35 zł... Tak więc jeszcze raz będę namawiał do spróbowania tego kanału dystrybucji, i nie, A. mi za to nic nie płaci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 30-12-2006, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piottr wrote:
Biznes jest wszędzie, gdzie dochodzi do sprzedaży jakiegoś dobra, niezależnie od tego, czy się na tym zarabia czy traci.
Mówiąc o biznesie to mam na myśli że ludzie robiąc go, czy tez zakładając to robią to głównie lub częsciowo bo myslą zarabianiu pieniędzy. A nie wydaje mi się że ludzie wydający tzw muzyke okołoindustrialną myśla choć odrobine o zarobieniu jakiegoś minialnego zarobku! Kiedyś czytałem wywiad z Łukaszem Pawlakiem z Requiem Records w którym powiedział że on szacuje że w naszym kraju liczba fanów i twórców to około 400 osób!!!! Nie wiem może teraz obecnie jest ich więcej ale ciagle moim zdaniem jest to głeboki underground!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 22-01-2007, 19:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem bardzo ciekaw co się dzieje ze swietnym projektem wydanym kiedys przez WOP - Naag. Kilka lat temu wydał bardzo fajną dark ambietowową płyte pt. Tulku i jakoś słuch o nim zaginął. Może ktos z Was wie cos na jego temat???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 07-10-2009, 11:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Info dla tych którzy kupuję płyty ;)

Rage in Eden Records przygotował do wyczerpania zapasów wiele płyt z distro w bardzo atrakcyjnych cenach, spis znajdziecie pod adresem:

http://rageineden.org/index.php?id=23

oraz koszulki:

http://rageineden.org/index.php?id=10
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 23-11-2009, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowa promocja za sklepu Rage in Eden:

- 50 % na płyty z działu All products : http://www.rageineden.org/index.php?id=7, Rabat będzie naliczany po złożeniu zamówienia ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » War Office Propaganda

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group